banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Ne znam da li postoji slična tema te se stoga unaprijed ispričavam administratorima.
Koliko vas bi htjelo pristupiti swinger udruzi i imati članstvo tamo?Recite mi što mislite o ovom načinu iskazivanja seksualnosti i slobode u vezama? Upravo se otvara jedna takva udruga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav i dobro dosla!

Ja licno sam protiv toga, smatram da voljena osoba ne bi prihvatila da vodim ljubav sa drugom zenom, niti bih ja prihvatio. Mislim da je to za osobe kojima je seks centralna stvar u odnosu. Moze li jedno pitanje za tebe? Volio bih znati kakav je odnos izmedju tebe i tvog partnera, jesi li zadovoljna u svakom pogledu? Nadam se da nisam indiskretan.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Eh Hristove, nisi u modi izgleda (kao ni ja) danas je "in" biti lažov, petljati, lagati sve dok se ne zapleteš u vlastitu laž.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Hristov je napisao:
Pozdrav i dobro dosla!

Ja licno sam protiv toga, smatram da voljena osoba ne bi prihvatila da vodim ljubav sa drugom zenom, niti bih ja prihvatio. Mislim da je to za osobe kojima je seks centralna stvar u odnosu. Moze li jedno pitanje za tebe? Volio bih znati kakav je odnos izmedju tebe i tvog partnera, jesi li zadovoljna u svakom pogledu? Nadam se da nisam indiskretan.


Ja sam krajnje zadovoljna svojim seksualnim životom. No mene,kao menađericu takvog kluba, zanimaju potencijalni članovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ovo sa swingerima i nacin na koji se simpatizeri odnose prema tome me navodi na zakljucak kao da zele da swingerovanje institucionalizuju tim nekim terminima poput "ispoljovanje", kao da se radi o nekoj umjetnosti i kreativnom ispoljavanju. Rusticnim jezikom receno, swingerovanje je trazenje seksualnog zadovoljstva iznad zadovoljstva koje nam pruza partner/ka ili jednostavno zato sto nam partner/ka ne pruza nikakvo zadovoljstvo a posto je seks nama veoma vazna stvar pokusavamo to zadovoljsvo naci kod drugih. Za mene je razlika izmedju swingerovanja i prevare samo ta da se swingerstvo odvija sa prvobitnim kompromsiom izmedju partnera. Miss ruza, ako nisam u pravu molim te da me ispravis.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Talija je napisao:
Eh Hristove, nisi u modi izgleda (kao ni ja) danas je "in" biti lažov, petljati, lagati sve dok se ne zapleteš u vlastitu laž.


Svingeri ne lazu. Oni idu skupa.
Ne privlaci mi ta ideja. Imam covjeka kojeg volim i sa njim uzivam. Ne treba mi neko drugi/treci/deseti da bi zadovoljio moje potrebe.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Baš mi je milo što si srećna.

U principu ne moraju parovi da budu dio swing družine, tu samci nalaze svoje a takođe i pojedinačno bračni partneri.
Inače, u većini slučajeva u braku je, na žalost, više laži nego istine, nego srećom mnogo toga ostane zauvjek nesaznato, jer kada bi se sve tajne znale bilo bi veoma mnogo razočaranih ljudi. 8)
Da ima srećnih parova je izuzetak koji potvrđuje pravilo, a što me i tješi jer da nije toga vjerovatno bih se razočarala.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Swingeri su najčešće parovi u braku koji razmjenjuju partnere kako bi uklonili monotoniju uzrokovanu višegodišnjim zajedničkim životom. Oni najčešće ostvaruju svoje seksualne maštarije i razbuđuju strast. Ovdje je riječ o kompromisu partnera za spolnim odnosom s drugim ljudima.

'Legenda kaže da je swinganje nastalo kod američkih pilota, koji su imali oko 20 do 25 godina, bili su visoki, vrlo zgodni i popularni. Tih godina je bilo puno nesreća. Kako su puno pogibali, spontano je nastalo swinganje. Kada djevojka ostane bez mladića njegov najbolji prijatelj pomaže da ona opstane, a tako radi i njezina najbolja prijateljica. Tako je nastao mit o swingerima', kaže seksolog Simo Mraović.
I seksolog Simo Mraović smatra kako swinganje može proći bez posljedica na brak. No upozorava kako je bitno da su parovi sigurni jedni u drugog i u svoju ljubav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ako se radi o sigurnosti u uzajamnu ljubav, zar su orgije sa nepoznatim osobama rijesenje za monotoni zivot? Pored toga, postoji mogucnost prenosenja bolesti jer dolazi svakakvi ljudi zedni seksa. Osim toga, budimo realni, ako otkrijemo da nas druga osoba moze zadovoljiti vise nego vlastita partnerka, zar nece doci do cesceg odlaska toj drugoj osobi? Osim toga, pogotovo u nasem drustvu postoje neke predstave o moralu u cije se okvire ne uklapa orgijanje sa nepoznatim osobama.
Zamisljam, ulazim u prostoriju, i tu cekaju recimo 20-ak ljudi zednih seksa, i sad ja kao treba da izaberem damu koja ce me zadovoljiti, a moja zena mirno to prihvaca i trazi sebi mustanga? Nije mi jasno nikako.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 11 Nov 2009, 19:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Čujte ja sam samo navela legenda koja je nastala iz radova i razmatranja psihologa i sociologa. Nisam je ja izmislila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
miss.ruza je napisao:
No mene,kao menađericu takvog kluba, zanimaju potencijalni članovi.

Slabe vajde da ćeš ih ovdje naći.... možda ti se jave na pp latentni članovi širokih nazora.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Svatko ima svoju viziju ispunjavanja ljubavi, sexa i dosadnog života. Svatko je drugačiji a što se tiče bolesti ne bih se složila jer se koristi odgovarajuća zaštita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Sve je to OK, ali za mene to nije tek jedna od mnogih sklonosti koje ljudi imaju, ljude koji su spremni da daju svoje tijelo besplatno nekom neznancu da slini nad njima ne mogu a da ne gledam kao... Pa prostitutke barem naplate. Ovako se svodimo na nivo zivotinja, sex & go.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Talija :lol:

Miss.Ruzo... Sta konkretno otvaras? Prostor? Portal?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Hristov je napisao:
Pa prostitutke barem naplate. Ovako se svodimo na nivo zivotinja, sex & go.


Tacno. Prostitutke su jos i korisne drustvima, mislim da je zahvaljujuci njihovim aktivnostima ( bez ulazenja u moralni aspekt istih ) u drustvima smanjen broj silovanja i slicnog nasilja nad zenama. Pod uslovom da to sto rade, rade bez bilo cije prisile.

Swingeri i njihova praksa su mi odvratni ( sa velikim O ).

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ako na ta okupljanja dolazis bez partnera jer moras donijeti pismeno dopustenje ili nesto drugo? :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 21:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
ajkula je napisao:
Talija :lol:

Miss.Ruzo... Sta konkretno otvaras? Prostor? Portal?


Prostor se otvara i naravno svi adekvatni uvjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 21:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
skeva je napisao:
Ako na ta okupljanja dolazis bez partnera jer moras donijeti pismeno dopustenje ili nesto drugo? :D


Pismeno dopuštenje nama ne treba :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 21:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Nov 2009, 18:25
Postovi: 9
Japanese_rose je napisao:
Hristov je napisao:
Pa prostitutke barem naplate. Ovako se svodimo na nivo zivotinja, sex & go.


Tacno. Prostitutke su jos i korisne drustvima, mislim da je zahvaljujuci njihovim aktivnostima ( bez ulazenja u moralni aspekt istih ) u drustvima smanjen broj silovanja i slicnog nasilja nad zenama. Pod uslovom da to sto rade, rade bez bilo cije prisile.

Swingeri i njihova praksa su mi odvratni ( sa velikim O ).


Swinganje je za neke radost udvoje i više se prakticira nego što se misli. Dapače svatko ima svoje mišljenje i to je u redu. Ali svatko ima svoje maštarije i neki ih ostvaruju neki ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Swinger udruga
PostPoslato: 11 Nov 2009, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
A gdje ti je taj klub :lol:
Izvini, morala sam.
Meni ne treba, od skora sam u braku i jako sam zadovoljna svojim seksualnim zivotom, ali ne osudjujem osobe koje odlaze u takve klubove. Ako osjecaju potrebu a cine to uz dogovor i obostrani pristanak, zasto da ne?.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs