banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 19:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3036 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 152  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2011, 23:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Šta koristite za Kontakte, default aplikaciju ili možda GO Contacts, ili nešto treće? Kakav vam je GO Contacts? Njihov GO SMS Pro mi djeluje dobar.

A što se tiče dobrih aplikacija gledao sam neke Notes aplikacije i dosta mi se sviđa ColorNote, mogu se upisivati obične zabilješke ali i check lista, nabroji se par stvari i kasnije se samo prekriže one koje se obave. Uz to se može staviti zvučni reminder na zabilješke a ima i svoj widget ako neko želi da neke zabilješke stavi na desktop.

Što se tiče eBook readera sviđa mi se Moon+ Reader, doduše to je mislim i jedini koji sam probao pored onog Aldiko eBook koji se nalazi na telefonu i ovaj Moon+ Reader je dosta bolji pa nisam ni probavao ostale.

Eh da, šta je dobro za office fajlove, word i ostale? A šta za PDF-ove? Skinuo sam Adobe Reader ali ga još nisam ni probao :)

Player Pro muzički player mi se dosta sviđa, možda i kupim legalnu (i noviju) verziju ako skontam kako se kupuje na Android Marketu. Da li je neko od vas kupovao pa da kaže kako to ide?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 11:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zanimljiv tekst.

Why you don't need a task killer


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
kako natjerati kies da instalise gingerbread 2.3.3? ne kontam kako da mi omoguci update a vidim da ljudi rade update preko kies-a. bojim s eprobati ovim drugim metodama da ne bih nesto pogresno uradio

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko sam ja shvatio to zavisi od product code tvog telefona, oni izbacuju novi Android postepeno po regionima, prvo za neke product kodove a onda za druge. Moj product code je ATO, valjda zašto što sam ga kupio u Austriji. Product code možeš vidjeti na više načina, ja sam prije gledao na jedan način a sad vidim i da možeš ukucati u Dialeru

*2767*4387264636#

i pod

[2] PCode:"your phone model type"

zadnja tri slova su product code, bar meni tu piše ATO a to mi piše kada to gledam i na jedan drugi način.

Jedna opcija je da čekamo da za naš product code izađe Android 2.3.3 a drugi način je da u telefonu promijeniš product code na neki za koji je već izašao 2.3.3, ali tada se radi factory reset telefona pa sve moraš bekapovati (kontakte, programe, sms-ove) jer će sve biti izbrisano. Treći način je da ručno stavimo novi Android, preko Odina, ali sa tim se nisam igrao, to je kad sam flešuješ telefon. Koliko vidim na drugim foruma neki ljudi to rade bar jednom dnevno, stalno probavaju razne ROM-ove, stalno nešto mijenjaju, čačkaju, ispituju. Meni je to bezveze, postaneš rob telefona, sve ti se vrti oko njega, oni koji to rade prosto moraju da probaju skoro svaki ROM koji izađe :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2011, 05:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
e hvala, vidjecu to sa kodom proizvoda, strpljenje i to je to hehe

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2011, 12:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ima li neko noviji Tapatalk od verzije 1.11.3?

Moram li deinstalirati prvo staru verziju ili mogu pokrenuti instalaciju nove verzije bez deinstaliranja stare? Mislim na "rucno" instaliranje iz apk fajlova. Kada se radi update preko Marketa koliko sam shvatio on prvo deinstalira staru verziju.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2011, 10:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Evo moja lista:

-Adobe Reader za PDF odrađuje moj potreban posao
- AndRoad za navigaciju, koristi Open Street Map, naravno besplatan je i navigacija radi. Banja Luka je zbog debconf 11 sve više pokrivena, pa je aplikacija iskoristiva.
- ASTRO File Manager
- B92
- BlueTooth File Transfer (jer šalje brže nego iz Galerije....čudo...)
- Brightness Level widget
- WiFi widget
- AutoSync widget
- AutoRotate widget
- Color Note
- ElectroDroid
- Facebook
- Google Reader
- Handcent SMS (podržava custom notification ringtone i podsjetnik u podešenom vrmenskom intervalu)
- Open Map
- OpenOfficeDocument
- Opera Mobile
- Overlook Fing
- QQ Player (bolji nisam našao ...čita puno formata, no zavisi od performansi telefona kako će ići reprodukcija..)
- Solitaire :-)
- Speed Test
- Terminal Emulator
- Uninstaller
- Zedge

Nisam rutovao telefon, a neko je pomenuo oneclick metodu ...ja bih samo da upozorim, da je ta metoda možda najlakša, ni zato je najmanje bezbjedna od svih, jer u slučaju da "nešto krene kako ne treba" ...ne može se uraditi restore, već telefon ostaje neupotrebljiv. Svi podaci se tokom procesa smještaju u RAM i ako se ne pazi, uređaju sa malo rama će puknuti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 15:23 
Imam par pitanja.

Da li postoji divX player za android da podrzava rad sa titlovima (ili ih ima vise)?

Postoje li ogranicenja u formatima audio i video zapisa ili na androidu mogu bukvalno svi zapisi koje i racunar podrzava?

Utisci osoba koje su prije androida koristile symbian platformu, da li je bolji android i koje su prednosti istog?

Gdje mogu naci sve informacije o androidu (na nasem jeziku)?

Sto se tice instalisanja aplikacija da li postoje odredjeni probleni (vidim u postovima da kod nekog neke aplikacije rade, a neke ne)?

3D igrice, bas ovog momenta gledam igrice na youtube koje se pokrecu na android telefonima i preko touch screena igraju, meni licno to izgleda fenomenalno, kakvi su vasi utisci o tome (kolika je zaista igrivost preko telefona i ostalo ako imate dodati)?

To su za sada pitanja, ako se sjetim postavim jos koje, hvala unaprijed na odgovorima. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 20:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17135
Lokacija: Q5HW+6W
tensSa je napisao:
Da li postoji divX player za android da podrzava rad sa titlovima (ili ih ima vise)?

Ima ih više, ja koristim VPlayer i zadovoljan sam (a i zadovoljava tvoje kriterijume).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 22:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Evo pokušaću odgovoriti na neka od pitanja:

tensSa je napisao:
Imam par pitanja.


Citiraj:
Da li postoji divX player za android da podrzava rad sa titlovima (ili ih ima vise)?


Kao što sam i iznad u listi naveo, ja koristim QQPlayer i podržava većinu poznatih video formata. Kvalitet reprodukcije zavisi od performansi sistema. Npr kod mene teško ide "avi", jer imam malo RAM memorije (192 MB ukupno), ali mp4 reprodukuje bez problema. Podržava rad sa titlovima.

Citiraj:
Postoje li ogranicenja u formatima audio i video zapisa ili na androidu mogu bukvalno svi zapisi koje i racunar podrzava?


Opet zavisno od plejera koji je instaliran. Mislim da stock aplikacija reprodukuje mp4 i 3gp ..(moguće da griješim, ne koristim stock aplikaciju)

Citiraj:
Utisci osoba koje su prije androida koristile symbian platformu, da li je bolji android i koje su prednosti istog?


Koristio sam Symbian 8.1 na staroj Nokia 6630 modelu i Android je neuporedivo bolji ...zbog samog izbora aplikacija, većina je na jednom mjestu, mogućnosti aplikacija su daleko bolje ...no, nije istina da je Symbian loš. U svakom slučaju, mala era symbian-a je završena, tako da ako se odlučuješ kupiti Android, nećeš pogriješiti, jer i naši telekomi imaju velike planove na tom polju.

Citiraj:
Gdje mogu naci sve informacije o androidu (na nasem jeziku)?


Ne znam :-)) ..

Citiraj:
Sto se tice instalisanja aplikacija da li postoje odredjeni probleni (vidim u postovima da kod nekog neke aplikacije rade, a neke ne)?


Kod instaliranja aplikacija, postoje prvenstveno problemi minimalne verzije Androida na kojima rade. Trenutno, najpopularnija verzija je 2.2 (Froyo), ali se inače stiglo do 3.1 verzije. Svaka verzija, donosi neke novine u pogledu podržanosti nekih opcija i većih mogućnosti samog operativnog sistema (brzina rada ...itd). Ukoliko se aplikacija razvija za 2.3 verziju, neće raditi na 2.2, ali će biti podržana na verziji 3.0 ...

Druga stvar su opet performanse koje zahtjeva, jer npr na mom telefonu ne može da radi Adobe Flash Player ili Firefox, zbog manjka memorije, ali zato solidno radi Opera Mobile ili Dolphin (naj browser koji sam našao)...

Treće je pitanje mreže u kojoj je aplikacija namjenjena da radi. Kada je neka aplikacija (tipa Skype), namjenjena da radi npr u njemačkom T-Mobile-u, sa Marketa je nećeš moći spustiti (makar ne na legalan način)..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2011, 09:09 
Citiraj:

Kod instaliranja aplikacija, postoje prvenstveno problemi minimalne verzije Androida na kojima rade. Trenutno, najpopularnija verzija je 2.2 (Froyo), ali se inače stiglo do 3.1 verzije. Svaka verzija, donosi neke novine u pogledu podržanosti nekih opcija i većih mogućnosti samog operativnog sistema (brzina rada ...itd). Ukoliko se aplikacija razvija za 2.3 verziju, neće raditi na 2.2, ali će biti podržana na verziji 3.0 ...


Hvala puno na odgovorima.

Da, to sam i pretpostavljao, sto noviji OS to bolje. :)

Da li je ok da uzmem onda recimo htc wildfire ili neki koji ima android 2.x?

Rekao sam da mi je bitno da podrzava divX sa titlovima, da ima kameru ok, gps, wi fi i memorijsku min 8 gb, i naravno kvalitetne igrice sa kojima cu ubiti vrijeme.

Razmisljao sam o nokia n97, ali vidim da se symbian pljuje u zadnje vrijeme pa sam zato i odlucio da uzmem android, nadam se da se necu razocarati. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Jun 2011, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Šta će ti divx sa titlom? Gledao bi filmove na mobilnom? Uzmi u obzir da iako android telefoni imaju solidnu veličinu displeja to opet nije baš za filmove, uz to uzmi u obzir potrošnju baterije pri gledanju filmova. A taj Wildfire (ne mislim na ovaj novi Wildfire S) ima malu rezoluciju i samim tim mu je kvalitet slike najveća mana. Za igre vidi kakve igre bi igrao, ako bi igrao neke obične logičke onda u redu ali za jače 3D igre ti treba pojak hardver (CPU, GPU, RAM). Uzmi u obzir i veličinu interne memorije ako misliš instalirati dosta programa i igara. Neka Utopija kaže kako se on snalazi sa 181 MB interne memorije koliko mislim da ima njegov Galaxy Ace.

Evo domaći test Wildfire S.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2011, 11:55 
Sada imam nokiu 6220c i razocarao bih se ako ne mogu igrati iste igrice na android telefonu (mislim na nfs undercover, raging thunder, assasin creed i slicne 3D zanimacije), na istom sam i nekoliko puta gledao par serija i filmova (cisto da u toku putovanja "ubijem" vrijeme) i normalno sam pratio radnju filma, ali zeza sto je malo spor tj. kao da pada fps dok se gleda film (moguce da je zbog sporosti telefona ili zato sto je kartica polupuna).

Zar se ne mogu instalisati na memorijsku karticu programi i igre na android telefonima?


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Jun 2011, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
tensSa je napisao:
Zar se ne mogu instalisati na memorijsku karticu programi i igre na android telefonima?

Neki mogu a neki ne mogu, a za to moras imati Android 2.2+ jer tek on podrzava instalaciju na memorijsku karticu, ali sam program koji instaliras takodje mora da ima tu mogucnost. Nisam sa tim cackao jer imam dosta interne memorije pa sam sve ostavio na njoj. A jos nisam probao neku 3D igru osim NFS Shift koji mi nije radio. Ako neko zna za neku dobru a da se lako moze "nabaviti" neka kaze pa da je probam. Jel ima neki Asphalt ili nesto tako, isto neka voznja?

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
meni za sad ne treba jos prostora na telefonu, mada nemam 500 aplikacija, prije oko 40ak

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 11:59 
Najvjerovatnije i ja ulazim u klub android2.2(froyo)/wm6.5 korisnika, uzimam htc touch hd, kako sam sve preracunao to je telefon koji savrseno odgovara svim mojim prohtjevima. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
Na samsung apps imas Asphalt 5 besplatan- samu udji na dio updates i bice na listi jer mislim da ga nema kad udjes u dio games


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 19:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Na updates nema Asphalta. Ima kao 5 updates ali prikazuje dosta toga, abecedno je poredano i nema Asphalta pod A. Na pretraživaču ga takođe ne nalazi. Tražio sam ga i ranije jer sam čuo da ga treba biti na Samsung Apps i da je besplatan ali ga ne vidim. Ovo govorim o Samsung Apps na samom telefonu kao što je Android Market, izgleda slično kao Market ali ne vidim tu igru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Besplatni pozivi i poruke na Androidima
Korisnici koji imaju instaliran Viber mogu besplatno telefonirati i slati poruke putem WiFi i 3G mreža

orisnicima Androida napokon je dostupna mobilna aplikacija Viber koja omogućava besplatne razgovore i slanje poruka putem WiFi i 3G mreža. Viber je već neko vrijeme dostupan na Appleovim iOS uređajima te ima preko dvadeset milijuna registriranih i dvanaest milijuna aktivnih korisnika koji putem njega telefoniraju više od jedanaest milijuna minuta dnevno.

Ova se aplikacija besplatno može skinuti na Android Marketu, a donosi i neke dodatne opcije u odnosu na verziju za Appleove uređaje poput pop up obavijesti o primljenoj poruci na koju se može odgovoriti bez potrebe za otvaranjem aplikacije te bolje integracije s telefonom putem koje se unutar Vibera može vidjeti popis svih telefonskih poziva.

Treba napomenuti i da je postavljanje Vibera iznimno jednostavno te ga se može početi koristiti odmah nakon skidanja aplikacije, bez potrebe za dosadnim procesom registracije, a u imeniku će se odmah prikazati koji korisnici također koriste ovu aplikaciju.

S obzirom na jednostavnost Vibera i njegovu veliku popularnost među korisnicima iPhonea, iPoda Touch i iPada jasno je da će ovo ubrzo postati jedna od najpoželjnijih aplikacija i na Androidima, a kao i u slučaju Skypea i brojnih drugih aplikacija, korisnici iOS uređaja bez problema će putem Vibera moći pozivati i slati poruke korisnicima Androida i obrnuto.

Viber za Androide od svibnja je testiralo oko 50 tisuća korisnika koji su pomogli u njegovu usavršavanju tako da je aplikacija stabilna i ugodna za korištenje, a što je najvažnije, omogućit će nam besplatnu glasovnu i tekstualnu komunikaciju s prijateljima i poznanicima i time smanjiti troškove telefoniranja i slanja SMS poruka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2011, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Napredniji Gmail za Android
Korisnicima Gmaila na Androidu dostupne su nove mogućnosti

Dostupna je nova verzija aplikacije Gmail za Android. Brojčana oznaka verzije je 2.3.5, a besplatno se može preuzeti s Android Marketa.

Jedna od značajnijih novosti je mogućnost postavljanja različitih melodija (ili isključivanja) notifikacija ovisno o tipu primljene poruke (oznaci labele). Također, moguće je odabrati sinkronizaciju poruka samo iz Priority Inboxa čime se štedi internetski promet i baterija mobitela.

Stabilnost i performanse izvođenja aplikacije su uvećane, a istovremeno su ispravljeni i određeni bugovi.



Mi (Bosna) ga nemamo na Marketu ali se može naći APK tu i tamo, još ga nisam probao, koliko vidim u novitetima nisu rekli da se mail može slati nekoj ranije formiranoj grupi korisnika, stvarno je bezveze ako to još uvijek nisu ubacili.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3036 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 152  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs