banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A ne može neko sa 30 da "pandrkne"? Kad bi tako svi razmišljali ne bi se niko ni rađao.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Jest tacno, moja prababa umrla sa 87 god, sirot djeda, ostao siroce u 50toj god.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 11:30
Postovi: 184
Talija je napisao:
A ne može neko sa 30 da "pandrkne"? Kad bi tako svi razmišljali ne bi se niko ni rađao.

mislim na 40+ ...rizik je vec pri porodjaju. znam, jer znam bar 3 žene koje su umalo umrle pri porodjaju, zajedno s tom djecom. imale su preko 40. to je za mene pretjerano, al opet, kad vole nek izvole

_________________
Zakon u Los Angelesu, California, USA:
Zabranjeno je tući svoju ženu remenom širim od 5 cm bez njenog dopuštenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
blackrose je napisao:
Jest tacno, moja prababa umrla sa 87 god, sirot djeda, ostao siroce u 50toj god.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rađanje djeteta je stvar odabira. Naravno da je lakše roditi sa 25 nego sa 40, ali svako ima drugačije prioritete.
Što neko reče, medicina je tako napredovala da to danas ne pravi veliku razliku. Meni je od tog biološkog aspekta važnija ova stvar: više živaca ćeš imati i možda mudriji roditelj biti ako rodiš ranije, nego ako ti je dijete u najgorim godinama a ti omatorio, došao u klimaks, sve ti smeta... Jeste malo smiješno ali ima nešto u tome. Gledam svoje starce, što su stariji to su gori :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Žene su umirale na porodu i sa 20 godina ako krenu komplikacije, a nema ljekara...
Sve je stvar vlastitog izbora i odluke.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 11:30
Postovi: 184
MonaLisa je napisao:
blackrose je napisao:
Jest tacno, moja prababa umrla sa 87 god, sirot djeda, ostao siroce u 50toj god.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Meni je od tog biološkog aspekta važnija ova stvar: više živaca ćeš imati i možda mudriji roditelj biti ako rodiš ranije, nego ako ti je dijete u najgorim godinama a ti omatorio, došao u klimaks, sve ti smeta... Jeste malo smiješno ali ima nešto u tome. Gledam svoje starce, što su stariji to su gori :lol:


jašta...moj tata trenutno ima krizu srednjih godina, tj trenutno ima 18 po ponašanju

_________________
Zakon u Los Angelesu, California, USA:
Zabranjeno je tući svoju ženu remenom širim od 5 cm bez njenog dopuštenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
crna udovica je napisao:
ma rizik je kako god okreneš... samo ne razumijem sebičnost tih žena i njihovih muževa. kako ne razmišljaju da bi mogli ostaviti to dijete siročetom ako pandrknu... na kraju krajeva, zar nije u slučaju starijeg para ljepše da usvoje dijete, pomognu djeci bez roditelja i sl.



Ko garantuje koliki je ljudski vijek? I ne razumijem zasto bi bilo ljepse usvojiti siroce ako su u stanju da imaju vlastito? Zaista ne mogu da vjerujem da nase djevojke ( obrazovane i emancipovane - barem bi to trebale biti) imaju ovakav stav?!? :o Al' dobro, kod nas se ionako udaju sa stomakom do zuba.. Drugacije bi se tesko i udale.

Zrelije zene ( 30+) mnogo vise strpljenja imaju za djecu i sigurnije su u majcinstvu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nisam musko ali moram priupitati ovu zensku celjadiju :D Sa koliko godina, po vama, zene ulaze u klimaks? :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
:wink: Nije po meni, al po mojoj babi, mami,...sa 50

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Zavisi od žene do žene, ali između 45 i 50 obično kreće klimaks koliko ja znam. Moja majka ima 51 pa ju je to tek skoro počelo zahvatati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Citiraj:
Srpkinje već u tridesetim ulaze u menopauzu

Zbog nezdrave hrane, hemijskog zagađenja i stresa sve više žena u Srbiji ulazi u menopauzu pre četrdesete godine. Hormonska terapija može da im pomogne da zaustave negativne promene u celom organizmu.

Dugogodišnje zračenje, hemikalije koje se unose hranom i moderan, užurban stil života, uticali su na to da žene u Srbiji ulaze sve ranije u menopauzu. Tako je Srbija postala prva u Evropi po broju žena koje imaju problem prerane menopauze.

Biološki sat žene koja u tridesetim uđe u klimaks, "otišao" je čitavih dvadeset godina unapred!

- Od momenta kad prestane menstruacija počinju destruktivni procesi u organizmu žene koji je vode ka propadanju organizma - rekla je za Novosti dr Svetlana Vujović, internista endokrinolog Klinike za endokrinologiju KCS, čija je najmlađa pacijentkinja u menopauzi još od 16. godine.

NEGATIVNE PROMENE U CELOM ORGANIZMU
Ona objašnjava, da u menopauzi dolazi do pada nivoa estrogena što utiče na promene u celom telu žene.

- Najčešće posledice smanjenja količine estrogena su razdražljivost, nervoza, plačljivost, preosetljivost, česte promene raspoloženja, loša koncentracija, nesanica, talasi vrućine, smanjena seksualna želja. Takva žena nije sposobna normalno da funkcioniše ni na poslu, ni u porodici - kaže Vujović.

Osim toga, počinju bolovi u kostima, mišićima, zglobovima, kasnije i osteoporoza, odnosno smanjenja kostne gustine i zbog toga veća je mogućnost preloma kostiju. Dalje, krvni sudovi ubrzano stare, pa ateroskleroza brzo napreduje i dolazi do varijacija u visini krvnog pritiska. Zbog toga neke žene koje nikad nisu imale visok pritisak, odjednom imaju oscilacije. Menopauza je nezavisan faktor rizika za kardiovaskularne bolesti, infarkt i smrt. Klimaks izaziva promene na koži i sluzokožama.

- Koža je suva, vaginalna sluzokoža ima promenjenu kiselost, pa su česte bakterijske infekcije. Zbog pada estrogena smanjena je seksualna želja, a zbog smanjenja vlažnosti vagine, dolazi do bolnih odnosa. To dovodi do toga da žena više uopšte nema seksualnu želju, udaljava se od partnera i kvari do tada dobre partnerske odnose - priča Vujović.

HORMONSKA TERAPIJA KAO SPAS
Prema njenim rečima, hormonskom terapijom može da se omoguđi kvalitetan život ženama u menopauzi. Zato ona savetuje žene da se čim uoče prve simptome jave lekaru opšte prakse koji će da prepozna problem i uputi ih kod endokrinologa. Nakon što se isključe sve kontraindikacije za primenu hormonske terapije u menopauzi žena može da počne sa ovom terapijom.

- Terapiju bi trebalo uvesti čim počnu tegobe i uvesti kontrolu na šest meseci. Važno je početi sa terapijom odmah, ne čekati pet ili deset godina u menopauzi. Terapija se uzima do 55. godine, s time što se izazivaju redovne menstruacije. Pojava menstruacije je znak da je žena u odličnom stanju. U 55. godini se prestaje kratko, na tri meseca, proverava se da li žena ima simptome, i odlučuje se o daljem tretmanu. Ako se jave izraženi simptomi, što je moguće, onda se daju niže doze od prethodnih i režimi koji ne izazivaju menstruaciju, sve do 60. godine. Posle tog perioda praktikuje se da se daje tek poneka doza radi održavanja stanja - objašnjava Vujović.

Bez obzira što većina žena ima strah od uzimanja hormona, nema razloga za zabrinutost, jer terapija samo nadoknađuje hormon koji je počeo da nestaje ulaskom u menopauzu, ističe Svetlana Vujović i dodaje da se pod terapijom svi simptomi potpuno povlače, kao da nisu ni postojali.




Нисам женско али сам мислио да то доста касније долази. :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Sta da kazem, moja loza je plodna i rodna :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Danny ^_^ je napisao:
Citiraj:
Zbog nezdrave hrane, hemijskog zagađenja i stresa sve više žena u Srbiji ulazi u menopauzu pre četrdesete godine. Hormonska terapija može da im pomogne da zaustave negativne promene u celom organizmu.

Dugogodišnje zračenje, hemikalije koje se unose hranom i moderan, užurban stil života, uticali su na to da žene u Srbiji ulaze sve ranije u menopauzu. Tako je Srbija postala prva u Evropi po broju žena koje imaju problem prerane menopauze.

Ovo kao da pričaju o Americi a ne o Srbiji. Čuj nezdrava hrana, većina ljudi domaće jede. Užurban i moderan stil života? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
I u cemu je problem ako zena rodi sa 35? U toj familiji je samo muz j***na stranka... Sin ili cerka u pubertetu i zena u klimaksu :lol:


danny, hvala za clanak ali nidje veze :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
A zamisli jade, jos u isto vrijeme ostane i siroce :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
sad mi nista nije jasno ako srpkinje ulaze u 35 kad ulaze ostali
recimo ja imam komsinicu ona je madjarica al udata za srbina e sad jel i ona ode u 35 (mislim slavi muz slavu komsinica sprema sarmu i to) ili ce ona kasnije
hitno javite jer se i ja i komsija sad sikiramo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:50 
Uzmite deset metara drva pa se sikirajte...

Kako se zove onaj test sto se vrsi ako zena zeli dijete u kasnijim godinama?


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
A tema je obecavala prve dve strane...poslije samo o radjanju...ccccc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Kakav test :oops:
Mislis na amniocintezu>
Ona se radi kada je zena vec trudna a ne prije trudnoce...a sada se radi cak i ne bitno koja je trudnoca, ako je preko...cini mi se 30 god

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ferdinand je napisao:
A tema je obecavala prve dve strane...poslije samo o radjanju...ccccc

Kad ne postavljate nikakva zanimljiva pitanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs