banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Feb 2024, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Koliko para toliko muzike, ali ima jedan telefon koji daje puno muzike za malo para ali nije popularan kod nas jer nije ni Samsung ni iPhone.
Google Pixel je u pitanju, ima flagship karakteristike, posebno dobre kamere, vrhunski optimizovan softver tj. čisti Android, a ne košta puno.
Zapravo kod nas ga faktički i nema, tako da čekam iz USA Google Pixel 7 od 260 dolara (stanje "refurbished; excellent").
Dosad sam sam furao jeftine Kineze (trenutno Xiaomi Redmi Note 12) i ovaj je stvarno dobar u mnogim stvarima za cijenu (velika baterija, ultra brzo punjenje, 1080p AMOLED ekran, 120Hz, Android 14).
Ali ima neke softverske bubice koje MENE izrazito nerviraju, da ih ne nabrajam; kamere su dobre samo u idealnim uslovima, optimizacija i RAM management mogu biti bolji, i tako dalje..
Zapravo meni uopšte ne treba neki "dobar" telefon jer koristim samo osnovne stvari.
Ali hoću da to radi kako treba a ne da me nervira, a da uz to nije prevelik, a da nije ni skup, i onda sam našao Pixel 7 koji je otprilike idealan - barem za mene.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Maj 2008, 13:23
Postovi: 233
Prije pola godine sam za oca kupio Pixel 6a, jer je htio kompaktan telefon. Malo sam ga koristio cisto da sve za njega podesim i telefon me odusevio kako je sve na njemu dobro odradjeno. Izgled, baterija, softver, kamera. Bez greske jednostavno.

Pixel nisam uzeo za sebe jer mi je Pixel Watch dosta losiji po recenzijama od Galaxy Watch-a i onda sam uzeo Samsung na kraju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
sava84 je napisao:
Prije pola godine sam za oca kupio Pixel 6a, jer je htio kompaktan telefon. Odusevio me kako je sve na njemu dobro odradjeno. Izgled, baterija, softver, kamera. Bez greske jednostavno.
Tako je, svaka ti je na mjestu, Pixel 6 i 6a su i dalje vrlo dobar izbor, ima ih za 150-190 dolara, a Pixel 7 i 7a su takođe bez mane (bar subjektivno) i odlučio sam se za 7 jer je noviji.
Prednost Pixel-a (i nekadašnjih Nexus-a koje sam koristio) je ponajviše softver, čisti Android, nekome je to "dosadno", možda zato nije popularan, ali je izuzetno optimizovan i to mu je glavna prednost.
Pixel je nešto kao iPhone u svijetu Androida, ako gledamo na ispeglanost softvera.
Napisaću nešto više kad ga dobijem, ali mislim da nema bolje za te pare.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Od Google telefona odustao jos u periodu NEXUSa.Napravili telefon da na njemu ljudi testiraju sta ne valja u novom Andoridu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Donekle si u pravu, ili odnekud i nisi.
Pogotovo je to važilo za Nexus 5, da, to je faktički bio telefon za developere, na njemu su se razvijale i testirale aplikacije, i tako dalje.
Ali to je meni bio jedan od boljih telefona, imao je dosta "nedovršenosti" ali odlično me služio, imao sam ih nekoliko, 5 inča, 1080p i brz čipset i vozi Miško (i slaba baterija, lol).
Međutim, Pixel je nešto drugo, počevši od Pixel 4/5, a pogotovo to važi za 6/7/8, to nisu ono što su bili Nexus-i, to su pravi flagship telefoni, evo neka @Enter potvrdi, posjedovao je Pixel 5 i bio je prezadovoljan.
Odsad ću sve argumentovati preko @Entera, jer je lik nepogrešiv - ako on kaže da je nešto tako, stvarno je tako. 8)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 19:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 253
@Rider
zar ti se isplati to + postarina + carina pretpostavljam?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Pa vjerovatno ce mu neko donijeti ili ce dati carinicima 20 km

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 20:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jul 2019, 08:56
Postovi: 10
Rider on the storm je napisao:
Koliko para toliko muzike, ali ima jedan telefon koji daje puno muzike za malo para ali nije popularan kod nas jer nije ni Samsung ni iPhone.
Google Pixel je u pitanju, ima flagship karakteristike, posebno dobre kamere, vrhunski optimizovan softver tj. čisti Android, a ne košta puno.
Zapravo kod nas ga faktički i nema, tako da čekam iz USA Google Pixel 7 od 260 dolara (stanje "refurbished; excellent").
Dosad sam sam furao jeftine Kineze (trenutno Xiaomi Redmi Note 12) i ovaj je stvarno dobar u mnogim stvarima za cijenu (velika baterija, ultra brzo punjenje, 1080p AMOLED ekran, 120Hz, Android 14).
Ali ima neke softverske bubice koje MENE izrazito nerviraju, da ih ne nabrajam; kamere su dobre samo u idealnim uslovima, optimizacija i RAM management mogu biti bolji, i tako dalje..
Zapravo meni uopšte ne treba neki "dobar" telefon jer koristim samo osnovne stvari.
Ali hoću da to radi kako treba a ne da me nervira, a da uz to nije prevelik, a da nije ni skup, i onda sam našao Pixel 7 koji je otprilike idealan - barem za mene.
Trebao si 7 pro, obicni 7 mnogo zaostaje sto se tice ekrana za 7 pro. I meni su pixel telefoni najbolji za korištenje. Gboard tastatura prilagođena za minimalne greške prilikom kucanja, glasovno kucanje radi perfektno, u autu izdiktiram poruku i napiše je sve sa znakovima interpukcije na našem jeziku. Telefoni sa najviše nezasluženog hejta

Poslano sa mog Pixel 8 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 22:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Pixel je odličan. Ja koristim Pixel 8 Pro (prije toga P7 Pro i P6 Pro), i ovo su apsolutno flagship telefoni, koji se porede sa posljednjim Apple i Samsung serijama. Osim što imaju najoptimizovaniji Android, po meni imaju i najzanimljivije nove funkcije, pogotovo kad je stvar u fotografiji.
Par primjera: Magic eraser je već tu par godina (pa ostali krenuli da kopiraju); Best take odnedavno za najbolje grupne fotografije; Magic editor (koji je malo previše za mene, ali svejedno impresivan); Video boost, Audio Magic Eraser, itd. Krenuli su prošle godine sa super reklamama na konto iPhone-a koji je isti svake godine, bez neke inovacije... https://youtu.be/xOpP6obD7x4?si=SjHiu2vJejNokKWL

Google će sve više da gura AI priču u Pixel (koji prvi ili jedini dobija određene features). Npr. posljednja hip stvar na Androidu, tzv. Circle to Search (https://youtu.be/WdbeqSQjZI8?si=_N5Ev2U4afvX4O_n) je objavljena sa izlaskom S24 serije, i odmah je puštena u Pixel 8 i 8 Pro kao feature drop nakon par dana.

Google Gemini (nano verzija) je integrisan u Tensor 3 čip (Pixel 8 serija), pa je ovo jedini "AI telefon" uz Samsung S24 seriju (gdje dosta procesuriranja se i dalje dešava u Google Cloudu).
Pixel je inače najbrže rastući brend telefona i krenuo je da krade tržišni udio iPhone-a i Galaxy-ja, toliko da su i Apple i Samsung od ove godine krenuli značajno agresivnije sa ponudama, u defanzivu od Google-a.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2024, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Imao Piel 7 Pro oko pola godine, nedavno prešao na S22 Ultra. Neuporedivo je bolja kamera na Pixelu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 09:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Maj 2008, 13:23
Postovi: 233
Nisam se stigao nesto detaljnije baviti kamerom na s24 ultra, ali mi za sada ne djeluje nista spektakularno. AI koji toliko reklamiraju nije bas savrsen, vidi se na slikama odmah da su editovane. Onako subjektivno mi se cini da Iphone 14 koji koristi zena ima bolju kameru. Slike su ostrije i sa vise detalja.

E sad drugi je problem sto ja IOS stvarno ne podnosim nikako. Imam Iphone za posao i sa njega samo po potrebi telefoniram, drugo nista. Ne bih se mogao na IOS bas lako naviknuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 11:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 772
Imao sam ja Poco F3, proximity je znao zajebavati ali GPS nije nikad.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Rider on the storm je napisao:
Koliko para toliko muzike, ali ima jedan telefon koji daje puno muzike za malo para ali nije popularan kod nas jer nije ni Samsung ni iPhone.
Google Pixel je u pitanju, ima flagship karakteristike, posebno dobre kamere, vrhunski optimizovan softver tj. čisti Android, a ne košta puno.
Zapravo kod nas ga faktički i nema, tako da čekam iz USA Google Pixel 7 od 260 dolara (stanje "refurbished; excellent").
Dosad sam sam furao jeftine Kineze (trenutno Xiaomi Redmi Note 12) i ovaj je stvarno dobar u mnogim stvarima za cijenu (velika baterija, ultra brzo punjenje, 1080p AMOLED ekran, 120Hz, Android 14).
Ali ima neke softverske bubice koje MENE izrazito nerviraju, da ih ne nabrajam; kamere su dobre samo u idealnim uslovima, optimizacija i RAM management mogu biti bolji, i tako dalje..
Zapravo meni uopšte ne treba neki "dobar" telefon jer koristim samo osnovne stvari.
Ali hoću da to radi kako treba a ne da me nervira, a da uz to nije prevelik, a da nije ni skup, i onda sam našao Pixel 7 koji je otprilike idealan - barem za mene.
Imao sam i 2019. i 2020. Xiaomi MI A2 lite, i to je bio čisti Android, letio je! Sad OnePlus Nord2 i on me oduševio kako radi. Bez bloatware, a brz i jak...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Nord 2 evo 2 god tel bez mane

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4274
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Psychonaut je napisao:
@Rider
zar ti se isplati to + postarina + carina pretpostavljam?
Isplati. Poštarina minimalna, carina opuštencija. ;)

dadotb je napisao:
ždati carinicima 20 km
40 KM, nije više 2018. godina druže.

D-R je napisao:
Trebao si 7 pro, obicni 7 mnogo zaostaje sto se tice ekrana za 7 pro.
Ne, velik mi je, da prostiš, iako Pro model naravno ima bolji ekran (veća rezolucija i tako dalje).
Čak bih bio zadovoljan i sa Pixel 7a, ali Pixel 7 nudi i više nego što mi treba, a nije prevelik, i to je to.


@FLASH
+1 x2 Svaka ti je na mjestu!

munja.alex je napisao:
Imao sam i 2019. i 2020. Xiaomi MI A2 lite, i to je bio čisti Android, letio je!
I ja isto, odličan!
Poslije njega Xiaomi Redmi Note 10, vrlo dobar, a sada Xiaomi Redmi Note 12, dobar, ali hoću da bude odličan pa je izbor pao na Pixel 7.

Btw, drago mi je da ima dosta vas koji cijenite i volite čisti Android (bio je tu i "Android One", dosta nekih Nokia i Motorola.. ali to je istorija).

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Teško Srbe natjerat u kafanu....tako i na čist Android


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Pored svega nabrojanog, ja bih još dodao neograničen prostor za skladištenje videa i fotki na Google Photos koji imaju Pixeli.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 23:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Nemaju više neograničeno besplatno. To je prestalo sa Pixel 6 serijom (Pixel 5 i raniji to podržavaju), tako da je potrebna Google One pretplata.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2024, 07:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5255
Lokacija: Црвено - плави град
Redmi Note 13 Pro искуства?

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2024, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Od tensora G1 su krenuli da budu ekskluzivniji od ostalih telefona, mada čini mi se da je priča oko AI prenapuhana. Na MIUI 13 postoji opcija magic earser i remove people, samo nisu imali agresivnu kampanju kao Google. U realnom svijetu mislim da će ipak SnapDragon se pokazati bolji za AI nego Tensor.

Ono što mi se ne sviđa je zaključavanje određenih opcija softvera zavisno da li koristiš PRO, obični ili a seriju iako je u pitanju identičan procesor.
Napredak od tensora G1 koji je u pixelu 6, do tensora G3 koji je u pixelu 8 Pro je minoran u čistim performansama i možda je u pitanju isti čipset, samo u nekom smislu dorađen. Vide se razlike u opcijama, ali mislim da bi se sve to isto moglo odraditi na i na G1 procesoru ali nije im u interesu. Realno napretka u performasnama od pixel-a 6 nije bilo sem optimizacije.

Zadnja stvar koja je problem kod nas je prekidanje poziva u toku razgovora za "naše balkanske" mreže. 2g i 3g razgovori nešto ne funkcionišu kako treba, dok 4G ili LTE koji kod nas postoji ali se po defaultu koristi samo za prenos mobilnih podataka, ali ne i za razgovore. Postoji od avgusta prošle godine u mtel-u da se aktivira LTE ali je usluga ograničena samo za korisnike koji su na dopunu tj. nisu na pretplatu (što je debilizam s obzirom da ostali svijet priča o 5G)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs