banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3419 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 171  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 22 Mar 2010, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Svaki RTV servis bi trebao da moze popraviti!

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 21 Jul 2010, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Kontam da bi ipak moglo ovdje pitanje...

Na iPodu (Touch) mi je otišao jack za slušalice, tako da mi sad sad na 80% slušalica koje uštekam (probao sa nekih 5, 1 radile) ne radi desna slušalica (nema zvuka), a lijeva radi normalno...uvijek ne radi desna a lijeva je ok. Samo jedne (studijske) su radile ok.

Pretpostavljam da bi moglo biti do jack-a, neke rasklimanosti, budući da nekad slučajno uspijem natjerati i desnu da proradi kad čačkam/cimam oko jacka dok svira...
Tako nešto (samo malo gore, jedna nije radila a jedna je prekidala) mi se desilo i na MP3-u prije nekih godina, tad sam za 5KM zamjenio jack i od tada je sve bilo ok, ali nisam siguran da li bi se na iPodu tek tako mogao mjenjati jack...

Dakle, any idea?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 23 Jul 2010, 17:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Euroth je napisao:
Kontam da bi ipak moglo ovdje pitanje...

Na iPodu (Touch) mi je otišao jack za slušalice, tako da mi sad sad na 80% slušalica koje uštekam (probao sa nekih 5, 1 radile) ne radi desna slušalica (nema zvuka), a lijeva radi normalno...uvijek ne radi desna a lijeva je ok. Samo jedne (studijske) su radile ok.

Pretpostavljam da bi moglo biti do jack-a, neke rasklimanosti, budući da nekad slučajno uspijem natjerati i desnu da proradi kad čačkam/cimam oko jacka dok svira...
Tako nešto (samo malo gore, jedna nije radila a jedna je prekidala) mi se desilo i na MP3-u prije nekih godina, tad sam za 5KM zamjenio jack i od tada je sve bilo ok, ali nisam siguran da li bi se na iPodu tek tako mogao mjenjati jack...

Dakle, any idea?

Jedan od najvjerovatnijih problema je takozvani "hladni lem". Naime, vremenom zbog korišćenja džek se iztrza i pođe gubiti kontakte sa pločom uređaja. Potrebno je sitnom lemilicom obnoviti lemove na ploči i trebalo bi sve biti OK.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
A moze bit i da je kontakt zaprljan, probaj ocistiti.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Dva mjeseca kasnije... :D

Ma, napravio sam nešto, ok je sad, za sad...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 30 Avg 2010, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
usao sam sa Nokijom 5800 Xpress Music u more i nakon 1 minut sam shvatio sta sam uradio i izneo ga rastavio i ostavio da se osusi, jednom sam ga pokusao upaliti nije uspjelo i od tad ne pokusavam jer su mi u servisu na moru rekla da ne palim telefon. E sad: ja ga namjeravam odnjeti u nokijin ovlasteni servis u njemackoj ali da li to uopste vrijedi popravljati (moze li se popravljati) ili se vise isplati kupiti novi telefon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 30 Avg 2010, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ako mu njemacka ne pomogne nece niko ! :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 01 Sep 2010, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
imam jedan zaista cudan problem sa fonom. u pitanju je k750i. imam memory karticu koja obicno dodje uz njega. vjerno me je sluzio evo 4 ta mu je godina i sad poceo da me izdaje. problem je u tome kad ga skopcam na kompjuter, komp ga prepozna izbaci ono removable disc medjutim kad udjem nema nista. ima par ikona koje su po 1 kb i koje se nemogu otvoriti. kad odem na properties uredno pokazuje free space i used space kao da je sve tu sto treba da bude. uzmem npr da ga skeniram sa antivirusom, anitvirus skenira sve uredno, pokazuje da skenira i slike i video i audio sve kao da bas to postoji. mislim to i postoji u fonu kad udjem u njega nemam nikakvih problema sve je na mjestu ali komp nece da udje u karticu. skopcao sam kod druga fon na komp ista prica. uzeo sam od druga njegovu karticu ubacio u fon i radi sve kako treba. sto znaci da je do moje kartice. mene zanima da li se nekom ovo desavalo jed kartica radi bez problema samo nece komp da je prepozna?! ima li iko rjesenje?

evo kako to izgleda:
Slika

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 24 Sep 2010, 11:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 11:15
Postovi: 2
Da li neko zna postoji li neki servis u Banja Luci za nintendo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 30 Sep 2010, 12:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Mar 2010, 18:04
Postovi: 3
Desava mi se kod telefona Sony ericsson J105i da kod prebacivanja slika sa PC-a na telefon u folder Slike, na neki nacin,npr. za pozadinu,ista se vidi kao ikonica u tom folderu ali
se na telefonu pojavi pod opcijom Fotografije. Ako se slika prebaci u folder Teme, koji je potpuno prazan, pojavi se nekad u folderu Slike a nekad u Fotografije. cini mi se da ovo nije
regularno i ako neko ima ovaj telefon da li se to kome desavalo. Koje je rjesenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 13 Okt 2010, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
N73 mi sporije reaguje. Isto tako nekad se desi da pise insert sim card iako je u njemu. Neki kazu da je ovo virus u telefonu. Je li virus i koliko kosta reinstalacija softvera i gdje je najjeftinije i najbrze? Hvala.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 15 Okt 2010, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Jelly, покушај укуцати овај код *#7370#, и телефон се комплет ресетује, мене је до сада ослобађало свих тих за*ебанција типа вируси и слично... Сви подаци остају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 12 Nov 2010, 08:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2009, 08:16
Postovi: 555
Lokacija: Бања Лука
зна ли ико гдје се налази неки лик што се бави више електроником телефона негдје прије моста за траписте у буџаку???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 12 Nov 2010, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Mh...mislim da ne.

Šta ti tačno treba, možda znam nekoga?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 12 Nov 2010, 09:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2009, 08:16
Postovi: 555
Lokacija: Бања Лука
треба ми неко ко ради електронику за Нокију Н95 8ГБ нешто се покварило на типкама


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 16 Nov 2010, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Telefon mi već neko vrijeme ne prima poruke. Prebacim karticu u drugi telefon (pošto se moj k220i ionako raspadao, ništa mu ne radi kako treba), kad prc, ne prima ni na ovom telefonu (koji sa drugom karticom prima). Je li kvar kartice u pitanju, ili nešto drugo?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 16 Nov 2010, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Na starim sim karticama je moglo stati 10 sms poruka na karticu, a ostale na memoriju telefona ako ju je imao, a ako nije morao si brisati. Na novijim moze stati 30, a sada svi telefoni imaju svoju memoriju za sms poruke.
Ustvari, da mu je puna memorija na jednom, radilo bi na drugom telefonu. Vidi u podesavanjima text poruka da li je ispravan broj servisnog centra 065500009
Zovi i call centar, vidi posto je kopija kartice. Mozda i oni nesto korisno znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 16 Nov 2010, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Evo, stiglo mi jedno 15 poruka sad, na ovaj "novi" telefon. Uključujući i one stare par dana. Valjda je problem bio do smeća k220i :violent1: , kao što sam i pretpostavio.

Hvala na pomoći, u svakom slučaju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 06 Jan 2011, 11:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 18:55
Postovi: 209
Pozdrav!
Imam Nokia N95 8GB, sve je bilo odlicno do prekjucer kada sam primjetio da mi neradi vise autozoom. Slike su uzasno mutne. Kamera ima dvostepeni prekidac, prvi za autozoom a drugi stepen za capture. Zoomira dok okvir ne pozeleni, sad stalno crveno i uopste nepokusava zoomirati. Pomagajte, imam dijete od 6 mjeseci, kako je nasladje :D a sad sam bez kamere!

Hvala unaprijed

_________________
http://www.pik.ba/artikal/327256/podiza ... -ugradnja/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS!
PostPoslato: 17 Jan 2011, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
треба ми неко ко може успјешно да обави "препакивање" телефона..
добио сам е71 но маска и није баш у завидном стању па сад гледам да наручим неку са ибеја (и онај средишњи дио на ком стоји плоча) али бих прије тог волио да чујем неку препоруку, ко ми то може урадит квалитетно, да телефон послије не "дише"..

контам да се наканим сам, имам алат и то ал` мало ми трип, нисам то никад радио.. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3419 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 171  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs