banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 16:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2772 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 139  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Maj 2020, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Zato si imao cover preko kamere pa nek se ebu :lol:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
To je "uradi sam" varijanta.
Sada ozbiljno, da li ima dokaza(baš dokaza) da mogu koristiti/upaliti kameru ili mikrofon kada se mobilni ne koristi, tj kada je ugašen ekran, a mob u npr džepu ili stoji na stolu?
Znači čisto snimanje razgovora u prostoriji dok se telefon ne koristi.
Jasno mi je da prate šta pretražuješ po netu- odmah iskaču reklame za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čekaj, da razgraničimo reklame i špijunažu...

Ti posjećuješ sajtove, Gugl skuplja te podatke i prikazuje oglase za koje misli da su ti interesantni.
I ne samo to, Gugl skuplja sve što može da skupi o tebi: vrijeme korištenja usluga, lokacija (kuda se krećeš), načine prevoza, gdje ideš u šoping, koju muziku slušaš... Isto tako se trude da iz tvojih slika nauče sve o tebi: čime se baviš, ko ti je drušvo, kad si raskinuo sa djevojkom... I tako dalje, a sve u cilju da zarade na tebi.

Špijunaža je zajebanija, jer njih interesuje još više stvari, a imaju manje prepreka. Čak i kad koristiš sigurne (enkriptovane) kanale, to im ne predstavlja problem. OK, u tom slučaju ne mogu doći do podataka, ali mogu do metapodataka. Znači ne znaju o čemu si pričao sa nekim, ali znaju kad si pričao, koliko dugo i sa kim. Čak i to što je enkriptovano se čuva, jer je skladištenje jeftino, a sutra-prekosutra kad budu imali resurse da dešifruju poruke, možda im bude drago što su čuvali sve te stvari...

Što se tiče kamera, evo šta kaže Snowden:
Spoiler:
Citiraj:
I remember this one child in particular, a little boy in Indonesia. Technically, I shouldn’t have been interested in this little boy, but I was, because my employers were interested in his father. I had been reading through the shared targeting folders of a “persona” analyst, meaning someone who typically spent most of their day sifting through artifacts like chat logs and Gmail inboxes and Facebook messages, rather than the more obscure and difficult, typically hacker-generated traffic of the infrastructure analysts. The boy’s father, like my own father, was an engineer—but unlike my father, this guy wasn’t government- or military-affiliated. He was just a regular academic who’d been caught up in a surveillance dragnet. I can’t even remember how or why he’d come to the agency’s attention, beyond sending a job application to a research university in Iran. The grounds for suspicion were often poorly documented, if they were documented at all, and the connections could be incredibly tenuous—“believed to be potentially associated with” and then the name of some international organization that could be anything from a telecommunications standards body to UNICEF to something you might actually agree is menacing. Selections from the man’s communications had been sieved out of the stream of Internet traffic and assembled into folders—here was the fatal copy of the résumé sent to the suspect university; here were his texts; here was his Web browser history; here was the last week or so of his correspondence both sent and received, tagged to IP addresses. Here were his computer, as I was sitting in front of mine. Except that in his lap he had a toddler, a boy in a diaper. The father was trying to read something, but the kid kept shifting around, smacking the keys and giggling. The computer’s internal mic picked up his giggling and there I was, listening to it on my headphones. The father held the boy tighter, and the boy straightened up, and, with his dark crescent eyes, looked directly into the computer’s camera—I couldn’t escape the feeling that he was looking directly at me.


Međutim, problem nije kad agencija dobije sudski nalog da nekoga prati, istražuje i skrutinizuje.
Problem je kad se to radi manje više sistematski i automatski, za čitavu populaciju. Opet Snowden:
Spoiler:
Citiraj:
I remember this one child in particular, a little boy in Indonesia. Technically, I shouldn’t have been interested in this little boy, but I was, because my employers were interested in his father. I had been reading through the shared targeting folders of a “persona” analyst, meaning someone who typically spent most of their day sifting through artifacts like chat logs and Gmail inboxes and Facebook messages, rather than the more obscure and difficult, typically hacker-generated traffic of the infrastructure analysts. The boy’s father, like my own father, was an engineer—but unlike my father, this guy wasn’t government- or military-affiliated. He was just a regular academic who’d been caught up in a surveillance dragnet. I can’t even remember how or why he’d come to the agency’s attention, beyond sending a job application to a research university in Iran. The grounds for suspicion were often poorly documented, if they were documented at all, and the connections could be incredibly tenuous—“believed to be potentially associated with” and then the name of some international organization that could be anything from a telecommunications standards body to UNICEF to something you might actually agree is menacing. Selections from the man’s communications had been sieved out of the stream of Internet traffic and assembled into folders—here was the fatal copy of the résumé sent to the suspect university; here were his texts; here was his Web browser history; here was the last week or so of his correspondence both sent and received, tagged to IP addresses. Here were his computer, as I was sitting in front of mine. Except that in his lap he had a toddler, a boy in a diaper. The father was trying to read something, but the kid kept shifting around, smacking the keys and giggling. The computer’s internal mic picked up his giggling and there I was, listening to it on my headphones. The father held the boy tighter, and the boy straightened up, and, with his dark crescent eyes, looked directly into the computer’s camera—I couldn’t escape the feeling that he was looking directly at me.


Ako ti se ne da čitati, evo jedan video: https://www.youtube.com/watch?v=XEVlyP4_11M

U principu, nadziru šta hoće, kad hoće, koga hoće i kako hoće.
Evo i direktora Clapper-a, laže dok svjedoči ispred američkog Kongresa: https://www.youtube.com/watch?v=WehMLXB0qro

:lol: :lol: :lol:

EDIT:
Možda najvažnije od ovog svega je govor koji je održao Gus Hunt, CTO u CIA:
https://www.youtube.com/watch?v=GUPd2uMiXXg
Ako vam se ne da gledati sve onda pogledajte po 30 sekundi ova dva inserta:
https://www.youtube.com/watch?v=GUPd2uMiXXg&t=1258s
https://www.youtube.com/watch?v=GUPd2uMiXXg&t=1624s

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Otprilike kao u filmu Državni neprijatelj sa Vil Smitom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 14:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Činjenica je da mogu i da to rade.
Činjenica je i da mi tu ne možemo ništa protiv toga.

Vjerovatno to na nas neće imati nikakav uticaj, ukoliko budeš potpuno nebitan, potpuno prosječan građanin.
E sad, ako bi se po nečemu isticao, ko zna... :D
Sreća naša u BiH je što nemamo znanje i resurse kao Ameri, pa ne možemo sami sebe da špijuniramo u tolikoj mjeri.
Ali vjerovatno Ameri špijuniraju (prikupljaju podatke) i nas svakako...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
nikola29_06 je napisao:
https://youtu.be/hPmcGPU13Wk

Lik dobro objasnio kako ubaciti Play usluge

Eто онда :) Треба времена и живаца, али Боже мој, да се урадити. Није ни мени било претјерано једноставније наћи како да на кинески Шјаоми инсталирам Гугл сервисе и остатак Гугла, руку на срце.
Castra je napisao:
Umetnik je napisao:
онда само се навикнути да се скидају апликације преко браузера, а не да улазиш у Гугл плеј, и то је то.


I pritom skineš neki apk, koji radi nešto što ti ne možeš provjeriti.
Ponta svih prodavnica je da nude softver koji se moderiše i koji mora da zadovolji određene standarde.
Ako instaliraš nasumične apk pakete, boga pitaj na šta možeš naletiti, a kad na telefonu imaš gomilu bitnih stvari, nije to tako bezazleno...

Да, али до сад нисам имао никаквих негативних искустава. Добијам и апдејте на Гугл плеју за те апликације које нисам скинуо са истога, а и нисам скидао са неких жњ сајтова, већ Аpkpure, Apkmirror, Aptoide, како и рече Megabyte, све уредно.
Castra je napisao:
Ali hej, bilo bi zanimljivo ove standardne aplikacije uzeti pod lupu: Viber, Whatsapp, FB, Skype. Svi oni imaju dozvolu da koriste kameru... :D

Комад креп траке и ријешен проблем :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2020, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
hadzidado je napisao:
To je "uradi sam" varijanta.
Sada ozbiljno, da li ima dokaza(baš dokaza) da mogu koristiti/upaliti kameru ili mikrofon kada se mobilni ne koristi, tj kada je ugašen ekran, a mob u npr džepu ili stoji na stolu?
Znači čisto snimanje razgovora u prostoriji dok se telefon ne koristi.
Jasno mi je da prate šta pretražuješ po netu- odmah iskaču reklame za to.

Рећи ћу сад једно лично искуство... Причао ја једно вече са колегама, поменусмо један кафић у Градишкој (ниђе везе, нисам никад ни био у њему, ни претраживао икад ишта везано за њега, па чак ни кафиће и пабове по Градишкој). Тачније, ја га питам гдје је то нешто, он рече "у том и том кафићиу". За то вријеме ми телефон био у џепу, нисам га користио, интернет искључен. Кад сам дошао кући, скролам Инстаграм, и изађе спонзорисана реклама, објава странице тог кафића ког је колега споменуо. :confused2: :confused2: . Ето, момци и ђевојке, то ти је тако.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Da li neko zna u cemu je stos Samsung S10 DE version? Cijena je 60e razlike u odnosu na obicni S10, ali ako je hardware isti, a nije locked na odredjenu mrezu, ne vidim sto ne bih uzeo DE version :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Umetnik je napisao:
hadzidado je napisao:
To je "uradi sam" varijanta.
Sada ozbiljno, da li ima dokaza(baš dokaza) da mogu koristiti/upaliti kameru ili mikrofon kada se mobilni ne koristi, tj kada je ugašen ekran, a mob u npr džepu ili stoji na stolu?
Znači čisto snimanje razgovora u prostoriji dok se telefon ne koristi.
Jasno mi je da prate šta pretražuješ po netu- odmah iskaču reklame za to.

Рећи ћу сад једно лично искуство... Причао ја једно вече са колегама, поменусмо један кафић у Градишкој (ниђе везе, нисам никад ни био у њему, ни претраживао икад ишта везано за њега, па чак ни кафиће и пабове по Градишкој). Тачније, ја га питам гдје је то нешто, он рече "у том и том кафићиу". За то вријеме ми телефон био у џепу, нисам га користио, интернет искључен. Кад сам дошао кући, скролам Инстаграм, и изађе спонзорисана реклама, објава странице тог кафића ког је колега споменуо. :confused2: :confused2: . Ето, момци и ђевојке, то ти је тако.


Ma druže nije to ništa novo. Meni redovno izbacuje takve reklame :) spomenem roštilj na Manjaci, izbaci mi klupe, stolove i roštilj itd itd. Nije to ni loše hahaha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Знам... Али ми се свеједно не свиђа :-?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Zasto? Bojiš se da ce neko znati sta si danas rucao ili da nisi imao sex 2mjeseca i sl :P
Ja iskreno uopšte ne razmišljam o tome. Štoviše koristim blagodati voice command na televizoru, telefonu i sl


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па једноставно не волим осјећај када ме неко надзире чак и онда када не желим то и на мјестима на којима не желим ( у сопственој кући)... Не размишљам ни ја о томе, ни на крај памети, али ево, сјетим се некад. Немам смарт ТВ па не могу те функције да користим :D али свеједно, имам смартфон, па му дође на исто. Мислим, онда не морам ни да имам зидове, кућу, може само темељ и паркет, намјештај, па да ме људи гледају са улице и одакле хоће шта год да радим. И наравно, озвучен простор па да се разговори из куће чују на тргу Крајине, што да не :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
A jbg sada, pretjera ga. Zaboravio si reci da možeš hodati i GO po BL kao cova neki dan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Nisam imao to što spominjete vas dvojica. Makar nisam primijetio.
Reklame me izpizde al tu ništa ne mogu osim adblock na pretraživaču i tu radi. Na ostalim apk iskaču ko manite i posle mjesec dva(olx npr).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 00:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
hadzidado je napisao:
Nisam imao to što spominjete vas dvojica. Makar nisam primijetio.


Ma nisi ni mogao, ne šljaka to tako baš. Pusti kraju... :lol: :lol: :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ima li neko od vas strucnjaka iz BL da prodaje neki telefon, juce razbio slucajno, pa mi sad treba :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Aikus je napisao:
A jbg sada, pretjera ga. Zaboravio si reci da možeš hodati i GO po BL kao cova neki dan

Јбг, можеш и то, шта фали :D . Али нисам претјерао, приватност је приватност, а овиме се она укида скоро у потпуности. Кад имаш уређај у кући који те прислушкује и надзире стално, није пријатно. Не требаш се бавити криминалом и дилати дрогу па да ти буде непријатно што имаш неко око и ухо увијек уз себе ;) . Зар не?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Priča ti šuplja na kvadrat. Ako je tako, ti testiraj, a ne jednom mi se desilo, to je čista slučajnost, reklame ciljaju određenu populaciju u koju si ti vjerovatno upao.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 19:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Ne lupa covjek, stvarni je tako. Ja sam testirao. Cijeli dan pričao o hrani za ptice. Niti imam ptice niti mi je kada naumpalo da googlam hranu za ptice ili sl. Sutradan pocele iskkati reklame za ptice, hrana i potrepštine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Meni se to na fb desavalo. Jedan od dogadjaja - drugu spominjao kako jedan lik smara sa sa objavama, da mi non stop on iskace, nedugo poslije fejsbuk me pita da li znam da mogu ukinem/smanjim obavjestenja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2772 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 139  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs