banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 15:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Feb 2011, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Citiraj:
Višu sud u Velikoj Britaniji zabranio je 41-godišnjem muškarcu seks zbog niskog koeficijenta inteligencije, javlja The Daily Telegraph. Muškarac je bio u vezi sa drugim muškarcem sa kojim je i živio, a na sudu je rekao da ga je to činilo sretnim.
Uprkos tome, sud je odlučio da su seksualni odnosi za njega neprikladni i da on sa koeficijentom inteligencije 48 i smanjenom sposobnošću učenja ne shvata šta radi.

Psihijatar koji je bio uključen u slučaj čak je želio zabraniti seksualnu edukaciju ovom muškarcu, jer bi ga to samo zbunilo.

Sudija Mostyn je rekao da je slučaj legalno, intelektualno i moralno kompleksan kao i seks i da se sud mora prema tome odnositi posebno oprezno. On se ipak složio da Alan ne bi trebao stupati u seksualne odnose, jer nema dovoljno mentalnog kapaciteta da shvati zdravstvene rizike povezane sa tim.

Muškarac se prema odluci suda nalazi pod prismotrom kako ne bi prekršio ovu neobičnu zabranu.

Britanske sudije u skladu sa zakonskom odredbom iz 2005. godine imaju pravo da donose odluke umjesto osoba sa smanjenom nižom inteligencijom, kao što su odlazak na operaciju, abortusi i upotreba kontracepcije.


Pa najbolje da mu zabrane da živi, jer ne shvata šta radi time što živi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Howard Gardner je izdvojio nekih 7 vrsta inteligencije...

Spoiler:
Slika


.. u zadnje vrijeme možemo čuti i za emocinalnu inteligenciju (EQ), kao osmu, ali i seksualnu inteligenciju kao devetu. Savremenija psihologija bar tako nalaže.

Bez obzira na moralna pitanja ovog članka, koja se nameću u tvojoj retoričkoj konstataciji, i bez obzira na sva naša moralisanja o zaštiti prostitutki, manje inteligentnih ljudi, te morskih prasića sa kancerogenim papcima, u ovome ima itekako istine - Možemo dovesti u vezu visok stepen inteligencije i seksualnu prijemčivost, vještinu zavođenja, seksualne akrobacije pri samom činu, i kreativnost u krevetu. Ako inteligenciju definišemo kao sposobnost snalaženja u novim situacijama, i ako ovu definiciju prevedemo na seksualnu inteligenciju, onda... je sve jasno.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 09:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
osamstotinazena je napisao:
Howard Gardner je izdvojio nekih 7 vrsta inteligencije...

Spoiler:
Slika


.. u zadnje vrijeme možemo čuti i za emocinalnu inteligenciju (EQ), kao osmu, ali i seksualnu inteligenciju kao devetu. Savremenija psihologija bar tako nalaže.


Moram reci da me to nervira. To je nova, savremena fora, da se svi osjecaju inteligentnim. Kao i ona: svi su stvoreni za nesto; svako je u necemu dobar... Bla, bla. Ili si inteligentan, ili nisi. Ili si spretan, ili smotan. Cao mili, niko ti nije kriv. Cuj 9 inteligencija.

A sto se tice ove presude svaki komentar je suvisan... Kretenluk.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Hehe, čemu toliki revolt :D



TaškoBL je napisao:
Ili si inteligentan, ili nisi.

Pitanjac for u: Na osnovu čega ovo procjenjujemo?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nemam pojma :D

Ne znam kako da se odrazim, sto bi rekao Herr Zika. Inteligencija se ne treba dijeliti. Ne zabranjujem ja nikom da pravi podjele, ali ja je ne bih dijelio... A ocijenjuje se, valjda, pomocu testova koje je smislio glup covjek da sebe prikaze inteligentnim :lol: Mislim da to nije toliko lako ispitati. To je nesto sto jednostavno osjetis kod drugog covjeka. Kako objasniti... Nikako. Kako objasniti strancu sta je ćeif :)
Jedina metoda su ti testovi. U njih natrpati sve zivo, od logickih povezanosti, vizualnih, matematickih itd...

Mene zanima ovaj dio presude:
"Muškarac se prema odluci suda nalazi pod prismotrom kako ne bi prekršio ovu neobičnu zabranu."
? Ide Lola za njim i zakopcava mu slic?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 10:55 
Onda bi Bokiju13 i slicnim trebalo zabraniti da zive, ima i onaj drugi peder "pjevac", zarobljen u muskom tjelu...gomila idiota...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
TaškoBL je napisao:
Jedina metoda su ti testovi. U njih natrpati sve zivo, od logickih povezanosti, vizualnih, matematickih itd...


A kako ti procjenjuješ, na osnovu čega možeš za nekoga reći: E, ovaj je inteligentan? Upravo jebemu miša na osnovu ovih gore izvedenih kako ti kažeš, dijelova inteligencije. Maaadaa je upravo suprotno, ne dijeli se tu ništa, već se stvara sklopiva slika. Zašto ne bi bila pozitivna stvar da neko otkrije u čemu je vješt ili sposoban. Neko je dobar muzičar, neko bolje piše, nekom ide usmeno izražavanje.. itd. Nekada je u školama postojala priprema za profesionalnu orijentaciju, pa se ispitivalo na osnovu vještina i talenata u čemu je učenik najvičniji, te se predlagalo recimo koju srednju školu da upiše.

Uprostila sam postove što više, da svako razumije o čemu je riječ.

A čikica može da pjeva "Samo nemoj, nemoj po glavi, druže plavi" :D

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Ma meni ova presuda...

Ajde da su mu zabranili da ima odnose sa ženama, pa nije svjestam odgovoronosti koje nosi taj nerazumni čin :) ako dođe do začeća, poroda, ... Toga nekada privremeno nismo svjesni ni mi "inteligentniji".
Ali on je srećan u gej vezi. Tu bi trebalo preispitati i njegovog partnera. Možda ga iskorištava, našao nekoga kome može biti tata :)

Ili je možda ono da su gej osobe otvorenijih pogleda, progresivne, ... mnoge slavne osobe su gej, a mnogo više njih možemo nazvati peder...ma :) Pa im ovaj umjereno retardirani kvari sliku. Zabranili mu da upražava osnovna prava gej osoba. Ono što ih ispunjava, i fizički i mentalno. :) Možda on nije dovoljno inteligentan da bude gej.

Karikiram, ali možda bi trebalo pronaći originalni članak. Pa pročitati detaljnije, jer kada kod nas neko objavi preveden članak...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma šta sve neće izmisliti što se tiče zakona... poznato je da je seksualni instinkt dosta jači kod manje inteligentnih ljudi (tako vele opet neki naučnici).
Ako se dvije osobe nađu na istoj talasnoj dužini (čak i ako su glupi ko daske) i ako njima odgovara ta veza zašto bi nekome drugom smetala?
Pogotovo ova gornja priča, (gej par) pa nema straha od neželjene trudnoće.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Talija je napisao:
Ako se dvije osobe nađu na istoj talasnoj dužini (čak i ako su glupi ko daske) i ako njima odgovara ta veza zašto bi nekome drugom smetala?


Da li se isto može reći u slučaju veze npr. muškarca u tridesetim godina i dječaka od 9-10 godina? Ako su zaljubljeni i lijepo im je zajedno?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Popokatepetl je napisao:
Talija je napisao:
Ako se dvije osobe nađu na istoj talasnoj dužini (čak i ako su glupi ko daske) i ako njima odgovara ta veza zašto bi nekome drugom smetala?


Da li se isto može reći u slučaju veze npr. muškarca u tridesetim godina i dječaka od 9-10 godina? Ako su zaljubljeni i lijepo im je zajedno?

Pa jbg. pročitao si, tip ima 40 godina.
Naravno da sam protiv pedofilije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nema veze koliko godina ima, zabrana je određena zato što

Citiraj:
su seksualni odnosi za njega neprikladni i da on sa koeficijentom inteligencije 48 i smanjenom sposobnošću učenja ne shvata šta radi.


Dakle, slično kao sa djecom. Mada, u ovom slučaju je njemu zabranjeno da ima odnose, nisam siguran da li je u formulacjama zakona i djeci zabranjeno da imaju seksualne odnose, ili je samo zabranjeno punoljetnima da imaju odnose sa djecom.

Ono što sam htio reći je da je u ovom slučaju faktor sreće uzet kao nebitan, jer u prvi plan izbija njegova nesposobnost da pojmi o čemu se uopšte radi. Kao što je u slučaju pedofilije nebitno da li je odnos ostvaren na silu ili uz pristanak djeteta, jer dijete ne zna šta radi.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ali zaboravlja se činjenica da i pored njegove smanjene IQ njegov seksualni nagon je aktivan (nagon kao i svaki nagon nema baš veze sa IQ).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ali to očigledno nije bilo dovoljno za sud. Ne znam, nisam stručnjak ni prava, ni psihologije, ali kao laik, mogu donekle da razumijem na osnovu čega je sud donio presudu kakvu je donio. U suštini, htjeli su da ga zaštite od njega samog.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 14:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Ja kao laik mislim da je za njega dobro to što je toliko inteligentan da ne mora ni poštovati odluku suda, jer ne razumije posljedice zbog kršenja iste. :) Ako sud to ne uzme u obzir, onda ne može uzeti u obzir da ne može biti svjestan posljedica seksa sa partnerom.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa da, zato su mu i odredili nadzor.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Znači neko će ići za njim stalno, i kada pokuša prekršiti odluku suda, on ga spriječi. :)
Ova vijest meni liči kao da ju je obavio njuz.net.
A nisu ništa rekli za masturbaciju, Da li je dovoljno inteligentan za to...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Malo duža vijest o ovom slučaju

Citiraj:
A man with a low IQ has been banned from having sexual intercourse by a High Court judge in the UK, who admitted the case raised questions about "civil liberties and personal autonomy".

The 41-year-old had been in a relationship with a man with whom he lived and told officials "it would make me feel happy" for it to continue.

But his local council, which provides his accommodation, decided his "vigorous sex drive" was inappropriate and that with an IQ of 48 and a "moderate" learning disability, he did not understand what he was doing. And so, the council started legal proceedings to restrict the relationship.

A psychiatrist involved in the case tried to prevent the man from being given sex education, on the grounds that it would leave him "confused".

Mr Justice Mostyn said the case was "legally, intellectually and morally" complex as sex is "one of the most basic human functions" and the court must "tread especially carefully" when the state tries to curtail it.

But he agreed that the man, known only as Alan, should not be allowed to have intercourse with anyone on the grounds that he did not have the mental capacity to understand the health risks associated with his actions.

Under the judge's order, the man is now subject to "close supervision" by the local authority to ensure he does not break the highly unusual order.

Supervision

The judge concluded: "In such circumstances it is agreed that the present regime for Alan's supervision and for the prevention of future sexual activity is in his best interests."

It is the latest controversial case to come before Britain's Court of Protection.

Under the Mental Capacity Act 2005, its judges have the power to make life-or-death decisions for people deemed to lack the intelligence to make them for themselves -- such as ordering that they undergo surgery, have forced abortions, have life-support switched off or be forced to use contraception.

In the latest case, Alan was described as being physically able but "seriously challenged in all aspects of his mental functionality".

Alan was also accused of making lewd gestures at children in a dentists's surgery and on a bus, although no police action was taken.

The town hall began court proceedings in 2009 to restrict contact between Alan and the man with whom he had a relationship on the grounds that he lacked mental capacity, and an interim order was made.

"Since then Alan has been subjected to close supervision to prevent any further sexual activity on his part," said the judge.


Eugeniku i ima dijelom porijeklo iz Velike Britanije, pa ovo i ne čudi ...Vjerovatno je sudija iz kolonijalnog vremena :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Taško, taman kliknuh "citiraj", ali osamstotinazena ti je već odlično (kažem ja, vi kako hoćete) formulisala to što sam htio reći, pa nema potrebe da piskaram...


Ostalo letimično preletih, vratiću se, možda, kasnije...


osamstotinazena, hvala.
(Bog zna koji put (: )

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Razumijem ja o cemu vi govorite, ali inteligencija bi trebala biti opsta osobina.
Cuj socijalna inteligencija. To ne mogu da svarim nikako.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs