banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2003, 16:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
s tripy dobro dosao u klub iznerviranih :P :lol:

imas problema sa akku sto je izgleda cest problem kod nokie

eto ti tvojih 500 il koliko vec si dao za njega :P

nego hoces da ti prodam ja moj 3310 za upola cijene :lol: jeste da je polu izgreban, iskvrcan ali fercera ki singerica :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2003, 16:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
neka hvala... ja sam imao taj telefon (3310) ali sam ga zamjenio za 7110. To mi je najbolji deal koji sam ikada napravio... 7110 je cini mi se najbolji tel. koji je nokia napravila...
...........................
jest da ovo sve nema veze za MMS-om ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2003, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
banjalucanko ne bih da ispadnem baba roga, ali ovako je preglednije, odnosno neko ko nije direktno ukljucen u diskusiju mogao bih da skonta gdje je sta.
a sto se tice 7110, taj model imam vec skoro 2 godine (mislim) i zadovoljan sam u potpunosti sa telefonom i njegovim mogucnostima. Nije savrsen kao sto nije ni jedan drugi. Ono sto je (po meni) kod vecine Nokia modela problem je sortiranje SMSova odnosno NE sortiranje. Poruke su razbacane bez obzira na vrijeme kad su pristigle. To je vjerovatno ispravljeno kod novih modela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2003, 22:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Citiraj:
a sto se tice 7110, taj model imam vec skoro 2 godine (mislim) i zadovoljan sam u potpunosti sa telefonom i njegovim mogucnostima. Nije savrsen kao sto nije ni jedan drugi. Ono sto je (po meni) kod vecine Nokia modela problem je sortiranje SMSova odnosno NE sortiranje. Poruke su razbacane bez obzira na vrijeme kad su pristigle. To je vjerovatno ispravljeno kod novih modela.

Da, cini mi se da je to ispravljeno.... Moja 7110 ima verziju softvera V05.00 NSE-5 i cini mi se da poruke nisu razbacane kao sto ti kazes...
Osim toga na 6610 bi trebao da postoji bolji management za poruke... sve je cini mi se nekako nabacano..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Mar 2003, 13:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
pa i to se lako da rijesiti :wink:

procitas porukicu i omaaaaaaaaaa brises :P

i nema vise problema gdje kada od koga koja stigla :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2003, 23:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Ja imam NOKIA 5210
I uopste nije los,..jedino je malko usporen ali prije je bio normalan i ja strucnjak ga cackaa i usporio...nosila ga u servis a oni ljudi samo zblanjeno gledaju u telefon pa u mene i kazu "sine sta si to radila sa njim"???
Inace sam zadovoljna sa telefonofonom 8)

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2003, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
imam sada trenutno Nokiu 5210, nije losha, no nista specijalno, ima sve isto sto i 3310, samo je manja, laksa(Li-Jon baterija).
Displey narandzast i znatno manji od 3310 :o
Okolo je kao plasticna igracka, ima svijetlo plavu masku :wink:

A sto se tice Nokie 3510, na koju sam kao tipovala da se odlucim, kada sam uzela u ruku razocarah se 8) , jer ima tipke krupne, sav je nekako grub,za nekog gradjevinca sa debelim prstima je taj telefon :lol:

vjerovatno ce mi izbor pasti na neku suptilniju marku tipa, samsung,panasonic ili motorola...
Nokia je klasika ziva vec postala, svi je imaju, ne mogu ni da razaznam kad moja zvoni, kada je stigao sms, svegdje pisti isti zvuk :mad:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Mar 2003, 10:03
Postovi: 305
Lokacija: BL
gipsy_girl je napisala
Citiraj:
Nokia je klasika ziva vec postala, svi je imaju, ne mogu ni da razaznam kad moja zvoni, kada je stigao sms, svegdje pisti isti zvuk

:D :D :D :D
ko i sa autima ^svi^ drajvaju audi 80/jaje/ :D

Japanci su bogovi........... :D !!!

_________________
http://www.savekosovo.org


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 22:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
hehehehehe
Japanci rullez
Nema veze sto svi sad imaju NOKIA telefone kad su oni po mom misljenju najbolji...
A sad svako ima svoje misljenje...

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Eto gipsy... rekoh ti ja za 3510. Sve je ok, ali im je dizajn tipa "nisam kriv sto me mati rodila za gojzerice, kariranu kosulju i sikiru!"

A sto se tice suptilnosti panasonica... imam jednog, svez je (to znas jer sam se raspitivao po forumu), a vec je 5 dana proveo u servisu jer kuburi sa nasim GPRSom. Bes' budale. Naravno kad sam nazvao tehnicku sluzbu Mobi's-a da im kazem da svi panasonici 67,68,87,88 su malo problematicni na nasem GPRS, ovi su rekli da iskljucim i da ga ne koristim. Bem li ga, valjda je testna faza onaj period kad ocekujes od korisnika feedback o tome sto radis... ili ja imam totalno pogresno misljenje?

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Warlock je napisao:
Naravno kad sam nazvao tehnicku sluzbu Mobi's-a da im kazem da svi panasonici 67,68,87,88 su malo problematicni na nasem GPRS, ovi su rekli da iskljucim i da ga ne koristim.


Jesu se razbili od supporta... kako ih nije sramota to reci ..
O Boze sramote i idiotlukaaaaaa......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Hmm .. zasto se cudite domacem support-u ..

Pa to je jedna normalna stvar ..

Da razmotrimo neke stvari:

- Ko radi u call centru mobisa ??
* mamini i tatini sinovi i kcerke
- Zasto ?
* Zato sto je velika plata, pa trebas imati stelu da te "ubace".

- Da li gore definisani ljudi koji su dobili posao znaju ono sto rade?
* osim par izuzetaka (vjerovatno ima koji izuzetak, nije sve toliko crno valjda) i sa opstim znanjem stoje lose a da ne pricamo o tehnologiji uopsteno, pogotovo ne o mobilnim telefonima.
- Zasto ?
* dobro pitanje... rekao bih "no comment"..

- Koliko ocekivati od tih ljudi i samog call centra ?
* Osim pin2 broja i molbe da ukljuce voice mail nista drugo ne bi trebalo ocekivati, a ako nesto i kazu prijatno se iznenadite i ne ocekujte da se situacija ponovi ...


Dakle :) zakljucujemo da je opste stanje veoma lose, dobro je da nam mreza i radi tako da ne bi trebali da brinemo oko tako nevaznih stvari kao sto je tehnicka podrska, garancija itd ... Kome to jos treba ?? Bitno je da mi placamo sve to i zasto sad da se mi kao bunimo na neprofesionalnost :)

elem.. posto se govori o Nokia mobilnim telefonima, a ja sam poprilicno skrenuo s teme, red je da se i vratim pa cak i nesto prokomentarisem na tu temu ..

Nokia telefoni - pa mislim da su velika komercijala, bas kao sto je Coca-Cola (r), Heineken (r) , Windows (tm) itd ... sve su to komercijalni lager proizvodi koji i nemaju neki kvalitet - posto je sve usmjereno na kvantitet.. Bitna je reklama i cinjenica da se ljudi "naloze" na jednu marku i kupuju je samo zato sto takav proizvod "ima komsija" ili tome sl ..

Nokia kao Nokia.. meni nista posebno ... pogotovo 32xx 33xx pa i kompletna 3xxx serija smrdljiva koju ima cijeli grad i pola planete ..
Communicator-i su fantasticna stvar koju je Nokia izbacila.. jesu glomazni ali imas cijeli comp u jednom pakovanju... to je vec nesto ... I simpaticni su mi bili oni "niklovani" 75xx ili kako vec ne znam ni ja.. 85xx mislim da su znam da su bili maleni a u to vrijeme su bile samo mrcine od telefona tako da je on bio bas mali diskretni poslovni telefon ... :)

Licno koristim Siemens (s35i - malo mi je krivo sto ga nisam uzeo kasnije, jer bih u tom slucaju uzeo za jednu dekadu vecu oznaku, tj. s45 koji ima gprs kojeg bi itekako iskoristavao na svim mogucim mjestima :)) Siemens proizvodi zanimljive mobilce, ne komplikuju previse a dizajnom su neutralni pa mogu cak reci i svrsishodni bez silnih "gedzeta" i tome sl. glupostima...

Blahhh... rapidno sam izgubio volju da pisem dalje na ovu temu a samim tim sam i zaboravio sta sam jos htio reci (citaj napravio sam pauzu od nekih 20 minuta tokom pisanja posta, pa ga na ovaj nacin privodim kraju) ..

I to bi bilo to u principu :) .. drvlje i kamenje na Nokia mobilce i long live Siemens :))))) (dobro, de) .

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 08:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jun 2003, 10:36
Postovi: 1222
Lokacija: Westside Compton-Southside Queens-Banjaluka Borik
3510 je velik telefon,grub itd....
Ali je brzi od 3310 i jos od nekih i ima preko 40 melodija za poruke...

_________________
"What you feed us as seeds, grows and then blows up in your face, that's thug life"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
jao boze taj Mobis Call centar :lol: bilo je momenata da su bili extra ljubazni....i opet suprotno tome....

Recimo zvala sam i raspitivala se za raoming jedne strane zemlje(koje su cijene ,sta mi je povoljnije, koju mrezu da registrujem itd.)
Operater mi je rekao koja mreza je skupa, koja jeftina, i preporucio naravno jeftinu i na kraju rekao: Sretan put i fino se provedite :D (nisam mogla vjerovati)

Opet jednom zovem, jer nisam mogla dopuniti racun ..i kaze koji mob aparat imate?? i kad sam rekla koji je (ne sjecam koji sam tel tada imala) kaze Op meni da sa tog moba dobro primajo dopune, ali ne zna sta je u pitanju pokusam sutra ili prekosutra da dopunim racun....????!!!!!! :roll: pa haloooo meni treba odmah....ma kakav...prekinuli su vezu cccccccc


nokia 5210 umalo daje ne razvalih jutros,koliko me naljutilo,a neka frka bila, dok sam skontala kako da izvadim sim karticu. Moram prvo izvaditi bateriju pa izvuci karticu....beeee.... :D

a 3510 definitivno otpada jer cula sam da prima MMS ali slike nisu u boji, kazu ako to uopste proradi pitanje pitanje nasta ce liciti takva slika ....
a tipke katastrofa...
40 melodija za sms....ja na samsungu imam 20-tak , opet se ja vratih mom samiju :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 21:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
mIRCon je napisao:
- Ko radi u call centru mobisa ??
* mamini i tatini sinovi i kcerke
- Zasto ?
* Zato sto je velika plata, pa trebas imati stelu da te "ubace".


Zato su moju staru vratili u sluzbu penzija jer je neka "gospoda" trebala mjesto u mobisu...
c c c

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Ma MOBI'S call centar je cudo nad cudima. Imam neki blagi osecaj da ih svaki poziv prekine u sred sexa. Svi su nesto zadihani, uspuhtani... Na stranu sve to, danas sam ponovo zvao i najlepse sam ih zamolio da mi ISTOG MOMENTA iskljuce GPRS (jer ne zelim da uzivam u njegovim blagodetima). Znate sta su mi rekli... "Mi to ne mozemo, trenutno nema nikoga ko moze da TE (jeste jeste, TE!!! ne VAS... ne bolujem od toga, ali ne moze me tako oslovljavati) skine sa servera". Naravno, ponovo sam cuo ono... "iskljucite GPRS na telefonu". Ama ljudi boziji, necu!

Druga stvar... kada sam se prijavio za taj GPRS devojcica na centrali me je pitala... "a koji aparat imate?". Kad sam joj rekao Panasonic GD68 ona mi je ladno rekla da taj telefon, prema njihovoj evidenciji, nema GPRS. Nakon malo ubedjivanja sam joj objasnio da je to isti telefon kao i GD67 a onda me je ona pitala... "jel znate sve za taj telefon". I ja sam rekao "Naravno da znam... sve znam... odlicno znam... super... alo cero draga daj mi IP gateway-a i ne izmotavaj se". E onda mi je dala nesto u stilu *#33702*#4# (ili nesto slicno, nemojte ovo bas bukvalno shvatiti). Kad sam je pitao sta je to i cemu sluzi (a uz to i ne radi), naravno da nisam dobio odgovor. Sreca pa postoje ljudi koji su po tom pitanju daleko vise informisani od mene. A ni oni nisu znali sta mi je to ona dala, ali su mi dali IP, pa je i to nesto...

Ma divni su... totalno... sve one tatine i mamine sinove i 'ceri treba poslati u "sibirsku ispostavu mobi's-a"!

A sto se Panasonic-a tica, sutra odoh da ga zamenim za neki drugi telefon... hvala lepo, ali izgleda da se oni vise ne mogu tek tako skinuti sa neke mreze i prodavati na ovom terenu kao novi...

Mircon pozdrav ... I6aHe3 :)

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2003, 00:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
I6aHe3 ohooo .. vidi vidi ko to nama dosao .. pozdrav takodje ..

Elem .. kao sto sam rekao ne treba se mnogo cuditi na mogucnosti cal centra ... blago receno katastrofa no dobro ostaje nada da ce jednog dana biti bolje :))


p.s. jeste li skontali kako racuni za post paid nikad ne kasne :))) a to sto ja moram sto puta ukucavati broj za dopunu i odbija me nije bitno ... :))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2003, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
E moj mIRCon... pa nije to zbog nase mobilne nego ne nakrivis dovoljno telefon kad unosis dopunu. Znas i sam da nam je mreza tako kvalitetna (a signal tako jak) da je dovoljno da izmedju tebe i mobi'sovog stuba proleti komarac i da sve moras ponovo...

Dakle, pre ukucavanja bilo cega zauzeti gard sa telefonom pod uglom od 45 stepeni (s obzirom da je simens kod nas petljao ruke, njihovi telefoni vec u nazivu imaju ugao nakrivljenja ... npr. M50 to znaci 50 stepeni), popnes se na neki neboder tako da u blizini vidis antenu mobilne i onda radis posao.

Nego, da li se to meni cini ili ovih zadnjih dan-dva nasa draga, divna i nazalost jedina mobilna nesto cudno radi... odn. ne radi... divlja, kako bi to nas narod rekao.

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2003, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jun 2003, 10:36
Postovi: 1222
Lokacija: Westside Compton-Southside Queens-Banjaluka Borik
ma ne ferceera ona nikad

_________________
"What you feed us as seeds, grows and then blows up in your face, that's thug life"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2003, 22:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Nije to u pitanju kad punis racun...
Ponekad i bude ali,kad ukucamo broj ispod srebrnog premaza,pa onda automat ocitava ukucan broj,..moramo priceati dok on keze sta smo ukucali,a tek onda da pritisnemo # ili ce postupak biti otkazan :)
Vjerujte znam iz iskustva..

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs