banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Dec 2010, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O6cxaVRs60w[/youtube]

mada mislim da je većina već vidjela ovo-"špijunski" snimak PSP telefona-Sony Ericsson Z1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 18:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Sony Ericsson Xperia arc

zasad najtanji Android smartphone sa solidnom specifikacijom i čudnim dizajnom...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gmeTvxGVzZg[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KiB4wUBAyCI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JrYKmLYYTpk[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
izgleda kao dlanovnik:) to mi se svidja. ak ne bude preskup uzecu u razmatranje

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 10:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Feb 2009, 20:11
Postovi: 393
arc izgleda odlicno,ali mali problem je u tome sto su ga najavili kao tel.visoke klase pa bi mogao biti preko hiljadarke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Nokia Windows Phone stiže!
Posle raznih glasina u poslednjih par meseci, konačno je zvanična izjava iz obe firme odagnala sve nedoumice. Nokia od danas postaje strateški partner Microsoft-a.

Odrednice partnerstva su sledeće:

- Nokia će prihvatiti Windows Phone kao glavnu platformu na osnovu koje će unositi inovacije u oblastima gde je Nokia lider, kao što su kamere u telefonima.

- Nokia će doprinositi napretku Windows Phone platforme svojom ekspertizom u dizajnu hardvera, jezičkoj podršci i pomoći će da Windows Phone pokrije širi cenovni dijapazon.

- Bing servis će pokrivati potrebe pretraživanja u Nokia uređajima i servisima, a Microsoft adCenter će pružati usluge reklamiranja na Nokia uređajima

- Nokia Maps će biti osnova za Microsoft servise za prikaz mapa. Nokia Maps servis će biti integrisan u rezultate Bing pretraživanja, kao i u adCenter platformu za reklamiranje da bi se korisnicima pružila mogućnost lokalnog pretraživanja usluga.

- Ugovori za naplatu koje Nokia poseduje sa raznim operaterima širom sveta, olakšaće kupovinu Nokia Windows Phone servisa u zemljama gde je upotreba kreditnih kartica na niskom nivou.

- Microsoft alati za razvoj softvera će se koristiti za razvoj aplikacija koje će biti pokretane na Nokia Windows Phone uređajima, što će olakšati posao programerima i omogućiti im globalni pristup tržištu.

- Nokia prodavnica aplikacija i drugog sadržaja biće integrisana u Microsoft Marketplace


Nokia neće prestati sa prodajom i podrškom za Symbian i MeeGo uređaje, već će oni postati deo globalne strategije i pokrivaće određene segmente tržišta.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Ovo se moglo i očekivati, Nokia je gubila "rat" sa Symbianom, a M$ je takođe "u 5 do 12" predstavio novu Windows Phone 7 platformu. Jedni su imali telefone sa operativnim sistemom koji je sve manje korišćen, a drugi platformu koju niko ne želi. Sad je pravo pitanje ko će od ove saradnje imati najviše koristi?..

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Vidjecemo vreme ce pokazati :).

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 22:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Napokon da se prizna da je Symbian nekompetetivan. Prije 5 godina je bio odličan smartphone OS kojem je jedina (slaba) konkurencija bio Windows Mobile. U međuvremenu se pojavio iPhone, koji je bio daleko bolje urađen od Symbiana, dve godine poslije Android, koji je rapidno napredovao u razvoju. Symbian je, nažalost, stao sa evolucijom. Mislim da je ovo korak naprijed za Nokiu, odbacili su balast koji ih je vukao na dno...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2011, 15:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
A ne mislim da je narocito dobar potez od nokie. Izgubit ce veliku masu symbian developera, iako pricaju da ce se nastaviti s podrskom za Qt. Koliko sam citao, prelazak na C# nije opcija koju razmatraju. Osim toga, sto nasao na blogu od jednog od ljudi koji radi na razvoju MeeGo-a, covjek je postavio CV na net u potrazi za novim poslom.
MeeGo ce naravno nastaviti razvoj, ipak je tu 50% intelovih. Jedino nisam shvatio ko je tacno sta radio, znam samo da je UX podjeljen na onaj za mobilne na nokiu, i za tablete na intel.
Jos, koliko procitah, pala je i vrijednost akcija od nokie.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2011, 23:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CZnubfSkXZs[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
palpantine je napisao:
arc izgleda odlicno,ali mali problem je u tome sto su ga najavili kao tel.visoke klase pa bi mogao biti preko hiljadarke

XPERIA Arc stvarno izgleda dobro, ali je dosta velik, bar za moj ukus, veći od je XPERIA X10 koji sam držao u ruci i koji mi je glomazan. Pored toga cijena mu je od 440 € pa na više (u Austriji). Kažu da su uglovi vidljivosti displeja slabi (gsmarena review).

Znate li za neki sajt gdje se na jednom mjestu mogu vidjeti novi modeli koji uskoro trebaju izaći?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2011, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
pdadb.net

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 15:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
iPhone keeps record of everywhere you go

Long story short, iPhone prati i bilježi gdje ste kad bili :D Ovdje se može skinuti aplikacija koja izvlači bazu podataka sa vremenom i lokacijama... sretno :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kao u onom filmu Tito i je kada ga pita gde si bio: Na mostu, kod pristanista... :lol: :lol: :lol:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Samsung 2GHz Dual Core smartphone čip
Jedan od rukovodilaca kompanije Samsung je saopštio da ova kompanija radi na procesoru za smart telefon koji bi mogao da se poklopi sa performansama klasičnog računara. Budući dual core Exynos čipovi bi mogli da rade na radnim taktovima od 2GHz i izvršavaju zadatke jednako brzo kao i obični personalni računari. Samsung bi mogao da koristi ARM bazirani čip, ali takođe razmišlja o ideji i prodaje ovog čipa drugim proizvođačima. Vremenski okvir za pojavljivanje ovog čipa nije obelodanjen, ali se pretpostavlja da bi on svetlost dana trebalo da ugleda negde tokom naredne godine. Ovaj dizajn bi bio veliki korak u odnosu na čip koji postoji u Galaxy S II modelu.


Čemu? :-?
Jel' to nabijanje CPU snage služi samo za igre u telefonima ili za još nešto?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
<Enter_name> je napisao:
iPhone keeps record of everywhere you go

Long story short, iPhone prati i bilježi gdje ste kad bili :D Ovdje se može skinuti aplikacija koja izvlači bazu podataka sa vremenom i lokacijama... sretno :D



CIA snajka, CIA! :D

Citiraj:
However, although the practice is not explicitly flagged-up, it appears to be covered in the company's terms of use.


To je ono malim slovima što niko ne čita, i što samo Duško Dugouško može da pročita. :)

I ja kažem svima koji ga koriste, sretno! :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Al ste naivni ako mislite da ostali telefoni ne rade isto, pa svaki telefon i uredjaj koji ima u sebi GPS poseduje mogucnost da se prati u stopu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Slika

http://www.ihelplounge.com/ihelplounge/ ... z1KAhaYIiv

Medvedev kao tele gleda :)

I nakon toga

http://rt.com/news/prime-time/ipads-duma-deputies-russia/

Izgleda da je Stevo začarao Medvedava :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 17:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Apple gotovo udvostručio neto dobit

Apple je gotovo udvostručio neto dobit u prva tri ovogodišnja mjeseca zahvaljujući rekordnoj prodaji iPhona, objavio je taj američki računalni div.
Neto dobit Applea u prva tri ovogodišnja mjeseca zaključno s 26. ožujkom, inače drugom fiskalnom tromjesečju u toj tvrtki, iznosila je 5,99 milijardi dolara, što je za 95 posto više u usporedbi s istim razdobljem godine ranije.

Prihodi su mu porasli za 83 posto, na 24,67 milijardi dolara.

Tehnološka kompanija sa sjedištem u Cupertinu objavila je da je u tom tromjesečju prodala 18,65 milijuna iPhonea, što je 113 posto više nego u istom razdoblju lani.

Istodobno je međutim zabilježila pad prodaje iPada. U tom je tromjesečju prodala 4,69 milijuna iPada, u usporedbi sa 7,33 milijuna u prethodnom tromjesečju.

Što se tiče prodaje računala Macintosh, prodala ih je 3,76 milijuna, što je za 28 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Prodaja iPoda smanjena je pak za 17 posto na godišnjoj razini, na 9,02 milijuna tih uređaja, objavila je nadalje kompanija.

Appleov izvršni direktor Steve Jobs u pripćenju je izjavio da kompanija radi punom parom i da će "nastaviti s inovacijama na svim područjima u preostalom dijelu godine."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prati li iPhone doista svaki korak korisnika?
Tijekom jučerašnjeg dana brojni svjetski i domaći mediji donijeli su 'šokantnu priču' i 'šokantno otkriće' o Appleovom dodatku na iPhone uređajima, a koji bilježi svaki korak njihovih vlasnika. U stvarnosti stvari nisu toliko šokantne.

Prije otprilike godine dana Apple je detaljno objasnio predstavnicima američkog Kongresa razloge i metode prikupljanja podataka korisnika iPhone i iPad uređaja. U detaljnom dokumentu navedeno je da se geolokacijski podaci vlasnika spomenutih uređaja pohranjuju do unatrag deset mjeseci ako je korisnik u postavkama sam uključio opciju 'lokacijskih servisa'. Ako je ona isključena nikakvi podaci ove vrste neće se prikupljati.

Prikupljeni podaci doista se šalju u Apple, no samo kako bi se korisnicima unaprijedila usluga korištenja njihova uređaja.

Kako navode u Appleu iz prikupljenih podataka Apple u svakom trenutku 'vidi' gdje se korisnik nalazi i pošalje li on zahtjev preko neke aplikacije ili online servisa za nekom geolokacijskom uslugom tražena informacija isporučit će mu se znatno brže s obzirom da Apple već zna gdje se korisnik nalazi.

Prilično korisno, dodali bismo, no definitivno postoji problem s ovim Appleovim 'dodatkom'. Naime, podaci o lokaciji korisnika pohranjuju se u jednu jedinu nezaštićenu datoteku, naziva consolidated.db, a kojoj bi mogla neovlašteno pristupiti 'treća strana' te na neki način iskoristiti ove podatke.

Ipak, da bi netko neovlašteno pristupio spomenutoj datoteci morao bi preuzeti nadzor nad računalom i/ili iphoneom korisnika, a u takvom slučaju najmanja stvar koja bi vas trebala brinuti je što netko zna gdje ste se kretali proteklih 10 mjeseci.

Ako ne želite da Apple prikuplja vaše geolokacijske podatke u postavkama isključite opciju 'Location Services'.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs