banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2010, 17:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa zato sam napisao samo O10 bez mini, pa se pitam sto odmah nisu pravili tu verziju, nego isli sa mini verzijom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 17:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Opera Mobile se pravi isključivo za WinMo i S60 operativne sisteme; za sve druge platforme (Java, BlackBerry, Android) tu je Opera Mini. Razlika je u tome što se koristeći Operu Mobile stranice renderuju na samom uređaju, dok se kod Opere Mini stranice renderuju na operinom serveru i onda šalju na telefon :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dok sam koristio E61i O10 sam mogao koristiti samo ako pogasim sve ostale programe, jer je zahtevala memorije ko blesava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 20:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nokia N8

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jes ruzna kao onaj sagem pre 100 godina samo sa ekranom preko celog telefona


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2010, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Novi Yahoo pretraživači za iPhone


Yahoo je nedavno predstavio dve nove apklikacije namenjene iPhone uređaju kompanije Apple, a obe služe za pretraživanje sadržaja.
Yahoo Search korisnicima omogućava da sa Yahoo sajtova preuzimaju vesti, sportske rezultate, stanje na berzi, mape i druge podatke. Rezulatati su pregledni i prilagođeni iPhone korisničkom interfejsu.
Pretragu je moguće vršiti i izgovaranjem termina koji se traži.
Yahoo Sketch-a-Search je aplikacija koja prikazuje mapu sa trenutnom lokacijom na kojoj korisnik može da nacrta bilo koji oblik u nekom delu, gde će aplikacija pronaći restorane i njihovu tačnu lokaciju.
Aplikacije su besplatne, a kompatibilne su i za rad na iPad uređajima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2010, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Windows Phone 7 Series ubacen u HTC HD2
Izdavaci iz Htcpedije (htcpedia.com) su uspjeno ubacili Microsoft-ov nadolazeci Windows mobile 7 operativni sistem na HTC HD2.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mJCFdojbjh8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WJJz_xUP3H0[/youtube]

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2010, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sharp predstavio 3D displej za mobilni


Kompanija Sharp nedavno je predstavila displeje koji su u stanju da prikazuju 3D sadržaj na mobilnim telefonima.

Sharp je demonstrirao 3D animaciju, prebacivanje sa jedne na drugu 3D fotografiju i konekciju mobilnog uređaja sa 3D video kamerom. Sve je prikazano na displeju od tečnog kristala (LCD).

Prikaz sadržaja u 3D formatu nije neka novost, ali činjenica da je sada 3D moguće gledati bez specijalnih naočara. Tehnologija koju je Sharp predstavio omogućuje da se različite 3D slike vide i jednim i drugim okom.

Displeji koji su prikazani namenjeni su mobilnim telefonima, igračkim konzolama i digitalnim kamerama.

Inženjeri Sharpa predviđaju da će 3D tehnologija zameniti 2D, na isti način na koji su sadržaji u boji zamenili one u crno-beloj tehnici na TV uređajima.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8byrOlU58x8[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2010, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nokia razvija tablet?


Nokia je do sada već izdala nekoliko posebnih Internet tableta ograničene funkcionalnosti
Nokia prema neslužbenim informacijama razvija tablet računalo koje bi trebalo konkurirati sveprisutnom iPadu i HP-ovom uređaju Slate. Finska kompanija navodno već surađuje s partnerima na uređaju s ekranom osjetljivim na dodir, koji bi se u prodaji mogao pojaviti prije kraja ove godine.
Kompanija je nedavno izdala i netbook Booklet 3G, a u ponudi već ima posebne tablete kao što su N800 i N900. Glasinama u prilog ide i nedavno objavljeno partnerstvo s Intelom na razvoju mobilnih uređaja te najavljeni operacijski sustav MeeGo, kombinaciju Intelovog Moblina i Nokijine platforme Maemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2010, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Slika konacno docekali:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2010, 11:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2010, 02:15
Postovi: 27
kopiraju jedni druge...
ali znam da nikad necu uzeti LG da je ne znam koji win u njemu ^^
liepa nokia symbian :D


mislim da ce im uspjeti ovaj mobitel na trzistu.. raja vole sad ove sa qwery tastaturom :D

_________________
Radio sam IQ test. Srecom bio je negativan!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni licno ruzan telefon do bola, e sada koliko je funkcionalan...


Microsoftov misteriozni uređaj je Kin telefon

Slika

Misteriozni uređaj koji je Microsoft dugo držao u tajnosti, a konačno ga predstavio 12. aprila, je Kin mobilni telefon namenjen mladima.

Telefon Kin (eng. rođak) je predstavljen u dve verzije (Kin One i Kin Two) a namenjen je mlađoj populaciji (korisnicima između 15 i 25 godina), a osnovna namena mu je laka manipulacija multimedijalnim sadržajima i pristup popularnim soc-net mrežama.

Za proizvodnju telefona zadužena je kompanija Sharp, čija je tehnologija i korišćena u razvoju ovog uređaja. Oba modela imaju ekran osetljiv na dodir, tastaturu na izvlačenje, digitalnu kameru...

Kin One je nešto manji i pogodan je za korišćenje jednom tukom, dok je Kin Two pravi multimedijalni dragulj sa većim ekranom, više memorije i podrškom za video visoke rezolucije.

Na oba uređaja pregled audio/video fajlova moguć je preko Microsoftovog Zune plejera, imaju FM radio podršku, a sadržaju na njima moguće je pristupiti i preko Interneta uz pomoć Kin Studio aplikacije.

Ako korisnik kojim slučajem izgubi podatke iz svog Kin telefona, lako će ih pronaći uz pomoć sigurnosnih podataka koji se automatski smeštaju u Microsoftove onlajn servere, a sadrže istoriju poziva, tekstualne poruke, fotografije, audio/video fajlove...

Kin telefoni će se u prodaji prvo naći na teritoriji Amerike, a u Evropu stižu na jesen. Za sada nema informaciji o ceni ovih uređaja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
http://www.kin.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 15:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Twitter kreira aplikaciju za Android OS


Izvršni direktor kompanije Twitter Evan Williams obelodanio je planove o kreiranju Twitter aplikacije za operativni sistem Android kompanije Google.

Informacija dolazi samo nekoliko dana nakon što je kupljen Tweetie, koji je najavljen kao moguća zvanična Twitter aplikacija za iPhone uređaje.

Ovo je samo još jedan u nizu koraka koje je Twitter preduzeu poslednjih meseci. Jedan od njih je i objavljivanje Twitter klijenta za BlackBerry uređaje.

Shodno tome, stručnjaci nagađaju da Twitter planira da na tržištu popuni "rupe" u onim segmentima moji nemaju podršku za servise ovog tipa.

Nedavno je iz Twittera stigla informacija o probijanju granice od 100 miliona korisnika, tako da će potencijalnih vlasnika ovih aplikacija biti i više nego dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Prototip novog iPhonea 4G pronađen u kafiću
Softverski inženjer navodno je popio piće u kafiću i tom prilikom izgubio prototip novog telefona


Inženjer kompanije "Apple" izgubio je u kafiću prototip mobilnog telefona "iPhone" nove generacije, nakon čega je uređaj dospio na naslovnu stranu jednog bloga, mjesecima prije planirane premijere.

Prototip "iPhone 4G" nova je verzija najprodavanijeg "Appleovog" telefona, a kupcima će biti zvanično predstavljen ovog ljeta, prenosi BBC.

Veb sajt "Gizmodo" došao je do uređaja i objavio njegove slike zajedno sa opisom izmjena u odnosu na stari model. Novi aparat ima kameru za video razgovore, blic, te tanji i četvrtastiji dizajn.

Softverski inženjer navodno je popio piće u kafiću u Kaliforniji prošlog mjeseca i tom prilikom izgubio ili greškom ostavio prototip novog telefona.

Ubrzo nakon prikaza telefona na "Gizmodovom" sajtu, urednik veb stranice dobio je mejl od "Apple" u kojem kompanija traži da joj aparat bude vraćen.

"Saznali smo da je Gizmodo trenutno u posjedu uređaja koji pripada Appleu. Ovo pismo predstavlja formalan zahtjev da uređaj bude vraćen Appleu. Molim vas da me obavijestite gdje mogu da preuzmem aparat", napisao je Bruce Suel, potpredsjednik i generalni savjetnik "Applea".

"Apple" zvanično nije komentarisao ovaj događaj, ali su se glasine o novom telefonu brzo proširile među ljubiteljima "Appleove" tehnologije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2010, 16:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Andoroid na iPhoneu!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5yO2KQHkt4A[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2010, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Informacije o dva nova modela Blackberry telefona "procurile" su na Internetu, a najveće zasluge za to pripadaju sajtu TheStreet.com

Prema informacijama do kojih je došao TheStreet.com, novi uređaji kompanije RIM su BlackBerry Bold 9650 i BlackBerry Pearl 3G.

BlackBerry Bold 9650 ne bi trebalo mnogo da se razlikuje od modela 9700, a imaće kameru od 3.2 megapiksela, podršku za GPS i 802.11b/g Wi-Fi i pad za navigaciju, uz napomenu da će ekran ovog telefona biti "velikih dimenzija i rezolucije".

Kada je u pitanju BlackBerry Pearl 3G, istiše se da se radi o GSM telefonu, sa kamerom od 3.2 megapiksela, podrškom za GPS i 802.11b/g/n Wi-Fi kao i kod Bold 9650 modela.

Ističe se da bi oba modela trebalo da imaju mogućnost obrade glasovnih fajlova, preko njih će biti omogućeno preuzimanje aplikacija sa BlackBerry Store sajta, a tu je i mogućnost upravljanja e-mail porukama i sastancima u BlackBerry stilu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 22:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Zvanično, Nokia N8

Slika

Nokia N8 goes official: 12 megapixels, Symbian^3, shipping in Q3

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Brale al je ruzan :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 22:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DlO8KMv7Bx4[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs