banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2010, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nov operativni sistem za Blackberry


Kanadska kompanija RIM (Research in Motion) predstavila je novu verziju operativnog sistema za svoj čuveni multimedijalni mobilni telefon Blackberry - OS 6.0.

U novom sistemu akcenat je stavljen na taktilne funkcije, što bi trebalo da omogući tržišnu konkurentnost Blackberry telefona u odnosu na njegove rivale - iPhon kompanije "Epl" (Apple) i "Motorolin" telefon Droid.

Jedan od glavnih rukovodilaca RIM-a Majk Lazaridis, okarakterisao je OS 6.0 kao jedno od najvećih poboljšanja unetih u Blackberry poslednjih godina.

Lazaridis je istakao da je cilj RIM-a da svi njegovi uređaji funkcionišu pod sistemom OS 6.0, priznajući da će za to instaliranje biti potreban duži vremenski period.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eEcyqpG_ukg[/youtube]

RIM je, istovremeno, objavio i lansiranje novih verzija svojih "pametnih" telefona Bbold i Pearl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
uskoro izlazi i famozni 4.0 software za iphone, i napokon multitasking oleee....ali posto je apple apple, nece biti standardni multitasking koji jede bateriju i usporava telefon, izgleda da je bilo vrijedno cekanja..

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Frenki je napisao:
uskoro izlazi i famozni 4.0 software za iphone, i napokon multitasking oleee....ali posto je apple apple, nece biti standardni multitasking koji jede bateriju i usporava telefon, izgleda da je bilo vrijedno cekanja..

bice reklamni multitasking:) ajd sad bar mozemo reci da Iphone postaje smartphone. Nadam se da nece puno ograniciti korisnika

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vidim da je Dev Team izbacio neko novo cudo za otkljucavanje... Jel to znaci da ja mogu da otkljucam moj 3GS 3.1.3. sa zadnjim softverom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 18:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
Radi samo jailbreak za sada, unlock ces jos malo pricekati.

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pu majku mu :lol:

Kod mene kad se upali samo onaj emergency call moze da se obavi... Nadam se da necu dugo cekati na unlock


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Udružili se Nokia i Yahoo


Finski proizvođač mobilnih telefona "Nokia" i američki internet pretraživač "Jahu" (Yahoo) sklopili su sporazum o saradnji u oblasti internet usluga, koji uključuje mape i elektronsku poštu.

Dve kompanije na taj način nameravaju da se efikasnije bore sa novim konkurentima na bežičnom telekomunikacijskom tržištu.

Uloga mobilnih usluga i softvera se znatno povećala od kada su "Epl" (Apple) i "Gugl" (Google) stupili na to tržište i "prisilili" proizvođače mobilnih telefona, kao što su "Samsung" i "Nokia" da prošire svoju ponudu.

"Nokia" je tokom nekoliko godina uložila više od 10 milijardi dolara (8,09 milijardi evra), da bi postigla konkurentnost u novoj oblasti. Za sada je njihova ponuda internet usluga, koje idu od preuzimanja muzike do i-mejla, uspela da privuče malo korisnika koji plaćaju.

"To je dublja saradnja nego što su mnogi očekivali", tvrdi analitičar firme "MKM Partners" Tero Kuitinen. "Može da pomogne da se prošire usluge 'Nokie' u oblasti elektronske pošte i govornih usluga na tržištima u razvoju, na kojima ima dobru prođu."

Prema novom sporazumu, "Jahu" će postati ekskluzivni davalac i-mejl usluga "Nokiji", a "Nokia" će jedina obezbeđivati mape i navigaciju za "Jahu".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jedino Nokia forsira Symbian (mada i oni testiraju nove OS)... Neverovatno koliko je ta firma pala poslednjih godina
Citiraj:
Samsung Galaxy - sve je u Androidu


Južnokorejski "Samsung" je objavio da će se na tržištu Evrope uskoro pojaviti I9000 Galaxy S pametni telefon koji radi pod Androidom.

Galaxy S, koji će se u ostatku sveta pojaviti krajem godine, predstavlja drugi Super AMOLED telefon kompanije Samsung (prvi jeS8500 Wave).

Uređaj ima impresivan četvoroinčni WGA displej, pokreće ga Hummingbird procesor od jednog gigaherca, ima osam ili 16 gigabajta skladišnog prostora (u zavisnosti od modela), kameru od 5 megapiksela...

Naravno, tu je i neizostavni Android operativni sistem u svojoj 2.1 verziji, zajedno sa "Samsungovim" TouchWiz 3.0 skinom. Takođe, Galaxy S će biti nadograđen na Android 2.2 kada se ovaj bude pojavio.

Cena ovog telefona u pretprodaji iznosi oko 500 dolara za model od osam gigabajta, a može se nabaviti preko Amazon onlajn prodavnice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Jedino Nokia forsira Symbian (mada i oni testiraju nove OS)... Neverovatno koliko je ta firma pala poslednjih godina
Citiraj:
Samsung Galaxy - sve je u Androidu


Južnokorejski "Samsung" je objavio da će se na tržištu Evrope uskoro pojaviti I9000 Galaxy S pametni telefon koji radi pod Androidom.

Galaxy S, koji će se u ostatku sveta pojaviti krajem godine, predstavlja drugi Super AMOLED telefon kompanije Samsung (prvi jeS8500 Wave).

Uređaj ima impresivan četvoroinčni WGA displej, pokreće ga Hummingbird procesor od jednog gigaherca, ima osam ili 16 gigabajta skladišnog prostora (u zavisnosti od modela), kameru od 5 megapiksela...

Naravno, tu je i neizostavni Android operativni sistem u svojoj 2.1 verziji, zajedno sa "Samsungovim" TouchWiz 3.0 skinom. Takođe, Galaxy S će biti nadograđen na Android 2.2 kada se ovaj bude pojavio.

Cena ovog telefona u pretprodaji iznosi oko 500 dolara za model od osam gigabajta, a može se nabaviti preko Amazon onlajn prodavnice.


Normalno da nokiaj forsira Symbian kada je to njihov o.s. sto bi oni pomagali google-ov android ili Windowsov Microsoft mobile, samo problem je u tome sto Symbian ne pruza neka kvalitetna rjesenja ovaj posljednji je katastrofa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa zato i kazem da forsiraju nesto sto je bilo revolucionarno pre 3-4 godine, ako ne i vise... Pokusali su sa N900 da promene stvari, ali za sada se i nije pokazalo kao uspesno resenje. U svakom slucaju moraju da nadju neko novo resenje inace ce postati (ako vec i nisu) srednja klasa mobilnih telefona...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Pa zato i kazem da forsiraju nesto sto je bilo revolucionarno pre 3-4 godine, ako ne i vise... Pokusali su sa N900 da promene stvari, ali za sada se i nije pokazalo kao uspesno resenje. U svakom slucaju moraju da nadju neko novo resenje inace ce postati (ako vec i nisu) srednja klasa mobilnih telefona...


sa pojavom iphone-a, a narociti sa pojavom HTC Nokija je postala srednja klasa, no medjutim nisam misljenja da ona treba da se dodatno ponizava ubacujuci tudje o.s. i implementirajuci tudja rjesenja(to bas ako toliko padnu), ali prije svega symbian treba pokusati nadograditi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Citiraj:
Steve Jobs na godišnjoj Appleovoj konferenciji WWDC, kao što se i očekivalo, predstavio je novu verziju najpopularnijeg pametnog telefona na svijetu - iPhone 4.

Novi je iPhone redizajniran, a debeo je svega 9,3 milimetara što ga čini najtanjim pametnim telefonom na svijetu te 24 posto tanjim od posljednje verzije iPhonea.

Kučište je metalno, a dio se koristi kao antene. Novi iPhone ima bolju kameru s LED bljeskalicom te prednju kameru. Jedna od najvećih novosti je zaslon koji ima čak 326 piksela po inču. Kamera ima 5 megapiskela.

iPhone odsad 'ispod haube' sadrži Appleov vlastiti A4 procesor (isti se nalazi u iPadu).

Novi žiroskop omogućuje kretanje u šest smjerova po osi što će zasigurno razveseliti sve koji vole igrati igrice na iPhoneu.

Nova baterija omogućuje čak 10 sati gledanja videa, 300 sati na čekanju, 40 sati slušanja glazbe i sedam sati razgovora.

Novost je i aplikacija - iBooks - koja omogućuje čitanje i kupovanje knjiga, a jednom kupljeni proizvod moći će se besplatno sinkronizirati sa sva tri uređaja (iPad, iPod te iPhone).

Na novom iPhoneu omogućen je i video poziv putem kamere na prednjoj strani uređaja koji radi preko WiFi mreže. Predstavljena je i platforma za mobilno oglašavanje iAd.

Maksimalan kapacitet i dalje ostaje 32 GB. Kamera je 5-megapikselna s 4x digitalnim zumom i back-illuminated senzorom te mogućnošću snimanja HD videa u 720p i 30 sličica u sekundi. Snažnom hardveru lijepo pristaje i predstavljena mobilna verzija aplikacije iMovie po cijeni od 4,99 dolara.

Citiraj:
s expected, Apple on Monday unveiled the iPhone 4, the latest version of its popular smartphone, which will include a video calling feature known as FaceTime, a gyroscope, a video editing app, retina display, iBooks, and more.
The phone – which will be available in white and black – will go on sale June 24 in the U.S., France, Germany, U.K., and Japan. More countries will be added throughout the summer, for a total of 88 by the end of September.
Pre-orders will start on June 15. The 16 G-byte iPhone 4 will retail for $199 and the 32GB version will sell for $299, Apple chief executive Steve Jobs said during a keynote appearance at Apple's Worldwide Developer Conference in San Francisco. Those are the same prices as the current models. Jobs did not say anything about the 8-Gbyte iPhone 3G, currently priced at $99.
View SlideshowSee all (21) slides

More
Without a contract, the new iPhone will cost $599 for the 16-Gbyte model and $699 for the 32-Gbyte version, according to AT&T.
For current iPhone users, Jobs said that AT&T has agreed to allow customers whose contracts expire in 2010 to become immediately eligible for a new iPhone 4 at the $199 and $299 price points. Customers will be eligible for the new smartphone up to six months early.
New features
The iPhone 4 will include more than 100 new features, Jobs said. He highlighted nine of those features Monday, including the presence of glass on the front and rear of the phone.
It also has a stainless steel band running around its edge, which is part of the antenna system. Bluetooth, Wi-Fi, GPS, UMTS, GSM, and integrated antennas are in the structure of the phone, something Jobs said has never been done before.
The iPhone 4 is 9.3-mm thick, which is 24 percent thinner than its predecessor, the iPhone 3GS. It has a 960-by-640 pixel display, which is four times more pixels than the 3GS.
Display quality is a major focus on the iPhone 4 via a technology known as retina display, Jobs said. The boost in quality means that Apple can fit four times as many pixels in the same amount of space.

When a device is held about 10 to 12 inches from the eye, the human retina cannot differentiate pixels beyond about 300 ppi, Jobs said. At that point, things start to look like continuous curves, and text looks like it might on a fine-printed book, he said.
Jobs said the iPhone 4 is "comfortably over that limit," producing "extraordinary" results. Apple is using IPS technology – or advanced LCD – which Jobs said is much better than OLED because it has more accurate color and better resolution.
The new device also includes a camera with LED flash on the back and a front-facing camera, which can be used for one of the highlights of Jobs' speech – FaceTime.
FaceTime will allow for video calling over Wi-Fi between two iPhone 4 devices. Jobs demonstrated the technology at WWDC, which mobile analyst Sascha Segan said was smooth, though a bit delayed.
FaceTime can be accessed using the front or back camera, and is viewable in portrait or landscape mode. There is no buddy list required, Jobs said – just make a phone call. The feature will be Wi-Fi only in 2010, he said, because Apple needs to work out a few details with cellular providers; he did not elaborate.
Apple will also take the product to standards bodies starting tomorrow so that FaceTime can become an open industry standard, Jobs said.
Also available via the new camera system is an editing app known as iMovie for iPhone. It will be available for $4.99 from the App Store and will let users edit clips, record directly into a timeline, and choose from clips and photos on the iPhone 4. Full-scale videos can be produced entirely on the iPhone 4, Jobs said.
The iPhone 4 will record in high-definition video – full 720p at 30 frames per second. Videos can be exported to 360p, 540p, or 720p. It will also support one-click sharing.
The camera itself will have 5X zoom, tap to focus, and LED flash. That LED flash will illuminate scenes for video recording.
Apple has also included a gyroscope on the iPhone 4, which is tied to the accelerometer to provide six-axis motion sensing to tilt and rotate when you turn your body. It joins three other sensors included in the iPhone - compass, proximity, and ambient light.
Under the hood, the iPhone 4 will be powered by Apple's own A4 chip. The company opted for the MicroSIM because it's smaller. With all the new features, "we need the space," Jobs said.
As a result, the phone's battery is bigger – welcome news for iPhone users who have complained about dwindling power supply. With the iPhone 4, Jobs promised up to 40 percent more talk time on 3G, six hours of 3G browsing, 10 hours of Wi-Fi browsing, 10 hours of video, 40 hours of music, and 300 hours of standby.
Jobs also announced that the iBooks e-reader features, first announced for the iPad, will now be available on the iPhone. Content will be synced with other devices.
Jobs also announced that iBooks on the iPad and iPhone will now support PDFs, which will show up on the app's virtual bookshelf. Users can also now make notes, which will show up on e-books. A control in the upper right-hand corner will let users bookmark pages with a small red marker. Tap that to see all bookmarks, notes, or highlights.


Dizajn:
http://www.apple.com/iphone/design/
Slika


definitivno najljepsa spravica koja ce se naci na trzistu. Napokon dobijamo multitasking, foldere, ibooks u softwareu koji stize i za 3gs. Isto tako apple je predstavio "facetime" video razgovor. Koji ce se od danas naci kao open standard tako da ga mogu i ostale firme koristiti mada ekskluzivno, apple ce biti prvi.

Sto se tice kamere, slika izgleda ovako
http://gizmodo.com/5557622/this-is-how- ... hotos-look
kazu da slika nije doradjena...ako je istina, kvalitet je zaista dobar...

dalje zanimljivo je sto je antena u sklopu maske, t.j. sa strane ovaj celicni okvir tako da baterija je baterija sada veca pa standby moze izdrzati do 300h.
Takodje video snimanje u HD sa 720p i 30 frames per second ce izgledati odlicno...

Cijena ?

oko 600$, znaci kod nas preko 1000km ali ce vrijedeti svake pare...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Poslednji put menjao Frenki dana 07 Jun 2010, 22:53, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni se ne svidja...

p.s. ima tema noviteti u mob...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 04:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Jbg steta nece ici kod nas:) trazi mikrosim karticu:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Imas onu foru da kupis, sto ti presece karticu, izgleda kao ona masina za spajaluce samo manje. Stavis svoju karticu u nj i preseces je na dimenzije micro sim-a. Mislim da ne kosta vise od par dolara... Sto se telefona tice, specifikacije su fenomenalne, ali mi je izgled nekako bezze. U svakom slucaju, sacekati razumnu cenu u USA i onda prodam moj 3Gs i uzmem na ugovor 4G, za iste pare


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Men i dalje smeta zatvorenost sistema. A i taj multitasking je opet nesto ogranicen koliko sam ja procitao.

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
goxon je napisao:
Men i dalje smeta zatvorenost sistema. A i taj multitasking je opet nesto ogranicen koliko sam ja procitao.


ogranicen u smislu programera, ako ne uvrste u svoj program/igru onda nece raditi, ali 99% ce ih stavljati tako da....uostalom ovaj multitasking je trenutno najveca inovacija u toj oblasti s obzirom da ne usporava telefon niti trosi ista vise baterije...tako da je vrijedilo cekati, sto neko rece nisu prvi ali su najbolji.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 18:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Citiraj:
People have been dreaming about video calling for decades. iPhone 4 makes it a reality. With the tap of a button, you can wave hello to your kids, share a smile from across the globe, or watch your best friend laugh at your stories — iPhone 4 to iPhone 4 over Wi-Fi. No other phone makes staying in touch this much fun.

Otkrili su videopoziv :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 19:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma dzaba... da Apple govno upakuje i nalepi na njega svoj znak to bi se prodavalo u neverovatnim kolicinama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2010, 19:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
"People have been dreaming about video calling for decades. iPhone 4 makes it a reality. With the tap of a button, you can wave hello to your kids, share a smile from across the globe, or watch your best friend laugh at your stories — iPhone 4 to iPhone 4 over Wi-Fi. No other phone makes staying in touch this much fun."
wtf? ja sam obavio video poziv prvog dana kada je mtel uveo 3g hahahaha.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs