banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 487, 488, 489, 490, 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2024, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Drizzt je napisao:
mada čini mi se da je priča oko AI prenapuhana
Naravno da jeste, "AI" je samo koncept koji ne postoji tj. još nije dostignut i vjerovatno nikada neće biti.
Sve što se sada naziva "AI" (artificial intelligence - vještačka inteligencija) je zapravo obični machine learning.
Vještačka inteligencija treba da radi kao ljudska svijest koja počiva u centralnom nervnom sistemu i mreži neurona, a to sve je toliko kompleksno da ni medicina ne može da objasni.
Tako da me baš nervira skraćenica "AI" jer to nije to i vjerovatno nikada neće biti dostignut pravi "AI", kao ni putovanje kroz vrijeme, besmrtnost, perpetuum mobile i slične ljudske fantazije.

Morao sam ovo izdeklamovati, a što se tiče Tensor-a, naravno da to nije jak čipset, ali je softver ispeglan pa i ne treba jači, zapravo svi čipseti u svim telefonima godinama faktički stagniraju jer su odavno izmislili toplu vodu.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2024, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Rider on the storm je napisao:
Drizzt je napisao:
mada čini mi se da je priča oko AI prenapuhana
Naravno da jeste, "AI" je samo koncept koji ne postoji tj. još nije dostignut i vjerovatno nikada neće biti.
Sve što se sada naziva "AI" (artificial intelligence - vještačka inteligencija) je zapravo obični machine learning.
Vještačka inteligencija treba da radi kao ljudska svijest koja počiva u centralnom nervnom sistemu i mreži neurona, a to sve je toliko kompleksno da ni medicina ne može da objasni.
Tako da me baš nervira skraćenica "AI" jer to nije to i vjerovatno nikada neće biti dostignut pravi "AI", kao ni putovanje kroz vrijeme, besmrtnost, perpetuum mobile i slične ljudske fantazije.

Morao sam ovo izdeklamovati, a što se tiče Tensor-a, naravno da to nije jak čipset, ali je softver ispeglan pa i ne treba jači, zapravo svi čipseti u svim telefonima godinama faktički stagniraju jer su odavno izmislili toplu vodu.


Samo sam zahvalan na tome što ima barem 20% ljudi koji ovako ne misle. Jer da čovječanstvo razmišlja kao ti, dan danas bi se gađali kamenjem.
Bilo je nemoguće da čovjek poleti, da čovjek ode u svemir, u morske dubine. Nemoguće da će postojati mobilni telefon itd itd. Bilo je nemoguće da će svi moći lupati gluposti po internetu, pa evo nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2024, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Izvini, a šta je to stvarno AI?
Jel ovo što si naveo je izumio čovjek, njegov mozak, kao i tzv AI.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2024, 22:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Oćete reći da Terminator nije snimljen po istinitim događajima? :confused2:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Nažalost ovo je postalo/postaje stvarnost

https://youtu.be/ySbXbOYttPo


I taj Terminator će, samo će biti drugačiji oblik

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Uveliko je stvarnost. Jbtg, imali smo za 9.1. dron show.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 09:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovaj sadasnji AI prestaje biti AI u momentu svoje samosvjesnosti. Sa druge strane, zar i mi ljudi nismo obicne naucene masine? Sve sto predstavljamo je posljedica nekakvih imputa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
The_new_Statesman je napisao:
Ovaj sadasnji AI prestaje biti AI u momentu svoje samosvjesnosti.


Ovo je suština.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3060
The_new_Statesman je napisao:
Ovaj sadasnji AI prestaje biti AI u momentu svoje samosvjesnosti. Sa druge strane, zar i mi ljudi nismo obicne naucene masine? Sve sto predstavljamo je posljedica nekakvih imputa.


Ako ikada ova AI preraste u Terminatora i napadne nas, samo staviti TnS-a u prvi red da ih zapriča i imamo pobjedu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2024, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Nek im objasni da nisu imali pravo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
И робот би сине. :lol:

https://www.atvbl.rs/magazin/it/robot-u ... u-9-3-2024

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Aikus je napisao:
Rider on the storm je napisao:
vjerovatno nikada neće biti dostignut pravi "AI", kao ni putovanje kroz vrijeme, besmrtnost, perpetuum mobile i slične ljudske fantazije.
Da čovječanstvo razmišlja kao ti, dan danas bi se gađali kamenjem.
Bilo je nemoguće da čovjek poleti, da čovjek ode u svemir, u morske dubine, nemoguće da će postojati mobilni telefon itd itd.
Druže, sve to što si nabrojao je savršeno izvodivo i objašnjivo kroz zakone fizike dok ovo moje nabrojano nije moguće.
Ajmo svi perpetuum mobile u ruke i imati 'leba bez motiku, e pa neće da može.

Znam ja da ti hoćeš da kažeš da treba težiti ka stvaranju, razvoju, usavršavanju, to mislim i ja i nisam skeptik i jeste zanimljiv brzi tehnološki napredak u posljednjih 150 godina (mehanika, SUS, električka struja, radio, digitalni binarni signal, kompjuteri, internet).
Ali ovo moje podebljano jednostavno nije i neće biti moguće, nekakav "AI" u ovom ili onom obliku možda i nastane, ali nikad mašina neće imati emocije, svijest i razmišljanje kao čovjek jer nas to čini jedinstvenim, a i na kraju krajeva mi smo ti koji smo izmislili taj "AI" koncept i Terminatora i ostale gluposti.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Evo ti još jedan primjer, a nije tehnologija. Naučnici i doktori su prije tvrdili da čovjek ne može trčati brže od 10-11 sekundi na 100m.
Tvrdili su mnoge stvari, jer tehnologija nije bila na tom nivou. Nije postojao Tesla, Musk i drugi...
Tvrditi nešto neće nikada postojati samo zato jer trenutno tvoja svijest i znanje nije na nekom nivou je totalna glupost.
Kao što neki čvrsto tvrde da život izvan Zemlje ne postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Udaljavamo se od teme

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Aikus,
Čim vidim da neko Teslu spominje u istoj rečenici s Muskom, odmah znam da tu nešto nije u redu s glavom.
Drugo, razlika između 10-11s i trenutnog rekorda je max 1.5s, a to dobiješ drugačijim treningom(hemiju da ne spominjem).
Porediti to s sadašnjim tzv AI i budućim(ako ikada bude) pravim AI takođe može neko samo ako ima problem s logikom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2024, 18:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Mnogo zabavnije od ove rasprave je otići na početak teme i čitati kakvi su sve telefoni bili prije 15ak godina :D
Danas je toliko besraman cirkus sa telefonima i enormnom količinom izbora da čak i kada bi me neko pitao šta da preporučim, pojma ne bih imao :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2024, 07:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Preporučiš šumu, prirodu, izlet.....jebo telefon, ionako će ga mjenjati za cca 3 godine, koji god da uzme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2024, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
čekam iz USA Google Pixel 7 od 260 dolara (stanje "refurbished; excellent")
Psychonaut je napisao:
@Rider
zar ti se isplati to + postarina + carina pretpostavljam?
Isplati. Poštarina minimalna, carina opuštencija. ;)
dadotb je napisao:
dati carinicima 20 km
40 KM, nije više 2018. godina druže.

Evo došao mi danas Pixel 7, kružio 10-15 dana po USA (NYC, New York; Chicago, Illinois; Cincinnati, Ohio; Cincinnati/Northern Kentucky - teretni aerodrom) i onda za 8 dana došao iz Kentakija do mene.
To je ukupno 20-ak dana, a telefon je kao nov, ne mogu se ni mikroskopom naći packe, svaka čast Ameru, a o ovom telefonu, kao uređaju, neću trošiti riječi, samo ću reći FANTAZIJA!
Izašao me malo ispod 600 KM (537,64 KM telefon + 50 KM "carina" + 9 KM carinski pregled + 1 KM gorivo do carine (motocikl 250cc, trololo) i ja sam time zadovoljan.
Dakle, omašio sam u procjeni "carine" jer Ameri na pošiljci navedu cijenu, tako da sam se morao prilagoditi ali sve je to okej, svi smo korumpirani, mi sami nudimo mito, svima dobro i mirna Bosna.

Elem, telefon je klizav i čekam silikonske maske iz Kine.
Nije kompaktan, ali nije ni prevelik kao moj Šaomi - taman je za moje velike šape.
Evo malo poređenja sa Šaomi Redmi Note 12 4G i iPhone 6S.
iPhone 6S je dimenzijama skoro isti kao 7/8/SE 2020/SE 2022/Mini 12/Mini 13 (ok, ova dva su malo manja) i to su pravi kompakti koji izumiru pa eto malo poređenja.

Dakle, NOVO NOVO NOVO NOVO!
Slika

Jesam li napisao da je NOVO?
Slika

Moj veliki Šaomi.
Slika

Slatki mali Ajfonić Šest Es. :D
Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2024, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Sa srećom da te služi. Stvarno je ko nov. Moj je bio takav prvi dan (volim telefon bez maske)
Samo preporuka ako ti budu prekidali pozivi da uključiš VoLTE.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2024, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hvala, fizički je odličan i sve radi kao što bi trebalo.
Ali je jako klizav, NEMA TEORIJE da ga koristim bez maske.
Šaomi ima blago hrapavu mat površinu i može bez maske, ali ovaj ne.
I zadnja strana je magnet za otiske prstiju, da sam uzeo bijeli bilo bi drugačije.. ali to je svakako nebitno jer ću koristiti masku.

Haha, evo ga poskupio kod istog prodavca - bio je $257,99 a sada je $287,99 i zalihe su pri kraju (ima samo bijeli). https://www.ebay.com/itm/325903074453?e ... 4952511108

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 487, 488, 489, 490, 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs