banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2019, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
boban1982 je napisao:
Mtel plaća porez na dobit u budžet RS.
Kao sto sam i rekao...plus ima armiju zaposlenih ljudi u RS , za razliku od BH TELEKOMA

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
А ја бих најрадије у мтел због покривености сигналом :) Џаба ти 100000 гб нета и 100000 минута позива ако немаш сигнала ван насељеног мјеста.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
boban1982 je napisao:
Mtel plaća porez na dobit u budžet RS.
Da, ali nakon što je prethodno istisnu do maximuma :-) što se tiče armije zaposlenih to je tačno jer kao i druga dva imaju višak ljudi koji su prethodno zaposleni na netransparentan način tj. bez konkursa. Slično kao i elektroprivreda što diže cijene da kompenzuje prekomjerne troškove zapošljavanja tako i oni držeći monopol diktiraju cijene koje su daleko više od onih u okruženju. Sve to se odražava na visoke troškove privrednicima tako da se samim tim stvara loš ambijent za poslovanje i investicije.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
epek je napisao:
А ја бих најрадије у мтел због покривености сигналом :) Џаба ти 100000 гб нета и 100000 минута позива ако немаш сигнала ван насељеног мјеста.
Pokrivenost signalom odlična 4g u bl radi odlično, a u manje naseljenim mjestima je dostupan 3g.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
BL Boy je napisao:
boban1982 je napisao:
Mtel plaća porez na dobit u budžet RS.
Da, ali nakon što je prethodno istisnu do maximuma :-) što se tiče armije zaposlenih to je tačno jer kao i druga dva imaju višak ljudi koji su prethodno zaposleni na netransparentan način tj. bez konkursa. Slično kao i elektroprivreda što diže cijene da kompenzuje prekomjerne troškove zapošljavanja tako i oni držeći monopol diktiraju cijene koje su daleko više od onih u okruženju. Sve to se odražava na visoke troškove privrednicima tako da se samim tim stvara loš ambijent za poslovanje i investicije.

Sent from my LEX657 using Tapatalk
Mtel nije javno preduzeće da za prijem radnika mora raspisivati konkurs.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Da se ne lažemo a svi dobro znamo da je velika većina radnika koja radi danas tamo iz perioda kada je to preduzeće bilo javno. Kad je privatno preduzeće tek tad poslodavcu bi trebalo biti u interesu da zaposli najkvalitetniji kadar, a to nije moguće učiniti bez konkursa.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 21:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
sinip je napisao:
Volta je napisao:
sinip je napisao:
Какав курчев 4Г, ево цронгорски Телеком даје 4Г и 1000 гига у 20 дана, пошто мој телефон нема 4 него само 3Г све ради к'о зврк. Мислим, де буди нормалан и потроши терабајт за 20 дана на нешто што није торент. :) Е то нама недостаје а не 4Г. У принципу.


Kontam da ti je jasno da je tih 1000GB, kao i 1500GB kojih nudi Telekom, ništa drugo do klasičan marketinški trik, i da će rijetko koji korisnik potrošiti i 10% tog saobraćaja. :) Osim manijaka koji će ljetovanje provesti u gledanju i strimovanju 4K videa, i stalnom skidanju torenta, a takvih je skroz zanemariv broj.

Pored toga, konstatacija ti je kontradiktorna, jer na 3G je tolika količina neta apsolutno beskorisna. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Па констатација је да нормалном кориснику не треба курчев 4Г него неких рецимо 50-100 гига нета мјесечно да се не мисли и то је то.

Ево одгледао сам трку Формуле 1 преко нета и отишао гигабајт. Јасно ми је да не могу да потрошим терабајт за 20 дана али фазон је што уопште не морам да мислим о томе. А то је управо добар маркетинг.


Tu opet dolazimo do one prežvakane priče "ne treba nam 4G već dobar 3G", a poenta je upravo u limitima 3G mreže. 3G je stabilan i relativno brz jedino u urbanim sredinama sa gustom mrežom baznih stanica koje rade na većim frekvencijama. U BL je kod sva tri operatera manje-više sve funkcionisalo kako treba na 3G, ali čim odmakneš iz grada, sasvim druga priča. I naravno, na bilo kakvom većem okupljanju mobilni net je neupotrebljiv, sjeti se kako su levati iz PzD vrištali o sabotaži mtela na onom velikom skupu.

Ako može brže i bolje, zašto da ne, a ne kao jedan genijalni monter iz mtel-a koji mi se iščuđavao kad sam mu rekao da ADSL od 5 MB/s nije ni za kurca, u fazonu "pa šta će ti brže".

Inače, kome je bitna pokrivenost signalom van naseljenih mjesta u RS, BHT a ni Eronet definitivno nisu opcije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И онда дођемо опет до тачке кад ти на 4Г имаш 500 мегабајта интернета... Карикирам наравно, али ту је то негдје. Ја рекох раније у некој дискусији да ће кад се укине роминг 2021. вјероватно најбоља варијанта бити да се купи припејд број из Србије или Црне Горе и да користиш нет к'о нормалан човјек.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
BL Boy je napisao:
U redu je biti patriota, ako je cijena i kvalitet tu negdje, ali biti patriota na konto vlastitog džepa to je već iracionalno ponašanje i to zaista ima samo u BiH. Da smo tolike patriote ne bi imali ovako malu pokrivenost uvoza izvozom. Izgleda da je to samo u slučaju kada se bira između proizvoda iz federacije, a sve ostalo rado biramo i više koristimo nego domaće. Tako oni tamo, tako mi ovamo i eto zašto nam je ekonomija loša. Radimo u koriaćst naše štete. A kad smo već kod poreza i dobiti mtel pošto je u vlasništvu mts polaže pravo na svu dobit iz mtel, tako da ništa ne ostaje kako u RS tako ni u FBiH, tj. BiH dok BH telecom bar dobit rasporedi u BiH ili reinvestira.

Sent from my LEX657 using Tapatalk

Не купујем производе из Федерације, из Ендехазије једино жена може да купи Чоколино али што се тиче мобилне телефоније, м:тел неБиХ узео назад ни да они мени плате. Еронет и ћао, здра'о... Да не буде забуне, купујем у продавницама у Федерацији, кад имају нешто што ми треба или је јефтиније него код нас.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Jako bitna je ta armija zaposlenih u mtelu kad ne znaju sastaviti normalnu ponudu. Ja od toga nemam ništa. :) Ovako neka ih koristi onaj kome te ponude odgovaraju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
https://www.biznisinfo.ba/mtel-prestigao-bh-telecom/

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Daky je napisao:
Jako bitna je ta armija zaposlenih u mtelu kad ne znaju sastaviti normalnu ponudu. Ja od toga nemam ništa. :) Ovako neka ih koristi onaj kome te ponude odgovaraju
Znaju oni sastaviti, ali onako kako njima, a ne kako korisnicima odgovara.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
goxon je napisao:
https://www.biznisinfo.ba/mtel-prestigao-bh-telecom/
Prestigao po prihodima, ali uz akviziciju Blicneta i Telekoma Austria i ostalih manjih operatera. A pogledaj im dobiti duplo manja od bht. Dobit je ono što se gleda, što gledaju akcionari pri kupovini ili prodaji akcija. Mtel sad kroz kupovinu kabl operatera guši konkurenciju i na tom polju kablovske tv i neta. Nije mi samo jasno šta radi konkurencijsko vijeće kako tu ne vide koncentraciju. Sljedeća je Elta i onda kreće poskupljenje usluga uz smanjenje kvaliteta usluge u vidu smanjenja kvaliteta ponude što se trenutno dešava na Blicnetu čiji sam korisnik.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
zato im je manja dobit, al sledeci izvjestaj ce biti veci, jer ce peglati vise korisnika

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Pa to hoće kad nas popeglaju onda će njima više ostati. Dobro je kad ima ikakvog izbora, ali kad pokupuju konkurenciju onda nemamo kud nego pod peglu :-)

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2019, 07:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Volta je napisao:
sinip je napisao:
Volta je napisao:
sinip je napisao:
Какав курчев 4Г, ево цронгорски Телеком даје 4Г и 1000 гига у 20 дана, пошто мој телефон нема 4 него само 3Г све ради к'о зврк. Мислим, де буди нормалан и потроши терабајт за 20 дана на нешто што није торент. :) Е то нама недостаје а не 4Г. У принципу.


Kontam da ti je jasno da je tih 1000GB, kao i 1500GB kojih nudi Telekom, ništa drugo do klasičan marketinški trik, i da će rijetko koji korisnik potrošiti i 10% tog saobraćaja. :) Osim manijaka koji će ljetovanje provesti u gledanju i strimovanju 4K videa, i stalnom skidanju torenta, a takvih je skroz zanemariv broj.

Pored toga, konstatacija ti je kontradiktorna, jer na 3G je tolika količina neta apsolutno beskorisna. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Па констатација је да нормалном кориснику не треба курчев 4Г него неких рецимо 50-100 гига нета мјесечно да се не мисли и то је то.

Ево одгледао сам трку Формуле 1 преко нета и отишао гигабајт. Јасно ми је да не могу да потрошим терабајт за 20 дана али фазон је што уопште не морам да мислим о томе. А то је управо добар маркетинг.


Tu opet dolazimo do one prežvakane priče "ne treba nam 4G već dobar 3G", a poenta je upravo u limitima 3G mreže. 3G je stabilan i relativno brz jedino u urbanim sredinama sa gustom mrežom baznih stanica koje rade na većim frekvencijama. U BL je kod sva tri operatera manje-više sve funkcionisalo kako treba na 3G, ali čim odmakneš iz grada, sasvim druga priča. I naravno, na bilo kakvom većem okupljanju mobilni net je neupotrebljiv, sjeti se kako su levati iz PzD vrištali o sabotaži mtela na onom velikom skupu.

Ako može brže i bolje, zašto da ne, a ne kao jedan genijalni monter iz mtel-a koji mi se iščuđavao kad sam mu rekao da ADSL od 5 MB/s nije ni za kurca, u fazonu "pa šta će ti brže".

Inače, kome je bitna pokrivenost signalom van naseljenih mjesta u RS, BHT a ni Eronet definitivno nisu opcije.

Boga mi, BHT radi odličan posao po pitanju pokrivenosti, bar oko BL i sad mi je krivo što nisam malo sačekao pa uzeo kod njih uslugu, već uzeh kod Eroneta. Povuče me ona njihova obračunska jedinica 60+10.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2019, 07:26 
da budem iskren ja sam bio zadovoljan sa 3g mrezom...redovno sam vozom isao i u vecini slucajeva sam imao net po raznim selima i vukojebinama...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Sep 2019, 08:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ma ima neta, ali je nestabilan. Meni je bitnija stabilnost nego brzina. Ako je budu pravilno gradili, ova 4G mreža bi trebala donijeti upravo tu željenu stabilnost neta.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2019, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
BL Boy je napisao:
epek je napisao:
А ја бих најрадије у мтел због покривености сигналом :) Џаба ти 100000 гб нета и 100000 минута позива ако немаш сигнала ван насељеног мјеста.
Pokrivenost signalom odlična 4g u bl radi odlično, a u manje naseljenim mjestima je dostupan 3g.

Sent from my LEX657 using Tapatalk
Јеси ти икад био јужно од нуле? :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2019, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
epek je napisao:
BL Boy je napisao:
epek je napisao:
А ја бих најрадије у мтел због покривености сигналом :) Џаба ти 100000 гб нета и 100000 минута позива ако немаш сигнала ван насељеног мјеста.
Pokrivenost signalom odlična 4g u bl radi odlično, a u manje naseljenim mjestima je dostupan 3g.

Sent from my LEX657 using Tapatalk
Јеси ти икад био јужно од нуле? :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Jesam krećem se po cijeloj Banja Luci kao i BiH i odlično znam o čemu pričam, a ti pričaš napamet. Ako već nešto tvrdiš onda daj argumente gdje to u BL BHT nema signal. Ne tvrdim da su na 100%, ali su prilično dobro pokrili sva urbana područja grada.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs