banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
samsung galaxy S2 ima 1 GB rama a i to je po meni previse-pa 4GB imaju kompjuteri koji se smatraju napradnijim a i cisto sumljam da android 2.3 moze i da iskoristi 4GB

po meni jedina prednos iphone 4 u odnosu na galaxy s 2 je rezolucija ekrana (samo rezolucija, sve ostale osobine ekrana su bolje kod galaxy-ja) -u svemu ostalom iphone je nadmasen a iste su im cjene na ugovorima (u stranim drzavama)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kanadska kompanija RIM (Research In Motion) je dosad morala da povuče 1.000 komada svog taktilnog tableta PlayBook zbog kvara na operativnom sistemu, preneli su francuski elektronski mediji.

PlayBookom, koji je lansiran na tržište pre mesec dana, RIM pokušava da konkuriše iPadu kompanije Apple i privuče biznis klijentelu koja predstavlja veliki vrednosni potencijal.

Povlačenjem bi trebalo da budu zahvaćeni samo modeli od 16 gigabajta, zbog problema sa pokretanjem programa.

RIM je objavio da su tableti na kojima je identifikovan kvar verovatno još u mrežama više distributera, a ne u rukama klijenata.

Kompanija je pozvala kupce koji su primetili probleme prilikom paljenja svojih PlayBookova da kontaktiraju njenu službu za pružanje pomoći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
http://www.gsmarena.com/nokia_n9_to_come_at_the_mwc_with_a_12_ghz_cpu_12_mp_camera-news-2242.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2011, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
iPhone 4 u Ginisovoj knjizi rekorda


iPhone 4 kompanije Apple ušao je u Ginisovu knjigu rekorda kao najbrže prodavan prenosiv uređaj za igranje igrica. Samo prvog dana lansiranja na tržište prodato je 1,5 miliona komada tog uređaja!

Dosad je taj rekord držala konzola PSP (PlayStation Portable) sa 200.000 prodatih komada za jedan dan u 2005. godini.

Apple virtuelna prodavnica App Store je, istovremeno, odnela pobedu u sledećim kategorijama:
- Najpopularnija prodavnica aplikacija sa više 6,5 milijardi preuzimanja i 260.000 aplikacija.
- Najveća prodavnica video igrica sa 37.362 dostupne video igrice.
- Najveći "lajn-ap" za lansiranje igračkih sistema - 10. jula 2008. godine na 500 aplikacija iz kataloga 145 su bile igrice).

U Ginisovu knjigu je ušla i aplikacija Angry Birds zbog rekordnog broja plaćenih preuzimanja (6,5 miliona kopija), zatim igrica Plants vs Zombies zbog najbržeg razvoja među strateškim igricama (300.000 plaćenih preuzimanja za devet dana) i Tap Tap Revenge kao najpopularnija igrica (15 miliona preuzimanja).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2011, 15:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nova kritika Googleu: Android pun rupa i lak plijen za hakere
Gigant Google opet je na udaru kritika, točnije njihova platforma za mobilne uređaje Android. Stručnjaci sa Sveučilišta Ulm u Njemačkoj tvrde da kriminalci i hakeri lako mogu neovlašteno provaliti u prijenos informacija između smartphone mobitela koji koriste Android platformu i interneta.

Danas, svi proizvođači 'pametnih' mobitela koriste Googleovu platformu kao svoj operativni sustav, uz izuzetak Applea i njegovih perjanica iPhonea i iPada. Mnoge aplikacije na Android platformi komuniciraju sa Google servisima tražeći autorizacijski token, odnosno digitalnu identifikaciju za pojedinu aplikaciju. Taj token zapravo automatizira proces spajanja sa servisom i otklanja nužnost logiranja u servis pri svakom pojedinom pristupu.

Njemački internet sigurnosni stručnjaci tvrde da hakeri mogu lagano ukrasti te tokene prateći mobitele spojene na internet putem wireless veze. Na taj način, u teoriji, haker bi mogao iskoristiti preuzete informacije drugog korisnika za ulaz na internetske stranice sa tokenom tog korisnika.

'Haker na taj način može doći do podataka iz kalendara, kontakata, privatnih web albuma i drugih informacija Googleovog korisnika', objavili su njemački stručnjaci na svojem blogu. No, kao i u slučaju Facebooka i njihovog sigurnosnog nedavnog propusta sa curenjem podataka kroz 100.000 aplikacija, i u ovom slučaju nije dosad zabilježen niti jedan takav hakerski upad.

'Da podaci toliko korisnika mobitela s Android platformom mogu iscuriti je uistinu šokantno', istaknuo je Mark Evans, direktor IT davatelja usluge interneta Imerja. Prema njegovom mišljenju, poruka kompanijama je jasna, mobilni uređaji moraju se na adekvatan način zaštititi od takvih i sličnih sigurnosnih propusta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2011, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Google krpi Android sigurnosnu rup(etin)u
Jučer objavljena sigurnosna rupa pronađena u Android operativnom sistemu već danas je na dnevnom redu Google, koji se odmah bacio na posao da je pokuša zakrpiti promjenom na svojim servisima na serverskoj strani, ne čekajući tako da milioni vlasnika Android telefona pređu na najnoviju verziju OS-a. Izmjene koje Google napravi riješiće problem sa Calendar i Contacts sadržajima, dok se problem pri logiranju na Picasa servis za sada ne spominje među riješenim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2011, 09:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
iPhone 5 will be unlocked globally. It has been confirmed by Verizon CFO that iPhone 5 will use any network carrier. One of the top executives of Verizon and company’s CFO, Fran Shammo has confirmed this during Reuters Global Technology Summit. Verizon Wireless will be competing with AT&T by selling the next generation iPhone 5.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
kul, znaci cekam ip5 :)

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2011, 13:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Hertzog je napisao:
Nece valjda BB ubacivati Windows u svoje telefone.. Propasce odma' :D :D :D
Ne vidim potrebu udruzivanja sa Microsoftom al ajde
Citiraj:
Novo partnerstvo - Microsoft i RIM


Kompanija Microsoft je objavila partnerstvo sa kanadskim proizvođačem telefona RIM (Research in Motion) koji će od sada koristiti usluge njenog veb pretraživača Bing i kartografskog softvera u telefonima Blackberry.

Microsoftu to partnerstvo može da omogući veću dostupnost njegovog pretraživača, dok interes RIM-a još nije precizno objašnjen.

Ta kompanija, između ostalog, sarađuje sa Googlom kako bi omogućila funkcionisanje Android aplikacija na svom tablet uređaju PlayBook.


Zato sto su Bing-ove mape dosta bolje i od BlackBerry-jevih, pa i od Google-ovih. Ja sam se pravo iznenadio nedavno kad sam ih slucajno probao. Osim satellite view-a, imaju i bird's eye view (barem u USA) koji je tako dooobar! :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2011, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
iPhone 3GS Will Not Support iOS 5.x?


Mobile-Review Editor-in-Chief Eldar Murtazin is reporting that Apple will drop support for the iPhone 3GS in iOS 5.x.

Murtazin made the following tweet earlier today.

Just one comment. Apple iPhone 3Gs wont be upgradable to iOS 5.x. iPhone 4 will.

The source of Murtazin's statement is unclear; however, considering that iOS 5.x is supposed to be a large update it makes sense for Apple to try and avoid the same problems it had with the iPhone 3G on iOS 4.x.

It also seems to suggest that iOS 5.x would a launch alongside a new device; otherwise, Apple would be left with only one device on its latest operating system.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 15:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Lista telefona i kolicina zracenja... Malo podugacko a nemam vremena da trazim meni zanimljive telefone
http://www.computerworld.com/s/article/ ... geNumber=2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2011, 08:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Samsung prestiže Nokiu
Prema procjenama tvrtke Nomura Securities, Nokia bi nakon godina dominacije na tržištu "pametnih" mobilnih telefona trebala izgubiti vodeću poziciju tokom tekućeg kvartala.

Naime, u Nomurai vjeruju kako će negdje tokom ovog kvartala Samsung preuzeti vodeću poziciju na tržištu "pametnih" mobilnih telefona, a Apple će doći na drugu poziciju. Time će nakon 15 godina, odnosno od 1996. kada je predstavljen prvi Communicator, Nokia izgubiti vodeću poziciju na tom tržištu.

Prema procjenama Nomurainih analitičara, Samsung će prestići Nokiu tokom drugog kvartala, te će dodatno povećati vodstvo u trećem kvartalu i ukupno držati oko 20,4% cjelokupnog tržišta. Istovremeno će Apple ostati stabilan na svojih 17% tržišta, dok bi Nokijin udio na tržištu "pametnih" mobilnih telefona u trećem kvartalu trebao pasti s trenutnih 25 na 16%. Također se ističe kako očekuju da će Nokia nastaviti gubiti udio na tržištu, te bi je do kraja godine mogao prestići i HTC.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2011, 08:50 
Nokia mora nesto mjenjati, symbian gubi trku sa androidom i windows mobile platformama...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Jun 2011, 13:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vec je izgubio tu trku i to davno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 20:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Nokia, what?
Bar im je dobar korak sto prelaze na Windows i batale Symbian, ako nista...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 20:31 
To im je jedini izlaz trenunto...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 20:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Mrtvorođenče

Slika

MeeGo-based Nokia N9 with a 3.9-inch AMOLED announced

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 20:58 
I meni se cini da jeste....

Kupujem HTC kada se vratim u BL.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 21:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Što je najžalosnije, i ne izgleda loše...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PWDuthCxwkw[/youtube]

šteta što su ga otpisali prije nego je i izašao...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 21:06 
Odlican je kao telefon, samo ovaj OS, nesigurno mi djeluje.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs