banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 16 Dec 2015, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
sta mislite o tabletu utoka model iq700 intel inside iz rumunije?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Evo jedan dobar tablet sa 2 GB RAM-a i Dual OS (Windows 10 i Android 4.4) za samo 77 dolara: http://www.everbuying.net/product1116554.html

@filozof
I za tebe važi ova preporuka, osim ako će te traj Rumun koštati drastično manje od ovoga.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kalva navlakusa za budale, cuj dual os i 77$... Napuca par reci da se blesovi zalepe kako ima nesto wow, a u sustini dobijes neupotrebljivo smece, tj bacis 77$


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ovo je akcijska cijena, inače košta stotinjak dolara i to je standardna cijena za kineseke tablete ove klase.
Ne znam zašto kažeš da je smeće, evo jedna video recenzija, korištenje u realnom radu, izgleda kao skroz okej tablet za ove pare: https://www.youtube.com/watch?v=sHeMla-6Is8

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Samo mi objasni prekticnu primenu dual OS-a... To ne radi kako valja ni na dobrom kompu, a ne na tabletu iz ove klase... Taj ram jedva izgura malo bolji android, a da ne pricamo o ostatku memorijie...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
E tu si u pravu, i po meni je suludo imati punokrvni Windows 10 na ovako slabom tabletu. I uopšte na tabletu.
Nije baš praktično koristiti ga preko touch-a, Windows je puno korisniji na laptopu sa mišem i tastaturom.
Ne znam, možda nekome i zatreba za neke stvari na tabletu.
Ja sam inače samo komentarisao specifikacije tableta i cijenu, a na Android-u bi trebao bolje raditi.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 17:53 
Ne znam bas to za ram, ja imam gigu i na telefonu i na tabletu i za klasicne stvari (surfanje, gledanje filmova, stripova, pdf-ova, neke slabije i osrednje igrice itd, itd) radi sasvim ok...ali ok, moj tablet je qc na 1.8...

Imam 20+ aplikacija na telefonu instalisano, nek' udje u zapisnik...


@rider
Imam ja win10 na tabletu, jedino sto mi nedostaje u odnosu na desktop je counter strike i nista vise...moze se prikopcati na TV putem HDMI-a (odlican response, nema nikakvog laga), zatim se moze i na usb spojiti tastatura i mis....a u odnosu na laptop baterija je daleko bolja i upotrebljivija, i naravno daleko veca mobilnost uredjaja...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 18:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Vjerujem ti, ali ukusi se razlikuju, ja bih na tabletu ostavio samo Android ili iOS, a punokrvni Windows bih ostavio za laptop i desktop.
Okej je to za ponešto pogledati ili pročitati, ali za neke konkretne programe i zahtjevne igre jednostavno ne ide.
Ja čak ne volim ni laptope, za sve zahtjevne stvari koje obavljam imam Core-i5 4460 mašinu sa SSD-om.
Ali sve se svodi na želje i potrebe korisnika, da ne idemo sad predaleko.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 18:12 
Ma stoji to, ali meni je tanka razlika izmedju ta dva OS-a, i na jednom i na drugom mogu raditi sta mi treba.

Jesi li koristio w10 na tabletu?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nisam, čak mi se ne sviđa ni na desktopu.
Probao sam ga nedavno i ubrzo se vratio na Windows 7. :D

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Rider on the storm je napisao:
Nisam, čak mi se ne sviđa ni na desktopu.
Probao sam ga nedavno i ubrzo se vratio na Windows 7. :D

Ни мени се 8.1 није свиђао, благо речено, на десктопу. А онда сам га видио на телефону. И користио. Небо и земља. На телефону легне к'о будали шамар. Десетка је на овом десктопу с ког куцкам, и све док не видим "метро" ниђе на прву - супер је. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 19 Dec 2015, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Slažem se, mobilna verzija Windows 8.1 je vrlo dobar sistem dok mi je na desktopu odvratan ali zato što su suštinski drugačiji.
Windows 10 na desktopu i nije toliko loš objektivno, najviše zbog navike sam se vratio na 7.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 20 Dec 2015, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Samo mi objasni prekticnu primenu dual OS-a... To ne radi kako valja ni na dobrom kompu, a ne na tabletu iz ove klase... Taj ram jedva izgura malo bolji android, a da ne pricamo o ostatku memorijie...

Druga rečenica te diskreditovala od bilo kakve dalje rasprave. To je takva nebuloza da trebaš da se u zemlju crnu ukopaš i ne izviruješ neko vrijeme. Pošto znam da si Apple ljubitelj, ne čudi me tvoj stav, ali trenutno lupaš gluposti.
Realan problem ovdje je što Win10 "krade" puno od ovih 32 GB internog skladišta, ali ima stvari koje jednostavno ljudi vole (i mogu) obavljati na Windows-u, a s druge starne navikli da svašta nešto instaliraju i drndaju po Androidu.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 20 Dec 2015, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Rider on the storm je napisao:
E tu si u pravu, i po meni je suludo imati punokrvni Windows 10 na ovako slabom tabletu. I uopšte na tabletu.
Nije baš praktično koristiti ga preko touch-a, Windows je puno korisniji na laptopu sa mišem i tastaturom.


Pa iako je punokrvni Win 10 koristis ga u tablet modu ... Tako da na tabletu nista losije ne radi nego android ...
Mada tablet ce jos zadugo ostati stvarcica za zabavu prije nego za neki ozbiljan rad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 20 Dec 2015, 18:58 
Zna se za sta sluzi tablet i ko ce uzeti prije tablet, a ko laptop...ja sam uzeo tablet jer mi je kao takav korisniji nego laptop...licno bolje je imati win10 na tabletu nergo android, ali dual OS je takodje odlicna stvarcica...

Normalno da nece niko praviti 3D modele na tabletu...bar 90 posto korisnika komp koristi zbog surfanja i nekih stvari gdje je i obicni dual core dovoljan...

Nije ni memorija problem, stavis memorijsku od 32/64/128 Gb i problem rijesen...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 20 Dec 2015, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
dtb_pro je napisao:
Hertzog je napisao:
Samo mi objasni prekticnu primenu dual OS-a... To ne radi kako valja ni na dobrom kompu, a ne na tabletu iz ove klase... Taj ram jedva izgura malo bolji android, a da ne pricamo o ostatku memorijie...

Druga rečenica te diskreditovala od bilo kakve dalje rasprave. To je takva nebuloza da trebaš da se u zemlju crnu ukopaš i ne izviruješ neko vrijeme. Pošto znam da si Apple ljubitelj, ne čudi me tvoj stav, ali trenutno lupaš gluposti.
Realan problem ovdje je što Win10 "krade" puno od ovih 32 GB internog skladišta, ali ima stvari koje jednostavno ljudi vole (i mogu) obavljati na Windows-u, a s druge starne navikli da svašta nešto instaliraju i drndaju po Androidu.

E nek si mi rekao...


1100101


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 20 Dec 2015, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Тешко је таква изјава могла да прође да ти неко тако нешто не каже. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 01 Jan 2016, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Da li je neko imao iskustava sa samsung tab S 8.4? Po specifikacijama je zvijer od tableta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 03 Jan 2016, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Malo sam istraživao te neke kineske tablete,gledao specifikacije i cijene a onda snimke na YT. Po specifikacijama mogu postiditi vodeće tablete apple-a i samsunga ali kada sam ih vidio u radu i fluidnosti,e tu jeveć ogromna razlika. Konkretno xiaomi pad 2,quad 2.2, 2 gb RAM, retina display...Trebalo bi da leti a on jedva otvara aplikacije. Display ni blizu retine. A cijena oko 200 USD. Tako da bi trebalo dobro pogledati prije kupovine i izvagati. Mene je yt video odbio žestoko od kupovine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 03 Jan 2016, 14:20 
Znas li sta je retina?


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs