banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 23:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:12 
Dzaba, ovaj zte je bas slab... prodaj ga, dodaj nesto para i uzmi bolju masinu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nije toliko slab, sad sam detaljno pregledao sta ima, procesor ajmo reci nije los, jos je i dual core, Adreno 203 je bolji od 205 i od 200, ali nema nesto specifikacija na netu, bar tako proizvodjac kaze... al ajd. Problem je sto izgleda da je ZTE toliko zbrzao pravljenje operativnog sistema, cak nisu ni PLL dobro podesili pa se telefon toliko grijao da su morali novi kernel napraviti i time spustiti clock na 1ghz sa 1.2, pa sunce mu valjda se to testira u fabrici pre prodaje, 200mhz mnogo znaci na androidu pogotovo dual core, recimo moj single core na 1ghz fabricki daje 4400 antutu, OC za samo 300mhz daje oko 800 poena vise, lazno reklamiranje uredjaja 1.2 pa na kraju ajmo sje*ati kupce... zbog nase nesposobnosti... :roll:



Performanse su slabe iz razloga sto drajveri nisu napravljeni kako treba, siguran sam kad bi neko napisao kernel kako treba da bi dobijao bar 7000 poena u antutu. ZTE nije izbacio kernel source, iako moraju po GPL, izgovor da je u izradi?? Kako je moguce da je u izradi ako ste vec izbacili kernel kompajliran, znaci da ste ga vec napisali... Ili je njih samih sramota izbaciti source da ljudi vide kako su ocajno uradili... stvarno ne bi znao :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 18:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Ma ajde im ga znaj, juce mi salju mejl da se obratim dileru kod koga sam kupio telefon sto nema ni smisla, vidis da samo lupetaju. Nego, da li bi vi zamenili ovaj telefon za SGS1? Omisljam se, bas bi mi savet dobro dosao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ZTE ima bolje sirove performanse, tvoj je vjerovatno nov iz mtela dok taj sto hoces da mijenjas je vjerovatno star 3 godine, pa ti vidi :)
Ja bi radije cacko po netu za neke "tweeks" drivera, brisao stock aplikacije i ostalo da ga napravim da bude brz, mozes to sad kad imas ispravan rom iz mtela da flashash kad za*ebes nesto :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 18:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Hvala ti, necu ga prodavati za sada. Odkako sam ovaj instalirao, jako slabo koci, lancer zakljucan u memoriji, ma milina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nemoj zaboraviti Greenify aplikaciju (root) hiberniraj sve moguce stock aplikacije koje ti jedu memoriju, ako ti zauzimaju prostor uzmi iz system/app foldera obrisi njihove apk i odex fajlove :)

Uzmi Nova launcher i zakljucaj ga u memoriji preko njegovih opcija :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 07:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Ta aplikacija zaustavlja samo aplikacije koje su skinute, za stock aplikacije treba nadogradnja. Mozda je bolje koristiti Titanijum i aninstalorati sve sistemske aplikacije koje trose znatnu kolicinu rama, kao sto je recimo wiper.apk Koliko vidim ne sluzi nicemu posebnom, a predodredjena je da bustira ram, ako sam dobro shvatio. I brisem sve ZTE aplikacije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ako vec neces da je kupis imas aplikaciju Lucky Patcher ona ima custom patch koji nadogradi Greenify na paid verziju, moras biti root. Ako se ne razumijes u system apps bolje tako hiberniraj ili freezaj apps jer ako budes brisao mozes zeznuti funkcionalnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 19:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Kaze da moram neki pro key da instaliram nakon patcha. A gde sad to da nadjem, ovako nakon patcha kaze hvala na donaciji, ali ostale opcije opet zakljucane...nije da mi se ne daju pare nego nemam karticu da platim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skini BlackMart i u njemu nadji Greenify donate version, key je oko 30ak kb.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 23:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Feb 2012, 21:33
Postovi: 3
Ja sam svoj ZTE prodao , i jako sam sretan zbog toga . :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2014, 15:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
http://forums.thedigitalfix.com/forums/ ... ?p=9911839
po ovome sam freezirao aplikacije, bolje nego da ih hibernetiram, makar kontam da je tako. Sad je super brz, i bez lagova.
Superchagao sam samo ram menadžment, stavio dva widgeta za multitasking i preporučene vrednosti (ovaj drugi mi je defoultan i pokreće na startap) Lagfix, seeder, i piči posle hot reebota kao car. Videćemo kako će se ponašati kasnije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2014, 18:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jan 2014, 20:07
Postovi: 41
Prodao sam ga i uzeo Huawei y 300. ZTE super radi sat dva nakon restarta, nakon toga opste ludilo. O stabilnosti aplikacija da i ne govorim. Sinoc sam uzeo Huawei i stvarno uzivam u odnosu na ZTE. Jedan reastart i to zato sto mi je trebalo zbog podesavanja 3g-a. Sada pici kao isto kao i sinoc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2014, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Imas CM 11 za taj uredjaj:

http://www.modaco.com/topic/367021-kk-4 ... available/

KitKat bi kontam radio bolje deset puta nego taj stock :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2014, 01:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Imam ovaj telefon par mjeseci i Viber na njemu instalisan gotovo od početka. Neki dan sam pokušao ostvariti poziv preko njega (dotada sam samo poruke koristio) i od tada mi ne radi mikrofon ni na standardnim pozivima. Ljudi me ili ne čuju ili čuju vrlo slabo. Vratio sam podešavanja na fabrička i opet isto.

Kakav savjet kako da riješim to? Osim da ga prodam. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2014, 01:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osim da ga prodas, mozes probati da ga prodas recimo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2014, 12:02 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2014, 11:30
Postovi: 2
Posto sam novi ovde zelim prvo sve da vas pozdravim... E vako uzio sam ovaj telefon preko mtel-a prije mozda mjesec dana i imam dobar osjecaj da sam se blago receno zajebo... :( Pored mnogih problema navescu jedan koji me stvarno nervira i zbog kojeg cu, ako mi vi ne pomognete i kazete kako da ga resim, razbiti sa apetitom. Naime, problem je sto mi notifikacije od Facebook messenger-a uopste ne dolaze.. znaci neko mi posalje poruku na fb a on suti ko mutav tek kad otvorim fb. messenger vidim da imam poruku... Probao sam nekoliko puta da ga resetujem, skidao starije verzije i fb. i fb messenger-a , al dzaba nista ne pomaze... da li još neko ima ovakvih problema ili se to samo meni dešava?? ako neko ima ideju kako ovo da rešim bio bi mu mnooooogooo zahvalan... Nemojte me samo pitat jesu li ukljucene notifikacije.. znaci sve je ukljuceno a nece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2014, 12:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
A notifikacije? Jesu ukljucene?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2014, 12:08 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2014, 11:30
Postovi: 2
MuskoBre je napisao:
A notifikacije? Jesu ukljucene?



E bas sam ceko da mi to neko pita... :roll:

Ukljucene su sve notifikacije... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2014, 18:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Nisu ti ukljucene notifikacije.

Sent from my Galaxy Note 3 using Tapatalk 4

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: FLASH i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs