banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 04:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Rakun_Slavko je napisao:
U nekoj emisiji, da li na RTS ili na HRT sam vidio sliku, djelo nekog slikara, mislim da je domaci u pitanju, kako roditelji vode ljubav na kaucu, obuceni, a pored se jedno ili vise male djece igraju (oko 4 godine), mislim a je tu i neki kamin u blizini, tako nesto, bila je jako lijepa slika, bas su objasnjavali njeno znacenje, i kako nema nista bolesno na njoj.

Mozda nije slika bolesna, ali slikar jeste.
Da, da... sex je normalna stvar, nesto prirodno, blabla... ali zna se gdje i kada i pred kim. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Bilo je potanko objasnjeno od strane psihologa, zbog cega nema nista lose u slici.
Mislim da je ambijent u koji je smjestena, neki 18-i ili 19-i vijek, tradicionalna porodica, djeca/ili vise njih se igraju na podu, a roditelji vode ljubav, doduse obuceni, osvjetljeni vatrom iz ognjista.
Mislim da nema u tome nista lose, jeste pretjerano za nase pojmove, ali postoje kulture u kojima je to sasvim normalno, kao i pokazivanje nagog tijela.
U slucaju ove slike, ako se dobro sjecam, objasnjavano je o tome kako se ne treba stidjeti nagog tijela, te kako je vodjenje ljubavi nesto sasvim normalno i cisto, nista sramotno i lose, o tome kako ti roditelji na taj nacin, a i usmeno, uce djecu o svim odnosima unutar porodice.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Rakun_Slavko je napisao:
U slucaju ove slike, ako se dobro sjecam, objasnjavano je o tome kako se ne treba stidjeti nagog tijela, te kako je vodjenje ljubavi nesto sasvim normalno i cisto, nista sramotno i lose, o tome kako ti roditelji na taj nacin, a i usmeno, uce djecu o svim odnosima unutar porodice.


Da li ti podrzavas taj stav? Uradio bi to isto na oci tvoje cerke?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
NE.
sramota za moje godine.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Negdje sam vidio da u Njemackoj neki psiholozi ili doktori, nisam siguran ko, preporucuju ocevima da se igraju sa .......... svojih kcerki, kako se kcerke kasnije ne bi stidjele svog tijela ili svoje golotinje. Pitam se da li recimo psiholozi i doktori imaju svoje psihologe, odnosno doktore koji ih lijece.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
ajkula je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
U slucaju ove slike, ako se dobro sjecam, objasnjavano je o tome kako se ne treba stidjeti nagog tijela, te kako je vodjenje ljubavi nesto sasvim normalno i cisto, nista sramotno i lose, o tome kako ti roditelji na taj nacin, a i usmeno, uce djecu o svim odnosima unutar porodice.


Da li ti podrzavas taj stav? Uradio bi to isto na oci tvoje cerke?


Ja bih "flash-ao" za sina, majka za kcerku :lol: :lol: :lol:
Kompleksno pitanje, a moram se tusirati, odgovorim kasnije :)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 12:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Golotinja pred djecom ne,razgovor o tome i o seksu(naravno,normalan razgovor) da.Seks pred djecom.......ni u ludilu. :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ajkulo, evo moje razmisljanje na tu temu.
Mislim da samo tijelo, nema seksualni "prizvuk", samo po sebi, osim ukoliko mu ne zelimo dati takvu svrhu, svjesno.
Golo musko ili zensko tijelo je samo cinjenica, priroda covjeka, i u tome nema nista lose. Isto tako, ne bih se pojeo od blama ili sta ja znam cega, ukoliko bi me slucajno sin/cerka vidjeli nagog. Ukoliko se ne koristi u seksualne svrhe, potpuno mi je normalno necije nago tijelo U OKVIRIMA PRIVATNOSTI, dakle, svoga doma, ili na mjestima predvidjenim za to (nudisticka plaza), kao i predmet umjetnosti/nauke. Tako da ne vidim sta ima lose ako odem sa djecom na ljetovanju na nudisticku plazu, a isto tako, nista strasno ako mene ili zenu djeca vide gole u kuci. Tu sam ti obrazlozio taj prvi cimbenik - ljudsko tijelo, ali ne kao seksualni objekat, vec kao nuznost postojanja, po mojem vidjenju.

Vodjenje ljubavi je normalan dio braka i porodice, bez kojeg, na kraju, porodica ne bi ni postojala. Koliko moze dobra ili losa da donese vodjenje ljubavi pred djecom je veliko pitanje... Licno, smatram da je to malo previse, barem za danasnje pojmove seksa, privatnosti i porodice, jer su razlicite generacije razlicito vaspitane, a u 99% danasnjih porodica, seks se drzi iza zatvorenih vrata, za sada mu je tamo i mjesto. Kada bi se odgajale generacije koje bi se ucilo da seks pred roditeljima ili djecom nije nista lose, kao recimo nama sada ljubljenje pred djecom/roditeljima, njima bi taj seks bilo sasvim normalno, bas kao sto je sada nama to nenormalno.

Smatram da to, za sada, i nije bas normalno, i u sadasnjem okruzenju, djeci bi nabilo komplekse i traume, dakle, krajnje je nepozeljno, koliko god mi vaspitali djecu, ipak ce okolina i mediji imati bitnog uticaja. E to bih sada htio reci da je JAKO BITNO, da razgovaramo sa djecom o seksu, o dobrim i losim stvarima koje nosi, o njegovom psiholoskom znacaju za razvoj i zdravlje licnosti kao i zdravlje i razvoj veze izmedju partnera. Razgovor ne treba da se svede na to "Koristi zastitu, nemoj sa svakom budalom", vec se treba kod djece stvoriti zdrava slika o seksu, kao cinu najvece intimnosti i velikog povjerenje izmedju dvije osobe, ne smije se dozvoliti uticaj danasnjeg drustva i vrsnjaka, te da se djete osjeca kao debil, jer jedino u drustvu nije imalo seks, a vec mu je 16 godina, te da hrle u seks sa prvom osobom sa kojom im se pruzi prilika, da ne bi bile u "zaostatku"... Dakle, da sa jedne strane djete nema gadjenje, strah, da smatra seks za nesto gresno, nesto kvarno ili nesto nedostizno, a da sa druge strane, ne uzme to zdravo za gotovo i krene za 13 pohode i mijenja partnere kao carape. Razviti zdravu sliku i stav kod djeteta o seksu, naci zlatnu sredinu, da se ono dobro osjeca u svojoj kozi i da se normalno nosi sa seksualnoscu.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 14:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Jednom je vrlo gotivno bilo na stepenistu zgrade Skupstine opstine...jedne male opstine u okolini BL...naravno, uhvatili su nas

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2009, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
probaj sljedeci put ispred zgrade vlade,
tamo ionako ne dolaze redovito, mozda prodjes neprimijecen.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2009, 23:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
klauss je napisao:
Jednom je vrlo gotivno bilo na stepenistu zgrade Skupstine opstine...jedne male opstine u okolini BL...naravno, uhvatili su nas

Ko uhvatio? Kako uhvatio? Hoćemo detaljeeee! :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2009, 22:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
uhvatile nas dvije cistacice..jer je vec bilo rano ujutro, nismo kontali da one tako rano dolaze...mada, sigurno, sad kad razmislim, podsvjesno smo znali da neko moze naici, mozda je to bilo...hm, primamljivo...znam kad je nastala vriska, da nam je bilo neugodno,ali u jednu ruku kad god se sjetim toga, smijem se:)nikad vise na prostoru lokalnih vlasti, sto me opet ne odvraca od entitetske...ili jos bolej "drzavne" ha ha..hm, kad razmislim, dole bas opustena atmosfera kod dodika, fontane, prigusena svjetla, mozda ima i neka muzika...ha ha ha

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2009, 23:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
Jest, meni i mojim kolegama na javnom mjestu digo se .uac. Naime po završetku srednje škole, odlazilo se na ekskurzije. Nezaboravnih 10 dana na otoku Rabu. I jednog dana hoćemo nas grupa drugara otići na nudističku plažu. Pravilo je da prije ulaza moraš već bit bez odjeće. Oni smjeliji odmah skidaju kupaće, među kojima sam bio i ja. Špalir veoma lijepog ženskog razgolićenog tijela skoro na sve nas je pozitivno uticalo nakon desetak metara. .určevi onako zapeti ko puška brzo su nas otjerali u vodu na hlađenje. Nemožeš se ohladit. Svi pomodrili od hladnoće, tresemo se ko prut. Jedni probaju izaći iz vode ali se ubrzo vraćaju. Neka grupa švabica nas primijetile, pa u smijeh, najgore one od 16 do 18 godina, vjerovatno sa razlogom. Može im sa na njima se nevidi. Smirivanje je trajalo bogami i do 2 sata Jedanom od drugara nikako nije išlo za rukom. Dočeka skori zalazak sunca. Ipak dogodovštine sa plaže urodile su plodom u preostalim danima na Rabu. Uh jete bilo lije........po.
Ovo je živa istina, nije lovačka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2009, 23:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
peki je napisao:
Jest, meni i mojim kolegama na javnom mjestu digo se .uac. Naime po završetku srednje škole, odlazilo se na ekskurzije. Nezaboravnih 10 dana na otoku Rabu. I jednog dana hoćemo nas grupa drugara otići na nudističku plažu. Pravilo je da prije ulaza moraš već bit bez odjeće. Oni smjeliji odmah skidaju kupaće, među kojima sam bio i ja. Špalir veoma lijepog ženskog razgolićenog tijela skoro na sve nas je pozitivno uticalo nakon desetak metara. .určevi onako zapeti ko puška brzo su nas otjerali u vodu na hlađenje. Nemožeš se ohladit. Svi pomodrili od hladnoće, tresemo se ko prut. Jedni probaju izaći iz vode ali se ubrzo vraćaju. Neka grupa švabica nas primijetile, pa u smijeh, najgore one od 16 do 18 godina, vjerovatno sa razlogom. Može im sa na njima se nevidi. Smirivanje je trajalo bogami i do 2 sata Jedanom od drugara nikako nije išlo za rukom. Dočeka skori zalazak sunca. Ipak dogodovštine sa plaže urodile su plodom u preostalim danima na Rabu. Uh jete bilo lije........po.
Ovo je živa istina, nije lovačka.

E ovo se zove (pre)potencija!
Moj naklon! :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2009, 23:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
Talija, nemoj da bude prvelik naklon. Podsjeti me na jedan, isto li...jep događaj u parku gdje se istom rađalo iskustvo u ovom poslu od Boga dat. Moja tadašnja "Velika" ljubav, prihvatila da mi podari ono svoje stavrčice. Nakloni se preko naslonjača klupe u parku, a ja sav zbunjen, prvi put, šta ćeš, očekujem prodor u drugi svijet. Zamišljam, znaš ono, da li ću uspjet. Da se neću obrukat. Spetljo se ja. Svlačim gaćice, pa nikad. Dok ja to sve obavi, ja i procuri. .ebiga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2009, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ajde de, ta svakom se to bar jednom desilo,
nista strasno...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2009, 00:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
Imado ja popravni, ovaj put u ugodnom ambijentu. Uvjerava ona mene od kada smo se upoznali da sam ja njoj prvi i znate sva ona ženska uvjeravanja. Ja momčić, zelenko, naravno podučen teoretskih od nekih starijih u ovom poslu, kako ti žensko nemoze podvalit nevinost i ubrzo zaključi kao onaj u "Orlovom gnijezdu" i nabrzo se raziđosmo. U svakom slučaju hvala joj što da i ono što joj je preostalo.

E više neću samo ja o sebi. Dajte i Vi malo svoje priče. Ali ono iskreno, iz dna duše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2009, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Golotinja pred djecom ne,razgovor o tome i o seksu(naravno,normalan razgovor) da.Seks pred djecom.......ni u ludilu. :roll:



slazem se, u potpunosti!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2009, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
peki je napisao:
Imado ja popravni, ovaj put u ugodnom ambijentu. Uvjerava ona mene od kada smo se upoznali da sam ja njoj prvi i znate sva ona ženska uvjeravanja. Ja momčić, zelenko, naravno podučen teoretskih od nekih starijih u ovom poslu, kako ti žensko nemoze podvalit nevinost i ubrzo zaključi kao onaj u "Orlovom gnijezdu" i nabrzo se raziđosmo. U svakom slučaju hvala joj što da i ono što joj je preostalo.

E više neću samo ja o sebi. Dajte i Vi malo svoje priče. Ali ono iskreno, iz dna duše.

Niste se valjda razišli zato što ona nije bila nevina? :confused3:

Pa zar bi bila bolja da je negdje kod plastičnog hirurga zakrpila himen? :angry3:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2009, 15:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Dječija posla Talija... Ja nisam nikad a tako bi volio recimo na Empire State Building-u ... 8)

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs