banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2011, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
A ja ne mogu da svarim da ti to ne ide u glavu, ali tako ti je to, prijatelju moj... :P


Ajmo najbanalniji primjer: socijalna inteligencija - sposobnost socijalne interakcije, iliti (definicija inteligencije) sposobnost snalaženja u nepoznatim socijalnim (hence "socijalna") inteligencija.
Iliti, još prostije - "kakav si s' rajom".
Sposobnost snalaženja u kontaktu s ljudima.


(mogu ovako reformulisati do sutra, javi pomaže li)


Zašto ih izdvajati?


Opet, najprostije - možeš imati strašno visoku logičku (npr) inteligenciju i besprijekorno povezivati i zaključivati, ali si među ljudima kao pao s Marsa.


Opšta inteligencija se ne može "odrediti" (ajmo uslovno reći) na osnovu samo jednog parametra...otud to.


Maaalkice jasnije? (:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 17:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nema potrebe za rastavljanjem na proste faktore. :)
Za mene, ovo je sve naravno subjektivno, je inteligentan covjek onaj kojem logika nije strana, "besprijekorno povezivuje i zakljucuje" kao sto ti rece. Kao onaj ruski naucnik sto je rijesio jako star problem u matematici, za koji je Harvard raspisao 1.000.000 dolara kao nagradu za onog ko ga rijesi. Bio je totalno asocijalan. I baj d vej nij uzeo pare :) E sad. To sto je neko dobar sa ljudima, djecom, zivotinjama, prirodom, u seksu... itd... To smatram vjestinom, a ne inteligencijom. Kad kazes da je neko inteligentan pomislices na onog ruskog bradonju, a ne na nekog indijanca koji je dobar u krevetu...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Hm, ali inteligencija bez vještine je protraćen talenat. A što je inteligencija viša, to je vrijeme potrebno da se određene vještine usvoje kraće.

Ja bih se u suštini složio sa obojicom - sa Taškom u dijelu da inteligenciju smatram jedinstvenom osobinom, a sa Eurothom da način njenog ispoljavanja umnogome zavisi od nekih drugih predispozicija i sklonosti, te interesovanja i obrazovanja. Odnosno, ne mislim da je prototip inteligentnog čovjeka bradati matematičar, ali ni PR policije RS.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2011, 17:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Mislim da ste malo skrenuli sa teme.Dakle veza inteligencije i jednog od osnovnih covjekovih nagona ,a to je polni nagon( neko bi rekao nagon za razmnozavanjem,sto u ovom slucaju bas i nije,jelte).Posto nagon u principu postoji sam po sebi ,kao potreba za disanjem ( spontano) ili za hranom( kad osjetimo glad) ,ispada da tu i nije potrebna ko zna kakva inteligencija.Uvijek je bilo i bice ( fala bogu) ,da muskarac ima potrebu da gurne ( da prostite) ,a zena da primi,osim u ovom konkretnom slucaju gdje je sve izvitopereno.Ovdje ne znamo ko je ON ,a ko je ONA.Ko igra ciju ulogu ? Smatram da su finese koje je nasa koleginica forumasica ( da joj ne kazem ime) spomenula da inteligentniji ljudi imaju sadrzajniji seksualni zivot posto su znatno inventivniji jednostavno nemaju veze sa ovom pricom i da bi trebalo otvoriti posebnu temu koja bi se ticala normalnih seksualnih odnosa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2011, 03:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Popokatepetl je napisao:
Talija je napisao:
Ako se dvije osobe nađu na istoj talasnoj dužini (čak i ako su glupi ko daske) i ako njima odgovara ta veza zašto bi nekome drugom smetala?


Da li se isto može reći u slučaju veze npr. muškarca u tridesetim godina i dječaka od 9-10 godina? Ako su zaljubljeni i lijepo im je zajedno?



Ljubav ne zna za godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2011, 17:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2011, 09:59
Postovi: 102
Lokacija: Banjaluka
Evo jos jednog dokaza da samo odlikasi jebu :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs