banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Apr 2011, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Upravo tako, 99% aplikacija na telefonu, nakon prvog pokretanja, pita da li zelis da dozvolis da te locira, znaci korisnik SAM odlucuje o tome... Meni licno to nista ne znaci i super mi je kada udjem u slike i odem na kartu sveta i prikazuje mi tackice gde sam sta slikao... Isto tako neke tupave aplikacije ne dozvoljavam da mi salju push notifikacije i da lociraju moj polozaj, prema tome, sam odlucujes sta zelis, ali svakako si kupovinom GPS uredjaja odlucio da budes "pracen"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2011, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Apple is being investigated by South Korea, France, Germany, and Italy over a recent report that it secretly stores a complete location history of iPhone users, according to Bloomberg.

The Korea Communications Commission asked Apple how often information is collected and saved, and whether users have a choice over whether it is saved or deleted, the commission said in an e-mailed statement today. Apple must explain why such data is saved on devices and if it’s stored on the company’s servers.

South Korea is the most recent country to join the list of those investigating Apple for the practice. In the U.S. Senator Al Franken has penned an open letter to Steve Jobs asking for answers regarding the situation.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GynEFV4hsA0[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2011, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evropa, Južna Koreja istražuju iPhone tracking
Evropski i zvaničnici Južne Koreje su pokrenuli odvojene istrage povodom medijskih natpisa oko neobjašnjenog trackinga geolokcijskih podataka korisnika u iPhone telefonima. Apple je dobio zvanične upite vlada Južne Koreje, Francuske, Njemačke i Italije, a prije njih Apple je došao na metu demokratskog senatora Al Frankena.

Vjerujemo da će istraga biti proširena i na Google, te da će dvije firme morati konačno objasniti za šta tačno služe, kako ih nazivaju, pasivni geolokacijski podaci na telefonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2011, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
iPhone nije najpoženiji u SAD
U ovo doba prošle godine, daleko najpoželjniji telefon u SAD bio je iPhone, no kako pokazuje istraživanje firme Nielsen, to više nije slučaj. Veliki izbor kvalitetnih Android telefona je učinio svoje, te je 30% ispitanika izjavilo da žele da im sljedeći telefon bude Android, u odnosu na 26% u ovo doba prošle godine. Istoremeno, poželjnost iPhonea spala je sa 33 na 30%. RIM BlackBerry i Windows Phone 7 telefone želi tek 11, odnosno 6% ispitanika.

Istraživanje je uključilo i telefone koje su korisnici kupili u proteklom periodu i 50% njih je izabralo neki Android uređaj, dok je samo 25% izabralo iPhone. BlackBerry je ponovo na trećem mjestu, sa 15%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2011, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Qualcomm's next gen Snapdragons specs leaked


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2011, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Odličan kvartal za HTC
Za tekući kvartal u HTC-u najavljuju daljnji rast prodaje "pametnih" mobilnih telefona, na približno 11,5 milijuna komada

U prvom kvartalu ove godine HTC je objavio iznimno dobre rezultate poslovanja za koje očekuje da će se nastaviti i u budućnosti.

HTC je poslovao s dobiti od 14,83 milijarde tajvanskih dolara (oko 518 milijuna američkih dolara) uz prihode od oko 104,16 milijardi tajvanskih dolara (oko 3,6 milijardi američkih dolara). U odnosu na prvi kvartal prošle godine HTC-ova dobit porasla je 196,8%, dok su ukupni prihodi bili veći 174,5%.

Najzaslužnije za veliki rast prometa i dobiti je HTC-ovo poslovanje s "pametnim" mobilnim telefonima kojih je u prvom kvartalu isporučeno 9,7 milijuna, što je rast od 192% u odnosu na godinu ranije. Zbog velikog rasta poslovanja HTC je najavio kako će zaposliti i 1.000 novih radnika.

Za tekući kvartal u HTC-u najavljuju daljnji rast prodaje "pametnih" mobilnih telefona, na približno 11,5 milijuna komada. Također se očekuje i rast prihoda od 97% u odnosu na godinu ranije, na 120 milijardi tajvanskih dolara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 18:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nece valjda BB ubacivati Windows u svoje telefone.. Propasce odma' :D :D :D
Ne vidim potrebu udruzivanja sa Microsoftom al ajde
Citiraj:
Novo partnerstvo - Microsoft i RIM


Kompanija Microsoft je objavila partnerstvo sa kanadskim proizvođačem telefona RIM (Research in Motion) koji će od sada koristiti usluge njenog veb pretraživača Bing i kartografskog softvera u telefonima Blackberry.

Microsoftu to partnerstvo može da omogući veću dostupnost njegovog pretraživača, dok interes RIM-a još nije precizno objašnjen.

Ta kompanija, između ostalog, sarađuje sa Googlom kako bi omogućila funkcionisanje Android aplikacija na svom tablet uređaju PlayBook.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 08:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
NOVA Display vs Super AMOLED Plus vs Retina Display vs IPS LCD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa dobro iPhone4 je pobedio u meni dve najvaznije stvari, cistina slike tj citljivost teksta i boje, osvetljenje je moglo biti bolje, ali je i ovo dobro... Meni osvetljenje stoji na nekih 60% i sasvim je dovoljno za normalnu upotrebu, nisam ukljucio ono automatsko podesavanje svetla jer me nervira sto nocu smanji svetlo... Po jakom suncu je losija vidljivost (na ovom osvetljenju kako sam podesio), narucito ako je prljav displej, sto je cesto, zbog otisaka prstiju...

Inace, neverovatna je razlika u kvalitetu citljivosti na i4 i 3Gs, slova ispod ikonica na 3Gs izgledaju dosta kockastija, vide se pikseli, dok na i4 nema sanse da provalite nepravilnosti, savrseno izgleda, kao da je razlika 10 godina izmedju ta dva modela


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
I koliko se vidi nema apsolutnog pobjednika, jedna ekran je bolji u jednom a drugi u drugom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa dobro, ali kao sto rekoh, meni je iPhone najbolji od ovih jer je pobedio u dve najbitnije stvari, uz to pise da je vanjska vidljivost malo bolja na LG nego na iPhoneu... Priznaj da je najbolji :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Napravljen mobitel tanak i savitljiv poput papira
Kanadski znanstvenici uspjeli su napraviti najtanji smartphone mobitel na svijetu. Može sve što mogu i najnoviji smartphone mobiteli, ali je za razliku od njih tanak poput papira i ultra lagan.

'Za pet godina sva će tehnologija izgledati ovako', istaknuo je kreator PaperPhonea dr. Roel Vertegaal. Povrh svega, taj je čudesan mobitel i savršeno savitljiv, poput papira, a napravljen je o više slojeva tankog elektroničkog papira, prenosi BBC.

Uređaj su u suradnji razvila sveučilišta Human Media Lab at Queen's University, te kanadsko i državno sveučilište Arizone. 'To računalo, daje isti osjećaj i ponaša se kao malo komad interaktivnog papira. Možete s njim upravljati na način da ga savijete na veličinu mobitela, zadignete vrhove da okrenete stranicu, ili možete pisati po njemu olovkom', pojasnio je Vertegaal.

Ovaj prototip debljine je svega par milimetara, a napravljen je e-ink tehnologijom, koja se već koristi u e-book čitaču Kindle od Amazona. Vertengaal smatra kako put od ovog prototipa do ureda bez ijednog papira zapravo nije daleko od nas u budućnosti. Prototip PaperPhonea bit će pokazan javnosti 10. svibnja na konferenciji Human interaction u Vancouveru.



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rl-qygUEE2c[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2011, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Samsung objavio izvorni kod za Samsung Galaxy S II

Samsung očigledno ne propušta ni jednu priliku da nastavi svoj proboj na tržištu mobilnih telefona, pa je u duhu saradnje sa programerskom zajednicom, objavio celokupan izvorni kod softvera svog Samsung Galaxy S II telefona.
Galaxy S II se još uvek nije ni pojavio u prodaji, ali je već očigledno da će biti potpuni hit na svetskom nivou. Ovo je još samo jedna stvar koja će pomoći da njegova popularnost još više poraste, kao što je to bio slučaj sa prvim Galaxy S telefonom, koji korisnici i dalje unapređuju i dodaju mu razne nove funkcije.

Galaxy S II dolazi sa novim Android 2.3 (Gingerbread) operativnim sistemom i najnovijom verzijom Samsung-ovog TouchWiz UI-a, pa što se funkcionalnosti tiče trenutno nema preterane potrebe za specijalnim rom-ovima, ali je svakako odlična stvar to što će programeri imati šta da analiziraju i poboljšaju ili upotrebe u razvoju rom-ova za druge telefone. Odličan potez Samsung-a, koji pozdravljamo i nadamo se da će se i drugi proizvođači ugledati na njega.
Izvor:http://mobile.benchmark.rs

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 05:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Microsoft je danas kupio Skype za $8.5bn...

http://www.bbc.co.uk/news/business-13343600

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I vec su ih svi analiticari popljuvali kako su preeeevise platili i da bi realna cena bila daleko manja. Deonicari Microsofta poludeli, a ovo nije prvi ocajan potez Microsofta, bilo ih je jos :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 09:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Android Port For iPhone 4 and iPhone 3GS Coming Along



It’s quite ironic really when you think about it. Not content with the umpteen different Android handsets available these days, it seems some people want to run Google’s finest on their iPhones too.

In a forum post on ModMyI, Joshua Tucker has published an interview with the guy behind the project to get Android running on the iPhone 3GS and A4-based hardware such as iPhone 4 and iPad.

Nick Pack, product leader of the iDroid Project tells Tucker how the reverse engineering required to get the Android OS running on Apple’s smartphones is a long, drawn out process that is impossible to put a timescale on.

NICK: Work on the A4 port started late last year, but progress was slow due to there being a lack of skilled developers on the team to work on it. In the recent few weeks, the port has accelerated drastically. The 3GS port was started a couple of months back but lessons learned from the A4 port helped to bring it inline quickly. Due to the nature of the project, it is completly impossible to estimate just how long these things take. This is mainly due to the sheer volume of reverse engineering that has to be done, but we are working with largely undocumented and uncommon hardware so it comes with the territory.

With development currently in the region of 60% complete it’s safe to say Android fans won’t be running their favorite operating system on their iPhone 4 or 3GS just yet, but rest assured the work is being done.

The iDroid Project successfully ported Android to the iPhone 3G, iPhone 2G and 1st-gen iPod touch in 2010, though since then interest in the idea of Android on an iDevice seems to have waned.

You may also like to check out:
iPhoDroid: Install Android on iPhone 2G and iPhone 3G the Easy Way !

You can follow us on Twitter or join our Facebook fanpage to keep yourself updated on all the latest from Microsoft, Google and Apple.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 21:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
http://www.gsmarena.com/android_market_gets_a_major_facelift-news-2637.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.mtel.ba/telefoni/Nokia_C3_01.html?s=2tlmgv8uahc89ff1io8utm9pi0

Ima li neko iskustva sa ovim telefonom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Samsung Galaxy S2 pomera granice


Južnokorejski Samsung je objavio da je već krajem aprila primio tri miliona pretporudžbina za Galaxy S2 smartphone.

Samsung Galaxy S2 koji radi pod Androidom nestrpljivo se očekuje, jer se pretpostavlja da će ovaj model postaviti nove kriterijume za naredne generacije mobilnih telefona.

Oni koji su imali mogućnost da vide i isprobaju probnu verziju modela Galaxy S2 kažu da treba zamisliti YouTube u normalnoj verziji, dakle sa "flešom", kao i video snimak od 1.080 piksela na veb stranici, jer je to nešto što će, između ostalog, korisnicima pružiti ovaj Samsungov telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Odlican video, uporedni test Galaxy S II i iPhone 4...
Po ovom sto sam video ja sam zadovoljniji sa iPhoneom, pre svega (po 100. put) ima bolji ekran i definitivno cistiju sliku, slike koje on prikazuje su mi lepse i prirodnije na iPhone-u, narucito slike prirode... Definitivno je brzi Samsung na internetu, ali to je i razumljivo, novi je model, pa je tehnologija usavrsena, ali kao sto rekose, pitanje sta ce novi iPhone imati...

Izgleda samsunga je katastrofa, ogroman je i ne mogu da verujem da to neko moze nosati po dzepovima, istina ekran je veliki, ali ni na iPhone-u nije los i sasvim su zadovoljavajuce dimenzije... Jesam li dobro cuo da je rekao da Samsung ima 4GB RAM-a :? To je super... Folderi i meni je poprilicno slicno uradjeno kao na iPhone-u i kao da su "ukrali" to od njih, svidja mi se onaj Home Screen na Samsungu, mada imas dodataka da to moze i na iPhone-u, a ono sto on kaze da ne mozes razbacivati ikonice, i za to ima program, pa verovatno postoji i za Android

Dobro je rekao da treba razmisliti oko kupovine, jer kada se vezes za jedan OS onda ti je tesko da se prebacis na drugi jer si vec kupio aplikacije i one se prenose sa uredjaja na uredjaj...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_BXWqkOexiU[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs