banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2019, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
.Slika

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2019, 06:35 
Citiraj:
Google je juče zvanično najavio Android 10, kojeg smo do sada u razvojnoj fazi poznavali kao Android Q. S Androidom 10, Google prestaje s davanjem imena po desertima i prelazi samo na brojke. Tako Android Q zvanično nije Android 10 Q, već samo Android 10. Takođe je predstavljen i novi Android logo.


https://balkanandroid.com/google-promij ... -androida/


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Avg 2019, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Redmi note 8 ide sa SD665 na 11nm i 48mpx.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2019, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Drizzt je napisao:
Kad mijenjam telefon onda se baš vidi razlika u svemu jer budu minimalno 3 generacije razmaka...ali do sada nijedan Xiaomi nisam mijenjao jer je prestao raditi.
Redmi Note iz 2014. dan danas radi bez ikakvih problema, uglavnom za instagram i viber.
Ja imam Honor 8, žena p9 lite. Obadva rade ko singerica, da kucnem u drvo. Jedino sam Honoru zamijenio bateriju al ne mislimo ih još mijenjat- nema nikakve potrebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
pilot babo je napisao:
Ali generalno gledano, novotarije medju telefonima zadnjih godina su glupe i nisu vrijedne paznje (zub i kamere), a samim tim zaista nema smisla ponoviti se u dogledno vrijeme.

Тачно тако. И то што кажеш избацивање меморијске картице и 3,5 mm џек, па као да их намјерно уназађују :roll:

Drizzt je napisao:
Kad mijenjam telefon onda se baš vidi razlika u svemu jer budu minimalno 3 generacije razmaka...ali do sada nijedan Xiaomi nisam mijenjao jer je prestao raditi.
Redmi Note iz 2014. dan danas radi bez ikakvih problema, uglavnom za instagram i viber.

Redmi 4A (2017) и даље ради без премца, иако кад сам куповао кинеза, нисам имао ни најмање повјерења, узео га само да испробам те фамозне кинеске телефоне и очекивања су ми била да ће за око пола године да не буде у стању да се упали више. Разувјерио ме поштено :D С друге стране, Самсунг који сам имао прије (хеј, велики Самсунг!) након 2 године рада се и понашао као да је стар 2 године, лијепо је закерао.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 11:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Samsungu je i cilj da nakon 2god bot opet izvali 700-800€ i da ima super cool najnoviji uređaj da šalje poruke :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ja znam neke koji imaju S5 i S6 i ne nameravaju da kupuju nove. Ne žale se, kažu da ih služe dobro, a to su telefoni koji su stari 4 i 5 godina.
Tako da, nit svi Samsungov telefoni crknu za dvije godine niti su svi korisnici spremni da im često daju toliku lovu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 14:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Ја имам Самсунг 7еџ, купио га те године кад је изашао.
Ради као и првог дана, без пацке.
Прије њега сам имао Хуавеи П7, исто презадовољан.
Следећи ће бити неки Шаоми или Хуавеи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Sondri je napisao:
Samsungu je i cilj da nakon 2god bot opet izvali 700-800€ i da ima super cool najnoviji uređaj da šalje poruke :)
Ovo je prica za malu djecu koja se vrtila 2012/13 dok su Samsung i ekipa bili na 4.1 i 4.4 Androidu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па није, и даље је то актуелна ствар. Не праве се више Нокије који издрже 14 солунских фронтова, данашња технологија јесте кварљива.
Choban je napisao:
Ja znam neke koji imaju S5 i S6 i ne nameravaju da kupuju nove. Ne žale se, kažu da ih služe dobro, a to su telefoni koji su stari 4 i 5 godina.
Tako da, nit svi Samsungov telefoni crknu za dvije godine niti su svi korisnici spremni da im često daju toliku lovu.

Да, али то су најбољи Самсунгови уређаји који су коштали четвероцифрено у КМ, било би апсурдно да се покваре након 2 године, а и хардвер им је такав да може подржати неколико година унапријед апдејте и свашта нешто. Моји Galaxy Ace и Redmi 4А су иста класа, цјеновни ранг, Семи коштао 270, Шјаоми 220 КМ и након 2 године рада Шјаоми исти као првог дана, осим камере која се покварила при паду телефона, док Самсунг није након 2 године коришћења радио исто, примијетило се да је-кориштен. О, итекако се примијетило. Од трајања батерије, штопања, гашења самог од себе, па на крају крајева и подршке софтвера и апликација. Све ове набројане ствари на Шјаомију су ми у истом стању као и на почетку нашег дружења. Да, и батерија након 2 године није ослабила :o . Још да се напомене да након 2г. и пар мјесеци на Самсунгу инсталирам неку игрицу, не презахтјевну, са Гугл продавнице и... Рестартова се, покаже лого, и опет рестартовање, лого, у круг... И морах систем поново инсталирати. Толико :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Meni u kuci, 15 telefona, svi rade.
Baterija je potrosni materijal.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
И мени Нокије раде и даље :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2019, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Mislim da pretjeruješ što se tiče baterije. Apsolutno je nemoguće da nije oslabila nakon 2 godine.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Sigurno oslabi ali moguće je da to bude neprimjetno i nakon 2 godine ako se pazi.
Lično pazim na bateriju u smislu da kad god imam priliku dopunim i pokušavam da je održim u rasponu od 20-80%. Takodje nikad nisam koristio nikakve maske za telefon tako da je hladjenje bilo dosta bolje.
U drugom slučaju ako neko prži satima PUBG (ili šta god zahtijevnije) s telefonom prikopčan na punjač, onda će istoj bateriji drastično kapacitet opasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Вјероватно јесте, али свакако не као на поменутом Самсунгу, и свакако не претјерано, чак и не примијетим. Издржи дан без проблема. Не мислим продавати телефон, не хвалим га зато, али ме просто чуди да нешто кинеско тако фино ради, заиста нисам очекивао.

Drizzt слажем се. Имам маску сво вријеме и зна се телефон загријати, што се тиче пуњења, ту сам одговорнији :D Иако деси се да преко ноћи се напуни на 100%

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 04:56 
Xiaomi je bog...evo mene sluzi vec godinu i po bez greske...nisam primijetio da je nsto puno baterija oslabila, ali i ja je cuvam plus ima dobar kapacitet i tel je odlicno optimizovan...119 h endurance rating na gsmareni :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ja uopste nisam stedio svoj Note 5 sto se tice igrica, ali stvarno nikad na punjacu.
Poslije evo godinu dana baterija je oslabila prilicno, izgura 4.5 - 5 sati SOT-a u vr' glave...a picio je i 7 na pocetku.
Al' sto neko rece, to je potrosni materijal i nesto se ne sikiram pretjerano.
Mozda i neke romove izvrtim pa ispratim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Cijenovnik za Note 8/Note 8 pro.Slika

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 09:33 
to u kineskim juanima?

evo u markama ako je tako...

1199 = 302 km
1799 = 453 km
2099 = 530 km


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Da, juan.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs