banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 13:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2010, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa dobro jeste malo staromodan BlackBerry izgled, ali je ovako opcijama meni najbolje od Nokia-e... Ljudi hvale iPhone, ja sam ga pljuvao, ali eto uleti ponovo pa cekma da stigne... Citao sam komentare za iPhone i sa kim god sam pricao kaze da necu pozeleti ni jedan drugi telefon posle njega... koliko je to istina ne znam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2010, 23:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2009, 00:23
Postovi: 342
zidarR je napisao:
Ovo sto sam ostavio je touch pro 2 (fuze) a ne diamond. Diamond nema qwerty tast. i malo je slabiji.



Da da...nesto sam odlutao na diamond....al evo na netu bez 500km nemozes proci za pro 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
JAbi rekao da je ovo Touch pro 2 i rado bi ga posjedovao Slika

Slika

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Hertzog je napisao:
...Pa dobro jeste malo staromodan BlackBerry izgled...


Neko spomenuo Blackberry? :angry3:

:lol: :lol: :lol:

Sto se tice kupovine nekog novog telefona, neka onaj koji kupuje neki mob postavi ovdje za sta on uglavnom koristi mob. Sta mu treba najvise? Kamera,WLAN,GPS,Mail...? Pa onda ostala ekipa moze pomoci sa sugestijama. Ovako...100 ljudi...100 telefona.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 00:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2009, 00:23
Postovi: 342
Flavoure-Flave je napisao:
neka onaj koji kupuje neki mob postavi ovdje za sta on uglavnom koristi mob. Sta mu treba najvise? Kamera,WLAN,GPS,Mail...?


Ovo sto si vec naveo ti....mada sam i ja to isto naveo u jednom od predhodnih postova. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Znam, ali imas telefona koji imaju 2 MP kameru i WLAN i GPS. Pa imas onda telefone bez navigacije, ali sa boljom kamerom i WLAN-om. Hoces li Smartphone sa ovim opcijama ili obican mob? Best buy je bukvalno razlicit za svakoga od nas. :wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 00:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2009, 00:23
Postovi: 342
Idem na opciju smarthphone,a idem i spavati :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 10:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Moja greska, ostavio sam sliku i performanse Toch pro (fuze). Touch pro 2 je daleko skuplji, ali ima veci displej, sto mu je manje-vise jedina prednost. Po performansama su istovjetni, i stvarno ne shvatam sta je napredak osim ogromnog touch screena i "tilt" tastature.
Po meni je daleko pametniji izbor fuze, jer je znatno jeftiniji, a unutra je skoro identican kao pro2, i OSJETNO MANJI. Fuze se nalazi na granici prakticnosti sa svojih 51 mm sirine, za ljude sa manjom sakom je i to povelik telefon, dok ce pro 2 sa svojih gotovo 6 cm sirine biti svakome preglomazan telefon.

Touch pro 2 116 x 59.2 x 17.3 mm
Touch pro 102 x 51 x 18.1 mm

Kao sto sam rekao, imas ga kupiti na piku tacka ba za 450 novog (covjek ga drzi vec duze na prodaji, ne sumnjam da se mozes cjenjkati i dobiti za za barem 20 KM jeftinije), ili se upustiti u samostalnu akciju, pazariti za cirka 200 dolara dobro ocuvan fuze iz USA, i moliti Boga da te ne opali carina. Mnogima je uspjelo, i dobili su bolesno dobar i kvalitetan telefon za 300 KM. Planiram se uskoro upustiti u takvu avanturu, jer je taj telefon vrijedan i carinjenja od 90 KM, stvarno je fantazija i sve sto si mogao traziti od telefona - lijep dizajn, "classy" izgled, opcije kao kod racunara, vrhunski kvalitet izrade, lude perfromanse.

Ono sto je takodje ogroman plus - htc telefoni su u potpunosti podesivi individualno, dakle, mozes nabacivati na stotine "tweakova" koji ce pretvoriti ionako veoma potentan telefon u pravu zvjer, nabacivati custom romove i time mijenjati kompletan izgled i performanse operativnog sistema i slicno, dakle, otvoren za sve mogucnosti.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2009, 00:23
Postovi: 342
Evo sad se bas razmisljam izmedju kupovine touch pro-a i diamond 2(kojeg mogu veoma povoljno kupiti za 450km) znaci cijena oba tel je otprilike ista, diamond ima veci ekran, nema tastaturu,"tanji" je od pro-a, a ovo ostalo je otprilike isto.


E sad meni se ovaj diamong cini malo ljepsi i ugladjeniji od pro-a.

Pa me zanima tvoje misljenje o ovom dijamantu 2,kakav je ima li nekih bagova...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
zidarR je napisao:
Moja greska, ostavio sam sliku i performanse Toch pro (fuze). Touch pro 2 je daleko skuplji, ali ima veci displej, sto mu je manje-vise jedina prednost. Po performansama su istovjetni, i stvarno ne shvatam sta je napredak osim ogromnog touch screena i "tilt" tastature.
Po meni je daleko pametniji izbor fuze, jer je znatno jeftiniji, a unutra je skoro identican kao pro2, i OSJETNO MANJI. Fuze se nalazi na granici prakticnosti sa svojih 51 mm sirine, za ljude sa manjom sakom je i to povelik telefon, dok ce pro 2 sa svojih gotovo 6 cm sirine biti svakome preglomazan telefon.

Touch pro 2 116 x 59.2 x 17.3 mm
Touch pro 102 x 51 x 18.1 mm

Kao sto sam rekao, imas ga kupiti na piku tacka ba za 450 novog (covjek ga drzi vec duze na prodaji, ne sumnjam da se mozes cjenjkati i dobiti za za barem 20 KM jeftinije), ili se upustiti u samostalnu akciju, pazariti za cirka 200 dolara dobro ocuvan fuze iz USA, i moliti Boga da te ne opali carina. Mnogima je uspjelo, i dobili su bolesno dobar i kvalitetan telefon za 300 KM. Planiram se uskoro upustiti u takvu avanturu, jer je taj telefon vrijedan i carinjenja od 90 KM, stvarno je fantazija i sve sto si mogao traziti od telefona - lijep dizajn, "classy" izgled, opcije kao kod racunara, vrhunski kvalitet izrade, lude perfromanse.

Ono sto je takodje ogroman plus - htc telefoni su u potpunosti podesivi individualno, dakle, mozes nabacivati na stotine "tweakova" koji ce pretvoriti ionako veoma potentan telefon u pravu zvjer, nabacivati custom romove i time mijenjati kompletan izgled i performanse operativnog sistema i slicno, dakle, otvoren za sve mogucnosti.

Slika



hmm i ja sam ganjao navedeni mob. kao i se xperia x1, mada se je skup. Ipak na kraju dolucio za hp ipaq 614c zbog toga sto nije slajder(mrzim slajd telefone) i zbog toga sto ima klasicnu tastaturu i touch screen, a i jeftino me izasao. manje vise tu su negdje oba telefona. E sad kod kupovine na ebay treba paziti koji fon kupujes jer ima onih za usa trziste tj.cdma telfona koji ne rade na gsm mrezi tj.nemaju utor za sim karticu tako pazite na to ne kupujte te tel.dok 100% ne budete sigurni da moze na gsm mrezi. Ima i onih sa t mobile i sl. mreza iz usa koji rade na gsm. Kad je u pitanju carina ona je 10% ako se ne varam tako da ne mozete bas oprziti toliko, mada ne vidim razlog da pucaju carinu na polovnu robu, ali eto opet u svakom slucaju se ispalti uzeti mob. konkretno taj htc touch pro se moze naci dobor ocuvan za oko 250KM na ebay, a nov za nekih 350km i vise. HTC su kvalitetni telefoni i sigurno da ce u narednom periodu biti sve vise onih koji ce posjedovati ove tel. jer su se zaista dobro pokazali, kvalitetna izrada kvalitetan softver i sl. vrijede ulozenih para. mr.montana kakav diamond slabija baterija, a nema qwerty tastaturu e sad ako tebi to ne smaeta onda ok za isto para dobices tanji fon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
FUZE radi na obe mreze, koliko vidim i Diamond2.

Pa, moje misljenje o diamondu 2 je kao i o svakom htc telefonu, jednostavno, prave vrhunske uredjaje. Do tebe je odrediti sta zelis, i provjeriti da li si nasao najbolji omjer ulozeno-dobijeno.
Debljina jeste 3.5 mm manja od fuze-a, sto meni i nije pretjerana razlika, posto vecina danasnjih telefona ima debjinu 15-17 mm. Ono sto daje bitnu prednost diamondu jeste tezina - 117 grama naspram fuzeovih 165, to vec daje osjetnu razliku.
Naravno, stvar je do toga sta tebi treba, da li ti je bitniji dizajn, dimenzije, tastatura... Meni je eliminatorno postojanje qwerty tastature, to jednostavno mora imati, kao i wlan i da je windows mobile telefon. Posto obozavam klasicne tastature uzeo sam sebi vox, istina, starije generacije, ali je i dalje po mogucnostima fantastican telefon. http://pdadb.net/img/htc_s710.jpg

Trebas se pricuvati jer je bilo kopija na internetu, doduse, fino je pisalo da je OEM (kopija) i kostala je nova 150 dolara, tako vjerno je uradjena da si mogao prepoznati samo po natpisu kraj kamere da nije original, ili kada ga upalis pa provjeris malo po menijima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
I samo da napomenem jako je ne zgodno kucati poruku u hodu ako nemas tastature nebitno bila to qwerty ili obicana pa bi moj glas isao na pro.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 16:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Da, ako imas glomazan (sirok) telefon kao diamond2 ili touch pro 2, sanse da ces tipkati jednom rukom u hodu i nisu bas velike :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 16:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam koristio E61i koji je poprilicno sirok... Ajde "u hodu" i moze da se tipka, naravno sa dve ruke, ali u kolima nema sanse... Presirok je telefon, a kako ga mozes drzati samo jednom rukom, tesko je pomerati prst sa jednog na drugi kraj qwerty tastature, zato je dobro da telefon ima onu opciju da kada rotiras displej u uspravni polozaj on na ekranu pokaze normalnu tastaturu (ako poseduje touch screen) inace zaboravi na pisanje poruke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
zidarR je napisao:
Da, ako imas glomazan (sirok) telefon kao diamond2 ili touch pro 2, sanse da ces tipkati jednom rukom u hodu i nisu bas velike :)
Nisam ni mislio jednom rukom nego je tesko nabadati touch screen tastaturu u hodu zato je fizicka zakon.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Da kod qwerty je jako neprakticno kucati u hodu, prvo iz razloga sto moras koristiti dvije ruke, drugo mnogo je teze i neprakticnije, pogotovo kod slide kao sto je htc touch pro kucati poruku u hodu jer dok ga rasklopis nakrivis na stranu pa dok onda jos nabodes ono sto si htjeo, jednostavno ne ide, a da ne govorim da se kucati na slijepo ne moze nikako(mozda neko i moze na racunaru, ali mislim s fonom da je to isto gotovo nemoguce). Iz tog razoga sam uzeo ovaj HP jer sam fan klasicne tastature (ali i zbog sjajnih kritika korisnika i preporuke), a kada hocu qwerty mogu sa toch screenom onda to odraditi. Mislim sto ljudi sto cudi sad neko vise voli ovo neko ono, ali kazem meni taj qwerty nesto i ne odusevljava, mada htc touch pro2 mi se pravo svidja zato sto se moze nakriviti tastatura pa izgleda ko laptop(kao kod tytn2, mada je ovaj stariji fon) ali je malo skuplji, no zato ko ima pare i ako bira izmedju iphone i htc touch pro2 po meni htc je bolja opcija. Sto se tice Diamonda vec sam rekao misljenja sam da nije bolji izbor(iako je laganiji i nesto tanji) bar ja nikad ne bih uzeo sebi fon samo sa touch screenom bez neke dodatne tastaturice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
BL Boy je napisao:
Da kod qwerty je jako neprakticno kucati u hodu, prvo iz razloga sto moras koristiti dvije ruke, drugo mnogo je teze i neprakticnije, pogotovo kod slide kao sto je htc touch pro kucati poruku u hodu jer dok ga rasklopis nakrivis na stranu pa dok onda jos nabodes ono sto si htjeo, jednostavno ne ide, a da ne govorim da se kucati na slijepo ne moze nikako(mozda neko i moze na racunaru, ali mislim s fonom da je to isto gotovo nemoguce). Iz tog razoga sam uzeo ovaj HP jer sam fan klasicne tastature (ali i zbog sjajnih kritika korisnika i preporuke), a kada hocu qwerty mogu sa toch screenom onda to odraditi. Mislim sto ljudi sto cudi sad neko vise voli ovo neko ono, ali kazem meni taj qwerty nesto i ne odusevljava, mada htc touch pro2 mi se pravo svidja zato sto se moze nakriviti tastatura pa izgleda ko laptop(kao kod tytn2, mada je ovaj stariji fon) ali je malo skuplji, no zato ko ima pare i ako bira izmedju iphone i htc touch pro2 po meni htc je bolja opcija. Sto se tice Diamonda vec sam rekao misljenja sam da nije bolji izbor(iako je laganiji i nesto tanji) bar ja nikad ne bih uzeo sebi fon samo sa touch screenom bez neke dodatne tastaturice.

Ovo nije tacno:
1. Ne mors ga uopste nakriviti kad kucas poruku to je do tebe hoces li ili neces(Imam Tytn II Isti fazon mislim da je tuch pro 2 naslednik)

2. Ne znam zasto je ne prakticno koristiti dve ruke dok kucas a sta bi radio sa drugom dok jednom kucas igro se klikera?Ja uopste nevidim hendikep kucanja sa dve ruke sta vise mislim da brze otkucas poruku.
3. Na slijepo se moze kucati itekako samo da se naviknes na raspored tastera i ide veoma lako vjeruj mi meni ide sasvim dobro.
Jedino je sto kad vozim ne mogu koristiti qwerty ali zato ima phone tuch tastatura pa se rijesi i taj problem!

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
AlexM je napisao:
BL Boy je napisao:
Da kod qwerty je jako neprakticno kucati u hodu, prvo iz razloga sto moras koristiti dvije ruke, drugo mnogo je teze i neprakticnije, pogotovo kod slide kao sto je htc touch pro kucati poruku u hodu jer dok ga rasklopis nakrivis na stranu pa dok onda jos nabodes ono sto si htjeo, jednostavno ne ide, a da ne govorim da se kucati na slijepo ne moze nikako(mozda neko i moze na racunaru, ali mislim s fonom da je to isto gotovo nemoguce). Iz tog razoga sam uzeo ovaj HP jer sam fan klasicne tastature (ali i zbog sjajnih kritika korisnika i preporuke), a kada hocu qwerty mogu sa toch screenom onda to odraditi. Mislim sto ljudi sto cudi sad neko vise voli ovo neko ono, ali kazem meni taj qwerty nesto i ne odusevljava, mada htc touch pro2 mi se pravo svidja zato sto se moze nakriviti tastatura pa izgleda ko laptop(kao kod tytn2, mada je ovaj stariji fon) ali je malo skuplji, no zato ko ima pare i ako bira izmedju iphone i htc touch pro2 po meni htc je bolja opcija. Sto se tice Diamonda vec sam rekao misljenja sam da nije bolji izbor(iako je laganiji i nesto tanji) bar ja nikad ne bih uzeo sebi fon samo sa touch screenom bez neke dodatne tastaturice.

Ovo nije tacno:
1. Ne mors ga uopste nakriviti kad kucas poruku to je do tebe hoces li ili neces(Imam Tytn II Isti fazon mislim da je tuch pro 2 naslednik)

2. Ne znam zasto je ne prakticno koristiti dve ruke dok kucas a sta bi radio sa drugom dok jednom kucas igro se klikera?Ja uopste nevidim hendikep kucanja sa dve ruke sta vise mislim da brze otkucas poruku.
3. Na slijepo se moze kucati itekako samo da se naviknes na raspored tastera i ide veoma lako vjeruj mi meni ide sasvim dobro.
Jedino je sto kad vozim ne mogu koristiti qwerty ali zato ima phone tuch tastatura pa se rijesi i taj problem!

kako ne moras nakriviti ako se tastatura izvlaci sa boka telefona, pa samim tim kad izvuces qwerty da bi je koristio moras zarotirati fon, neces valjda kucati odozgo poprecno :)
Mozda i moze na slijepo, ali samo ako telefon stoji na cvrstoj podlozi, tj ako ga drzis u zraku onda moras kucati palcima, a tada sigurno ne mozes tako brzo kucati kao kada telefon stavis na neku podlogu pa pridodas jos koji prst(a na slijepo vrlo tesko morao bi bas dugo da se navikavas) :) sto se tice neprakticnosti, meni je neprakticno da kucam sa dvije ruke u pokretu bar ja sam tako navikao(dok sjedim i kucam na stolu da, ali dok hodam tesko da je prednost u qwerty), bar mislim da nije kod ovih tel. sa tastaturom na razvlacenje.


Poslednji put menjao BL Boy dana 12 Mar 2010, 20:01, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 19:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Kucati na touch tastaturi je sasvim moguce i lako. Vjerujem da postoje i tweakovi tako da ti umjesto pune tastature izadje samo numericka touch (123...) i da imitira obicnu tastaturu, tako je jos lakse kuckati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 20:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da može, nudi ti izbor između Phone Keypad, Comapact i Full QWERTY, ali je mnogo nepraktično za kucati poruke u hodu bez obzira koju izabereš, tj. moraš cijelo vrijeme gledati u telefon (pošto je nemoguće "opipati" gdje je druga "tipka").

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs