banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3419 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 171  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jan 2019, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Gazda1970 je napisao:
Neko da pomogne??!!

Imam telefon neki kineski Xiaomi.. Do sad je sve radilo oke, međutim pojavio se problem. Kad ga stavim na punjač, neće da se puni, tek ga restartujem i ponovom upalim krene da se puni. Šta može biti?

IC (kolo) za punjenje

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2019, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
blaf77 je napisao:
Ma baci to kinesko sranje.
Može, daj 300km za novi :D

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2019, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
goxon je napisao:
Gazda1970 je napisao:
Neko da pomogne??!!

Imam telefon neki kineski Xiaomi.. Do sad je sve radilo oke, međutim pojavio se problem. Kad ga stavim na punjač, neće da se puni, tek ga restartujem i ponovom upalim krene da se puni. Šta može biti?

IC (kolo) za punjenje
Koliko para je oprovak?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2019, 08:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Gazda1970 je napisao:
goxon je napisao:
Gazda1970 je napisao:
Neko da pomogne??!!

Imam telefon neki kineski Xiaomi.. Do sad je sve radilo oke, međutim pojavio se problem. Kad ga stavim na punjač, neće da se puni, tek ga restartujem i ponovom upalim krene da se puni. Šta može biti?

IC (kolo) za punjenje
Koliko para je oprovak?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
300 KM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2019, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Isti mi je problem imao brat, baš sam pisao negdje na forumu. Nisu ga znali popraviti ovi gdje sam kupio, pa kao slali bi ga negdje vani, i na kraju doplatio njima za drugi telefon. Dok kod mene isti telefon evo i dalje radi, Redmi Note 4 snapdragon.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2019, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja koliko znam (mozda grijesim), ali kad ode IC kolo za punjenje onda nece da puni nikako jer od tog kola zavisi pola napajanja u telefonu, ako nakon restarta svaki put radi onda je moguce da ima neki kernel bug koji nece da aktivira punjenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2019, 01:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
moguce je i to, nije mi pao softverski dio na pamet

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2019, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
A ne znam što bi bio softverski, isti smo telefon imali u to vrijeme, ista verzija MIUI, probali smo naravno hard reset i nije pomoglo.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hard reset brise samo user particije, sistemska i kernel particija uvijek ostaje ista i ako je greska na njima onda ti ostaje i nakon hard reseta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Pa šta sam trebao, neki flash da radim, misliš da je došlo do neke korupcije tih particija ?

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2019, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mara- je napisao:
Pa šta sam trebao, neki flash da radim, misliš da je došlo do neke korupcije tih particija ?


Pa u sustini da, ako hard-reset ne rijesi problem, obicno treba pokusati full flash i onda se tek moze otvrditi da nije greska u software-u.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2019, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Umetnik je napisao:
Овако, у питању је Xiaomi Redmi 4A, али оно битније: испао ми телефон на бетон и посљедица је да се задња камера пореметила. На екрану се приказује по ћошковима црно, и тачно се види да по рубу фотографије има круг, као да гледаш кроз дурбин. Наравно, мутна је, што ми говори да је испала из лежишта, тј. контао сам да је само бленда помакета мало уназад у односу на лећу, зато се и ствара "диоптрија" и види тај телескоп ефекат. Однио сам на сервис, конкретно онај м:сервис, након прегледања кажу да се није помјерила, да је ту гдје јесте, такође кад хоћу да фокусирам, иде напријед-назад, дакле и то ферцера, и да по том питању не могу ништа. Наводно највејроватније да се објектив сјебао, и да је лијек једино да се замијени камера.

Е сад, у IQ кажу да немају на стању, тако да је једина опција поруџбина, а најближе и једино је могуће из Кине, кад ће стићи... А није ми баш тренутно погодно да чекам 20 дана, и није за шпрдњу, за то имам предњу :) Тако да, ако неко зна, може ли се то каквим проучавањем и чачкањем поправити, или да носим негдје другдје у сервис... Или јој нема спаса?
Или да зна неко да ли се такво шта налази игдје ближе? Риједак је телефон, па сумњам, али опет, гајим наду :)

Напомињем, ништа није сломљено типа Леће, оног вањског стакла, већ је очито неки поремећај унутра, као да се "око" помакело мало ка унутра, зато јој сочиво и не одговара, мути слику, и види се тај "дурбин"...

Или би можда помогла и камера неког другог произвођача, само да пазим да је исти број језгара процесора са тог другог телефона чија је камера? Претпостављам да неће радити, али питам...

Kамера у IQ још није стигла, иако сам је наручио исти дан. Остајем при ставу да ми сљедећи телефон буде Сасмунг, кинез не свакако. Прошле године сам без проблема могао наћи дијелове за Самсунг стар 7 година, успоредбе ради. Фино је имати кинеза, јефтин, али кад дође до квара... Добро сад, камера није ништа толико битно, али шта би да је нешто више круцијално :-?

Елем, флешуј телефон, па види, слажем се са савјетом :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2019, 16:11 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
De ti prvo otiđi u radnju i traži zadnju kameru za neki Samsung telefon, pa nam javi koliko se dugo čeka da dio stigne...

A za razliku u cijeni ti se opet isplati kupiti novi kineski telefon kad ti se stari razbije... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2019, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ja ne znam sto ti cekas uopste IQ - naruci sam online i cackaj.
Barem za Xiaomi ima svega i svacega, od kopija do originala.
Za svaku glupost imas tutorial na netu, pa vjerovatno i za to. I taj telefon nije rijedak, cak sta vise - prilicno se dobro prodavao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2019, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Sehxor je napisao:
mara- je napisao:
Pa šta sam trebao, neki flash da radim, misliš da je došlo do neke korupcije tih particija ?


Pa u sustini da, ako hard-reset ne rijesi problem, obicno treba pokusati full flash i onda se tek moze otvrditi da nije greska u software-u.


E gdje si bio kad sam ja pisao za ovaj isti problem? :D U svakom slučaju je to sad gotovo.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
pilot babo je napisao:
Ja ne znam sto ti cekas uopste IQ - naruci sam online i cackaj.
Barem za Xiaomi ima svega i svacega, od kopija do originala.
Za svaku glupost imas tutorial na netu, pa vjerovatno i za to. I taj telefon nije rijedak, cak sta vise - prilicno se dobro prodavao.

Зато што ми није камера о главу као што би рецимо био неки проблем какав има Газда, телефон ради, ради и камера, само је мутнија. Није ми хитно, само јављам са терена ситуацију колико чекам, па ако некоме затреба та информација. А водио сам се тим да ће исто времена требати онлајн да наручим или да они поручују. Јер једино што сам нашао за тај модел-продаје се у Кини. Отићу у онај новоотворени Шјаоми шоп код Шупаре, па видјети.
zimnica je napisao:
De ti prvo otiđi u radnju i traži zadnju kameru za neki Samsung telefon, pa nam javi koliko se dugo čeka da dio stigne...

A za razliku u cijeni ti se opet isplati kupiti novi kineski telefon kad ti se stari razbije... :D

Нисам камеру мијењао, али доста ствари и лакше и теже доступних за Самунг сам налазио. Барем није била ситуација да се то нешто једино у Кини налази и нигдје другдје :lol: Што се цијене тиче, јесу кинези јефтинији, али убудуће, осим ако ми паре не буду падале с неба, телефон као ни до сад нећу платити преко 300 КМ сигурно, а у том рангу су јако мале разлике између брендова и чајне. Не треба ми ништа презахтјевно, а нисам ни навикао :)

EDIT: Баш потражих на Ebay камеру за Galaxy Ace. Најближа се налази у Словенији, јасно је колико ће прије стићи из Словеније него она моја из Кине. А има их још по Европи на продају ихахај. Телефон стар 8 година равно... О томе причам ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Poslednji put menjao Umetnik dana 23 Jan 2019, 02:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 02:21 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ok, super

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 14:12 
oneplus 3 zamjena ekrana u BL?


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jan 2019, 01:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
AMOLED?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2019, 01:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Braćo serviseri jedno početničko pitanje, tek kad zamjenih ekrana dva na telefonima ja, otkrih da postoje dva tipa lcd.
Nokia x3 02 njen touch mora da se ušteka u telefon. A touch Samsung Galaxy J3 2017 je valjda sastavni dio ekrana. Mene kao laika interesuje ima li kakvu funkciju gornji transparenti poklopac Samsung Galaxy J3 ili je to samo fizička zaštita.

Oprostite mi što slabo čitam, a više volim ovako iz prakse da učim.

munja.alex je napisao:
Koliko je tebe koštalo?

45 marki ekran i zvučnik 10.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3419 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 171  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs