banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Okt 2012, 21:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2004, 15:34
Postovi: 146
Malo se precijenio apple sa ovim proizvodom, puno je to novaca za takav proizvod. Apple cu uzeti samo od nekoga kao poklon ubuduce. :)

_________________
MRZIM PETARDE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Okt 2012, 22:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
To je Apple logika cijena... placas premiju za njihov proizvod... iako je vecina analiticara ocekivala $249.

Citiraj:
Dimensions aside, if you want to know the value of the iPad mini, do the math. At $329 to start, Apple's smaller tablet puts an iPad model 17 percent closer to someone who wants one, but has been holding out -- just as the iPad 2 put the device 20 percent closer to people who balked at the $499 starting price on the third-generation model.

The point of this is not to undermine existing customers, but open the product lineup to new ones. The strategy has worked fairly well for the iPhone in the U.S.: once Apple exhausted its $199-and-up segment, it looked to the $99-and-up group. And then $49. And then free. The tactic helped it keep all of its devices on NPD's regular top 5 list, resisting attacks from Android-based handsets.


Btw, od danasnje konferencije, mene je jedino impresionirao novi iMac.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Okt 2012, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da iMac je isto odlican... Meni je malo bezze sto su pustli konferencijski stream, to pre nije bilo i trebali su ostati dosledni, zato je i pala cena Apple-a...

Mada realno lep mi je i novi MBP, retina displej je odlican i dizajn je lepsi nego kod mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Okt 2012, 22:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2004, 15:34
Postovi: 146
iMac svaka im cast za to.

Sto se tice iOS uredjaja nisu oni puno u prednosti ili su cak na istom nivou pred konkurencijom Microsoft, Android...uskoro izlazi i poboljsana verzija Nexus-a, Microsoft Surface,...mozda su zbog toga pale dionice Apple-a, da su investitori ocekivali konkurenciju a ne ovo (mislim samo na proizvode koje koriste ios).

Namjeravam kupiti sebi tablet, Ipad mini otpada zbog cijene (mislio sam da ce biti oko 250 dolara). Vidjecu izmedju Amazon Kindle hd 8.9 inca i Barnes and Noble Nook HD+ 9 inca.

_________________
MRZIM PETARDE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Okt 2012, 05:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
A nisu tužili Samsung zbog plagijata, Note-a? :P

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Okt 2012, 08:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I ja sam pomislio na plagijat, cenim da ce se tuzakati do iznemoglosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 25 Okt 2012, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
iPad mini ima A5 chip u sebi, nisu ugradili A6, cenim da ce za pola godine izbaciti sasvim novi, revolucionarni iPad mini sa 8mpx kamerom i A6 chipom u sebi... Klasicna Apple muljaza.

Jos citam kako ce ljudima zameniti stari za novi iPad ukoliko je proslo manje od 30 dana kako su ga kupili, a u komentarima ispod teksta lik pizdi jer je kupio iPad pre 37 dana i ne moze zameniti :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 26 Okt 2012, 16:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Cisto jos malo vezano za njihovu strategiju cijena sa novim iPad-om:

Citiraj:
"I think what Apple has done here is create a new category of premium small tablet," Avi Greengart, research director for consumer devices at Current Analysis, told us after the event. "I don't think it negates the rationale for buying a $199 tablet." Instead, it appears Apple is simply opting out of the low end of the market altogether, much like it's done with personal computers. "I don't think this puts Amazon, Barnes & Noble, or Google out of business, but it means that those three — and anyone else entering that market segment — are all competing against each other for the budget consumer." It's a classic Apple strategic move: entering a pre-existing market with a premium device, and banking on design and ease of use to take it to the front of the pack. It's the same strategy Cupertino used with the original iPod 10 years ago, which originally sold at $399 with a mere 5GB of storage, competing against much cheaper MP3 players.

...

Of course, self-cannibalization of sales is not something Apple has seemed concerned with in recent years, with Walter Isaacson's biography of Steve Jobs noting that the former CEO even promoted the idea: "If you don't cannibalize yourself, someone else will."

Either way, Apple stands to have little to fear in terms of lost profits should the iPad mini chip away at the sales of higher-priced products. "By pricing it at $329 and ensuring they make a healthy profit, Apple doesn't care if they cannibalize their other products," Greengart said. It's the freedom provided by Apple's basic business model: hardware sold at a consistent profit margin — promoted by app and content ecosystems — rather than hardware sold at cost in order to promote an ecosystem. Apple doesn't care what price point you come in at, as long as you walk in the door.


http://www.theverge.com/2012/10/23/3544 ... ost-tablet

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 03 Nov 2012, 17:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Sinoć sam išao do Apple store-a i probavao mini. Prilično mi se dopada, dosta više nego regularni iPad. Probao sam potom i Nexus 7, ali mi je mini bolji. Display je ok, nije loš iako nisu stavili retina display, jer su zgurali istu rezoluciju u manji ekran... Još samo da je jeftiniji...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 09 Nov 2012, 00:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Znaci, rasprodani su u sve jednom Apple Store-u (16GB)... a na sajtu im treba 2 sedmice za shipping.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 17 Nov 2012, 03:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Samo da se ubacim malo u temu oko aplikacija...

Aplikacija u koju sam se zaljubio na prvi dodir - IMDB. Tako je dobro odradjena, da se moze browsati samo tako.

Chrome je odlican, takodje!

Google voice search je nevjerovatno responsive i brz.

Netflix je carstvo, samo da ima bolji izbor (i da nije US only).

A za kraj i pocetak price...
Kad se jednom pogleda u ovaj display, ne želiš vise gledati niusta drugo! :)

Uzeh iPad 3, nije mi se dalo cekati Mini, jer je bio svuda rasprodan i nisam se ni najmanje pokajao na izboru. :)
U igri je bio i Google Nexus 10, Nexus 7 -- nakon probavanja, ipak znam da vise volim iOS tablet experience (dok za manji uredjaj, Android phone experience).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 04 Jan 2013, 01:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
The World in 2013 from The Economist: Editor's Highlights for iPad
https://itunes.apple.com/us/app/world-i ... 04046?mt=8

Odlična!

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 11 Jan 2013, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Apple is again said to be preparing a new fifth generation iPad and a second generation iPad mini for release in March.

Brian White of Topeka Capital Markets says, "Our checks at CES indicate Apple will release the iPad 5 and the second-generation iPad mini this March. The iPad 5 is expected to be lighter and thinner than the iPad 4 that was released in October, while the form factor of the iPad mini should be similar to the first generation iPad mini that debuted in October."

There has been a lot of speculation of late that Apple may be moving to a semi-annual release cycle for its products which would see the iPhone and iPad receive one major and one minor update each year.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 31 Jan 2013, 01:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
A što me izHeba update iPad2 na iOS 6.1 :)
Dva puta skidao preko iTunes-a i oba puta kao oštećen fajl. Ako bude neko imao sličan problem neka mi se ne obraća... Jer eto konobar cijeli dan radi za 15KM, a ja bezobrazan hoću ljeba bez motike :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 31 Jan 2013, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam update radio direktno sa telefona i sve proslo normalno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 31 Jan 2013, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Meni je na iPadu normalno prošao update. Skidao preko iTunes-a.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 31 Jan 2013, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Problem je bio što na Win7 ne ostane update fajl u folderu
C:\Users\_____\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPad Software Updates
i nakon nespjelog update.

Onda pokušao isto na XP-u i fajl ostao, ali... nije uklonio ekstenziju .download sa fajla xyz6.1_10B141_Restore.ipsw

Zbog toga je i prijavljivao grešku o oštećenom fajlu.

Skinuo je čitav update fajl, ali je update stao na dijelu obrade skinutog fajla.
Ručno uklonio ekstenziju .download i ručno izabarao fajl za update, ne automatski ... i napokon počeo da raspakuje update.

Eto ako neko bude imao sličnih problema možda mu pomogne.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 05 Feb 2013, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Od danas u prodaji iPad 4 sa 128GB...

Kako se sve manje prica o novom iPad miniju ja se odlucih da narucim ovaj sadasnji model...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 07 Feb 2013, 16:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Nooooooo!

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 07 Feb 2013, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Why? :?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs