banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 239 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Da li koristite kontraceptivna sredstva?
ne koristim 22%  22%  [ 34 ]
kondom 48%  48%  [ 74 ]
pilule 12%  12%  [ 18 ]
prekinuti snosaj 11%  11%  [ 17 ]
plodni i neplodni dani 1%  1%  [ 2 ]
spirala (hormonska ili obicna) 1%  1%  [ 1 ]
spermicidi...kreme,paste,gelovi,vaginalete 1%  1%  [ 1 ]
dijafragma 0%  0%  [ 0 ]
koristim nesto drugo,sto ovdje nije navedeno 4%  4%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 153
Autoru Poruka
 Tema posta: Kontracepcija...
PostPoslato: 12 Jul 2003, 15:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Da li je koristite ili ne (vi ili vas partner Slika ) i ako koristite,navedite koje metode i sredstva koristite...
Mozete nesto opsirnije napisati o tome sta koristite i zasto ste se odlucili bas za to... Slika

Neke metode koje su navedene i nisu bas pouzdane Slika ,ali ljudi ih ipak primjenjuju i zato su tu,ali i zbog toga sto se mogu kombinovati s nekim sigurnijim sredstvom,pa eto...
Na vas je red. Slika

Vidim svi ste iskusni,nikad ne omanete Slika ,seksa na sve strane,a niste ni stidljivi,pa se nadam da ce bar neko odgovoriti na anketu.
Naime,postavila sam je i na Oksigen forumu i ne dobih ni jedan odgovor. Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jul 2003, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nije stala opcija za one koji kombinuju vise sredstava,kao ni opcija "ne konzumiram seks pa se i ne zamaram kontracepcijom"...no mislim da ih ipak ima dovoljno... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jul 2003, 18:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Venti
moja partnerka uglavnom koristi pilule,ali iskren da budem osecam se mnogo sigurnije da kontrolisem situaciju i da prekinem pre kraja,a nadam se da ce uskoro na trziste i pilule za muskarce (trenutno su ne dovoljno pouzdane,nekih 80-85%),ja cu biti jedan od prvih koji ce ih koristiti,jer kontracepcija je stvar obadva partnera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ne! :lol:
Nista! 8)
Ja to prepustim prirodi.
Koristim kondom kad sam sa nekom macom koju slabo poznajem! :D
Ovako sa svojom djevojkom ne koristim nista! :wink:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
aleksandara, jel si se ti to opet vratio svojoj devojci? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
ma samo da kazem ak je za dijete djevojka ce i sama reci samo budite strpljivi.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Mar 2003, 10:03
Postovi: 305
Lokacija: BL
kurton,kurton i to onaj arouser.....
:D ferari je pravi onaj crveni

a bilo bi dobro probati i onaj zenski kondom.neznam imal kakve razlike........jebiga valjda ga trpas u tu gumu...... onako dokle moze :-?

_________________
http://www.savekosovo.org


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
zar ne mislite da ste obadvojica strasno ne odgovrni i bezobzirni,jer niti je dete lutrija,pa ako se desi (*ebiga sta da se radi),a nit' je kontracepcija stvar o kojoj samo zene treba da vode racuna,

Pitanje samo za MUSKARCE

Da li bi ste vi umesto vase partnerke koristili anti-beby pilule???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 09:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
E Siki pa da su za muskarce sto da ne ali ja kazem ako je zena da ima dijete sa tobom sama ce ti to reci

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 11:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Muamere
cini mi se da nisi razumeo temu,ovde se uopste ne govori o zelji za decom,nego o zastiti od nezeljene trudnoce,jer ipak je ogromna razlika izmedju trudnoce i ne zeljene trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ja to prepustim prirodi.


pa da, inace vi alieni gore u svojim galaksijama jos niste pronasli kondom...c c c, koliko je covjecanstvo uznapredovalo u odnosu na ostala inteligentna stvorenja poznatog nam svemira. ali to nam ne valja, jer koristeci kondom civilizacija se sporo prosiruje, dok se vi gore ko zecevi mnozite, te samim tim veoma lako mozete izvrsiti invaziju i porobiti nas sve. ali jedno upozorenje: kada to ucinite, unistite sve zalihe kondoma, jer ako to ne ucinite, steci cete nase navike pa ko zna, mozda bas vas onda u buducnosti u nekom nezgodnom trenutku neko napadne i dozivite nasu sudbinu. vrag ne spava!

ja mislim da je dosta :)

:drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
1.prezevativi (Durex: arouser,sensation su naj...a onaj performa kao za produzeno dejstvo je uzasan....puno ga reklamimiraju u Srbiji ali on ne da produzava uzitak vec od sexa nema nista ...kod oba partnera blahhhhh)

2.paznja prilikom ejakulacije i veca obazrivost za vrijeme plodnih dana! :wink:

a zenski kondom :D drzala sam ga u ruci ,ali ne bih to sebi niakd stavila definitivno....usustini nije to bash probblem za postavljanje iako djeluje komlikovanije, ali mislim da on siri vaginu i da tako stavra slabiji osjecaj oboma, jer bitna je tjesnoca zar ne .... :P

a muske AB pilule ne postoje :D posotje hormonski preparati za kocenje spermatogeneze , sta ce njima AB pilule :lol:
o tome imam imam misljenje kao i za sve hormonski preparate...
:roll: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 12:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Cigancice

Svedjani su vec dosta dugo na tom projektu i verujem da ce muske pilulice biti u neko dogledno vreme na trzistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 13:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
znam sta sam govorio ako imaju partneri povjerenje jedno u drugo do nezeljene trudnoce nece doci.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Za cvjetic: Ona se vratila meni! 8) 8) 8) 8) 8)
Za Siknesa: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Za cigancicu: Uskoca je najvaznija ali je relativna! Zar ne? 8) :lol: :wink: :D

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 15:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2003, 17:30
Postovi: 195
Lokacija: N.V., B.Luka
Kondom je definitivno najbolja stvar. Kontraceptivne pilule mogu da izazovu ozbiljne probleme, s obzirom da se radi o hormonima. Ne bi preporucio zenskom polu da ih koriste !!!
U stvari pre dve godine je u Francuskoj pokrenuta globalna kampanja protiv koristenja kontraceptivnih pilula.
Ne vjerujem da su muske kontraceptivne pilule nesto bolje.

_________________
Upravi u inat, uvek uz PARTIZAN!!!
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
za PFC:
u vecini se slazem sa tobom!
da AB pilule "prchkaju" sa hormonima to je tacno....
Ali na drugoj strani bas AB pilule se koriste kao terapija recimo kod policisticnih jajnika, kod prevencija karcinoma dojke kod bolnih tzv. fibroadenoma dojki(benignih promjena ) ....
Znaci AB pilule tada odmjeravaju pravilnu kolicinu hormona koja ce djelovati na dojku ili jajnik a ne prepustaju da organizam sam regulise(ako pretjerano luci estrogene i progesterone dolazi do cista i adenoma malignog karaktera...)
ZNaci ima ulogu u prevenciji i tada su odlican izbor terapije aliiii moze da stavara komlikacije raznorazne kad se koriste za sprecavanje nezeljene trudnoce....tako da su stavovi u nauci ali i praxi vrlo oprecni!!!

Za nezeljenu trudnocu znamda je kondom super stvar i ako se pravilno i savjesno koristi :wink:
A AB pilule bih koristila jedino u terapiji nekih stavri ako bi za to imala potrebu i krajnju nuzdu...


za sikmana: ma muska kontracepcija je poznata stvar, ali je malo delikatnija jer muskarci nemaju menstrualni ciklus, i onda kad se koci spermatogeneza ona s ekoci, ali problem je regulisati kasniju normalnu produkciju spermija :P
mehanizam muskih kontaraceptiva nije nista nepoznato,ck naprotiv, ali u primjeni nije josh zazivjelo jer se ekperimentise i proucava sve neegativno.
Iskreno ja ne bih zeljela da moj partner to ikad pije...zasto-zato :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
MUAMER je napisao:
znam sta sam govorio ako imaju partneri povjerenje jedno u drugo do nezeljene trudnoce nece doci.


mnogo cesto se cuje da zene navuku muskarca on im napravi dijete i poslije ga ucjenjuju da je ozeni....

prvo...zena moze ucjeniti muskarca ako zaista prati svoj men. ciklus i tacno zna kad joj je ovulacija pa da se desi trudnoca.
Medjutim da bi se desila trudnoca najcesce mora da bude mnogogogo *ebavanja upsss :oops: :D i da se mnoge slucajnosti poklope. Neke zene opet zatrudne iz prvog odnosa bez zastite....
Dok neke ostanu trudne nakon sexa bez zastite i za vrijeme men. krvarenja(u rijetkim slucajevima)...

Povjerenje svakako...ali bez zastite nikako... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 16:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ma cigancice, ja mislio da si i ti protiv a ti za!
Ma zar ti nisi neki prirodnjak, ono, kako priroda i bog da? :roll:
Ali nisi nam rekla, kako tvoj momak vise voli? (svakako ako pitanje nije mnogo intimno-u suprotnom, kao da nista nisam ni pitao). Ovo pitam i Malesevicku!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2003, 18:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2003, 17:30
Postovi: 195
Lokacija: N.V., B.Luka
:lol:
Citiraj:
da AB pilule "prchkaju" sa hormonima to je tacno....
Ali na drugoj strani bas AB pilule se koriste kao terapija recimo kod policisticnih jajnika, kod prevencija karcinoma dojke kod bolnih tzv. fibroadenoma dojki(benignih promjena ) ....
Znaci AB pilule tada odmjeravaju pravilnu kolicinu hormona koja ce djelovati na dojku ili jajnik a ne prepustaju da organizam sam regulise(ako pretjerano luci estrogene i progesterone dolazi do cista i adenoma malignog karaktera...)
ZNaci ima ulogu u prevenciji i tada su odlican izbor terapije aliiii moze da stavara komlikacije raznorazne kad se koriste za sprecavanje nezeljene trudnoce....tako da su stavovi u nauci ali i praxi vrlo oprecni!!!


U pravu si. Nisam zelio da dublje analiziram prednosti i nedostatke oralnih kontraceptiva, vec sam zelio samo da navedem njihov nedostatak kad je kontracepcija u pitanju. Koriste se one kao terapijska sredstva, naravno obracajuci paznju na hormonski balans, ali kad govorimo o zdravim osoboma mogu biti stetnije nego korisnije. Hormonski balans je veoma osjetljiv uopste, pa je svako uslovno receno igranje sa njim potencijalno stetno. Naravno izuzimam neophodnost u terapiji. Uzmi npr. sa se u terapiji karcinoma prostate koristi estrogen (koji kao zenski hormon moze izazvati odredjene nezeljene efekte kod muskarca, ali korist je veca nego steta) :wink:

_________________
Upravi u inat, uvek uz PARTIZAN!!!
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 239 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs