banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 04:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 15:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
ahahhahahaha, da, da... Ovo ljeto sam uzivo imala onu: da se zna ko kosi, a ko vodu nosi (ili pivo) :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 15:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
E . je napisao:
I ignorant. Kao Blanket.

Mi znamo da alu-folija i razne vrste plastike ne idu u mikrovalnu, vi ne znate da kardan nema unutrašnjost, u koju bi išlo to ulje. 8-)

Pa ako ti se da da čeprkaš po kuhinji ti samo naprijed, ja kad mi neki muškarac kaže da može ovako i onako ja kažem - ko će bolje široko mu polje - u prevodu rečeno, izvoli pa uradi ja se neću buniti. Jer u kuhinji ima mjesta samo za jedno.
musakica je napisao:
Postoje ovlaštene radionice koje se bave održavanjem automobila.
A ovdje su u pitanju kućni poslovi. Takođe masa žena vozi automobile i ima vozačke dozvole.

Ajde??? Imaju vozačke dozvole??? :lol:
Profufala si smisao mog posta al nema veze.
Mifko je napisao:
Sto se tice posla i radnih mjesta, to mi je sasvim ok, normalno. Ali kucanski poslovi su druga stvar, uredu je da se medjusobno pomazemo i sve to, ali da ce mi muskarac praviti rucak i prati sudje, a da ja lezim (a nisam bolesna), nemam mi smisla. Kao sto ja ne trebam popravljati stvari po kuci dok on gleda tekmu.
Ja vjerujem u jednu stvar, a to je dogovor. Dogovorimo se da je uvijek po mom i necemo imati problema... :D :D

Mifko je ubola poentu. O tome govorim.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
richa je napisao:
Slabo su te naucili...
Mora se znati ko vozi traktor, a ko kapiju otvara. :D


:lol:

Mifko je napisao:
Sto se tice posla i radnih mjesta, to mi je sasvim ok, normalno. Ali kucanski poslovi su druga stvar, uredu je da se medjusobno pomazemo i sve to, ali da ce mi muskarac praviti rucak i prati sudje, a da ja lezim (a nisam bolesna), nemam mi smisla. Kao sto ja ne trebam popravljati stvari po kuci dok on gleda tekmu.
Ja vjerujem u jednu stvar, a to je dogovor. Dogovorimo se da je uvijek po mom i necemo imati problema... :D :D


I poslovi u kući. Ja pravim sa mamom ručak, stavljam suđe da se pere (imamo mašinu za pranje pa to sve ubacimo jer je praktičnije) čistimo, usisavamo i pomažem joj oko toga kad god treba. Sa tatom isto radim neke fizičke poslove oko kuće u dvorištu i slično. Sve u redu je tu, ne izigravam neko ludilo sad ali meni to nikad nije prestavljao problem a nisam ni previše razmišljao o tome.

To mi je oduvijek bilo normalno i nešto oko čega nema diskusije. Za to si zadužen i to trebaš uraditi, kraj :) A i jedno i drugo mi može dobro doći u životu zar ne :wink:

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Dok si ti jos uvijek dijete onda je ok, radis sve poslove. :D :D Ali nisam skontala da si rekao da i tata stavlja sudje u masinu, ili da mama popravlja ogradu oko kuce. Ipak ima nade za tebe... :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Tata sve radi, baš sve. Vjerovatno zato što su ga tako naučili jer je odrastao i školovao se u SWE. A mama je više tip ženskih poslova. Mada ne sporim da ima žena koje žele da zadrže tradicionalnu podjelu (muški i ženski poslovi u kući) i to je skroz u redu, neko se tako lakše snalazi i nemam problema s tim :)

U stvari, najbitnija stvar je da se stvaraju radne navike bilo kakve, jer teško ćeš ti promjeniti tog budućeg muža da ti popravi ogradu ako su mu u životu sve stavljali na tacni i nije se potrudio oko ničega i naučio je da sve rade za njega. Ili neku ženu buduću, to je samo promjer. Uzdravlje 8)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
E, niko ne moze napraviti invalida od covjeka kao sto to mogu roditelji od djece. U familiji imam dosta primjera gdje momci od 20 i kurus godina ne znaju jaje ispeci kad su sami, ili ne daj boze sta drugo. Tako moje tetke sad moraju spremati hranu njima za par dana ako negdje idu, pa ako bi gospoda to znala staviti u mikrovalnu i ugrijati ili ce ici u grad jesti, nije im problem. Dok si dijete trebas znati sve raditi, pa kad si na faxu neces cekati mamu da ti nesto dodje napraviti ili pospremiti sobu. Kad se ozenis, nadjes nekog s kim dijelis misljenja i interese i nece biti problem vezano za to, najbitnije je da se dogovorite, tj da je uvijek po zeninom. :) :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
:lol:

Nije problem da sve bude po ženinom ako je pametnija i snalažljivija od mene. :P U glavnom slažemo se. Bar meni je još gore kad žensko ne zna baš ništa u kuhinji. Da se jednog dana nađemo zajedno.. šta da ja radim s takvom ženom, da svaki dan idemo po restoranima. Ehhhhhh ne želim to. :angry3:

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Super je sva ta prica o zenskoj emanicipaciji, pravima, ravnopravnosti. Neka glasaju ako im je toliko stalo do tog :D :D :D
Daleko od tog da sam ja za to da zenu treba zatvoriti u kuhinju i zavrsena prica, ali mora se neki red znati.
Prvo, sta ce ti zena ako ne zna smotati 200 sarmi za drustvo?! Bez pite kod mene ne bi mogla uci u dvoriste, a kamoli preci prag :D Ja sam poguzija, tj, volim se dobro najesti pa nek' sve gori, zato i volim kuhati. Ti se uvijek mozes praviti budala, kao da nista ne znas po kuci raditi, ali kad nje nema da se opet mozes snaci, jer i mi to radimo :) kao ne znam ja otvoriti tamo neku teglu, ne mogu, ali samo kad ste vi tu :) :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hahahahaha! :D
Upravo tako. Ja htjela ili ne nekako ne mogu da cijenim žensku glavu koja ništa ne zna i još se s tim diči, ili muškarca koji ne zna odvrnuti sijalicu kad ista krepa.

A što se Skandinavije tiče tamo je posebna priča, priča mi komšinica koja je u Danskoj da je vidjela xxxy žena koje voze šlepere, rade na građevini, jedva dočekale da se dokažu kako umiju da rade muške poslove nakon što su im priznali jednakopravnost polova. Kaže ona da im je rekla - samo vi nastavite ja nemam ništa protiv, nisam toliko luda za tim izjednačenjem poslova jer kod nas je to davno prije stupilo na snagu pa smo se do sad zasitile muških poslova.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3817
E sad cu vam ispricati pricu iz komsliuka...
Dakle komso je po struci autolimar (spor do bola nikad ga docekati da zavrsi nesto, a skontacete i zasto), a komsinica klasicna domacica i radi neki posao mislim cuva neku stariju osobu. E sad taj komso voli pricati ko navijen i stalno bi pricao ne bitno jel tebe to zanima ili ne, bitno je samo da te vidi i onda se nastavlja. Dok je komsinka vrijedna ko pcela, sve radi i nista joj nije tesko. Sad njihov sin gradio kucu i oboje su bili na radovima, njega su stavili na mjesalicu, a ona je dodavala blokove i radila na strujnoj dizalici. Znaci fizikalija teska. Inace majstor je bio isto komsija, taj je lud sto se tice rada, moze raditi bez prestanka 24h i tako puta 7 :D...E sad pri kraju radova, jutro, ustaje komso na pokrivanje je kuce i zali se kako ga je majstor unistio sa poslom kako ga bole koljena da se ne moze pomjeriti itd., komsinka je tu i dalje da dodaje crijep :) ...
Zavrsilo se to sve i sad je festa navece, a komso plese li plese kao da je navijen, nema bolu noge, bolu ledja, ne pokriva sin svaki dan kuci...Govori meni majstor mozes li ti skontati ovo :lol: :lol: :lol:
I nije to sve, da bi sve bilo crno do bola i da komsinka ne bi morala pilati onu gradju za potpalu rucnom testerom kupi on njoj onu na struju da se ona ne muci...
Ja kadar nevera, a i inace imam komsiluk da bi se svaki dan mogla jedna epizoda pristojno humoristicne serije snimiti. :D

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Pa to je istina, znam da je moja baba sve morala raditi, i u kuci, i oko kuce, orala sa volovima i ostale gluposti dok djed ode po penziju, popije sve u "citaoni" i jos usput ga uspiju zajebati da proda konja za dz. :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To je kod nas u Hercegovini česta pojava (nije ni čudo kad je CG blizu) da su žene na selima radile kao konji a muškarci ispijali vino i igrali domine.
Srećom kod mene u porodici se uvijek znalo šta je muški a šta ženski posao, a potrefilo se da je muška populacija samouko-bogomdana za skoro sve majstorske poslove.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Sve do jednom. Kad ga je baba sacekala sa pistoljem na vratima pa kad je prespavao u stali onda je malo dosao sebi :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: Taj rad! :D
Ima ovdje jedna priča koja se stalno prepričava, navodno muž i žena na selu crnčili na njivi čitavi dan, zajedno otišli i zajedno se vratili kući i on njoj - stavljaj večeru, šta čekaš. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 01 Dec 2012, 17:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stvar navike :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 03 Dec 2012, 11:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2003, 13:12
Postovi: 199
Mene zena redovno tjera da perem zavjese,posto redovno brisem budalu od njih......:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 03 Dec 2012, 11:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Onda to radi na samo jednim zavjesama, nemoj se po cijeloj kuci praviti budala. :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 03 Dec 2012, 13:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma ja bi ti ugradila venecijanere na prozore a zavjese pobacala, pa se de obriši ako smiješ. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 03 Dec 2012, 14:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
U jbt :o :o

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kucni poslovi? :)
PostPoslato: 03 Dec 2012, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2003, 13:12
Postovi: 199
Ajd ti stavi venecijanere pa zovi da probamo :).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs