banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Maj 2009, 19:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2007, 22:18
Postovi: 123
bolje bi im bilo da su radili na snizavanju cijena razgovora, nego sto uvode video pozive, s obzirom na profil prosjecnog korisnika. a imajuci u vidu da su cijene razgovora u okruzenju oko 50% nize, 3g ispada glup (i ne tako jeftin) marketinski trik.

_________________
...korak izmedju ekstaticne vizije i gresne pomame cesto je neznatan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2009, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Malahija je napisao:
bolje bi im bilo da su radili na snizavanju cijena razgovora, nego sto uvode video pozive, s obzirom na profil prosjecnog korisnika. a imajuci u vidu da su cijene razgovora u okruzenju oko 50% nize, 3g ispada glup (i ne tako jeftin) marketinski trik.


Slazem se prosjecnog korisnika bi vise radovalo neko snizenje nego neka nova usluga, ali debelo kasnimo za Evropom tako da me raduje svaki napredak u tehnologiji i eto ako nista sad vise nismo jedina zemlja u Evropi koja nema 3G.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2009, 22:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2007, 22:18
Postovi: 123
pa poslovna politika bi se i trebala zasnivati na masovnosti, a ne na nekim eksperimentima. mogu oni da otvore i kosmodrom za komercijalne letove na mjesec sa sve logom firme i popustom za svoje pretplatnike, ali ako ne snize cijene "obicnih" razgovora, nista nisu uradili.

_________________
...korak izmedju ekstaticne vizije i gresne pomame cesto je neznatan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2009, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Malahija je napisao:
pa poslovna politika bi se i trebala zasnivati na masovnosti, a ne na nekim eksperimentima. mogu oni da otvore i kosmodrom za komercijalne letove na mjesec sa sve logom firme i popustom za svoje pretplatnike, ali ako ne snize cijene "obicnih" razgovora, nista nisu uradili.


Ma jedno ne iskljucuje drugo, uvodjenje usluga njih ne sprijecava da istovremeno snize cijene, jer snizenje cijena ne zahtijeva nikakva ulaganja osim mozda marketinska. Dakle, samo je bitna jaka konkurencija koja ce tjerati telekome da se nadmecu snizavajuci cijene i istovremeno nudeci bolju uslugu. Tako da kada kazes bolje da su snizili cijenu nego sto su uveli uslugu mi ne zvuci bas kao dvije stvari koje su direktno povezane, osim sto recimo kod mobilnog interneta novija tehnologija svojim dolaskom pojeftinjuje stariju tako da se otvorio prostor za snizenje cijena jer od sada ce biti brzi net i samim tim manje zagusenje gprs/3g pri prenosu podataka. Slazem se s tobom da kroz masovnost ili ekonomiju obima bi mogli ostati pri istom profitu sa nizim cijenama razgovora, pogotovo na pretplati. Ne treba cuditi jer telekomi su jedna od rijetkih grana gdje vlada monopol i neefikasnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Mala korekcija: oligopol i neefikasnost :) Sto se tiče 3G, meni je on veoma zanimljiv i potreban, ali mislim da cu pričekati da svi operateri ponude tu uslugu, pa se tek onda opredijeliti za najisplativiju varijantu.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 08:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2007, 22:18
Postovi: 123
nisam mislio da jedno drugo iskljucuje, nego pretpostavljam da to rade da bi privukli korisnike. ne zbog humanitarnih akcija valjda :)))
e, ja mislim da bi korisnike vise privukli tim snizenjem. svaka cast novim tehnologijama i svemu, ali minut razgovora je preko 0,2KM!
previse.

_________________
...korak izmedju ekstaticne vizije i gresne pomame cesto je neznatan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 12:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
Malahija je napisao:
nisam mislio da jedno drugo iskljucuje, nego pretpostavljam da to rade da bi privukli korisnike. ne zbog humanitarnih akcija valjda :)))
e, ja mislim da bi korisnike vise privukli tim snizenjem. svaka cast novim tehnologijama i svemu, ali minut razgovora je preko 0,2KM!
previse.


Kada uporediš cijene prepaid usluga sva tri operatera u zemlji stekneš utisak da su dogovarali cijene. Razlike su minimalne, +/- 0,05 KM maksimalno (ima izuzetaka, naravno).

A lafo tržište u BiH je liberalizirano. Jeste... al' u hopicama. :lol:

Ali može im se, pa što to ne bi iskoristili. Obzirom da se kod nas sve gleda kroz nacionalnu pripadnost, tako je i sa mobilnom telefonijom. Primitivna razmišljanja poput "nek' me guli, važno je da je naš" čine naše operatere jako sretnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 12:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2007, 22:18
Postovi: 123
escobaR_ je napisao:
Malahija je napisao:
nisam mislio da jedno drugo iskljucuje, nego pretpostavljam da to rade da bi privukli korisnike. ne zbog humanitarnih akcija valjda :)))
e, ja mislim da bi korisnike vise privukli tim snizenjem. svaka cast novim tehnologijama i svemu, ali minut razgovora je preko 0,2KM!
previse.


Kada uporediš cijene prepaid usluga sva tri operatera u zemlji stekneš utisak da su dogovarali cijene. Razlike su minimalne, +/- 0,05 KM maksimalno (ima izuzetaka, naravno).

A lafo tržište u BiH je liberalizirano. Jeste... al' u hopicama. :lol:

Ali može im se, pa što to ne bi iskoristili. Obzirom da se kod nas sve gleda kroz nacionalnu pripadnost, tako je i sa mobilnom telefonijom. Primitivna razmišljanja poput "nek' me guli, važno je da je naš" čine naše operatere jako sretnim.



slazem se. ali cini mi se da je mtel daleko najjeftiniji, ako se nije nesto promijenilo posljednjih dana. i sad se ocekuje (barem ja ocekujem) snizenje bh telekoma ili eroneta. jer nece najjeftiniji inicirati spustanje cijene. e pa, kad je vec tako, onda je vazno to sto cemo moci da se gledamo preko "televizora" dok pricamo :))))

_________________
...korak izmedju ekstaticne vizije i gresne pomame cesto je neznatan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 12:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
Malahija je napisao:
slazem se. ali cini mi se da je mtel daleko najjeftiniji, ako se nije nesto promijenilo posljednjih dana. i sad se ocekuje (barem ja ocekujem) snizenje bh telekoma ili eroneta. jer nece najjeftiniji inicirati spustanje cijene. e pa, kad je vec tako, onda je vazno to sto cemo moci da se gledamo preko "televizora" dok pricamo :))))


Jeste najjeftiniji, ali nije daleko. :D Na m:tel-u mi se sviđa onaj prepaid tarifni model Šalji (zbog poruka od 0,06KM :mrgreen: ). I imaju definitivno najjeftinije telefone u postpaid ponudi.

Eh sad, i ja se također nadam sniženju cijena druga dva operatera, mada čisto sumnjam. Vole oni sjesti i dogovoriti se da ne "napadaju" jedan drugog cijenama nego da ih snize.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2009, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Upravo tako svaki od 3 operatera ima nesto u cemu je povoljniji i nema najpovoljnijeg za sve korisnike, dakle samo je bitno sta kome vise odgovara. Recimo Eronet ima onih 1000min besplatnih prema hej broju, mtel ima tu tarifu sa sms od 6kf, bht ima najnizu pretplatu u mob.mrezi dakle svako se tu moze pronaci. I ja mislim da ce eronet i bh telecom ipak morati sniziti cijenu razgovora na postpaid i poruka na pre paid kako bi bili vise konkurenti jer ocigledno je da lagano gube korisnike zbog tog (ali nece nesto puno kako ne bi izazvali mtel da pokrene nova snizenja) i to je to neka veca krupnija i intezivnija snizenja se nece desiti skoro bar ne dok ne dodjemo u situaciju da korisnik moze birati operatera uz zadrzavanje broja i dok sami korisnici ne budu vise mislili na svoj dzep nego na to koji je ciji operater(mada ipak mislim da kada bi se ukinule te barijere sa brojem i kada bi operateri potom dali npr.izbor povlastenih br.(naj, frend i hej br.) iz bilo koje mreze da bi doslo do slobode prelaza i da bi se ipak mogla konacno uspostaviti ta toliko zeljena liberalizacija trzista mob.komunikacija o kojoj toliko pricaju iz sva 3 telekoma i puna su im je usta samo sto ona jos nije ni na vidiku :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Pocela sa radom HSDPA mreza u BH Telecomu. Maloprije sam pokusao i radi, eto ipak su ispostovali datum pustanja usluge. Prilikom konekcije u gornjem lijevom uglu pise 3.5G
Nisu potrebna nikakava dalja podesavanja znaci radi sa gprs postavkama, jos samo da vidim hoce li ovi msurf paketi biti automatski aktivirani ili pak treba jos nesto dodatno prijaviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 18:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
BL Boy je napisao:
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.

Posalji mi 10KM dopune pa cu slati :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
BL Boy je napisao:
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.

Posalji mi 10KM dopune pa cu slati :D :D :D


Sto 10KM, ima Eronet i m-bonove od 5KM na bankomatima, gdje dopuna traje neka 22 dana.
Tanko je ovo od Eroneta, ali uglavnom poceli su reagovati na ovaj mtel salji tar.model. Mogu oni i bolje od ovoga kad se samo sjetim one ljetne tarife i poruka za 1fening :o od tada nisu ponudili nista znacajnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Obavještenje korisnicima – novi način reklamacije mobilnih telefona

Obavještavamo korisnike da je od 1. juna 2009. godine u funkciji novi način reklamacije mobilnih aparata u garantnom roku.

Reklamaciju na mobilne aparate, kupljene u okviru m:tel ponude, korisnici sa područja cijele BiH, mogu izvršiti pozivom na broj 066 10 11 12, u periodu od 07:30-20:30 časova, radnim danima i subotom od 08:00-15:30, koji je besplatan za korisnike m:tel mobilne mreže.

Korisnici sa područja grada Banja Luka treba da dođu na šalter reklamacija, koji se nalazi na novoj lokaciji, u ulici Knjaza Miloša bb, Lazarevo Banjaluka (kod kasarne Kozara), od 08:00-20:00 časova radnim danom i subotom od 09:00-15:00 časova.

Osim mogućnosti reklamacije, na novoj lokaciji m:tel vam pruža usluge podešavanja laptopa, ukoliko koristite mobilni telefon kao modem, kao i podešavanja za pristup internetu preko EDGE/GPRS modema.

Korisnici iz drugih gradova u BiH, reklamaciju terminalne opreme vrše isključivo pozivanjem broja 066 10 11 12.

Potrebna dokumentacija za reklamaciju mobilnog aparata: ovjeren garantni list i račun.

Nakon izvršene provjere, mobilni telefon se upućuje u ovlašćeni servis. (ukoliko oštećenje podliježe garanciji) Nakon toga se posredstvom brze pošte dostavlja na adresu korisnika, ili se korisnik obavještava da telefon preuzme na šalteru u Lazarevu. U međuvremenu, korisniku se privremeno (na revers) izdaje odgovarajući zamjenski telefon.

Cilj uvođenja novog načina reklamacije mobilnih telefona jeste unapređenje korisničke podrške i odnosa prema m:tel korisnicima, te adekvatna i stručna pomoć.

m:tel, imate prijatelje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 21:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
BL Boy je napisao:
Hertzog je napisao:
BL Boy je napisao:
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.

Posalji mi 10KM dopune pa cu slati :D :D :D


Sto 10KM, ima Eronet i m-bonove od 5KM na bankomatima, gdje dopuna traje neka 22 dana.
Tanko je ovo od Eroneta, ali uglavnom poceli su reagovati na ovaj mtel salji tar.model. Mogu oni i bolje od ovoga kad se samo sjetim one ljetne tarife i poruka za 1fening :o od tada nisu ponudili nista znacajnije.

Ima 5 KM i kod mene u naselju da se uzme... sire trgovinu :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 22:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
Meni se ERONET toliko isplatio sa onih 1000 minuta da mi i m:tel-ova "Šalji" tarifa, i SMS prema Naj brojevima iz BH Mobile mreže od 0,05KM izgledaju smiješno.

Mada se slažem da bi ERONET trebao uraditi nešto "drastično" po pitanju cijena za !hej korisnike. Što je puno, puno je. Interesantno je i to kako su oni stari korisnici 063 mreže i dan-danas na starim tarifama. Ako žele koristiti onu, nešto jeftiniju, tarifu !hej Svi moraju platiti 10KM.

Gule maksimalno! Jedina pozitivna stvar jesu ti "besplatni" pozivi prema !hej TI broju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Od 1.juna, na svim prodajnim mjestima BH Telecoma.



Jednokratno ili na 12 rata.

U slucaju otplate paketa na 12 mjeseci ukupan PDV se placa uz prvu ratu.



Nokia 1208

4,20 KM mjesecno bez PDV-a

59 KM jednokratno sa PDV-om



Nokia 1680

7,05 KM mjesecno bez PDV-a

99 KM jednokratno sa PDV-om



Nokia 2630

8,48 KM mjesecno bez PDV-a

119 KM jednokratno sa PDV-om



Nokia 7210

14,17 KM mjesecno bez PDV-a

199 KM jednokratno sa PDV-om



Motorola W388

7,05 KM mjesecno bez PDV-a

99 KM jednokratno sa PDV-om



LG KP130

7,05 KM mjesecno bez PDV-a

99 KM jednokratno sa PDV-om



LG KP170

7,76 KM mjesecno bez PDV-a

109 KM jednokratno sa PDV-om



Iskoristite super sansu i pozurite po svoj Ultra Plus paket!



Izaberite mobitel za sebe iz nase raznovrsne ponude mobitela!



Samo BH Telecom svojim Ultra korisnicima nudi bogat izbor mobilnih uredaja, uz mogucnost jednokratnog placanja, ili otplate na 12 mjesecnih rata, uz BH Line ili BH Mobile racun.



U nasem Ultra Plus paketu, osim mobitela, imate i Ultra Start paket, osnosno Ultra SIM karticu sa 10 KM Ultra kredita.

Kupovinom Ultra Plus paketa BH Telecoma dobivate mogucnost za dodjelu mjesecnog bonusa od 50 besplatnih SMS poruka unutar BH Mobile mreze i to u periodu od godinu dana, sto je 600 SMS BESPLATNIH poruka za godinu!





Kako se dodjeljuje bonus?



BH Telecom ce Vam dodjeljivati bonus od 50 SMS poruka mjesecno i to protekom 30 dana od dana kupovine Ultra Plus paketa, te svaki naredni mjesec, u periodu od 12 mjeseci, ukoliko Vi ispunite uslove za dodjelu:



- da ste u proteklih 30 dana svoj korisnicki broj dopunili kreditom od minimalno 5 KM, s tim da dopuna moze biti i kumulativna. Dopuna m-commerce uslugom Ultra transfer (prijenos Ultra kredita na drugi Ultra korisnicki broj) se ne racuna u ovom slucaju;



- da Vas kredit bude u statusu aktivan u momentu snimanja statusa, dakle prije nastupanja trideset prvog dana od dana kupovine.

Detaljne informacije u vezi sa dodjelom bonusa na www.bhtelecom.ba



Akcija traje do 30.juna, odnosno do isteka zaliha!



BH Telecom daje vise!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2009, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Novo - znatno povoljnija roaming tarifa

Obavješenje za sve korisnike BH Mobile mreže dok se nalaze u roamingu u Srbiji


BH Telecom i operator VIP mobile Srbija su potpisli partnerski ugovor kojim je svim korisnicima BH Mobile mreže omogućeno da u promotivnom periodu od 05.06.2009 do 31.05.2010. godine, dok se nalaze u mreži VIP mobile Srbija, mogu obavljati pozive prema BiH po nevjerovatno pristupačnim cijenama koje su do 10 puta povoljnije u odnosu na druge operatore na području Srbije. Ova znatno povoljnija roaming tarifa primjenjivat će se za sve pretplatnike i Ultra korisnike BH Mobile mreže kada se nađu na poručju pokrivenosti VIP mreže.



Postpaid korisnici


Cijena


Obračunska jedinica

Roaming pozivi unutar Srbije i prema BiH


0,50 KM/min


1 sec

SMS


0,16 KM/SMS


Po poslanoj poruci

GPRS/MMS


1,58 KM/MB


1 kB



Svim Ultra korisnicima, dok se nalaze u području pokrivenosti VIP mobile Srbija mreže, po istim cijenama omogućen je CAMEL roaming, odnosno pozivanje u roamingu bez upotrebe posebnih kodova koji se koriste za call-back roaming. Dakle, prilikom poziva jednostavno unesete broj pozivaoca i sačekate da se Vaš poziv proslijedi.



Prepaid korisnici

CAMEL i Call back roaming


Cijena


Obračunska jedinica

Roaming pozivi unutar Srbije i prema BiH


0,50 KM/min


1 min

SMS


0,16 KM/SMS


Po poslanoj poruci

GPRS/MMS


1,58 KM/MB


100 kB

Cijene su iskazane sa uračunatim PDV-om.



Takođe, svim korisnicima, za koje se utvrdi da se nalaze na području pokrivenosti neke od srbijanskih mreža, bit će poslano obaviještenje o ovoj promotivnoj akciji u vidu welcome poruke sa pripadajućim podacima o cijenama korištenja usluge.



Vaš BH Telecom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2009, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Evo upravo sam dobio info od kolege gdje on kaze da bi od petka u ponudi mtel-a bice blackberry uredjaji, a sa njima bi trebao krenuti i mail push.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs