banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 19:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 07 Feb 2013, 19:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Pikseliiiiiii, pikseli evriver!
(Dobro, nije iskreno ni meni smetalo dok nisam pogledao retinu...)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 07 Feb 2013, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A znam ali sta da radim, ne da mi se vise cekati, a necu veliki da uzimam. E sada, ja to gledam iz ovog ugla, nov me izadje nesto preko 500KM, dok izadje na jesen retina mini, ja cu ovaj prodati sa sigurno nekim malim gubitkom s obzirom kako im se krecu cene kod nas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 12 Feb 2013, 16:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
danijell je napisao:
A što me izHeba update iPad2 na iOS 6.1 :)
Dva puta skidao preko iTunes-a i oba puta kao oštećen fajl. Ako bude neko imao sličan problem neka mi se ne obraća...

Ja sam mislio skidati 6.1, ali onda vidjeh da je u stvari downgrade sa 6.0, tako da nisam.
Glavna stvar koju su update-ovali, kontrole muzike iz lock screena je malo naopako, nego ranije. Zasto bi prebacili prev/play/next na lijevu stranu, ako se vec smart cover otvara sa desne strane i time je logicno da je lakse prebaciti pjesmu ako ga samo malo 'odskrines', naspram onog sto su uradili u 6.1.
Pretpostavljam da nema vise nista (osim toga i Fandanga/movie tickets za Siri)?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 13 Mar 2013, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
http://www.index.hr/black/clanak/drska- ... 67280.aspx
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 13 Mar 2013, 19:26 
Nije ova nova tehnologija za svakoga...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 13 Mar 2013, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I ja velim, ali dzaba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 13 Mar 2013, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Koji amater. Pa prvo se odradi Erase All Content and Settings :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Napokon i meni stize iPad mini, hvala koleZi TnS-u na tome :)

Ovako ukratko: pikseli se primete, ali nije strasno, ocekivao sam da ce biti i gore. Baterija mi se cini odlicna, ne mogu o njoj dok je par puta ne napunim i ne opteretim radom. Velicina mi je taman, stane u saku, dobro se vidi, jedino kada je sitniji text zna biti mutno, dok se ne zumira. Treba malo vremena dok se ne naviknes na kuckanje, ali nista strasno. Ja sam uzeo beli i izrada je odlicna, materijal sa zadnje strane je kao na MacBook Pro, znaci onaj sivi aluminijum, sto mi se vise svidja od onog crnog. Odlicno mi je sto mi je sve sinhronizovao sa telefonom i MBP-om, pa nisam nista preterano morao da stelujem, ostale mi sve stranice u Safariju, kontakti i sl...

Nedostaci: za sada ih i nemam nesto previse, s obzirom da je mala razlika u odnosu na iPhone (koji mi je sada premalen kada ga uzmem u ruku)... Jedino sto me nervira je sto nema fabricke aplikacije za vreme i kalkulator, ka na iPhoneu, pa nemam u notifikacionom centru vreme kao na telefonu... Ne znam koja im je fira da su izbacili te dve aplikacije, nisam nesto puno trazio, ali negde procitah da valjda daju na telefonu besplatno te dve app, pa kao ovde ne moze :roll: Ne bi me cudilo, s obzirom kakvu politiku imaju, ali tih aplikacija mema ni u AppStoreu da se skine, bar ne one koje su fabricke na telefonu, tako da sam skinuo neke druge...

Moram naci program sa kojim mogu gledati divx filmove, ali da ima mogucnost da ucita i prevod koji je odvojen od filma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 19:00 
To ovo cudo od 7.9 inca?

http://www.gsmarena.com/apple_ipad_mini ... r-5061.php

Pitam jer ima dobru rezoluciju, cudi me da se pikseli primijete...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jeste taj, ma nije da se vide pikseli, ali za razliku od iPhonea, koji ima retina displej, razlika je ogromna, sa tim ekranom sam uporedjivao. Ovaj ekran mi je kao na laptopu po kvalitetu slike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 20:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Hertzog je napisao:
Napokon i meni stize iPad mini, hvala koleZi TnS-u na tome :)

Ovako ukratko: pikseli se primete, ali nije strasno, ocekivao sam da ce biti i gore. Baterija mi se cini odlicna, ne mogu o njoj dok je par puta ne napunim i ne opteretim radom. Velicina mi je taman, stane u saku, dobro se vidi, jedino kada je sitniji text zna biti mutno, dok se ne zumira. Treba malo vremena dok se ne naviknes na kuckanje, ali nista strasno. Ja sam uzeo beli i izrada je odlicna, materijal sa zadnje strane je kao na MacBook Pro, znaci onaj sivi aluminijum, sto mi se vise svidja od onog crnog. Odlicno mi je sto mi je sve sinhronizovao sa telefonom i MBP-om, pa nisam nista preterano morao da stelujem, ostale mi sve stranice u Safariju, kontakti i sl...

Nedostaci: za sada ih i nemam nesto previse, s obzirom da je mala razlika u odnosu na iPhone (koji mi je sada premalen kada ga uzmem u ruku)... Jedino sto me nervira je sto nema fabricke aplikacije za vreme i kalkulator, ka na iPhoneu, pa nemam u notifikacionom centru vreme kao na telefonu... Ne znam koja im je fira da su izbacili te dve aplikacije, nisam nesto puno trazio, ali negde procitah da valjda daju na telefonu besplatno te dve app, pa kao ovde ne moze :roll: Ne bi me cudilo, s obzirom kakvu politiku imaju, ali tih aplikacija mema ni u AppStoreu da se skine, bar ne one koje su fabricke na telefonu, tako da sam skinuo neke druge...

Moram naci program sa kojim mogu gledati divx filmove, ali da ima mogucnost da ucita i prevod koji je odvojen od filma
Imaš iPhone koji ti je malen za igranje, imaš "normalni" iPad koji ti je velik za igranje, pa si kupio nešto između - iPad Mini da se igraš potaman, a ispiti čekaju... nećeš ti svoj faks završiti ovim tempom ni za dvije godine. :lol:

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hoce. Sreca pa ima neko ko odlucuje umjesto njega :P

Brat, bratu, ja za ono bih jedva dao i pola tog novca, ali... Svaka luda (pa i ja) ima svoje veselje. Jos se Hertzo cudi kako nisam raspakovao da pogledam :D Kontam sta da vidim, a znam da ce se kezeti kao malo dijete dok bude skidao najlon sa kutije.

Molim ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 21:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
:D

A koliko tačno košta i u kojoj zemlji si kupio? Ako smijem znati. :)

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 23 Mar 2013, 21:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sto jes' jes', jedva sam docekao da dodje, kuci :lol:
Nikada duze nisam isao od budzaka do centra :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Evo jos malo o dobrim i losim stvarima: Baterija je FENOMENALNA, bez problema traje 10 sati aktivnog koristenja, tako da Apple nije lagao, o kvalitetu iste. NEDOSTATAK je sto se baterija jako dugo puni (2-3 sata), pa u tom periodu i nisi u mogucnosti da ga koristis jer je kabl od punjaca kratak (kao i na iPhoneu), tako da nema dovoljno duzine da bi mogao normalno koristiti tablet, ali to je vec standardna usteda na Apple uredjajima. U paketu ne dolaze slusalice, sto mi je smesno, s obzirom na cenu, jer dodju kao dodatna oprema za uredjaj iz premium klase


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Okvirno koliko para te je koštalo?

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
500KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 16:58 
EDIT

Kako tako jeftino?

Vidim na piku nema ispod 650 km...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Odbijen PDV i bio jos neki popust u prodavnici gde je kupljen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPad
PostPoslato: 24 Mar 2013, 17:04 
Odlicno, svidja mi se trajanje baterije.

Samo to je sasvim dovoljno da se covjek odluci za tablet umjesto za recimo laptop ili notebook...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs