banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2014, 07:50 
Supercharger v6? Dobra stvar za stock romove.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 10:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Jel može neko da postavi ovaj mtelov software, ja pobrisao backup nehatom? Instalirao sam neku makedonijsku verziju..nešto je brža, ali pola aplikacija je baš staro i ako se apdejtutu, pola njih ne radi kako treba. Wifi i 3g protok je sporiji i slabije se konektuje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Imas na play store zove se m:tel Droid aplikacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 13:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jab reko da on pita za stock ROM.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha, mislim da je Tensa napisao negdje "uvjek prvo uradi backup" valjda je on naucio na tezi nacin :D
Sad ce on da je javi kad vidi ovo, i rece kako mu se ime spominje u svakoj temi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 15:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Nemam problema s tim da me spominjete :-) i uradio sam bakape, nego sam vadio sd karticu i nekim cudom napravim neku gresku i morao sam obrisati sve podatke ukljucujuci i bakap molim da mi neko postavi mtelovu verziju stok roma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomogao bi ti, ali nemam taj telefon. Trazio sam na ZTE sajtu ali nema nista, jel imaju mozda oni neki desktop software kao sto Samsung ima Kies?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 18:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Feb 2012, 21:33
Postovi: 3
Stock rom


http://www.ztedevices.com/support/smart ... e=software


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Ne mogu ga instalirati. Probao sam sve moguce opcije. Cak sam i menjao update.scriptu ali kako je oznacen pa odmah prikaze koruptiran fajl. Cak sam probao instalirati i sa stok rekaverijem..nema sanse...treba mi da neko bekapuje svoju verziju (naravno, na fabrickim postavkama) i da mi nekako posalje. To je jedino resrnje...valjda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 20:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Naravno, sugestije oko oznacenih romova bi takodje pomogle.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Evo skidam upravo ovaj fajl od 370mb sa ZTE sajta pa cu vidjeti o cemu se radi, ne smijes mjenjati stock zip jer ga stock recovery nece htjeti flashati zbog promjene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pregledao sam ovaj fajl, vidim u pdfu kao pise da updatujes preko "Check System Update", sto tebi vjerovatno ne radi jer ti je custom rom?

Imas instaliran ClockWorkMod (CWM) Recovery? Ako nemas instaliraj ga i preko njega idi na "zip from SD card", vidim updater-script sadrzi sve sto treba CWMu da bi radio. Skripta vidim formatira /data /system /cache tako da ne moras rucno nista, ovaj update ce obrisati CWM i instalirati stock.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 22:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
evo šta kaže kad instaliram preko CWM-a:
assert failed: getprop("ro.sdupdate.check.info")
== "GEN_BIH_BLADE"
E:Error in /sdcard/update.zip
(status 7)
Installation aborted


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ajd ovako, extractuj updater-script na desktop, zatim ga otvori i obrisi ove linije:

Kod:
assert(getprop("ro.sdupdate.check.info") == "GEN_BIH_BLADE");
assert(getprop("ro.product.device") == "Blade-III-Pro");
assert(getprop("ro.build.product") == "Blade-III-Pro");
assert(getprop("ro.product.name") == "ZTE-Blade-III-Pro");


Objasnjenje: Te linije koda ti provjeravaju fajl /system/build.prop, ukoliko se te linije sa tim informacijama ne nalaze u istom obliku, nece htjeti da flasha, a tebi nece jer imas drugi rom i mislim da ova linija pravi problem GEN_BIH_BLADE, ali za svaki slucaj obrisi sve provjere, jer flashash odgovarajuci rom ionako.

Ubaci ga ponovo u zip fajl i potvrdi prepis, zatim kopiraj update.zip na sdcard (nemoj ovo raditi sa fajlom na sdkartici) vec na racunaru jer ce duze trajati.

Mozda ce te CWM pitati da instaliras stock Recovery idi na NE da ti ostane, kad se zavrsi proces idi na reboot i pitace te da li zelis da ispise novi SU binary u xbin folder, izaberi yes, tako ces odma imati SU binary i samo instaliraj SuperSU sa marketa, da ne moras ponovo rootati.

99% sam siguran da ce ovako raditi, ako brickujes uredjaj ne preuzimam odgovornost :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 06:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Probao sam i to, izbaci mi gresku da je fajl koruptiran. Stvar je u yome da je ovo oznacen rom i kao takav se ne mogu menjati ili editovati fajlovi unutar roma. Padne na verifikaciji valjda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 10:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jeste vi sigurni da možete instalirati stock ROM preko CWM-? Na LG telefonima recimo postoji poseban softver za instalirenje zvaničnog ROM-a....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 10:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
E vidis, nije mi palo na pamet da preko ovog zteovog softvera instaliram..probacu veceras


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 10:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
De živ bio prvo proguglaj način kako se instalira stock ROM na taj telefon. Ja sam brikovao telefon radeći napamet.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
_зока je napisao:
Jeste vi sigurni da možete instalirati stock ROM preko CWM-? Na LG telefonima recimo postoji poseban softver za instalirenje zvaničnog ROM-a....


Obicno se ne moze instalirati stock rom preko CWM, jer recimo kod samsunga i jos drugih proizvodjaca nije ovakva struktura roma, vec je sistem zapakovan u system.img.ext4, sto je u sustini preslikana ext4 particija koja pod linuxom moze imati dozvole, zip fajl ne moze imati dozvole po fajlu pa se zato uvodi updater-script koji ce podesiti dozvole nakon sto se kopiraju fajlovi u odredjene lokacije/particije.


Reaktore probaj jos ovu soluciju, posto si instalirao makedonski rom u tvom /system/build.prop se nalazi linija GEN_MC(vjerovatno)_BLADE, otvori taj fajl pod sistemom preko nekog text editora (Root Explorer ima editor), i pronadji sve linije iz zip fajla i zamjenih ih da budu identicne kao one u zipu, tako da kad budes flashao rom proce verifikaciju bez da modifikujes rom.

Probaj isto preko oficijalnog programa, ali kontam da ce on uraditi isto kopiranje zipa i nece htjeti flashati zbog build.prop jer ce misliti da flashas pogresan rom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 22:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1945938

Da ovo nije rešenje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs