banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Feb 2017, 11:06 
Mega_Byte_Me je napisao:
Milane podesavanja su npr komplikovana i nisu lijepo poredana.

Sent from my m2 using Tapatalk


To stoji, meni je lakse sve nadji na androdiu, ali to je mozda i to do toga sto ga svakodnevno koristim pa sam se navikao na to. Ali bez obzira na to kod androida kako rekoh postoji kustomizacija iliti podesavanje po volji pa se moze bukvalno srediti da u status baru ili na home screenu imas sve sto ti treba, svaka moguca precica...

Ja cu danas vjerovatno pazariti wp8.1 (lumia 920) da imam zamjenski tel, to cisto iz dosade, a i kada idem u kafanu bolje mi slupati tel od 100 km nego od 500 (plus ima odlicnu kameru, dizajn i duboku crnu na ekranu). :D


Citiraj:
a ne znam koliki broj aplikacija ocekujete, kontam da vise od 10-ak niko i ne koristi

Zadnji put kada sam brojao koristio sam oko 30 i nesto svojih aplikacija...doduse 10 ih ima koje redovno koristim, a ostalo sa vremena na vrijeme...recimo neki dan sam lezao par dana u bolnici i bs player mi je bio spas kada sam gledao serije jer automatski nadje titlove na netu (ima li sada ikakav player za wp uopste da podrzava titlove?), zatim alan ford (tako se zove aplikacija) pomocu koje logicno citas istoimene stripove...pa onda orion tv aplikacija, domaci kanali na androidu....ne vjerujem da bilo koja od ovih aplikacija ima na WP...

evo i linkovi za aplikacije

https://play.google.com/store/apps/deta ... free&hl=hr
https://play.google.com/store/apps/deta ... .app&hl=hr
https://play.google.com/store/apps/deta ... ontv&hl=hr


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Kao sto rekoh pricam za 8.1, ovo kod tebe je 10. Jos jedna nebuloza je Lumia camera, telefon ima 20mpx medjutim on to prebacuje u 5mpx. Morao sam naci drugu aplikaciju za kameru da bih imao sve piksele. A sa tom Lumia kamerom su na nju uveli 4k, sto je dobro, ali zasto su sakatili fotoaparat nije mi jasno.
Pa eto ocekujem Youtube zvanicnu, a ne da skidam neke desete tamo. Nema ni Gmail i ostale google boranije. Pa onda sumnjam da i ove neke lokalne app imaju.

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
@BSE
За Линукс имаш пп.
Вајбер не ради, а то је битно огромној већини корисника. Већ сам то помињао, имао сам ја проблема и са другим нотификацијама. Нема дугме за рестарт!? Твитер ми се гаси ако има више клипова у истом моменту на екрану. За поједина подешавања мораш мухајем инсталирати апликацију. Батерија ми мање држи од апдејта. Мејл апликација не прати структуру фолдера из Џимејла. Не знам како угасити америчке празнике из календара. Нема ни Тапаток, чини ми се да је то Зока писао, ја га и не користим...
Неке од ових примједби могу бити до конкретног телефона (535), неке до мог незнања, али их је ипак превише. Још 4-5 мјесеци и збогом.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 11:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Владимир je napisao:
@BSE
За Линукс имаш пп.
Вајбер не ради, а то је битно огромној већини корисника. Већ сам то помињао, имао сам ја проблема и са другим нотификацијама. Нема дугме за рестарт!? Твитер ми се гаси ако има више клипова у истом моменту на екрану. За поједина подешавања мораш мухајем инсталирати апликацију. Батерија ми мање држи од апдејта. Мејл апликација не прати структуру фолдера из Џимејла. Не знам како угасити америчке празнике из календара. Нема ни Тапаток, чини ми се да је то Зока писао, ја га и не користим...
Неке од ових примједби могу бити до конкретног телефона (535), неке до мог незнања, али их је ипак превише. Још 4-5 мјесеци и збогом.


vidio poruku, odgovorio :D
ne znam sta bih ti rekao, meni Vajber radi, koristim ga svaki dan bez ikakvih problema, jedino sto se zna desiti jednom mjesecno, neka subota ili nedjelja kad mi se ne da staviti telefon na punjenje, da mi recimo ne ispise notifikaciju da imam poruke
baterija mi je postala kriticna u posljednje vrijeme kad sam, u trenucima dok nesto cekam, krenuo lijeciti zivce igranjem Age of empires-a i jos nekih igara, inace mi je drzala po 3 ili 4 dana
Tapatok ima, instaliran mi je na telefonu, ali ga ne koristim, navikao da krstarim po forumu browserski :)
mozda je do telefona, mozda ti nije leglo, nismo svi isti, meni stvarno dobro dodje na poslu posto ionako koristimo MS-ove stvari, pa mi dodje kao produzena ruka

@Milan, svaka ti cast, meni je patnja kad moram nesto da procitam preko telefona i to koristim samo kad je bas neophodno
knjige, stripove, filmove i sve ostalo gledam samo na vecim ekranima, tako da i ne trazim postoje li aplikacije za to, ali mi dobro dodju odredjene stvari iz Win store-a za posao (npr. Remote desktop)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Viber sigurno radi na wm10. Tapatok takođe. Restart na 640 je power dugme dok ne zavibrira.
Ne znam kako je ne 535.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 12:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hadzidado je napisao:
Restart na 640 je power dugme dok ne zavibrira.

mislim da se tako fon gasi
restartujes telefon tako da drzis tastere za smanjenje zvuka (volume down) i za ukljucivanje uredjaja (power) zajedno jedno 10-ak sekundi, nakon toga se restartuje

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Када се држи дуго стиснуто дугме за паљење појави се порука "свајпуј доље за гашење". Зар нису могли додати "свајпуј десно за рестарт"? Ситница.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2017, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Držiš dugme dok se ne ugasi i ne zavibrira, bez obzira na natpis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 11:50 
Citiraj:
@Milan, svaka ti cast, meni je patnja kad moram nesto da procitam preko telefona i to koristim samo kad je bas neophodno
knjige, stripove, filmove i sve ostalo gledam samo na vecim ekranima, tako da i ne trazim postoje li aplikacije za to, ali mi dobro dodju odredjene stvari iz Win store-a za posao (npr. Remote desktop)


ne koristim ni ja telefon za te stvari, imam laptop, ali kako rekoh lezao sam te nisam imao mogucnost da imam laptop pored sebe...a bolje mi je gledati recimo filmove na telefonu tel nego buljiti u prazan zid...


btw evo pazario sam lumiu 920 odnosno zamijenio je za staru slomljenu 710 i dodao nesto sitno, uglavnom ce mi sluziti kao zamjenski telefon (citaj: kada idem u kafanu :D )...prvo sto je bilo lose je da je signal uzaaaaaaas...nema 3G, a 2G jedva jedna ili dve crtice, nekada i nestaje mreza skroz....to sam uspio rijesiti, neka zica iza nije bila dobro nalegla pa sam otvarao tel...sto se samog sistema tice 'nako je...standardni nedostatak aplikacija, ali sve glavne su tu...koristicu ga nekoliko dana pa cu mozda onda kasnije da ga prebacim na win10, vidim da ima nekih romova za njega na xda...


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Evo jedna debilna stvar Windowsa 8.1:
postavljam snimak na Youtube ili Onedrive, ekran se ugasi i time prestaje upload. Znaci moras drzati stalno upaljen ekran da bi postavio (i to, naravno, vuce bateriju).
Evo jos nekih stvari, ali za njih ostavljam mogucnost nekog kvara - kad saljem nesto preko blututa na svoj android veza je jako krhka i pitanje je da li ces poslati (jednostavno se zaustavi na neekom % i nece da salje). Racunar nece da prepozna tj nema drajvera za nju, pa ni usb prebacivanje nije moguce.

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:19 
Preko cega uplodujes video na youtube?


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Browser - youtube.com

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2017, 08:22 
Aha, ja reko aplikacija neka ima

Btw kako gledati klipove sto se stavljaju na forumu preko wp 8.1?


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2017, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
E to ti ne bih znao reci, Lumia mi je u veoma ogranicenoj upotrebi, a forumi tu ne spadaju :D

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2017, 11:39 
Evo i maloprije me je*a "multitasking" na wp8.1, nadam se da nije tako i na 10ki...pokrenuo runtastic da testiram kako radi, medjutim za vrijeme hodanja odem u messenger da napisem poruku i vratim opet nazad nakon 10ak minuta u runtastic, a ono mora opet pokrenuti i ne registruje naravno kuda sam isao za to vrijeme vec samo spoji direktno od zadnje poznate tacke...ne sjecam se da mi se to desavalo na win10 dok sam ga koristio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2017, 13:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Da li neko ima iskustvo sa ZTE V7 lite, 1GB/8GB/1GHz quad, i hoce li se osjetiti razlika u procesoru u odnosu na Allview Viper V1, 1GB/8GB/1.3GHz quad? Imam cijenu od 48KM za ZTE preko Ugovora, pa me zanima isplati li se promjena...

Edit: ZTE V7 lite vs ZTE A310?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 00:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Trebam savjet.

Dvoumim se između S6 i A5 (2016).
Možda zvuči smiješno jer je s6 logično bolji, ali meni se tako nekako svidio A5 i bila sam se odlučila za njega, međutim, sad je u igri i S6 i samim tim što je i bolji, više me vuče ka njemu :-D
Odbija me cijena (iako ne plaćam baš svojim parama, al eto ko da plaćam, a taman i da ne plaćam, psihički mi je teško prevariti tu cijenu).
Ne tražim ništa posebno kod moba, osim da je brz i da ima dobre slike -realne boje, čiste, da hvataju detalje, ne trebam baš perverziju, ali da su dobre. A5 mi se malo više sviđa izgledom i to što je oštrijih ivica.
Kod A5 me je strah da će ispasti prosječan mob i da ću se kajati što sam za 200tinjak KM više mogla dobiti puuuuuno bolji. A kod S6 da neće opravdati tu cijenu i da ustvari nije ništa posebno i da sam za manje para mogla dobiti vrlo sličan ili isti kvalitet.

Ima li ovdje znalaca koji bi mogli pomoći? :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 00:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
S6 jeste bolji, ali ne toliko da ćeš u svakodnevnom korištenju vidjeti veliku razliku.
Ima manju bateriju od A5, a i 200 KM je velika razlika.
A5 ti se i više sviđa, tako da mislim da je on bolji izbor.
Ali S6 ima bolju kameru, a ovdje pogledaj koliko je tačno bolja: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=7079

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 04:24 
a sto se brzine tice:

https://www.youtube.com/watch?v=5gC8oObUET8


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 07:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Isplati se taj S6 zbog kamere. Ako se ne varam na njemu su upotrijebili onu neku tehnologiju za nocno slikanje.

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs