banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2022, 21:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Pozdrav svima,
ja se nadam da je ovoj temi ovde mjesto, ako nije, neka je moderatori prjemjeste.
Elem, nedavno sam kupio pametni sat Realme Watch S Pro i sve je super. Sat se povezuje sa Realme Link app na telefonu, putem Bluetoth veze ali kada je sat povezan, dešavaju se problemi sa wifi internet vezom na telefonu.
Pun signal wifi mreže, internet konekcija u redu ali iz nekog razloga internet na telefonu "pukne" i piše da je povezano bez pristupa internetu.
Nakon nekog vremena, sve opet radi normalno i onda opet problem i tako u krug.

Šta bi ovde moglo da se uradi? Šta bi moglo praviti problem? Telefon sam vratio na fabrička podešavanja ali nije pomoglo...
Jeste li imali sličnih problema?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Prodaj telefon.. i sat, za pocetak :D

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Jeftiniji telefoni imaju takav dizajn da Wi-Fi i BT dijele antenu, tj. ako koristiš 2.4 GHz Wi-Fi - Wi-Fi i BT rade naizmjenično. Rješenje - prebaci Wi-Fi na 5 GHz.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Taj problem imaju i skuplji telefoni, ne mora nužno biti jeftin. Npr, ako slušam muziku u iole kvalitetnijem kodeku (APTX HD ili LDAC), dolazi do problema sa wifi konekcijom. Prebacim na obični APTX i problem nestane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
P30, Pixel i iPhone nemaju taj problem. Xiaomi ima. Ne kažem da je to zbog cijene telefona, ali se očigledno na njima rade određeni kompromisi u dizajnu.
Codec kao codec nema uticaja na to. U zavisnosti od brzine uspostavljene veze (kvaliteta signala) koristi se drugačiji profil (bitrate). Ako ipak imaš problema sa Wi-Fi-jem zbog promjene codeca, to je više do loše implementacije BT-a na tom uređaju nego do samog codeca.
Usput, aptX uopšte nije kvalitetan codec, al to je već druga tema :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ok. Unazad 2 godine koristio sam Xiaomi Mi Band 4 pametnu narukvicu i nisam imao ovakve probleme.
Telefon je Galaxy A31. Šteta, sat je vrhunski... Newa mi smisla da stalno palim i gasim Bluetoth.
A ne znam ni da li A31 može da se konektuje na 5ghZ wifi mrežu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Prema specifikacijama na netu, može.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
<Enter_name> je napisao:
P30, Pixel i iPhone nemaju taj problem. Xiaomi ima. Ne kažem da je to zbog cijene telefona, ali se očigledno na njima rade određeni kompromisi u dizajnu.
Codec kao codec nema uticaja na to. U zavisnosti od brzine uspostavljene veze (kvaliteta signala) koristi se drugačiji profil (bitrate). Ako ipak imaš problema sa Wi-Fi-jem zbog promjenom codeca, to je više do loše implementacije BT-a na tom uređaju nego do samog codeca.
Usput, aptX uopšte nije kvalitetan codec, al to je već druga tema :D


Nisam ni napisao da je APTX kvalitetan, već samo da promjenom na njega nemam smetnje sa wifi konekcijom. Takodje, slušanje na APTX HD ili LDAC vjerovatno neće uzrokovati smetnje na telefonima koje si naveo (osim Ajfona, on nema ništa od navedenih kodeka), ali vrlo vjerovatno hoće praviti smetnje na samom prijemniku BT signala. Mislim, nemam te uredjaje da isprobam, jer baratam samo sa Sony telefonima.

APTX je svakako iznad SBC-a, tako da je ako se priča u BT kvalitetu, nešto malo bolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 22:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Listening testovi pričaju drugačiju priču...

Slika

...sl ako si voljan za diskusiju na tu temu, možemo otvoriti novu.

Nebitno, nek proba sa 5 GHz Wi-Fi, pa ako pomogne - zna šta je uzrok njegovih problema.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Znači praistorijski SBC je ''bolji za slušanje'' od novijeg APTX ? To isto dodje kao mp3 na 320kbs i neki od kodeka koje si naveo ranije, u ranijim postovima (xHE-AAC). Nema potrebe za konverzijom u noviji, dobar je i mp3.
Na slušanje. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 23:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Poenta BT codeca je low latency i low complexity (prvo je zarad poziva, drugo zarad baterije). Ostalim codecima je prioritet kompresija, tj. što bolji kvalitet na što manjem bitrateu.
Svaka lossy kompresija unosi gubitke, neka manje, neka više. Valjda je poenta slušati nešto što unosi manje gubitke, pogotovo ako su oni na tom nivou da ih ne možeš čuti.
Svako treba da sluša ono što mu uhu najljepše zvuči. MP3 je poprilično nesavršen codec, ali na 192+ kbps bitrateovima daje vrlo dobar kvalitet.
Ako već imam pjesmu u tom formatu, nema potreba da je sad transkodujem u nešto novije, sem ako to nešto na čemu slušam ima problema sa MP3-jem.
Što se tiče Hi-Res izmišljotina, većina muzike izvorno nije u tom formatu, tako da nema potrebe ni za takvim transportom. Uostalom, 16 bita je dovoljno za dinamiku ljudskog uha, a pošto je i sluh frekventno ograničen, pitanje je koliko ima koristi od ultrazvuka.
Kome se da čitati, evo fin tekst napisan prostim jezikom od strane stručnog čovjeka: https://web.archive.org/web/20170602140 ... young.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 23:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Uzalud vam trud svirači...
Jel' moguće da Huawei EG8141A5 ruter od TrionTel-a nema 5GHz WiFi mrežu?
Kada pristupim modemu, i idem na Advanced/WLAN. Imam osnovna podešavanja WiFi mreže ali sve sam unutar te stavke pretražio i nigdje ne vidim mogućnost za 5GHz WiFi SSID ili bilo šta slično...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 23:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Prema specifikacijama na netu, jest moguće.

1 POTS + 1 GE + 3 FE + 2.4G Wi-Fi

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2022, 23:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Svejedno, opet i da podesis kucni Wi Fi na 5gHz, ne mozes svaki ruter na poslu, kaficu gradu...

I to je sto kaze Enter, definitivno jeftiniji telefoni koriste (bar su koristili) istu antenu za BT i Wi-Fi ocigledno, prost primjer, probaj nesto prebacivati preko Bluetootha dok je Wi-Fi ukljucen... Pa ga iskljuci i vidi kako se brzina slanja povecava.
<Enter_name> je napisao:
Što se tiče Hi-Res izmišljotina, većina muzike izvorno nije u tom formatu, tako da nema potrebe ni za takvim transportom. Uostalom, 16 bita je dovoljno za dinamiku ljudskog uha, a pošto je i sluh frekventno ograničen, pitanje je koliko ima koristi od ultrazvuka.

Vecina nas odraslih ima vec djelimice ostecen sluh i ne mozemo cuti ni preko 15 kHz, a o ultrazvuku tek da ne pricamo. Koji ni sa zdravim sluhom ne mozemo cuti.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Evo, riješio problem. :D

Slika

Čisto da vidim da li će wifi raditi kako treba, odnosno BT, spojio sam eksterno plejer koji je povezan sa slušalicama. Naravno, sad nema usporavanja wifi konekcije, prekida BT konekcije, jer sve odradjuje eksterna zvučna BT kartica/plejer.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Ghost, fino :D

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs