banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 14:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2014, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Ne znam za vas, ali ja vec duze vrijeme primjecujem jednu cudnu pojavu u ovom podneblju. Kako se bavim poslom koji obuhvata sirok krug ljudi, spontano sam obracao paznju na njihove telefone i to u svojoj glavi uporedjivao sa profilom i materijalnim stanjem njihovih vlasnika.
Naime, slagali se vi ili ne, nisam mogao da ne primjetim da velika vecina vlasnika skupih telefona zapravo nema za gace. Govorim o sirokom krugu ljudi, sto klijenata, radnih kolega, prijatelja, familije i sl. Naime, kako posao nekad ukljucuje i pozajmljivanje para na povjerenje (nisam zelenas, da ne bude zabune :) ), najteze je bilo kakvu marku kasnije izvuci upravo od ovih sto pred mene bacaju svoje S cetvorke, sonije ili neke slicne telefone koje zauzmu pola stola. Nakon nekog vremena izmotavanja cujem da je teska besparica, te da otplacuju kredite, pozajmice, skolovanje (sebe, djece) ili pak m:tel ugovore za te svoje cigle od 1000 i kusur maraka. Jos je veca tragedija kad ti isti priznaju da im telefon sluzi za whatsapp, viber, facebook, poruke i pozive - drugim rijecima, uopste ne koriste mogucnosti istih. Kad vide da nikako ne mogu platiti to sto moraju, a ja i ne budem u mogucnosti da pozajmim (ne znam ih dobro i sl.), onda traze da regulisemo preko banke. Tek tada po papirima za kredit i u razgovoru zapravo vidim koliko je tu ljudi na minimalcima, koliko ih je nezaposlenih i bez ikakvih primanja - ali to ih ne sprijecava da se sepure sa tim smartfonima zadnje generacije.
Isto tako svako malo radne kolege sa istim tim stvarima zicaju po 10 maraka da prezive taj dan, da doruckuju i sl.
Enivej, primjetio sam takodje da oni dobrostojeci uglavnom koriste starije telefone sa tipkama ili appleove proizvode, dok manji broj ima sto i ovi gore nevedeni.
Sve ovo me navodi na pomisao da smo generalno izgubili kompas.
A usput i da napomenem - vec duze vrijeme (5 godina) koristim sluzbeni telefon koji me odlicno sluzi (baterija drzi po 5-6 dana, praktican u svakom pogledu), ali je bas izgreban i ofucan sa svih strana. Kad sjednem negdje na kavu i ostavim taj telefon na sto, cigani i prosjaci me zaobilaze u sirokom luku :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 14:58 
Nije to nista novo, kada su se tek pojavili bili su statusni simbol, nema razloga da ne budu i danas...

Ja se sluzim smarfonom bas dosta, svakodnevno provedem minimum sat vremena na njemu, sto igrajuci igrice, surfajuci ili radeci nesto drugo sto mi zaista treba, i nije mi zao dati para da imam telefon koji ce bez problema raditi to kako treba...

Ali opet ne pada mi na pamet davati vise od 400-500 km za isti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni je veca glupost sto ljudi kupuju te telefone po 500KM i menjaju ih svako malo nego sto jednom iskesiram 1000KM i nosim telefon par godina... Ti svako malo zamene telefone i izgube u ptomeni po 50-100KM, a nikada nemaju kvalitetan telefon


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Po mom misljenju to je cist kompleks.
Jedan primer iz zivota:
Drug radi na pumpi i kaze da najvise ostavljaju baksis upravo oni koji voze juga ili neki krs stariji vise od 20 godina,a da ovi sto voze besna kola nikad nista ne ostavljaju.

Tako i sa telefonima.Nije problem svako voli sebi da udovolji u necemu,i svako ima prava da trosi na sta zeli svoj novac al mi je za osudu kad vidim da im deca nemaju sta jesti a oni setaju tel. od 1000 evra.
Tuga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Pa o tome ti i pricam. Aj donekle i da razumijem ovu djecurliju koji od roditelja nekako to i izmuzu, ali kad mi dodje covjek od 30-40 godina i moli da mu dam jos koji dan jer mora skupiti za knjige djetetu (?!), jer je jel'de, nekidan pazario novi telefon pa nema... Tacno smo otisli u picku materinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
Znam bar troje ljudi koji imaju Samsung S3 ili S4 a za google play nisu ni culi pa onda "INSTALIRAJ MI VIBER,INSTALIRAJ MI VIBER,MA NE ZNAM TI JA TO TI SI HAKER TI ZNAS"..........murshupichkumaterinu

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Ne kontam vezu izmedju kompleksa i baksisa vozaca juga ali dobro. Kao ni koji je to mob od 1000 evra i ko to ima a da nema jesti. Jedno je normalna prica a drugo lupetanje.

Btw moje misljenje je da me boli ona stvar ko na sta trosi svoje pare a ako trazi na zajam svakog bih individualno ocijenila da li bih mu pozajmila novac ili ne, bez obzira koji mob ima.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Iz ove priče se nameće par logičnih pitanja.....Gdje to radi pilot babo i koliku kamatu uzima na pozajmljen novac te može li išta niže za forumaše?

Lolly fulala si cijeli fudbal.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
DangerMouse je napisao:
Znam bar troje ljudi koji imaju Samsung S3 ili S4 a za google play nisu ni culi pa onda "INSTALIRAJ MI VIBER,INSTALIRAJ MI VIBER,MA NE ZNAM TI JA TO TI SI HAKER TI ZNAS"..........murshupichkumaterinu


Možda poznajemo istih TROJE ljudi!

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I opet, kakve to veze ima sa kompleksima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Nisam ni ocekivala da ce svi skontati ;)
Novac pozajmljujem iskljucivo bliskim prijateljima,za koje znam da ce mi vratiti a ja nikad ne pozajmljujem od nekoga,kad imam imam kad nemam nemam i gotovo.
Al ima ljudi koji bi da zive na visokoj nozi a uvek su u nekim dugovima.Kolika ti je prostirka toliko se i pruzis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dug je najgori dug, ali ima vremena i da dodjes do te faze... Kome trebaju pare neka trazi od banke :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Hertzog je napisao:
I opet, kakve to veze ima sa kompleksima

Kako nema!?
Dobar auto,sat i fon su statusni simboli svakog muskarca u drustvu il bar vecine.
Al logicno je da prvo obezbedis sebe,svoju zenu,decu,da imaju osnovne stvari pa onda da se luksuziras...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:32 
Hertzog je napisao:
Meni je veca glupost sto ljudi kupuju te telefone po 500KM

Ne brkaj stvari...

Kad se kupuje telefon stavis na papir za sta ti treba i sluzi, recimo ja kad uzimam telefon gledam da ima minimum realnih 4.7 inca, minimum oko 300 dpi, quad core, 1 gb rama i da je baterija koliko-toliko dobra, a onda gledam izbor sta mogu dobiti kada je u pitanju cijena/kvalitet...ne gledam da li je samsung, apple ili neka "tvrtka" sto prodaje ime, ime me ne interesuje, vec funkcionalnost telefona i da moze uraditi ono sto mi treba...

Drugi veliki problem su radnje kod nas, nema izbora, a i ako ima ljudi deru sa cijenama...od svih radnji sto sam obisao jedino je onaj momak preko puta zgrade atv-a (sto ga je loly) imao normalne cijene, ali na zalost nije imao te telefone sto sam ja mislio uzeti...zato sam rekao sebi, od sada samo u inostranstvo pa tamo uzimati telefone...

Doduse znam da nije tema o telefonima, vec je moglo na psihologu, ali ok...


Citiraj:
al mi je za osudu kad vidim da im deca nemaju sta jesti a oni setaju tel. od 1000 evra.

A dobro sada, ima svakakvih, ali nije pravilo, ja ne znam nikoga ko puca tolike pare na telefon, a da nema sta jesti ili da posudjuje novac, a ima telefon od 1000 km...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pitao sam to sto ne zna instalirati aplikaciju, a ne na statusni simbol


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Baš tema za Telefoniju i telekomunikacije... jbg, neki su očigledno otkrili toplu vodu :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Iz ove priče se nameće par logičnih pitanja.....Gdje to radi pilot babo i koliku kamatu uzima na pozajmljen novac te može li išta niže za forumaše?

Lolly fulala si cijeli fudbal.

Možda se Pilot B nudi kao poslodavac za utjerivače dugova :wink:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Milan @
Pa eto ja znam zene koje pucaju za razne gluposti,tasne,masne,sminku a deca im zimu pregurase u patikama jer navodno nema za njihove cizmice a moze da pusi 2 pakle na dan,svaki drugi dan frizeraj,nokti.Nazalost znam.

Nisam mislila da je kompleks ako neko ne zna da instalira aplikaciju ako se na mene odnosi.


Poslednji put menjao Nirvana dana 09 Mar 2014, 15:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tenssa ti brkas stvari, uzmi za primer da sam ja u 2.5 godine ulozio 1000KM u telefon dok si ti za to vreme potrosio dosta vise... Druga je stvar sto neko iz hira i kompleksa svako malo menja skupocene telefone, bez realne potrebe...

Uz to, ti ces za mesec dana doplatiti jos 100KM za neki novi telefon koji realno nece biti nista bolji ( za tvoje potrebe) nego neki koji si koristio pre pola godine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2014, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nirvana je napisao:
Hertzog je napisao:
I opet, kakve to veze ima sa kompleksima

Kako nema!?
Dobar auto,sat i fon su statusni simboli svakog muskarca u drustvu il bar vecine.
Al logicno je da prvo obezbedis sebe,svoju zenu,decu,da imaju osnovne stvari pa onda da se luksuziras...

upoznala sam skoro lika koji mi je kukao kako sl nedjelje treba reg. auto, djecu je ispisao iz vrtića jer nema novaca da plaća, nije se ošišao mjesec dana...a na stolu je S4
naravno, od FB i vibera nije odmakeo.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs