banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
Parovi bi trebali razmisliti da pocnu spavati odvojeno, tvrde strucnjaci.Nail Stanley,specijalist za spavanje, smatra da djeljenje krevata može biti uzrok svađama., najčesče zbog hrkanja, natezanja posteljine i nedostatka sna.Studija je pokazala da parovi koji djele krevet u prosjeku od 50 posto više pate od poremecaja sna.Dr Stanlay, koji spava odvojeno od svoje supruge ističe , da povjesno gledano nikad nije bilo uobičajno da ljudi djele krevet.Kako tvrdi tradicija bračnih postelja je poprilično nova.Bračni kreveti su se počeli javljati sa industrijskom revolucijom, kada ljudi masovno sele u grad i zbog nedostatka prostora djele krevet.Ako vi i vaš partner spavate savršeno u istom krevetu, nema potrebe mjenjati tu naviku., no ako imate nekakvih problema. nemojte se ustručavati promjeniti ležaj.Prije viktorijanskog vremena bilo je normalno da supružnici spavaju odvojeno, tako su stari Rimljani bračni krevet koristili samo za seks, ali ne i za spavanje.Loš san povezan je sa depresijom,bolesti srca, moždanim udarom,bolestima pluća, prometnim i industrijski nesrećama ali i sa razvodom.LJudi misle da spavaju bolje kad su s partnerom, no istraživanja govore suprotno- kaže sociolog Robert Meadows.On je proveo istraživanje na 40 parova i došao do zaključka da ako se on ili ona okreču u snu , šanse da probude partnera su 50 posto. No unatoč tome većina bira zajedničku postelju. Tek mali postotak se odlučuje za odvojen krevet.

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Poslednji put menjao čokolada dana 02 Okt 2009, 13:20, izmenjena 4 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:42 
Nema te stranice/ne postoji.

U svakom slushaju pretpostavljam da je u pitanju josh nekakva glupost, tojest neka studija u kojoj su jedni uchesnici radili jedno, a drugi drugo i na kraju se ispostavilo da je brachni krevet los za vezu i zdravlje...neshto chime bi se popunio prostor u novinama tipa "blic zena", "ljepota i zdravlje" i slicno... :wink: :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
Da, da , pogodio si , a evo prepisala sam šta su istraživali ja mislim da je ovo tačno .

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Poslednji put menjao čokolada dana 01 Okt 2009, 13:55, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
slabo su oni to istrazili.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:50 
Et'...

Mada normalno je da cesh lose spavati ako stalno neshto buchi (kao hrkanje npr), takodje to moze biti i pas koji laje kod komshije, ili jak vjetar ili milion stvari, stres naprimjer.

Druga stvar ako ti se zena stalno okrece i vrti u krevetu onda i tebe stalno budi i normalno je da se ne mozesh naspavati...mislim tu ne trebaju nekakva istrazivanja jbt, sama logika ti to govori...

Ja pogotovo zadnje 3-4 noci slabo spavam...navikao kako sam morao zadnjih mjesec da se budim u 6:15 i ostalo mi tako...valjda cu uskoro opet u cugu odspavati 6-9 sati...


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
eto moj cvoka sta si naso, nece ni da spava s tobom. cccc. kaze istrazili da ne valja...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Koje preseravanje... Meni je baš super spavati u istom krevetu... Budale jedne.. :roll:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
...A i danas ima svakakvih strucnjaka u p.m....de pustite to kraju nego samo "akcija" prije spavanja i nema tog hrkanja ili okretanja u snu da moze da zasmeta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
koliko cesto vode ljubav ozenjeni muskarci (udate forumasice)?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
mislim da se ovdje misli na onako bas postarije bracne parove

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
skitnica je napisao:
mislim da se ovdje misli na onako bas postarije bracne parove

pa eto, nek se navede, ne mislim da ima bas tako starih.
eto, nisam imao priliku da to dozivim, a bas bez ikakve zeze me to zanima. znam da je individualno i od slucaja do slucaja i od perioda do perioda, ali ako se uzme neki prosjek, koliko cesto to bude?
5x sedmicno, 3x, 2x? stvarno ne znam.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
cicak je napisao:
koliko cesto vode ljubav ozenjeni muskarci (udate forumasice)?


dobar naslov za jos jednu temu...cicak otvaraj temu pa da cujemo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Kako kad. Nekad se zatrefi 1 sedmicno,a nekad 5x...

Sto se tice spavanja sam,meni je to vec odavno pasiji,navika,sta li....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
EiLeen je napisao:
Koje preseravanje... Meni je baš super spavati u istom krevetu... Budale jedne.. :roll:


meni nije,ja obozavam svoj krevet 220x260,spavam dijagonalno,tako da mi smeta bilo ko u krevetu dok spavam :)
ok,simpa je kad te neo zagrli ili kad se nekom spakujes u krilo,al' kad spavam...no way 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
moj _zoka sta si doceko???

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:24 
Citiraj:
ja obozavam svoj krevet 220x260

Al' i mjere kreveta zna... :D




Ja u zadnje vrijeme ni ne rasklapam krevet, samo zafrljachim u njega i k'o top zaspem... :oops:


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
čokolada je napisao:
Parovi bi trebali razmisliti da pocnu spavati odvojeno, tvrde strucnjaci.Nail Stanley,specijalist za spavanje, smatra da djeljenje krevata može biti uzrok svađama., najčesče zbog .... natezanja posteljine ....


Sad znam zasto toliko razvoda ima i znam da su svi razvodi opravdani. Mislim, ono, natezati posteljinu, uzas!

Ne postoji nista na ovom svijetu sto se moze uporediti sa time kad mi djevojka koju volim lezi na grudima a kosa rasuta po mom torzu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
cicak je napisao:
moj _zoka sta si doceko???

drugu sobu i drugi komp :lol:
TensSa,znas i sam da sam egoista :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
cicak je napisao:
azdajica-ny je napisao:
cicak je napisao:
moj _zoka sta si doceko???

drugu sobu i drugi komp :lol:
TensSa,znas i sam da sam egoista :)

sto ce se onda zenit? da mu ima ko zvonit? cuj drugu sobu? sta ce vam djeca na to reci? a komsije? a mediji? vidis kako brad-angelina stalno u novinama radi toga.
moj _zoka, a dje je osjecaj da nekoga napipas u mraku i da znas da je tu i da si sretan i da ti je toplo? i ujutro kad se budis da znas da je tu, da te poljubi. da ti se prigrli, da ti kaze dobrojutro. ili eventualno u po noci da se opalite, jer je tako doslo?
da je meni ko sto nije, ja to ne bih nikad dozvolio.
spavam i ja u krevetu 180x200. jebo praznu postelju. da je bogdo upola manji ali da ga dijelim s onim koga volim.

hehe ,malo se i ja zezam,ali cinjenica je da mi je problem dijeliti krevet sa nekim,ma koliko osobu volim,ionako jako loshe spavam,jos da je neko koji cm od mene... :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs