banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jul 2023, 23:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jun 2023, 22:35
Postovi: 6
Pozdrav svima, ja ne znam za vas ko koristi mtel iptv internet i sve da li imaju problema sa uslugama. Ja ne mogu da vjerujem da mogu biti ovako blago receno uzas. Naime ja sam krajem prosle godine imao prvi kvar od groma pa je pregorio ruter i od tada ide sve niz brdo poslije je jos 4 5 puta crkavao ruter od groma i jednom sam od sebe. Do tada sam imao VDSL posto sam iz Celinca a tu gdje zivim nema optike ni ti ce biti narednih 20 godina , mislim blizu sam centra 3,5km dok u centru ima optika. I koristio sam prije davno od 2008 godine do 2017 adsl i presao na VDSL paket 30/5mb i bio sam sasvim zadovoljan ping mi je u igrama bio dobar nisam imao problema npr kod CSGO jer to igram. I od tog prvog kvara mene covjek iz mtela ubjedjuje kako kod mene ne moze VDSL i ta brzina a ja se sasvim dobro razumijem u to i kad gledam u onim admin podesavanjima bila je ta vdsl brzina 30/5 i kad testiram na speedtestu uvijek je bilo oko 25/4.5 mb ucitavalo i tako sam koristio 5 godina i imao sam IPTV 4 tv uredjaja ja znam da svaki vuce svoje MB i brzinu ali radilo je i koristio sam tako tih 4 5 godina sa tim dodatnim tv paketima i odjednom sad mi ne moze VDSL i govore kako je do TVova itd itd samo izmisljaju i nekidan je bio zadnji kvar od ovog nevremena i jedan strucnjak je opet vratio na ADSL 15/1mb koji nmg dobiti brzinu no 8 mb kroz 0,6 mb upload znaci uzas kao da je 2009 godina, nemam rijeci koji bezobrazluk i neodgovornost prema korisnicima nema gore mreze ni IPTV usluge od MTELa u citavoj Bosni i Hercegovini, kad vidim kakav internet imaju u federaciji mi smo 20 godina iza njih. Nazalost nemam ni opcije da koristim neki drugi net osim SUPERNOVA antenom a to tek da ne pricam da je lose. Podnjeo sam zahtjev za MTEL solo net S paket vdsl 20/4mb na vec postojeci ugovor rekli su da moze i evo cekam ih 15 dana zovem call centar uvijek daju istu informaciju kako je u obradi nemaju kontakt sa kolegama sa terena i slicno, iako im je rok instaliranja rekli su od 7 do 10 dana a nema ih znaci uzas katastrofa. Razmisljam da probam taj solo net S paket 20/4mb vdsl da bude odvojen od ovih televizora i wifi i svega samo da to direktno u PC ukljucim da ne bi trebalo biti problem. Takodje kolega sto radi u MTELu govori mi kako su kablovi stari kako je oksidiralo ovo ono ja samo ne znam kako se to sve desi za pola godine da tako sve se pokvari.
Ne znam da li ce iko razumijeti ovaj tekst toliko sam frustriran da ne znam sta da radim. Ali od septembra najavljeno poskupljenje paketa a za to imaju tehnicke mogucnosti lopovi a kad trebaju iz dana u dan ulagati i isporucivati korisnicima sto bolju uslugu oni idu unazad. Ping u CSGO mi skoci na 500 pa padne na 200 100 60 pa se vrati na 300 400 i tako konstanto uglavnom od 5 meceva 1 uspijem odigrati da pod navodnicima se moze odigrati igrivo je ma da za takve igre ping mora biti konstanto dobar mislim razumijece oni koji igraju online igre. Eto ne znam vise sta da kazem ako neko ima slicnih problema sa njima da se javi da vidim da li sam jedini ili nas ima jos. Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2023, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Не можеш им ништа, кратко и јасно. Исти сам случај имао, годинама имао 40/8 и одједном почекло да штека, не може каже више, ослабила парица, ја сам их одјавио, користим 4Г, али не играм игре, па ми пинг није битан. Како си ти уопште имао 4 телевизора, то је чудо, с обзиром да је ВДСЛ био, чуди ме да су уопште то пустили. Пређи на мсат или тотал тв, то ће ти ослободити парицу ако ти баш треба бржи нет и ако је уопште опција више ВДСЛ.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2023, 22:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jun 2023, 22:35
Postovi: 6
Radilo mi je na VDSLu msm taj osnovni jedan tv i dodatna 3 kako to ne znam ,a evo od nekidan kad je jedan strucnjak prebacio na ADSL 15/1 i manje cak i sad radi na ADSLu 4 tva , ali je uzas ping i konekcija. Cekam 15 dana da dodju prikljuciti dodatni net solo s paket 30km po vdslu 20/4mb da taj samo prikljucim na PC da me ne zeza ti televizori i wifi od telefona itd i zovnem lika kao ma ne mozes ti imati VDSL a ja koristio 5 godina i do nekidan bio VDSL, ja ako dodjem dzabe ces placati bice ti isto iako nece sigurno biti isto posto sam odvojen onda od tva, znaci ne znam sta bih rekao isao sam do mtel poslovnice ishejtao na max da su uzas katastrofa kako mogu naplacivati uslugu po istoj cijeni paketa a 5 puta je gora usluga nego do prije skoro godinu dana jos ce sad u septembru i poskupiti za to sve ima tehnickih mogucnosti a kada trebaju isporuciti uslugu kako treba to ne moze. Razmisljam da ih tuzim jer stvarno vise nisam pametan. Rekao sam ovom pametnjakovicu koji veze sa vezom nema iako mi je rodjak sto radi u MTELu 20 godina uhljebio se kod kuce svoje napravio centralu koja je od moje udaljena 2 kilometra i on naravno moze imati bruku dobar net a zato meni da ne kazem sta. Pitao sam sta sad ja da bih imao internet dobar morao bi se seliti negdje drugo a imao sam isto kao sto i ti kazes godinama da si imao 40/8 a isto sam i ja imao 30/5 i bilo mi je sasvim dovoljno i stabilan net bio i odjednom to ne moze , parice ne valjaju sto izmisljenih razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2023, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ма не можеш им ништа, каква тужба. Само ти кажу одјави ако ти не одговара. А то за соло интернет су у праву, неће то радити. И даље си на истој парици, само посебно плаћаш.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2023, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
tesfaye je napisao:
tako sam koristio 5 godina i imao sam IPTV 4 tv uredjaja ja znam da svaki vuce svoje MB i brzinu ali radilo je i koristio sam tako tih 4 5 godina sa tim dodatnim tv paketima i odjednom sad mi ne moze VDSL i govore kako je do TVova itd itd samo izmisljaju i ...


Vuče ali to nema ama baš nikakvog uticaja na tvoj kućni internet koji je tebi preko potreban za igrice.
Uzmi zabodi mrežni kabl u port u koji ide stb a drugi kraj u laptop, pa probaj da surfaš. To će ti biti obični osnovni test.
Pa nam javi kako si prošao.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs