banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2017, 08:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Kao što su kolege forumaši već spomenuli najvažnije, i ja ću potvrditi. Zavisi šta želiš. Nije uopšte tolika razlika kolika misliš da jeste. A5 2016 posjeduju dvojica kolega i mogu reći da sam zaista pozitivno iznenađen. Tako dobro optimizovan telefon, a uz to veoma lijepo izgleda. Baterija sjajna, ne znam koliko flagship telefona moze parirati po tom pitanju. Displej odličan, odlično leži u ruci (premium osjećaj), po meni, to su idealne dimenzije telefona.

Glavni nedostatak je lošija kamera u odnosu na S6, to je više nego očigledno. I još jedan nedostatak, možda nekome nije, ali ja sam navikao na notifikacijsko LED svjetlo, a A5 to nema. To je takva sitnica, ali toliko praktična i korisna da zaista ne znam zašto je nisu ubacili. Sigurno im ne bi poskupilo proizvodnju.

Na tebi je da odlučiš, glavna prednost S6 jeste kamera, naravno, tu je i procesor, ali koliko ćeš to primjetiti, zaista ne znam. S druge strane, S6 ima dosta lošiju bateriju, barem nije dobro optimizovan i dosta se ljudi žali na to. Da li je sa novijim verzijama softvera to poboljšano, ne znam. S6 jeste flagship telefon, sigurno je bolji, ali da li u tolikoj mjeri da opravda tu razliku u cijeni, to ti trebaš da prosudiš. Ako ti razlika u cijeni ne igra veliku ulogu, i ako planiraš zadržati telefon duži period, onda idi na S6. A ukoliko želiš da dobiješ najbolji omjer cijena/kvalitet onda možda ipak A5.

Mislim, mi ti možemo pričati koliko hoćeš o tome, ali se na kraju sve svodi na neke tvoje lične afinitete. Na kraju krajeva, sebi kupuješ, a argumente za i protiv jednog i drugog su izneseni. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 09:10 
cuj nema LED notifikacije....na to sam toliko navikao da vise ni ne provjeravam da li ima ili ne...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Zuk Z2

http://m.gsmarena.com/lenovo_zuk_z2-8125.php

Stigao prije nekih sedmicu dana, od tada ga koristim. Odmah otkljucan i nabacen Lineage OS 14.1 (Android 7.1.1).
Telefon je bez greske, sa odredjenim sitnim kompromisima ("obican" dizajn, 5" ekran, kamera nije u rangu flagshipova...) koji opravdavaju nisku cijenu od 300 KM.
Podrska je fenomenalna, romova ima na pretek.

Mogu slobodno reci da nisam imao bolji telefon (odlican ekran full hd rezolucije, brutalan hardver, odlicna baterija...), koji u potpunosti ispunjava sve moje prohtjeve, a usput ne treba ni spominjati da za dorucak jede skoro sve drasticno skuplje brendirane telefone.

Et, topla preporuka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 12:36 
imao sam lineage os na svom G2, ne znam je li generalno na njemu radi nas momak ili ga je samo "prepakovao" za G2, ali meni je radio bez greske odnosno ikakvih bagova.

Za te pare ja mislim da nema bolje da se poruci trenutno.


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 12:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
pilot babo je napisao:
Zuk Z2

http://m.gsmarena.com/lenovo_zuk_z2-8125.php

Stigao prije nekih sedmicu dana, od tada ga koristim. Odmah otkljucan i nabacen Lineage OS 14.1 (Android 7.1.1).
Telefon je bez greske, sa odredjenim sitnim kompromisima ("obican" dizajn, 5" ekran, kamera nije u rangu flagshipova...) koji opravdavaju nisku cijenu od 300 KM.
Podrska je fenomenalna, romova ima na pretek.

Mogu slobodno reci da nisam imao bolji telefon (odlican ekran full hd rezolucije, brutalan hardver, odlicna baterija...), koji u potpunosti ispunjava sve moje prohtjeve, a usput ne treba ni spominjati da za dorucak jede skoro sve drasticno skuplje brendirane telefone.

Et, topla preporuka.


Čestitam, neka te posluži dobro. Znam da je po karakteristikama odličan, interesuje me samo kakva je baterija? Koliko izdrži?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Odlicna, 2 dana gura bez problema. Jedino mi nekidan iscurila brzo i telefon se strasno zagrijavao, ali skontao sam da je aplikacija parallel space uzrok. Hoce lola 2 vibera :)
Deinstalirao je i sve super.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Hvala svima na savjetima i linkovima. :)

Rider on the storm je napisao:
S6 jeste bolji, ali ne toliko da ćeš u svakodnevnom korištenju vidjeti veliku razliku.
Ima manju bateriju od A5, a i 200 KM je velika razlika.
A5 ti se i više sviđa, tako da mislim da je on bolji izbor.
Ali S6 ima bolju kameru, a ovdje pogledaj koliko je tačno bolja: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=7079


Mega_Byte_Me je napisao:
Isplati se taj S6 zbog kamere. Ako se ne varam na njemu su upotrijebili onu neku tehnologiju za nocno slikanje.

Sent from my m2 using Tapatalk


Milan je napisao:

Gledala sam taj video, i još jedan, meni se slike više sviđaju na A5 :-D S6 jeste malo brži.

mare_zz je napisao:
Kao što su kolege forumaši već spomenuli najvažnije, i ja ću potvrditi. Zavisi šta želiš. Nije uopšte tolika razlika kolika misliš da jeste. A5 2016 posjeduju dvojica kolega i mogu reći da sam zaista pozitivno iznenađen. Tako dobro optimizovan telefon, a uz to veoma lijepo izgleda. Baterija sjajna, ne znam koliko flagship telefona moze parirati po tom pitanju. Displej odličan, odlično leži u ruci (premium osjećaj), po meni, to su idealne dimenzije telefona.

Glavni nedostatak je lošija kamera u odnosu na S6, to je više nego očigledno. I još jedan nedostatak, možda nekome nije, ali ja sam navikao na notifikacijsko LED svjetlo, a A5 to nema. To je takva sitnica, ali toliko praktična i korisna da zaista ne znam zašto je nisu ubacili. Sigurno im ne bi poskupilo proizvodnju.

Na tebi je da odlučiš, glavna prednost S6 jeste kamera, naravno, tu je i procesor, ali koliko ćeš to primjetiti, zaista ne znam. S druge strane, S6 ima dosta lošiju bateriju, barem nije dobro optimizovan i dosta se ljudi žali na to. Da li je sa novijim verzijama softvera to poboljšano, ne znam. S6 jeste flagship telefon, sigurno je bolji, ali da li u tolikoj mjeri da opravda tu razliku u cijeni, to ti trebaš da prosudiš. Ako ti razlika u cijeni ne igra veliku ulogu, i ako planiraš zadržati telefon duži period, onda idi na S6. A ukoliko želiš da dobiješ najbolji omjer cijena/kvalitet onda možda ipak A5.

Mislim, mi ti možemo pričati koliko hoćeš o tome, ali se na kraju sve svodi na neke tvoje lične afinitete. Na kraju krajeva, sebi kupuješ, a argumente za i protiv jednog i drugog su izneseni. :)

Mene ta led notifikacija užasno nervira :D Ja sam to isključila za sve aplikacije, osim za viber. Tako da je to ustvari plus što to nema.
Gledala sam na ovim youtube videima slike sa oba, odlično mi izgledaju slike sa A5, čak i bolje od S6, ili se meni samo čini. Danas sam u radnji isprobala oba, i tu mi se ipak učinila bolja kamera od S6. Međutim, ipak sam se odlučila za A5. Baš ovo što si zadnje napisao, tražim dobar omjer cijene i kvaliteta i mislim da je to upravo to 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Juliette je napisao:
Mene ta led notifikacija užasno nervira :D Ja sam to isključila za sve aplikacije, osim za viber. Tako da je to ustvari plus što to nema.

Eto kako su ljudi različiti, Milanu i meni je LED notifikacija jedna od korisnijih sitnica na telefonu. :)
Ne mora da mi zvoni telefon, ili da vibrira i skače po stolu, ili da nepotrebno pali displej, jednostavno vidim da blinka LED i znam da imam notifikaciju.
Ovo je jedna od hiljadu stvari koje fale na iPhone-u.
Još bolja stvar, podesio sam da svijetli različitim bojama za različite aplikacije tako da odmah znam šta je u pitanju i koliko me zanima (Viber ljubičasto, WhatsApp zeleno, Pik bijelo, e-mail žuto, itd.)
Ovo sve važi za upotrebu u zatvorenim prostorima, u pokretu su zvuk i vibracija naravno primarni.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Vidim na mtelu su došli novi A3 i A5, izdanje za 2017 godinu. Ovaj A5 mi je zapao za oko, gledao sam reviewe-e i uglavnom su dobri komentari,samo kažu da je kamera osrednja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 07:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
A5 2017 je dobae, ali prilicno skup sada...po meni,ne vrijedi preko 600km ...a ovih 700-800 je smijesno...doplatis 100km i uzmes s7


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 07:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Sta iz Kine preporucujete, cijena 300-400km,da je ekran minimum 5.2 maximjm 5.5...Imam vec Xiaomi RMN 3,sta je jos ok i bolje? hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
wizzy_bl je napisao:
A5 2017 je dobae, ali prilicno skup sada...po meni,ne vrijedi preko 600km ...a ovih 700-800 je smijesno...doplatis 100km i uzmes s7

Na mojoj tarifi 640 km. S7 je 1300 km. Nije baš razlika 100 km :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Jesu li dobili one tablete sto daju za marku uz neki iptv paket?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
????

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 10:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
srda83 je napisao:
wizzy_bl je napisao:
A5 2017 je dobae, ali prilicno skup sada...po meni,ne vrijedi preko 600km ...a ovih 700-800 je smijesno...doplatis 100km i uzmes s7

Na mojoj tarifi 640 km. S7 je 1300 km. Nije baš razlika 100 km :-)


Zna se kako je mtel "povoljan" što se tiče skupljih telefona. Ne znam kako se ljudi uopšte odlučuju da uzimaju kod njih, em dosta skuplji, em se vezuju ugovorom. Jedina prednost je što može na rate.
S7 u slobodnoj prodaji je oko 950 KM, a S7 Edge 1100 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 11:47 
dadotb je napisao:
Sta iz Kine preporucujete, cijena 300-400km,da je ekran minimum 5.2 maximjm 5.5...Imam vec Xiaomi RMN 3,sta je jos ok i bolje? hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk



viewtopic.php?f=24&t=45234&start=5500#p2575606


Citiraj:
Eto kako su ljudi različiti, Milanu i meni je LED notifikacija jedna od korisnijih sitnica na telefonu. :)

upravo, nema sanse da sada uzmem telefon bez LED notifikacije, kod mene je milina sto je veliki LED i bez problema se sa svih uglova vidi kada ima notifikacija.

Bio sam neutralan izmedju A5 i S6, ali sada bih dodao 200 km kada se sve sracuna...


Nesto razmisljam da kada prodam lumiu 920 da dodam 200 km pa narucim taj zuk z2...cisto da ga malo procackam pa onda na pik...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
srda83 je napisao:
wizzy_bl je napisao:
A5 2017 je dobae, ali prilicno skup sada...po meni,ne vrijedi preko 600km ...a ovih 700-800 je smijesno...doplatis 100km i uzmes s7

Na mojoj tarifi 640 km. S7 je 1300 km. Nije baš razlika 100 km :-)


ne racunam mtel cijene..u slobodnoj prodaji je ovaj bio 800km (prije 10ak dana) ...a nasao s7 za 950...mozda bi cvojek jos nesto i spustio..oba telefona sa garancijom provajdera,novi

sad je a5 u slobodnoj prodaji se spustio na 700-740 ...dok je s7 jos uvijek oko 950...uglavnom..za koji mjesec ce s7 roknuit dole,kad se pojavi s8...i to ce biti best buy (vjerovatno i huawei p9)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 18:06 
Evo da sumiram utiske nakon par dana koristenja WP 8.1, odnosno lumie 920...

Ono, nije lose, imaju uglavnom skoro svi bitniji programi i rade manje-vise posao za koji su namijenjeni. Ono sto me nervira kod wp je nedostatak kustomizacije, nema nekih podesavanja kod programa kao na npr androidu gdje se moze skoro pa sve u tancine podesiti. Nervira me "multitasking"...ako se to moze tako nazvati...ako izadjem iz programa on se cesto stopira, to je ovo o cemu smo gore pricali...prilikom uploada videa ili rada runtastica ako se izadje onda se skoro i prekida radi tih programa...dalje, dosta programa ne radi bas kako bi trebalo, recimo web translate je odlican program, ali radio je kako treba tek prvo pokretanje i poslije vise nije prevodio, to mi se desavalo sa jos nekim programima, neki program se i crashovao...dalje, jako los dizajn...ne mislim na tiles ili slicno vec dizajn programa, sve je jako ruzno odradjeno...u sustini za te novce koliko kostaju ti telefoni (100-150 km) dobije se otprilike isti kvalitet...dakle ne ocekivati nista posebno vec neke osnovne funkcije i to je to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
blaf77 je napisao:
Jesu li dobili one tablete sto daju za marku uz neki iptv paket?


Mi smo prije pola godine obnovili ugovor kad je bila ta akcija i nismo dobili tablet, kao nije ih bilo, vako-nako, ali smo dobili popust na pretplatu 10% 6 mjeseci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Danas mi rekose u Mercatoru da su im obecali sljedece sedmice da ce ih dobiti. Mada me ne bi zacudilo da ne bude, ne bi im bilo prvi put da obecaju pa slazu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: bogata_sirotinja i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs