banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Maj 2020, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
BL Boy je napisao:
ssaassaa je napisao:
Jel to 500 minuta prema svim mrežama? Kakav je signal BHT?
Da prema svim mrežama + može se uzeti 2 naj broja sa 50% popusta. Signal odličan ne samo u BL.

Sent from my LEX650 using Tapatalk

Jel tih 500 minuta ulazi u ta 2 najbroja? Ili njih obračunaju posebno.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
escobaR_ je napisao:
ssaassaa je napisao:
Jel to 500 minuta prema svim mrežama? Kakav je signal BHT?


Ako imaš mogućnost (dual-SIM telefon ili neki drugi uređaj) kupiš prepaid broj BH Telekoma i provjeriš signal, to ti je najmjerodavnije.

Imam dual SIM. Koristim Eronet i haloo, na eronetu slagalicu.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 07:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
ssaassaa je napisao:
BL Boy je napisao:
ssaassaa je napisao:
Jel to 500 minuta prema svim mrežama? Kakav je signal BHT?
Da prema svim mrežama + može se uzeti 2 naj broja sa 50% popusta. Signal odličan ne samo u BL.

Sent from my LEX650 using Tapatalk

Jel tih 500 minuta ulazi u ta 2 najbroja? Ili njih obračunaju posebno.
Kako du mi objasnili popust za naj broja se obračunava nakon potrošenih 500 min. Lično uklopim se uvijek pa mi nije ni trebalo, ali eto i to je nešto gdje su izjednačili korisnike druge sa korisnicima drugih mreža i gdje se može izabrati broj od bilo kog drugog mob. operatera što je dobra stvar.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2020, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
HT Eronet je pokrio 4G (4G+) signalom većinu općina u Bosni i Hercegovini i očekuje da će licencne zahtjeve ispuniti prije roka, izjavio je Vilim Primorac, predsjednik Uprave HT Eroneta u razgovoru za Večernji list.


- Iznimno smo zadovoljni dinamikom projektnih aktivnosti tako da već od početka ove godine 4G (4G+) signal imamo prisutan u većini općina u BiH. Uz kontinuitet radova na terenu, kvaliteta i dostupnost mreže i usluga, nastavit će se poboljšavati iz tjedna u tjedan. Sasvim sigurno ćemo uvjete definirane licencijom ispuniti mnogo ranije nego što je to predviđeno - kazao je Primorac.


U ovoj godini, dodao je, kompanija će intenzivno raditi na modernizaciji i širenju 4G (4G+) mreže zajedno s svojim tehnološkim partnerom Ericssonom Nikolom Teslom.


- Zahvaljujući implementiranoj opremi radijskog sustava koja je u istom trenutku i 5G-ready i IoT-ready, HT Eronet će imati mogućnost brzog i jednostavnog prelaska na 5G tehnologiju - istakao je Primorac.


Po njegovim riječima poslovni rezultat, uslijed krize, neće biti kakav se očekivao.


- Izvjestan je pad prihoda, no mjere koje se poduzimaju ili se planiraju poduzeti imaju za cilj stabilizirati poslovanje. Jasno je da je cijeli gospodarski sektor u problemima, no uloga koju HT Eronet ima u društvu BiH kao partner i pružatelj brojnih usluga, s naglaskom na digitalizaciju čiji je jedan od važnih nositelja, ostavljaju razlog za optimizam - istakao je, između ostalog, Primorac.


Smatra da posljedice pandemije u telekomunikacijskom sektoru (kao, uostalom, u gotovo svim područjima) neće biti lako ublažiti te je neophodna sinergija svih: i politike, i vlasničkih struktura, javnog i gospodarskog sektora, regulatora, naravno – i korisnika, zaposlenika, društva u cjelini, kako bi se zajednički nadišli svi problem koje je pandemija prouzrokovala.




Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2020, 08:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
Kod Primorca vazda ista priča, a i kad odeš na Eronetovu stranicu uglavnom su njegove riječi samohvale. U međuvremenu, 4G mreža poprilično kaska za konkurencijom (znam jer koristim Eronetovu mrežu) tako da ovo smatram najobičnijim šupljiranjem u stilu "hvalite me usta moja".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2020, 08:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Da podijelim moje iskustvo vezno za mtel, eronet i bht. Sad prije neki dan sam uzeo bht karticu da probam. U gradu przi, stvarno je 4g za svaku pohvalu u gradu, naime kad odem u slatinu nemam ni signala, kamoli neta :D, znaci ulica je Slavka Pisteljica nize niz ulicu i borim se za signal na bht, a tako sam bio zagrijan da predjem kod njih. Sad ce se ovi javiti sto rade za BHT, ali to je moje iskustvo, neka odu sa mnom pa ce vidjeti.
Sa druge strane prije sam eronet probao, oni imaju signala ali net ni u prici... U gradu opet nisu ni blizu bht, dosta puta zna prekinuti pa ga nema par minuta, a koristio sam par mjeseci net njihov.
I na kraju zbog toga gdje se krecem ipak sam osudjen na mtel. Moram ih pohvaliti jer prije godinu ni mtel nije tamo imao net, a sad nabada i H nekad H+ uhvati, ali opet je vecinom E ali mogu otvoriti sto mi zatreba tada

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2020, 08:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ne znam što je ta Slatina toliko problematična za pokriti. I ja sam prije nekih dvije godine bio tamo i Eronet i Mtel su imali slabe signale tamo. Kakav je bio BHT ne znam. Izgleda se ništa puno nije promijenilo. Ipak je tamo banja. Dolaze ljudi sa strane i Slatina bi trebala baš dobro biti pokrivena.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2020, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Нема шта друго бити него рељеф, односно лоше постављени релеји. Могуће, кад би изашао негдје на неко брдо около, у Мало Блашко или пак гдјегод јужно, да би имао сигнала, бољег него у насељу. По Бањалучкој Козари, конкретно Барловци, Ријечани, туда отприлике, било је сигнала, претежно H+ (добро, не баш свугдје, али се изненадим како га има по тим чукама), у питању је м:тел. Бољи малтене него доле у неким насељеним дијеловима уз Врбас.
У
Релеји су на брдима и ако си с добре стране брда, на врх у некој шуми у недођији, нема разлога да немаш ултрабрзи 4G :D .

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2020, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Moooooooc je napisao:
Da podijelim moje iskustvo vezno za mtel, eronet i bht. Sad prije neki dan sam uzeo bht karticu da probam. U gradu przi, stvarno je 4g za svaku pohvalu u gradu, naime kad odem u slatinu nemam ni signala, kamoli neta :D, znaci ulica je Slavka Pisteljica nize niz ulicu i borim se za signal na bht, a tako sam bio zagrijan da predjem kod njih. Sad ce se ovi javiti sto rade za BHT, ali to je moje iskustvo, neka odu sa mnom pa ce vidjeti.
Sa druge strane prije sam eronet probao, oni imaju signala ali net ni u prici... U gradu opet nisu ni blizu bht, dosta puta zna prekinuti pa ga nema par minuta, a koristio sam par mjeseci net njihov.
I na kraju zbog toga gdje se krecem ipak sam osudjen na mtel. Moram ih pohvaliti jer prije godinu ni mtel nije tamo imao net, a sad nabada i H nekad H+ uhvati, ali opet je vecinom E ali mogu otvoriti sto mi zatreba tada

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
U pravu si za Slatinu skroz loša pokrivenost. To je možda i jedino mjesto relativno blizu BL da nije uopšte pokriveno tako da da to stoji.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2020, 13:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Steta bas, bht 4g mi je bolji u gradu od mtelovog, ima i ono da je mreza mtel preopterecena, i taman mislio preci na bht, vidim svi hvale za signal, reko hajde da probam prije, i razocara se. Hajde za 2 god pokrijte i tu Slatinu :)

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2020, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1299
Lokacija: Omarska-Banja Luka
BH-T napokon napravio app za iOS :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Ima li još neko problema danas sa Eronet mrežom? Nazovem nekoga i odjednom mi prekine, moram 10 puta zvati.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 20:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
Eronet je prethodnih dana najavio radove na mreži (vidi na njihovom sajtu) pa je možda zbog toga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Moooooooc je napisao:
Da podijelim moje iskustvo vezno za mtel, eronet i bht. Sad prije neki dan sam uzeo bht karticu da probam. U gradu przi, stvarno je 4g za svaku pohvalu u gradu, naime kad odem u slatinu nemam ni signala, kamoli neta :D, znaci ulica je Slavka Pisteljica nize niz ulicu i borim se za signal na bht, a tako sam bio zagrijan da predjem kod njih. Sad ce se ovi javiti sto rade za BHT, ali to je moje iskustvo, neka odu sa mnom pa ce vidjeti.
Sa druge strane prije sam eronet probao, oni imaju signala ali net ni u prici... U gradu opet nisu ni blizu bht, dosta puta zna prekinuti pa ga nema par minuta, a koristio sam par mjeseci net njihov.
I na kraju zbog toga gdje se krecem ipak sam osudjen na mtel. Moram ih pohvaliti jer prije godinu ni mtel nije tamo imao net, a sad nabada i H nekad H+ uhvati, ali opet je vecinom E ali mogu otvoriti sto mi zatreba tada

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Dugo vremena sam koristio bht kao sluzbeni i van bilo kojeg naseljenog mjesta, pogotovo u Republici Srpskoj, si bukvalno nedostupan. Najgora mreza u BiH. Lijepo je to za ljude koji se vrte po BL, jos uvijek oni nemaju ovde dovoljno korisnika koji bi im opteretili kapacitete mreze (sto se intereneta tice), pa to nekako i funkcionise.
Pusti price ovih sto rade u BHT-u, njima ce BHT uvijek biti najbolja mreza na svijetu ali to ne pije vode u realnim uslovima upotrebe.
Trenutno ne koristim mtel ali i dalje mislim da su sto se tice usluga i dostupnosti najbolja mreza u RS a vrlo vjerovatno i u BiH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 08:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2522
E bas ti hvala sto si nam otvorio oci.
Jebeni monopolisti, najbolje da jos nemaju i najbolju pokrivenost.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 08:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
evo ja se krecem van BL po cijeloj drzavi zbog posla i bht ima najbolju pokrivenost....mtel je u federaciji prakticno neupotrebljiv za internet van gradskih podrucja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 09:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Neću reći da lažeš ali lažeš. Ja često idem za Sarajevo i mtel normalno radi na oba pravca, preko Vlašića i preko Doboja. Tokom vožnje najnormalnije koristim waze i neku od aplikacija za radio ili youtube i internet mi normalno funkcioniše. Dostupan sam non-stop. Isto tako na potezu od Sarajeva prema Foči.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 09:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
epek je napisao:
Moooooooc je napisao:
Da podijelim moje iskustvo vezno za mtel, eronet i bht. Sad prije neki dan sam uzeo bht karticu da probam. U gradu przi, stvarno je 4g za svaku pohvalu u gradu, naime kad odem u slatinu nemam ni signala, kamoli neta :D, znaci ulica je Slavka Pisteljica nize niz ulicu i borim se za signal na bht, a tako sam bio zagrijan da predjem kod njih. Sad ce se ovi javiti sto rade za BHT, ali to je moje iskustvo, neka odu sa mnom pa ce vidjeti.
Sa druge strane prije sam eronet probao, oni imaju signala ali net ni u prici... U gradu opet nisu ni blizu bht, dosta puta zna prekinuti pa ga nema par minuta, a koristio sam par mjeseci net njihov.
I na kraju zbog toga gdje se krecem ipak sam osudjen na mtel. Moram ih pohvaliti jer prije godinu ni mtel nije tamo imao net, a sad nabada i H nekad H+ uhvati, ali opet je vecinom E ali mogu otvoriti sto mi zatreba tada

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Dugo vremena sam koristio bht kao sluzbeni i van bilo kojeg naseljenog mjesta, pogotovo u Republici Srpskoj, si bukvalno nedostupan. Najgora mreza u BiH. Lijepo je to za ljude koji se vrte po BL, jos uvijek oni nemaju ovde dovoljno korisnika koji bi im opteretili kapacitete mreze (sto se intereneta tice), pa to nekako i funkcionise.
Pusti price ovih sto rade u BHT-u, njima ce BHT uvijek biti najbolja mreza na svijetu ali to ne pije vode u realnim uslovima upotrebe.
Trenutno ne koristim mtel ali i dalje mislim da su sto se tice usluga i dostupnosti najbolja mreza u RS a vrlo vjerovatno i u BiH.


Kao da je mtel u fbih nešto bolji. Isti je to racku. A što se tiče ponude, bhtelekom je trenutno najbolji. samo čekam da mi istekne ugovor na mtelu, i po prvi put prelazim u bht


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
_зока je napisao:
Neću reći da lažeš ali lažeš. Ja često idem za Sarajevo i mtel normalno radi na oba pravca, preko Vlašića i preko Doboja. Tokom vožnje najnormalnije koristim waze i neku od aplikacija za radio ili youtube i internet mi normalno funkcioniše. Dostupan sam non-stop. Isto tako na potezu od Sarajeva prema Foči.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Evo npr mtel od Bihaća do Sanskog Mosta prekine 1000 puta. Nemaš pojma kako je frustrirajuće kada mala hoće da gleda crtani, a ono "šteka". Koju god mrežu da izabereš: dobio na mostu izgubio na ćupriji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 09:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
_зока je napisao:
Neću reći da lažeš ali lažeš. Ja često idem za Sarajevo i mtel normalno radi na oba pravca, preko Vlašića i preko Doboja. Tokom vožnje najnormalnije koristim waze i neku od aplikacija za radio ili youtube i internet mi normalno funkcioniše. Dostupan sam non-stop. Isto tako na potezu od Sarajeva prema Foči.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Idi malo oko podrucja oko Viteza, Tuzle, Mostara, Bihaca, pa ces vidjeti sta su muke sa signalom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs