banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 17:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2013, 18:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Bik koji sedi je napisao:
Edit: @E, znači ne možes manipulisati fajlovima, mijenjati imena, kopirati, nositi kao na USB memoriji, ni sa Jailbreakom?

Sa Jailbreakovanim možeš...otprilike, isto kao root na Androidima, tad mu u principu možeš sve.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 18:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma sta mu objasnjavas, covek pita izmedju N95 i iPhonea i ovaj prica o zatvorenosti sistema, ludilo :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 18:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Ti si započeo diskusiju pitajući šta znači zatvorenost. :P

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa da se nisi pravio pametan i lupao izraze sve bi bilo dobro, ali ne mozes ti da ne lupis neku glupost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 19:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Gluposti? :lol: Ne znam je li teže objasniti Bosancu i Hercegovcu (Balkancu uopšte) da Golf II nije savršen, ili Apple fanboy-u da iOS i iPhone nisu savršeni...

Jesu li gluposti da nema FM radio, da ne možeš poslati sliku preko Bluetooth na neki random matori telefon, da ne možeš proširiti memoriju karticama (a Apple-ova memorija je skupa), da si ograničen na displej od 3,5 inča (osim iPhone 5), da moraš kao pacijent da skroluješ do aplikacije za vrijeme i da je otvaraš i zatvaraš da bi saznao kolika je temperatura u odabranim gradovima?

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nekome baš to odgovara. Šta je problem?

Kako tvoj i9000?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 19:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
E . je napisao:
Nekome baš to odgovara. Šta je problem?
Nije problem u tome da li nekome to odgovara, nego je problem ako ne shvata šta znači zatvorenost pa tvrdi da lupam gluposti.

Činjenica je da je sistem zatvoren i osakaćen, ali je činjenica i da je to najispoliraniji i najoptimizovaniji sistem za mobilne telefone, baš zbog prvoe stvari. Android je upravo suprotno, zbog te svoje raznolikosti i pokušaja da bude sve za svakoga, dešava se da Dialer i Messaging otvara nekoliko sekundi, čak i na bržim, dual core modelima. Dakle, ne može to dvoje zajedno, očigledno. I opet kažem neka koristi šta ko hoće, ja sam bio maksimalno neutralan.

A moj I9000 je sada na CyanogenMod 10 (Dželi Bin 4.1.2) i ide maksimalno brzo i glatko, ali opet se dešavaju ta glupava Android usporavanja povremeno... jbg, nijedan sistem nije idealan. :)

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 19:51 
Nije tebi nesto tu ok, cuj nekoliko sekundi otvara dialer i messaging, meni se to u momentu otvori, a i sve ostalo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 19:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
tensSa je napisao:
Nije tebi nesto tu ok, cuj nekoliko sekundi otvara dialer i messaging, meni se to u momentu otvori, a i sve ostalo...
Ne dešava se to uvijek, ponekad se desi poslije puno pokrenutih i korištenih aplikacija pa je memorija "puna" i nema dovoljno resursa...

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Lol, i ovo je otišlo previše u detalje. :D

Kada sam preporučio Aleksandru Rasti da kupi iPhone ako mu ne smeta ograničenost istog, pa me me Hertzog pitao šta dođe zatvorenost, trebao sam samo reći da ako pokretač teme Aleksandar voli da sluša FM radio, voli da prebacuje slike i zezalice bluetoothom svom društvu, voli da se bakće sa karticama i prebacuje puno fajlova sa kompa, onda iPhone nije za njega.

Jebo svu priču o zatvorenosti, ako lik sluša radio i nije okružen netom pa treba mu bluetooth, onda mu ne odgovara iPhone i to je to.

Ako nekom ne smetaju ovi nedostaci ili ih ne smatra nedostacima, neka koristi iPhone, jednostavno je. :) Valjda je Hertzog skontao šta sam htEo reći.

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja ipak mislim da @AlexandarRasta treba iPhone da uzme.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
I Golf dvicu, ako već nema jedan.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
E . je napisao:
Ja ipak mislim da @AlexandarRasta treba iPhone da uzme.
I ja tako mislim, to sam i napisao. :) Osim ako čovjek puno sluša radio i koristi Bluetooth, zato sam spomenuo zatvorenost. Ali ako mu to ne smeta, naravno da je iPhone bolji izbor od mrtvog Symbian-a. Evo, ni ja ne koristim radio ni Bluetooth, ali sam mu to spomenuo da ne bude poslije greška kod kupovine. Živio rastafarijanizam, smrt fašizmu! :D

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
ma jebo bluetooth :D vivia la wifi :D
Sloboda rastama (kojotu jeste slusali? ) :D :lol: :D
oke fala...aj jos objasnite kako upgrejdovati otkljucan iphone? 5.1.1 ios

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2013, 20:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Ako je fabrički otključan, samo ga spoji na komp, pokreni iTunes i preko njega uradi Update sistema. A možeš staviti i posljednji 6.x, fino ide.

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2013, 20:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
uuu pise softverski otkljucan o.O

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2013, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Znaci da je ultrasn0w


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2013, 19:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
i ovom levatu sto sam trebao da kupim iphone od njega iphone ispao i razbio displej -.-'

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 02:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
iOS je po meni jedino dobar zbog standarda aplikacija, jednostavo ako je app na marketu on ce raditi na svim iOS uredjajima (u 99%) slucajeva, dok na androidu ima market a 1000000 vrsta uredjaja i tu nastaje nered pravi sto se tice kompatibilnosti. Sto se tice otvorenosti, vjerovatno si mislio na open-source gdje mozes vrsiti source modifikacije kernela i drivera? Ja sam uvjek volio Android jer se moze kostumizirati na niskom sistemskom nivou da ga instaliram na ves masinu :D. Mada ni iOS mi nije los, u sustini sve isto sr**e nesto pokradeno od BSD-a, oboje Unix-Like varijante. Mislim kad bi apple izbacio iOS pod "apache" licencu da bi se Steve prevrto u grobu pa bi ga u paklu gdje sigurno jest zvali ventilator :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2013, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
kakav je novi iOS 6.1 ?? jel ima kakvih bitnijih promjena i to? msm sta su uopste mjenjali?

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs