banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3032 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 152  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2017, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Evo ako ima studenata medicine

https://play.google.com/store/apps/deta ... body.atlas

Trenutno 0,99$ a vlaljda redovna cijena 25 do 40$

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Postoji li provjerena aplikacija koja NE zahtjeva root a da radi backup drugih aplikacija? Hocu da resetujem telefon a imam onu bankovnu aplikaciju za ciju aktivaciju moram 5 puta otici u banku i sto molbi i zahtjeva podnjeti a ne da mi se to :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nema. Koja je to banka toliko komplikovana? Sber samo posalje user i pass.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Intesa :) nije bas toliko, malo sam preuvelicao ali moras otici 2 puta i cekas min dan-dva, a u ovoj mojoj konkretno su guzve jer ih je pola na godisnjem ovih dana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Probaj sa Hellium aplikacijom. A ima još opcija, ukucaj backup android without root i čitaj.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 20:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ja se mucio i mucio, probao helium ali da li im je pao sajt ili sta imao sam problema sa skidanjem desktop servera, i cackajuci vidim da telefon ima tvornickui neku aplikacu za backup svega pa i aplikacija (odmah pored opcije za reset) i super radi...ipak je to xiaomi :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Ma MIUI je meni odličan, ima masu korisnih sistemskih aplikacija i podešavanja... ja još nabacio xiaomi.eu rom uradio root i samo pobrisao ono što mi ne treba...ranije sam ganjao što čistiji android tipa CM, ali onda za neke aplikacije patnja da nađeš ono što ispravno funkcioniše... na primjer snimanje razgovora (zbog prirode posla mi treba :D ) ... pojedine aplikacije odlično rade na jednom modelu telefona, već na drugom ne rade, a MIUI-jeva sistemska radi savršeno, još može uraditi automatski backup snimaka, onda ona fora sa djeljenjem šifre za wifi sa qr kodom, masa podešavanja sistema do u sitna crijevca, tipa notifikacija, recimo nervira me zvuk kad mi dođe nešto sa pik.ba, zadržim prst na notifikaciju izbaci mi podešavanja za istu, isključim ton i milina...naravno neka bude mušičav, ali ništa strašno...
ima još i onaj mi-globe, pa na njihovom sajtu sam kreiraš svoj rom koji je na bazi xiaomi.eu roma, u startu izbaciš ono šta ti ne treba i ispodešavaš neke osnovne stvari...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kad si ga tako fino opisao i nahvalio, sad mi dođe da konačno pazarim i isprobam neki Xiaomi. :)
Dosad sam ga izbjegavao i takođe forsirao čisti Android i Nexus, ali sljedeći telefon bi mi lako mogao biti Xiaomi.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 10:26 
juce sam forumasa iznapadao jer hoce da uzme samsung J5 2016 za 300 i kusur maraka, stari SD 410 chipset (1.2 quad core) koji se koristio jos u huaweiju g620s i da jos toliko plati telefon...rek'o uzmi xiaomi za te pare, 10x bolji kada su performanse i sve ostalo u pitanju, a ne da placas jer na telefonu pise samsung...


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 13:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Kad ih već hvalimo ja već dvije godine koristim redmi note 2.
Octa core x 2.0ghz, 2 GB RAM, 16 GB interne,
Infra red, ziroskopski senzor za zajebancije sa vr naočalama, 3060 mah baterija.

Ne lažem kad kažem da mi telefon nije zablokirao ni jednom u ove dvije godine. Kamera ima onaj novi fazni fokus i slike su fenomenalne. Na poslu sa vadio krv dvojici kolega koji imaju S6 i taj neki Y5 ili J5 2016 koji su plaćeni po oko hiljadu KM ne znam tačno. Ovaj moj ih je prošetao u svim benchmark ovima i kamera je ista ako ne i bolja...
Tad plaćen 350 KM, cerkici ispao milion puta na parket nikad mu ništa. Znači samo Xiaomi!!!! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Takođe, ženi prije dvije godine kupio taj RN2 16/2, i to joj je jedini telefon koji je tako dugo izdržao...do duše baterija mu je loša za njezin način korištenja (osvjetljenje uvijek gotovo na max)... sad joj planiram naručiti RN4X...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ne mozes ti sa Redmi Note 2 da se tuces sa Galaxy S6 po pitanju kamere. Ne moze ni Redmi 3/4.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Redmi serije je generalno najtanja po pitanju kamere...

Sent from my Redmi Note 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 18:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
@Mega_Byte_Me Istu raspravu sam vodio sa tim kolegom kojeg spominjem, ja i on smo poredili kamere tako što smo slikali list u svesci na kojem je nešto ispisano perom sa udaljenosti nekih 30 cm. Kad se uveća slika je bila jasnija na mom telefonu (slikakli smo par puta). U najgorem slucaju ista...

Ali nije to bitno svaki cigo hvali svoga konja, sve i da je malo losija kamera na RN2 moja poenta je da je on tad (prije malo manje od 2 god) svoj telefon platio polovan blize 1000 KM a ja nov 350. Karakteristike su tu negdje (po meni vala bolji RN2 a po njemu samsung). ali nije bolji za tu razliku od 700 KM (ili kolika je razlika bila za nov)

Po meni opet (bez uvrede za ikog) neko mora biti bas blesav ili se jako slabo razumjeti u ovakve stvari ili imati love pa da mu je nebitno koliko ce izdvojiti za tel, ili patiti od sindroma brendirane robe da da troduplo veću svotu za nešto. Kineza ima stvarno svakakvih ŽNJ ali xiaomi je pun pogodak za sad, prije njega je bio huawei OK.... ja bi uvijek radije uštedio koju stoju a ko voli da plati ime jos 200-300-400 KM neka izvoli

(skoro sva elektronika čipovi i procesori se prave u 1-2 iste firme u svijetu a marke poput samsunga samo izradjuju finiš, konačan izgled i ostale "grube" stvari, procesor je isti i u xiaomi i samsung i sony sve made in korea)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Znam dobro sta je Xiaomi. To sto si dao malo para za dobar uredjaj nemoj misliti da si zajebao sistem, jer to ti je slicna krajnost kao ovi "samo Samsung". Jesi dobar potez napravio, ali sa tzv flagship uredjajima, u koje spada S6, po pitanju kamere nema sta porediti.
Evo ja imam Meizu M2 i kamera se ne moze porediti sa Galaxy S4, jednostavno je na S4 bolja. A tvoj pravi malko bolje fotografije nego moj ali to nije dovoljno ni za S4, kamo li S6.


Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 20:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ma ok pazi kad se ulazi u neke detalje i sitnice i ko se baš razumije, i ono baš realno gledajući samsung je ljepši robusniji i šta ja znam, ali za prosječnog čovjeka te neke setnice najčešće ne igraju nikakvu ulogu, niko od nas ne forsira telefon do te mjere da mu stvarno treba octa core i 4 gige rama i sta ja znam šta već... Znam masu ljudi koji pate od što novijeg i skupljeg telefona a nizašta ga ne koriste osim za pozive, viber ponekad škljocnu koju sliku i upale navigaciju i to je to, kad im telefon zatrazi neko azuriranje ili neku zajebanciju nose ga u servis jer ne znaju ništa posebno.... Al jbg mora biti naj naj... A na našem brdovitom balkanu bi trebalo da veću ulogu igra da uštediš 50-100 ili par puta više KM

samo tvrdim da je smiješno dati za neki sad telefon koji je izašao 2000 KM, dok recimo za te pare kupiš PC boli glava, LED smart tv od metar i po dijagonale, golfa dvojku i šta ja znam

Po meni trebaju početi stavljati baterije minimum 5ah i više i neka je ok kamera i dovoljno interne memorije (koja je najjeftinija za proizvesti i ugraditi...) a ovo što su počeli izmišljati 2 kamere i zakrivljene ekrane i onda kao stave umjesto 16 GB interne 32...wow baš preserans


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 21:31 
Citiraj:
Po meni trebaju početi stavljati baterije minimum 5ah i više i neka je ok kamera


amen i aleluja

Sto se memorije tice nema veceg debilizma kada naprave ultra giga flagship smartphone tipa LG G2 i onda izdaju verziju od 16 Gb (realno dostupno je cini mi se 12 Gb).


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Peca je napisao:
@Mega_Byte_Me Istu raspravu sam vodio sa tim kolegom kojeg spominjem, ja i on smo poredili kamere tako što smo slikali list u svesci na kojem je nešto ispisano perom sa udaljenosti nekih 30 cm. Kad se uveća slika je bila jasnija na mom telefonu (slikakli smo par puta). U najgorem slucaju ista...

Ali nije to bitno svaki cigo hvali svoga konja, sve i da je malo losija kamera na RN2 moja poenta je da je on tad (prije malo manje od 2 god) svoj telefon platio polovan blize 1000 KM a ja nov 350. Karakteristike su tu negdje (po meni vala bolji RN2 a po njemu samsung). ali nije bolji za tu razliku od 700 KM (ili kolika je razlika bila za nov)

Po meni opet (bez uvrede za ikog) neko mora biti bas blesav ili se jako slabo razumjeti u ovakve stvari ili imati love pa da mu je nebitno koliko ce izdvojiti za tel, ili patiti od sindroma brendirane robe da da troduplo veću svotu za nešto. Kineza ima stvarno svakakvih ŽNJ ali xiaomi je pun pogodak za sad, prije njega je bio huawei OK.... ja bi uvijek radije uštedio koju stoju a ko voli da plati ime jos 200-300-400 KM neka izvoli

(skoro sva elektronika čipovi i procesori se prave u 1-2 iste firme u svijetu a marke poput samsunga samo izradjuju finiš, konačan izgled i ostale "grube" stvari, procesor je isti i u xiaomi i samsung i sony sve made in korea)

List u svesci ? Što nisi poredio fotografisanje u uslovima slabijeg svjetla, po noću, takodje i u situacijama kad odbljesak sunca zatamnjuje fotografiju ?

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 08:44 
svejedno, neces dodatnih 700 km platiti da imas kameru kojom mozes imati nesto bolje slike nocu, za te novce kupis (blago receno) pristojan foto aparat


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 08:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ma da, svi mi imamo mjesta i volje da vucemo jos aparat uz sebe.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3032 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 152  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs