banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Mar 2014, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UpdOwksB4AA[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2014, 22:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Milan je napisao:
Je li istina da se na windows fonu ne moze tek tako spojiti na kompjujer i normalno prebacivati fajlove na karticu i slicno?


Nije istina, najnormalnije se fajlovi prebacuju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2014, 23:58 
Hvala na odgovoru. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 01:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2013, 19:05
Postovi: 144
Milan je napisao:
Hvala na odgovoru. :)

ima razlike izmedju povezivanja sa npr. XP-om i win7 ili 8, ali sve generalno radi bez problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 09:02 
Hvala, imam lumiu 520 trenutno. Nije los telefoncic, ali daleko je ond androida.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Milan je napisao:
Hvala, imam lumiu 520 trenutno. Nije los telefoncic, ali daleko je ond androida.



Hoces mjenjati za moj S6310 hocu ja Win Mobile :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 11:27 
Jok, ali mogu prodati... :D

Ovo mi je samo trenutno rjesenje posto ne mogu naci android za 170-180 km da normalno funkcionise, jedino je dobro sto sam se uplusao na zadnja 3 telefona...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koliko trazis? Zar nisi uskoro trebao uzeti Wiko onaj?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 11:44 
Da, trebam uzeti wiko darkside-a...narucio cak i masku za njega iz francuske, a magarci poslali pink boju, ali poslace i crnu providnu i rekli su da mogu obadvije zadrzati... :D

Trazim 200 km, telefon je nov i pod garancijom, folija jos uvijek stoji na njemu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha, ajd javim ti onda ako budem uzimao :)

Nego sto ne furas pink, i to je boja? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2014, 12:29 
Ne volim je, isto kao ni bijele telefone.

Edit, javi se, mozda se i spusti cijena malo, nije problem za forumase.

ja kada bih uzimao tel do 250 km uzeo bih wp, ne moze se naci posten android u tom cjenovnom rangu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 01:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2013, 19:05
Postovi: 144
ti sa lumiom 520 (vjerovatno najgora od aktulenih lumia) poredis neki bolji android?
poredi lumiu 920 sa S4 ili tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 06:26 
Poredim WP8, operativni sistem i njegove (ne)mogucnosti, ne telefon...


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 03:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2013, 19:05
Postovi: 144
I sta ne moze Wp8?
Titlove moze cisto da znas...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 06:13 
Polovicno, ne moze prikazati bas najbolje nasa slova sa kvacicama...

Ima hrpa stvari u odnosu na android koje mi se ne svidjaju, Watsapp nepregledan, tapatalk isto tako, nekada ne ucita "first unread"... Zatim hocu da prebacim fajl na kompjuter, a isti ga ne prepoznaje kao mtp uredjaj, ali ok, pokusam da uplodujem sliku na FB, a nakon sto se ekran ugasio izadje mi poruka "picture can not be uploaded because user exit program" bla, bla...multitasking isto tako...skinuo neki torrent program, ostavio ga da radi u pozadini, a on se ugasio, mislim nigdje veze, kakav je to kur*ev multitasking kada se program ugasi odmah po stavljanju u background. Pa me onda idiotska mikroSD kartica zezala kada sam htio da instalisem igrice i programe direktno sa nje, a na androidu to radim najnormalnije sa bilo kojim file explorerom. Pa onda ne mogu izabrati default vieo player (kada stremujem video sa neta) te sam ogranicen na ovaj ugradjeni koji nema skoro pa nikakve opcije https://play.google.com/store/search?q=video%20player (eto link pa vidi koliko video playera ima na google storeu). Ima jos milion stvari koje mi nisu najbolje sjele u odnosu na android, samo sto se ne mogu sjetiti odmah svega...

Da dodam, i sada da imam 200 km uzeo bih wp8 jer ne mogu naci normalan android za te novce, ali generalno android sam po sebi je daleko napredniji i ima vece mogucnosti od wp i najslicniji je desktop kompjuteru...

Evo jedan post:

Citiraj:

nije samo o tome rijec, vec o kompletnoj multimediji, hocu da pogledam film ili klip ogranicen sam na ovo WP8 ....ne znam kako to da nzaovem, video player? Ah da, imam moliplayer i zxplayer, ali treba da dam novac da bi radili...ah da, ne rade, nece bas sve da ocitavaju, nema jos dobro uradjenih titlova na njima, probao ih na moju zalost dok na androidu imas bar 10 playera koji su besplatni i rade sa svim mogucim i nemogucim vrstama fajlova i podrsavaju titlove sa nasim znakovima...zatim ove najdebilnije gluposti tipa ukljuciavnje 2g/3g, wifi, brightnesss i ostalo sto imamo kada pustimo status bar na androidu, pa ubih se to trazeci po settingss na WP8...zatim whatsappp, Facebook, tapatalk, sve je to detaljnije i bolje na androidu nego na WP8... Zatim widgeti gdje mogu staviti colornote i recimo sve stavke kada idem u kupovinu, pa onda jos hrpa drugih stvari koje widgeti pruzaju, a nema ih na wp8...

Igrice? Opet android odnosi pobjedu, pogotovo ako uzmem u obzir da mogu na vecinu android uredjaja prikljuciti bezicno na dualshock gamepad.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 12:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2013, 19:05
Postovi: 144
Jesi podesio koje app-ove hoces da ti rade u pozadini. Sad kad si spomenuo upload slike na fb, to je i kod mene bilo dok nisam dozvolio da mi fb radi u pozadini...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 12:12 
Nisam, probacu poslije malo procunjati i podesiti.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa ni android ni iOS nemaju pravi multitasking, kad stisnes home aplikacije se suspenduju, kad ponovo izaberes tu aplikaju ona se samo vrati nazad u istom stanju, pravi multitasking je onaj sto imas na desktop pcu gdje aplikacije rade u pozadini sve dok ih ne zatvoris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 13:26 
Kako mislis vrati se u istom stanju?

Poenta je da ja mogu nju da sutnem u pozadinu, a ona ce i dalje da uploduje ili downloduje dok ja ceprkam nesto deseto, ako to nije multitasking...


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Apr 2014, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aplikacije na androidu koje nesto up/down imaju svoj servis koji radi nezavisno, kao recimo aplikacije koje azuriraju vrijeme koje koriste neki "daemon" koji to radi u pozadini dok je aplikacija koja se suceljava sa njim zatvorena. Aplikacije na androidu kad ih "spustis" upisu u memoriju odredjene informacije "save-state" i kad ih opet "dignes" ona iscita to stanje i pokrene se odakle je stala. Pravi multitasking, na windowsu je pravi, recimo kad igras igricu u window modu i uradis alt+tab i radis nesto drugo, igrica ce i dalje biti aktivna u pozadini. To se na androidu ne desava, moguce je software-ski izvesti, ali hardware nije dovoljno jak da bi to radilo kako treba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs