banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 16:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 13:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Zar to znaci da oni koji nisu imali srecu odrasti u ljubavnoj i harmonicnoj okolini-porodici nece imati mogucnost da sami nadju put do "zdravih"odnosa prema drugima koja ce se isto kao tvoja bazirati na toleranciji i povjerjenju????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
rosy pile :wink: fina su ta tvoja mastanja , al da te napomenem : kad se izadje iz snova relanost je uvijek "malo" drugacija :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 19:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Argentina je napisao:
Zar to znaci da oni koji nisu imali srecu odrasti u ljubavnoj i harmonicnoj okolini-porodici nece imati mogucnost da sami nadju put do "zdravih"odnosa prema drugima koja ce se isto kao tvoja bazirati na toleranciji i povjerjenju????????


Narano da sene moze sve generalizovati, no u vecini slucajeva djeca losih brakova su nekako i sama izmedju dve vatre, rastu pod cudnim uslovima za vaspitanje i kreiranje sopstvennog misljenja i nacina prosudjivanja.
Ne mora da bude uvijek, no mislim da je to u vecini slucajeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 19:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
banjalucanka je napisao:
rosy pile :wink: fina su ta tvoja mastanja , al da te napomenem : kad se izadje iz snova relanost je uvijek "malo" drugacija :wink:


hehe hvala banjalucanka za ovaj nadimak..."pile" svidja mi se :)))))

Svi stvaramo svoju realnost, prevashodno svojim nacinom razmisljanja, misljenjem, zivotnim principima.
Ne mastam previse, mozda to tebi tako izgleda, potpuno sam realna i skromna osoba...

pozdrav banjalucanka :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Neko je vec napisao, ali eto cisto da ponovim.
Brak nije potpis na papiru, tamo ne pishe da ce taj brak da traje,
da ce supruznici da se vole, postuju, tamo ne pise NISTA.
Samo 2 potpisa na papiru.

Rosy je napisao:
Mislim da brak ne treba da bude produkt interesa, tudjih nametanja i slicno. Totalno sam protiv braka iz interesa, prividnog braka, braka na papiru, zbog ostvarenja nekih ciljeva(odlaska u inostranstvo, uspjeha,bogatstva itd..) :o

Gore sam naveo da je to potpis na papiru i da nema nekog dubljeg osim vizuelnog znacenja. Ne znam da je to ikoga obavezalo sta ce i kako ce da se ponasa u daljnjem zivotu.

Rosy je napisao:
Cak iako se takvo nesto desi, po meni je to jedna velika mrlja u zivotu,za sva buduca desavanja!


Znaci ljudi koji stupe u brak iz ljubavi i nakon par godina skontaju da su pogrijesili trebaju biti obiljzeni za citav zivot ?
Kao napravio si gresku, ubio si covjeka, pati sad .. a?? ma.. isuvise primitivno, malogradjanski ..

Rosy je napisao:
Takodje ne svidjaju mi se brakovi koji su posljedica samo trudnoce, tj.neodgovornog sexualnog zivota. Zbog toga mladi stupaju vrlo brzopleto u brak, ne upoznaju se dovoljno, i tada nastupaju komplikacije.


Ok. Kako bi ti postupila da se tebi tako nesto desi ?
Eto greskom, slucajno, ostala si trudna. I ?
Udaces se za decka ili neces?
Ako se udas onda ce to biti brak na silu, zbog trudnoce.
Ok, neces se udati, onda ces sama da odgajas to dijete, a
sama kazes da to nije zdrava sredina ako su roditelji
rastavljeni i da ta djeca su samo problematicna ?

Rosy je napisao:
Mislim da je za brak potrebna prava i istinska ljubav, osjacaj koji preplavi cijelo moje tijelo, i najsitniji kapilar moga tijela, istinsko razumijevanje druge osobe,postovanje, podrzavanje, pozuda u svakom pokretu. Po meni je to ono osnovno sto ce da drzi dve osobe da zive istim duhom..


Za to nije potreban brak, sve to moze da postoji i bez papira i potpisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 01:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Eto zulja me zulja citav dan tvoj post draga Rosy. Da nisam osoba koja ipak ima neki svoj stav o zivotu, mislim da bi provozala zilete po mojim venama ili se bar fino napila od tuge.
Rosy je napisao:
Mislim da na planiranje braka u velikom broju slucajeva utice odgoj i porodicni zivot roditelja, koji sluzi za primjer djeci.
Ja sam odrasla okruzena ljubavlju, u kuci punoj razumijevanja, vrlo sloznom i harmonicnom braku mojih roditelja, a i oni svojih roditelja, tako da sam ubijedjena da je sve to uticalo i na moje ponasanje kao i poimanje bracnih odnosa, povjerenja i medjusobne tolerancije.

Drago mi je, a vjerovatno i svim forumasima za tvoje presretno djetinstvo, za tvoje divne roditelje, harmoniju, ljubav......Nek si ti naucila sta je tacno, kako treba da se zivi i koje su moralne vrijednosti sa kojima ces ti da zivis do kraja zivota. Mi koji smo iz "samo " obicnih porodica, i imali smo probleme sa starcima ako ne prije onda u puberteti..........mi smo svi izgubljen slucaj i patit cemo do kraja zivota i nikad necemo biti sretni a kamoli da shvatimo sta je ljubav, da o braku ne pricamo.
Rosy je napisao:
Brak je svetinja i takvo nesto zloupotrijebiti zbog gore navedenih ciljeva je po meni grijeh.
Cak iako se takvo nesto desi, po meni je to jedna velika mrlja u zivotu,za sva buduca desavanja!

Hvala za iskrene cestitke i zelje svima nama koji smo se udali-zenili iz interesa. Sjetit cemo se tvojih savjeta kad nam bude lose krenulo i reci cemo tada:"Pa fino nam je Rosy govorila........".
Rosy je napisao:
Takodje ne svidjaju mi se brakovi koji su posljedica samo trudnoce, tj.neodgovornog sexualnog zivota. Zbog toga mladi stupaju vrlo brzopleto u brak, ne upoznaju se dovoljno, i tada nastupaju komplikacije.

Tu je vec Misk0 napisao sve............
Rosy je napisao:
Mislim da je za brak potrebna prava i istinska ljubav, osjacaj koji preplavi cijelo moje tijelo, i najsitniji kapilar moga tijela, istinsko razumijevanje druge osobe,postovanje, podrzavanje, pozuda u svakom pokretu. Po meni je to ono osnovno sto ce da drzi dve osobe da zive istim duhom, da streme ka istom cilju, da se drze skupa do kraja zivota.

Ehhhh, da mi je samo znati zasto ce te zeniti tvoj buduci suprug. Da mi je njega cuti.........
Rosy je napisao:
Totalno sam protiv prevare, bilo da se radi o braku ili vezi. Ako dodje do prevare, a muz ili zena , ili decki i djevojka, tvrde i mole za oprostaj, ocigledno je da tu nesto nedostaje i da vise to nije to to.
Ne bih imala snage za prevaru, jer voljeti nekog znaci voljeti ga cijelim bicem, i zeljeti i osjecati samo njega, prema tome sve ostalo nepostoji.... :angel:

I to se tebi naravno nece destiti..........bas si rodjena pod sretnom zvjezdom i da znas da ti bas zavidim. Vidis mene je moj bivsi suprug prevario, ali sad sam Rosy draga mirnija kad znam da je to zbog toga jer JA nisam valjala, jer JA ne dolazim iz idealne porodice, jer ga JA nisam voljela cijelim bicem ( a kako se to radi??????), jer..........
Rosy je napisao:
Treba biti dovoljn zreo za brak, bracne obaveze, zivot, imati smjelosti , snage i mogucnost da ispunis i izdrzavas porodicu.
Najlakse se potpisati za papir, ali treba steci prvo mogucnost da obezbjedis udobnost i siguran zivot svojoj porodici!

Posto ja znam da necu nikada, ma bas nikada zadovoljiti sve te kriterije, pogotovo sto se tice zrelosti............vise necu muski pol ni da pogledam kamo li da se petljam tamo do braka. A kamoli da nekome obezbjedim "sigurnost". Znas ja sam uvjek u zivotu okretala, a zivot je onda okrenuo kao sto je htjeo.
Zakljucak:
1. Draga Rosy, najbolje da kloniras Rosy u muskom polu, udas se za njega i sretan ti zivot..........
2. Prihvati da je teorija jedno a praksa drugo i da nisi sama u braku, nego da ima "na zalost" ili "na srecu" i ON
3. Ako ti nije tesko, izvini se na brzaka svima nama "opecatenima" i dozvoli i nama da se malo mjesamo, guramo, volimo i razvodimo.
4. Ispuni mi zelju broj 3, a ja obecavam da cu na izborima za predsjednicu agencije za bracno posredovanje glasati za tebe i bit cu ti prva stranka jer znam da ces mi ti Rosy naci pravog muza, jer kako se vec kaze..........TRECA SRECA (jednom iz gluposti, drugi put iz interesa, treci put iz??????........ljubavi?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 11:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Ja sam vec sve uglavnom na ovu temu napisala, samo jos par rijeci.
Prvo nije mi cilj prvog posta bio da napadam sve one koji imaju na neki nacin izreckan zivot, puno desavnja, razlicitih iskustava, da to osudjujem i da neko zbog toga reze vene.
To me uopste ne interesuje. Ja sam napisla svoje misljenje, a ako se neko nasao pogodjenim, sta cu mu ja.

Prvo misk0:
Brak na papiru je fakat, pravna cinjenica, koliko god to ne funkcionisalo, to je prividan brak!
misk0: "Gore sam naveo da je to potpis na papiru i da nema nekog dubljeg osim vizuelnog znacenja. Ne znam da je to ikoga obavezalo sta ce i kako ce da se ponasa u daljnjem zivotu. "
Da potpis na papiru, koji ne znaci da moras zivjeti sa tom osobom, imati bracni zivot,idrzavati tu osobu, mozes ziviti na Antartiku, ali to je status: ozenjen/udata, ne mozes krivotvoriti pravne cinjenice!

"Za to nije potreban brak, sve to moze da postoji i bez papira i potpisa."
Tacno, samo nisi me razumio,kada se ovakvo nesto desi brak treba da bude vrhunac takvlje ljubavi. Znam slucajeva da zive po 9-10 god skupa, u pravoj ljubavi, imaju djecu, a nisu vjencani. Mislim da zivjeti sa nekim je moguce bez vjencanja, ali planirati sa nekim buducnost, govoriti o ljubavi je po meni glupo, bez braka.

Argentina:
Zao mi je ako sam ti evocirala neke tvoje zivotne pehove, malere, ali to nije ralog da ti mene napadas ako ja razmisljam i zelim da imam pozitivan stav o nekim stavrima.
I da odmas sudis da ja to tako necu nikad imati i da jesam ili nisam rodjena pod srecnom zvijezdom.

Argentina:"Ehhhh, da mi je samo znati zasto ce te zeniti tvoj buduci suprug. Da mi je njega cuti......... "

Prvo sigurno me nece ozeniti zbog nekog papira, to ti garantujem!

A to sto neko vidi u meni, ja sam ponosna i presrecna vec sa 22 godine zivota, imam nekog ko me voli i postuje, i ko mi mnogooo znaci, imamo predivna osjecanja, mada smo jos mladi, pustamo vrijeme da radi za nas. Mislim da je i onaj prvi post ,onako u zaljubljenom stilu napisan, pa je sigurno izazvao revolt kod mnogih vas koji ste ogorceni i nekako razbacani na sve strane.

Opet kazem, ne zelim nikoga da direktno napadam, ali vidim sa su se mnogi nasli uvrijedjeni.
Siroko je nebo, mnogo ljudi pod nebeskom kapom,mnogo cudi, znam mnoge zivotne prilike pa imam ih cak i u porodici, mnogo toga mi se ne svidja, ali opet to je njihova stvar.

Koliko vidim ja sam trebala reci: da nisam dijete iz srecne porodice, tuzna, udavala se tri puta, bila trudna i sl... da bi me neko razumio.
Ne kontam vas revolt, ako neko misli pozitivno i gleda na zivot cisto i neiskvareno vama je to za osudu...

zelim puno srece svima, nek se zivi savremenim zapadnjackim stilom, punim razvoda,pokidanih zivaca, rastrzane djece, i podjele imovine po sudovima.
Mozda ja nisam dovoljno obavjesena ali to je sada moderno i to treba tako, ja sam po vama ocigledno zaostala,provincijalka. konzervativna koja jos vjerujem u brak iz ljubavi, i skroman porodicni i smiren zivot, sa osobom koju volis i koja te postuje.

Zalim slucaj, meni se mnogo vise svidja ovo drugo :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Mislim da je potenciranje papira, potpisa i sl. promašaj teme.
Koji je problem s brakom?
Evo, problem sam ja. :D
Imam prohtjeve, imam svoje bubice, nebrojene mane... I ja da živim sa nekim nekoliko desetaka godina? Lično mislim da niko sem moje majke ne može da trpi moje cjelodnevno prisustvo. Sasvim prosječan, saplićem se o sopstvene noge u svakodnevnom životu.
Čemu li se nadam? Nikakvoj utopiji, sasvim sigurno. Nadam se nekom takođe prosječnom i razumnom djevojčetu, blage naravi i vedra duha, koje će me htjeti ovakvog kakav jesam.
Smatram da je problem u nerealnim očekivanjima, a i lošim procjenama koje ljudi prave u vezi drugih ljudi. Nerealna očekivanja mogu da obuzdam, a što se tiče procjene, mogu samo da se nadam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Rosy je napisao:
Ja sam napisla svoje misljenje, a ako se neko nasao pogodjenim, sta cu mu ja.

Kao da si napisala svi crnci smrde i ruzni su, a to je moje misljenje, koga pogadja, sta cu mu ja ...

Rosy je napisao:
Brak na papiru je fakat, pravna cinjenica, koliko god to ne funkcionisalo, to je prividan brak! Da potpis na papiru, koji ne znaci da moras zivjeti sa tom osobom, imati bracni zivot,idrzavati tu osobu, mozes ziviti na Antartiku, ali to je status: ozenjen/udata, ne mozes krivotvoriti pravne cinjenice!


Naravno slican primjer je recimo da kupis diplomu nekog od fakultata (masinski,elektro, medicina) i ti sa tom diplomom postajes inzinjer, doktor ??? Jel ??
To pishe na papiru, a sto ta osoba nije vidjela gdje je fakultet ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
blue je napisao:
Mislim da je potenciranje papira, potpisa i sl. promašaj teme.Smatram da je problem u nerealnim očekivanjima, a i lošim procjenama koje ljudi prave u vezi drugih ljudi. Nerealna očekivanja mogu da obuzdam, a što se tiče procjene, mogu samo da se nadam...


Slazem se sa ovim, jer mislim da mnogi svjeze zaljubljeni isuvise idealizuju partnera i gube osjecaj za realnost. Mislim da su sad na nebu i da ce citav zivot da ostane takav. "I onda idemo da se uzmemo pa ce to vjecno da traje"
Od dosta sam ljudi cuo koji su u braku i koji su zadovoljni i srecni, da nisu bas sa svojim "princem/princezom" koju su ocekivali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 13:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pa ljudi kako da je naucim sta je brad...kad se vi igrate sa ovom temom...unistice te mi svaku zelju za mrakom, pardon, brakom. :oops:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 16:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
rosy pile :P


lijepe su te tvoje 22 godinice ali ne ljuti se ako ti kazem , da kad citam ove tvoje postove zapitam se , nemas li mozda 17.


Rekoh ti vec jednom , sve je to lijepo sto ti napisa,i u principu skoro svaka djevojka je prosla ta razmisljanja( manje vise ), ali reci mi , hoces li isto tako biti sretna i zaljubljena kad taj isti princ tvojih snova ostavlja carape ispod kreveta, nikad ne obrise kadu iza sebe, pastu za zube mozes vidjeti svukuda a ne samo u lavabou. Dijete te izmori citav dan a on dodje kuci pa hoce od tebe nemoguce stvari kao da si u najmanju ruku Hudini... Ma mogla bih ti nabrajati do sutra, ali sve to nema svrhe jer ti jos zivis na oblacima maste, a realnost te tek ceka

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2003, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
banjalucanka.............e nek si joj rekla!!!!


mislim da ovde neki misle da mogu da predvide buducnost...........

kako neko ko ima 22 ili 15 18 nebitno.......moze da komentarishe neke stvari .....ili uopshte kako moze da se pricha o nekim stvarima koje se nisu josh i pitanje je kad ce, s kim i da li ce se uopshte desiti.......[a pishu se postovi rekao bi chovjek imaju 4 braka iz sebe a u stvari nezna se ni gdje se suplje]


bezzzzzzze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 11:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Banjalucanka:
heheh hvala za ono Rosy-pile...dala si mi neku ideju bas bas super....:)))))))

Mislim da nemas pravo da prosudjujes moju zrelost. I da me svrstavas u neke sanjare, mastare, jer definitivno sam cvrsto na nogama, da nisam vjerovatno bih se pustila mastanju a nista konkretno ne bih radila,vec bi cekala dobru vilu iz pepeljuge,da mi nesto ostavri, kako vi stalno aludirate.
Apsolutno sve sto sam postigla do sada, postigla sam svojim radom, a ne nekim mastanjima.
Mislim da su bas mnogi sanjari ovde, mastaju o nekim stvarima koje su prakticno nerealne, na najgluplji nacin pokusavaju da postignu nesto, sto je neizvjesno. :o
Potpuno sam svjesna realnosti, a to sto pricas vezano za bracni zivot...Zapitaj se mozda si bas ti sama kriva sto muzeve carape smrde pod krevetom?!

Rekla sam da sam mlada, da nisam potpuno kompetentna da pricam o braku, to je tacno, ali ne mozete da osudjujete ako neko planira i radi na tome da sebi ostvari normalan bracni zivot.
Kazete: "predvidjanje buducnosti" ...svakako buducnost je neizvjesna, to nije upitno, ali onaj ko nema planove i ko nije principijelan po meni moze samo da luta i da okusi mnogo,i da obiluje nekim iskustvom, evo npr. Argentina je pomenula ono: prvi put glupost, drugi put interes itd.....

wratch: a ti si pak puno stariji od mene :)))
Nema puno komentara, tipican primjer osobe prepustene struji vjetra.

Ne planiram da se udajem jos minimum za 4-5 godina! :P
A do tada, zelim srecu svim bracnim parovima, i puno bebaaaaaaaa !!!!
:wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 11:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
rosy je napisala :

Mislim da nemas pravo da prosudjujes moju zrelost. I da me svrstavas u neke sanjare, mastare, jer definitivno sam cvrsto na nogama, da nisam vjerovatno bih se pustila mastanju a nista konkretno ne bih radila,vec bi cekala dobru vilu iz pepeljuge,da mi nesto ostavri, kako vi stalno aludirate



Potpuno sam svjesna realnosti, a to sto pricas vezano za bracni zivot...Zapitaj se mozda si bas ti sama kriva sto muzeve carape smrde pod krevetom?!



:lol: :lol: :lol: bleso malena ... zar spomenuh igdje da smrde????

ali znam o cemu kontas.. ono... prevaspitavanje :o JA cu njemu ovako i ovako reci JA cu njega nauciti redu :P priznaj da je u tome stvar :wink: ali draga moja najveca zabluda jedne veze ( da ne spominjem brak ) i jeste upravo to kad ulazis u istu sa namjerom da nekoga mijenjas. Pisi propalo odmah u startu. No , nisu to tako bitne stvari : rijesila sam ja problem carapa :lol: svaki put jedan par fali :lol: :lol:

nego ono gore sto rece za mastanje i a nemam prava da te osudim

pa nisam te ja pile ni osudjivala , nego iz tvojih komentara se vidi jos nezrelost tvog zivota i ono ( izvini ako cu biti malo gruba ) da si razmazeno tatino i mamino deriste.
Kazes sve sto si postigla je zasluga samo tvojih sposobnosti.
Znas, pile, ja sam dosta provokativna i otvorena, ko me zna, znaju da mi jezik britva koja me sada svrbi pa bi malo da ju ostrim :lol:

Mogu li te pitati sta se sve do sada postigla u zivotu????
Upisala si medicinski fakultet bez "stele" ???
Imas dugu vezu ??? ( sta je za tebe pojam " dugo" )

i onda pokusavas da nama starijima :wink: pojasnis princip tople vode
e pa ne ideeeeeeee tako draga moja

nije zivot samo teorija iz medicniskih knjiga ( cak i ta medicina se razlikuje od ove njemacke )
zivot je cvrst, zna da zaboli i to onda kad se najmanje nadas
u real life nema mjesta za mastanje i sanarenje to te prodje vec poslije bracnog putovanja

u krajnjem slucaju, kad se udas onda ces biti 100% kompetentna da pricas o braku

P.S. mala napomena, ovo sve ti ne pise zena koja ima katastrofalan brak. Nego zena koja ima divnu porodicu koje se ne bi odrekla ni u ludilu ( uprkos carapama ispod kreveta :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
banjalucanka je napisao:
Mogu li te pitati sta se sve do sada postigla u zivotu????
Upisala si medicinski fakultet bez "stele" ???
Imas dugu vezu ??? ( sta je za tebe pojam " dugo" )


heheheh ma upisati se na med fax..pocetak muka :x :lol: :x :lol:
Iako msilim d a je obrazovanje jako bitno, zbog licne sigurnosti ali i materijalne na kraju krajeva.
Nisu to stvari o kojima se prica na forumu (provjeri priv. msg.)!

ovo je moj zadnji post na ovu temu, ostvljam svim bracnicima da raspravljaju o ovoj temi, s obzirom da jos ne razmisljam da s e udajem!
:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 16:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Dec 2002, 09:53
Postovi: 14
Koja prekucavanja na temu brak.Mislim da ovo nije nikome od nas potrebno,mislim lijepo je cuti misljenja drugih ali to opet nije razlog da jedne druge vrijedjate ili vec sta.Toliko od mene idem ja na jednu votku :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 16:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Ehehe, Banjalucanko, dobar ti taj "recept" za carape... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sto se tice braka,brak mojih roditelja mi nije uzor.Zapravo,pala bih u depresiju da znam da ce moj brak biti takav. :lol:
Ali to se sve moze gledati sa vedrije strane.Imala sam priliku vidjeti kako ne treba,pa sam sad mudrija za jedno saznanje. :wink:

Treba biti svjestan na ulasku u brak da je to skup kompromisa,prastanja i greski,razumijevanja,povjerenja,ljubavi...
Neke stvari preko kojih covjek lako predje kad je s momkom 2 sata dnevno,zasmetaju kasnije kad ih treba 'trpiti' 24 sata sedam dana u nedelji...

Ali svi smo mi ljudi i nista nije idealno.
Uz obostranu volju i trud sve se da svesti na neku razumnu mjeru.
Nikoga ne mozemo promijeniti,ali mozemo naci osobu koja ima osobine koje su nama pozeljne,a i uz kompromise sve izgleda bolje...

Mozda nije fino ako su carape svud po stanu,ali s druge strane to je samo stan i samo carape ima i mnogo vaznijih stvari...ne treba se svadjati i pretjerivati zbog sitnica...
Kao sto rece Banjalucanka i pored tih carapa ona svoju porodicu ne bi mijenjala ni za sta!

Covjek bez ideala je neispisana knjiga,prazan i nezanimjiv,snovi su dio naseg zivota i zasto ne sanjati - mozda se ponesto i ostvari...
Lakse cemo naci ako znamo sta trazimo.Ako ne nadjemo bas to - mozda sretnemo nesto slicno.
Ne vjerujem da je Rosy bilo sta napisala sa zlom namjerom.
Niti iko drugi.
Svi mi iznosimo svoje stavove,nade,zelje,snove...
I ne razmisljamo kako bi to neko mogao shvatiti i da li cemo nekoga povrijediti...

Znam bracni par koji je bajkovit.Imaju odraslu djecu,ali jos praktikuju setnje drzeci se za ruku,izlaske,male paznje...

Brak je dobar onoliko koliko sebe damo,koliko se trudimo,ali bitno je shvatiti da ne zavisi sve od nas,vec i od druge strane ciju reakciju ne mozemo predvidjeti 100% sigurno (ma koliko dobro znali tu osobu),kao i od spleta okolnosti...faktora x...

Ipak,brak je divna stvar,ako se nadju dvije srodne duse (dakle ne iste - savrsenstvo je i malo monotono,ako ne i dosadno).
Srecni primjer su Medo i Jack.

Bilo bi fino da i oni nesto nakuckaju da nam ova tema ne lici na tragediju... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 19:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
hehe rosy........nisam nikad rekao da sam stariji od tebe.....mozda sam chak i mladji no to je nebitno u svemu ovo poshto ti to nisam ni nabacio nikad..............

a to sto mene nosi struja vjetra.....hmm.....uvjek nekog nesto nosi :)))
ja bih to nazvao zivot....svima drugachiji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs