banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Maj 2024, 06:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Plastikaner? Mislio sam da je i S3 isto kao Le 2 metalni. Mozda si trebao uzeti Le2, ali svejedno Leeco nije los izbor, a sad to koji je ljepsi stvar je licnog ukusa. Meni je dizajn Leeco telefona sasvim ok, a kod njih mi se svidja to sto su skoro cijeli od metala zato me i cudi da kazes da taj S3 nije jer Le serija od Le1 pa nadalje sva je metalna.

Sent from my Le X620 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
Aluminijsko je kućište, malo i lakši nego obični metalni pa možda zato se čini da je plastikaner.
Telefon je u svemu za nijansu bolji ili jedanko kao Redmi Note 4 sem baterije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:40 
4x je plastika 4 je alnuminijum...mislim za redmi note cetvorke...

The_new_Statesman je napisao:

Btw. S3 je i osjetno laksi od Note, a slicnih/istih su mjera. Mozda je i to nekome bitno.


Meni odlicno odgovara tezina notea...ne volim lagane telefone, nemam pojma zasto


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
mara- je napisao:
Ja ne znam ima li ijedan telefon sa MTK da je dobio novu verziju Androida? I baš se žale za taj model da nema custom romova, da se ne može root jer se ne može otključati bootloader.
Pa za Leeco le 2 koji je na MTK ima custom ROM sa Oreo 8.0 androidom. Malo sporije izlaze update jer je kompanija u krizi, pa tako jos uvijek nema oficijelnog 7.0 niza jedan telefon od Leeco nevezano da li je Snapdragon ili MTK. Za le 3 pro Al edition ima zadnji EUI 5.9.028s za koji su bile glasine da je Android 7, ali nije.

Sent from my Le X620 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Drizzt je napisao:
Aluminijsko je kućište, malo i lakši nego obični metalni pa možda zato se čini da je plastikaner.
Telefon je u svemu za nijansu bolji ili jedanko kao Redmi Note 4 sem baterije.

Meni se doima na plastiku. Ali necu grebati da provjerim :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:48 
mediatek je uvijek imao problema sa nadogradnjom na novije verzije androida...imao sam ih ihahahj...

sa druge strane hrpa, aliu bukvalno hrpa novih xiaomi, a i drugih marki imaju snapdragon 652 i vrlo vjerovatno ce za njega biti ihahaj apgrejda za android u narednom periodu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Drizzt je napisao:
Aluminijsko je kućište, malo i lakši nego obični metalni pa možda zato se čini da je plastikaner.
Telefon je u svemu za nijansu bolji ili jedanko kao Redmi Note 4 sem baterije.
Moj le 2 pro je metalni ili aluminijumski, samo pri vrhu i u donjem dijelu je plastika zbog boljeg prijema. U sustini najveci dio nije plastika iz Leeco tvrde da je 98posto telefona metalno kuciste.

Sent from my Le X620 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Drizzt je napisao:
Aluminijsko je kućište, malo i lakši nego obični metalni pa možda zato se čini da je plastikaner.
Telefon je u svemu za nijansu bolji ili jedanko kao Redmi Note 4 sem baterije.

Meni se doima na plastiku. Ali necu grebati da provjerim
Pa kucni prstom na poledjinu telefona, pa isto ponovi iznad ili ispod one linije u gornjem i donjem dijelu telefona pa ces po zvuku osjetiti da je razlika, a osjeti se i po cvrstoci i samoj izradi telefon je dobro uklopljen i nista ne skripi.

Sent from my Le X620 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1861
Lokacija: Transilvanija
Redmi Note 4 Snapdragon (https://www.geekbuying.com/item/Package ... 79512.html) je codename "mido"? Vidim se se isti codename veze i za Note 4x...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ima li neki kinez sa SD820 ili 821 da ima 4000 mah bateriju i slot za memorijsku karticu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Evo vam najjeftinije na geekbuying: https://www.geekbuying.com/item/Offical ... ShareAsale

Note 4 Global i 4x su isti telefoni koliko ja znam.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 19:37 
drakula je napisao:
Redmi Note 4 Snapdragon (https://www.geekbuying.com/item/Package ... 79512.html) je codename "mido"? Vidim se se isti codename veze i za Note 4x...

Da, Mido je. Nikel je mtk.

U sustini skoro isti telefon sem par kozmetickih prepravki i mozda bluetooth-a...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1861
Lokacija: Transilvanija
Milan je napisao:
drakula je napisao:
Redmi Note 4 Snapdragon (https://www.geekbuying.com/item/Package ... 79512.html) je codename "mido"? Vidim se se isti codename veze i za Note 4x...

Da, Mido je. Nikel je mtk.

U sustini skoro isti telefon sem par kozmetickih prepravki i mozda bluetooth-a...

Jel to znaci da isti ROM mozes fleshovati i ja jedan i na drugi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
nikola29_06 je napisao:
Ima li neki kinez sa SD820 ili 821 da ima 4000 mah bateriju i slot za memorijsku karticu?

Sa SD820 i 821 i 4000mAh baterijom imaš, ali sa slotom za memorijsku karticu mislim da ne možeš naći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2018, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
mara- je napisao:
Ja ne znam ima li ijedan telefon sa MTK da je dobio novu verziju Androida? I baš se žale za taj model da nema custom romova, da se ne može root jer se ne može otključati bootloader.


Isto iskustvo imam i ja, i to sa dva telefona. Ako i izadje neka novija custom verzija, puna je bagova i dosta stvari ne fercera. O bateriji da ne govorim. Jer jadni developeri krv svoju ispisaju da nesto naprave, pa i oni onda vrlo brzo dizu ruke od svega i nabavljaju SD telefone.
Nisam nesto strucan, ali skontao sam da Mediatek ne daje taj neki source code, sto je njihova valjda obaveza po tim nekim Android licencama. Ili daju ako im se nesto dodatno plati, ako sam dobro razumio. Pojma nemam, a i ne interesuje me vise.
Rekao sam i ranije, a i ponovicu i sad - ko hoce telefon na duze staze, samo i iskljucivo SD.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 00:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Slažem se, isključivo sam tražio ovaj Redmi Note 4 sa SD i nimalo se nisam pojakao, pogotovo zbog baterije. Onaj MTK više troši i dosta mu kraće traje ista baterija, a o custom ROM-ovima da ne pričam, mada za sada ne diram ništa, svidio mi se MIUI.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 01:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Koliko Note 4 moze izdrzati na mobilnim podacima? Uz umjereno koristenje, Fejs i Viber.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 02:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Ja redovno izvlačim oko 10h Screen on time-a na RN4G (SD).
Mediatek, zaobići...

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 06:59 
drakula je napisao:
Milan je napisao:
drakula je napisao:
Redmi Note 4 Snapdragon (https://www.geekbuying.com/item/Package ... 79512.html) je codename "mido"? Vidim se se isti codename veze i za Note 4x...

Da, Mido je. Nikel je mtk.

U sustini skoro isti telefon sem par kozmetickih prepravki i mozda bluetooth-a...

Jel to znaci da isti ROM mozes fleshovati i ja jedan i na drugi?


da, samo na chipset treba paziti

Rider on the storm je napisao:
Milan je napisao:
geekbuying regularan sajt za kupovinu?
Jeste, i poslušaj Despota. Kupi go telefon i izaberi masku po želji od drugog prodavca (Nillkin npr.) jer ona standardna spolovilu ne valja.


narucio redmi note 4 snapdragon verziju (64 gb interne i 4 gb rama)

despot777 je napisao:
Daj link za staklo koje si naručio, t

eto ga, najjeftinije i najobicnije

https://www.aliexpress.com/item/VOERO-T ... 00773.html


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 08:00 
pilot babo je napisao:
mara- je napisao:
Ja ne znam ima li ijedan telefon sa MTK da je dobio novu verziju Androida? I baš se žale za taj model da nema custom romova, da se ne može root jer se ne može otključati bootloader.


Isto iskustvo imam i ja, i to sa dva telefona. Ako i izadje neka novija custom verzija, puna je bagova i dosta stvari ne fercera. O bateriji da ne govorim. Jer jadni developeri krv svoju ispisaju da nesto naprave, pa i oni onda vrlo brzo dizu ruke od svega i nabavljaju SD telefone.
Nisam nesto strucan, ali skontao sam da Mediatek ne daje taj neki source code, sto je njihova valjda obaveza po tim nekim Android licencama. Ili daju ako im se nesto dodatno plati, ako sam dobro razumio. Pojma nemam, a i ne interesuje me vise.
Rekao sam i ranije, a i ponovicu i sad - ko hoce telefon na duze staze, samo i iskljucivo SD.

upravo to

evo na xda o redmi note 4, uci u snapdragon i u mediatek podforum pa vidjeti gdje ima vise custom romova

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4


EDIT...narucio sam i 8 folija upravo jer hrpa ljudi se zali kako kaljeno staklo ne moze da "sjedne" posto su ivice 2.5 D...valjda cu uspjeti staviti bar jednu kako spada :D


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs