banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 22:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Brak?
PostPoslato: 26 Dec 2002, 14:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2002, 01:00
Postovi: 682
Lokacija: Banja Luka
Sta mislite da li je u ovo nase vrijeme, znacenje "stupanje u brak" prevazidjeno?
Statistika je i ta, sve je vise i vise ljudi, a brakova sve manje i manje. Da li to ikome treba?
Ja sam mlad i brak je za mene jos uvijek u domenima "daleke buducnosti", ne znam sta danas doprinosi tome da se u brak stupa u "srednjim" godinama i da li se uopste stupa, je li to zbog ovakvog stanja koje je zadesilo nase prostore ili ipak nije to glavna cinjenica, jer uzmimo i za primjer razvijene zapadne zemlje gdje svake godine procenat zakljucenih brakova opada.

Pa je onda pitanje svemu, zasto stupati u brak i porodicu, ako nismo spremni za to, a brak i porodica su velika odgovornost koja se danas velikom mjerom zapustaju?

Zelio bih cuti vase misljenje: "da li nam treba brak i porodica"?

_________________
http://www.mrdjenovic.com
http://www.telfon.net
http://www.fashionstudio.info


Poslednji put menjao Dark Man dana 27 Dec 2002, 13:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2002, 15:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Maj 2002, 01:00
Postovi: 41
Lokacija: bazen
ja mislim da treba.potpis i papir nisu toliko vazni ali porodica je bitna.zao mi je zbog tvog oca.prije braka je najvaznije da se jedno vrijeme provede zajednicki u cetiri zida s buducim partnerom jer navike se moraju sloziti i uskladiti.moraju se nauciti toleranciji jer je to presudno, osim ljubavi koja je najvaznija.

_________________
posto si rekao da ova slika lici na mene evo ti je poklanjam.

Slika



Kad sam gladna baą sam gadna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2002, 16:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
zasto bi se moralo ici na tzv predbracnu probu ??

pa ne ovisi brak o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2002, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Ma kakav brak...kome to jos treba. Ja cu se nazivjeti jos do braka, jer jebi ga, ljudi kazu da sam skontas kad je vrijeme za to. A meni se nesto i ne zeni...ipak, to je velika odgovornost, raznorazne obaveze, za koje trenutno nisam spreman. Tek kad se materijano obezbjedim, kad pripremim teren za to, e onda cemo vidjeti. Ipak, necu citav zivot starcima sjediti na grbaci.


Aj, pozz.


Poslednji put menjao pilot babo dana 28 Dec 2002, 13:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2002, 07:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Dec 2002, 13:31
Postovi: 16
Lokacija: banjaluka
"Da li nam treba brak ili porodica" ?

U savkom slucaju DA i to svima treba da bi normalno funkcionisali kao jedinka u drustvu, samo sto u brak ulazi danas vecina mladezi nespremna u svakom pogledu a najprije ne sredjenog drustvenog i socijalnog statusa.Veoma malo ljudi ulazi u brak a da su oba partnera stalno zaposleni u iole sigurnim firmama, da je obezbjedjeno stanbeno pitanje sto su po meni dva osnovna i najbitnija razloga za start jednog mladog bracnog para. Nazalost to je danas samo maloj manjini moguce ostvariti tako da se vjencaju u svakakvim situacijama.Zivot kod jeedne od porodica roditelja je najcesce nuzno rijesenje al' ja licno mislim ne i sretno.Doro ima porodica gdje sklad postoji al' nikad to nije to.
Cuo sam nedavno u Banjaluci da ima kancelarija u opstini koju moraju svi mladi buduci bracni drugovi da posjete i razgovaraju sa ne znam psihologom il' nekim socijalnim radnikom.To su uveli u praksu jer kazu da samo na Banjaluckoj opstini ogroman je postotak brakova koji se raspadaju prije godinu dana braka.
Zkljucak je ogromna vecina mladezi ulazi i brak totalno nespremno socijalno sto nisu oni naravno krivi, nego u najvecem dijelu drzava i stanje u njoj, i da je to najveci razlog neuspjelih brakova u dansnje vrijeme.
pozdrav

_________________
zivi brzo umri mlad budi lijep les


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2002, 10:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Citiraj:
a da su oba partnera stalno zaposleni u iole sigurnim firmama



pa nije ni to bas pravilo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2002, 10:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Meni se cini da mnogo ljudi neozbiljno shvata brak, kad ulazi u njega, odnosno da nisu svjesni kolike obaveze preuzimaju na sebe i koliko ce im taj korak promijeniti zivot... Imala sam cesto priliku da vidim da se i nakon sklapanja braka ponasaju kao ranije... Ocekuju da ih roditelji izdrzavaju, neodgovorno se ponasaju prema bracnom partneru, a i djeci...
Znam za vise slucajeva gdje zive kod roditelja jednog od njih, ili se seljakaju od jednih do drugih, nijedno od njih ne radi, jedo ili dvoje djece je tu... Ok, teska je situacija, to svi znamo, tesko se dolazi do dobrog posla, ali ako si vec osnivao porodicu, onda zasuci rukave pa radi - kopaj kanale, cisti WC, spremaj po kucama... Najlakse je leci i reci, nema posla, a mama i tata neka rintaju i za mene i za muza/zenu i za nasu djecu...
Nagledala sam se i onih, koji nakon vjencanja nastavljaju da izlaze i zabavljaju se, kao i ranije... Da se razumije, nisam ja protiv toga da se izlazi... Naprotiv... Ali, odredjeni stepen ozbiljnosti i odgovornosti, podrazumijeva se u braku... Ne mozes staviti prst u uho i ponasati se, kao da si sam na svijetu, odgovoran samo za sebe...
O kolicini prevara u braku, da i ne pricam... Cini mi se da ljudi, kad se pojave problemi u braku, cesce idu linijom manjeg otpora i bjeze od problema, umjesto da se suoce s njima i nastoje ih rijesiti... Lakse je posvadjati se s bracnim partnerom i otici ljubavniku/ljubavnici da se opustis... "Najbolje" mi je kad od onih koji su pred vjencanjem cujem kako pricaju o tome kako ce supruznika/supruznicu varati... Pa, kog vraga se onda zenis/udajes...??? Mozete me nazvati zaostalom, ali ja smatram da brak podrazumijeva i vjernost... Ako nista, makar da u momentu kad stupas u brak, mislis i osjecas da ces osobi za koju se vezes biti vjeran do kraja zivota...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2002, 12:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Maj 2002, 01:00
Postovi: 41
Lokacija: bazen
banjalucanka
Citiraj:
zasto bi se moralo ici na tzv predbracnu probu ??

pa ne ovisi brak o tome

ne ovisi.
)
(
)
(

_________________
posto si rekao da ova slika lici na mene evo ti je poklanjam.

Slika



Kad sam gladna baą sam gadna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: saberi, oduzmi.
PostPoslato: 27 Dec 2002, 15:11 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
MRZIM BRAK.....DVOJE NAPRAVE GRESKU I NEKO ISPASTA....PLACA STANARINU....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2002, 16:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 18
Lokacija: Banjaluka
evo ja sam stupio u "pravi brak" a znash li zashto ? ocu da sa se napijem sa svojim djetetom za njegovu/njenu maturu (jedan od primjera) a ne da moje dijete ide na maturu a ja imam ishijas koliko sam star - kapish ? :wink:
a s druge strane , vanbracna djeca ili jos gore kopilad , ne prolaze bash fino u zhivotu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2002, 16:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Coyote_Ugly je napisao:
evo ja sam stupio u "pravi brak" a znash li zashto ? ocu da sa se napijem sa svojim djetetom za njegovu/njenu maturu (jedan od primjera) a ne da moje dijete ide na maturu a ja imam ishijas koliko sam star - kapish ? :wink:
a s druge strane , vanbracna djeca ili jos gore kopilad , ne prolaze bash fino u zhivotu



bravo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2002, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Mislim da brak nije prevazidjena kategorija.

Po meni je to bitna stepenica u sazrijevanju covjeka,kao i veoma vazna stvar u zivotu.
To je obaveza,prihvatanje odgovornosti,za sebe i druge...

Situacija kod nas jeste katastrofalna,ali ne zbog braka samog po sebi,vec zbog toga sto u brak stupaju nezrele osobe,neodgovorne,nespremne za obaveze i odgovornosti koje brak nosi,neki i nenaviknute na rad (u kuci) i izdrzavanje samih sebe,nenaviknute na brigu o sebi samima,a kamoli o drugima...a sve pod parolom "lako cemo"!

Vecina brakova je posljedica trudnoce,a trudnoce su posljedica sexa bez zastite,koji je opet posljedica needukovanosti i neodgovornosti prema sebi...
Dakle korijen problema lezi zaista duboko i mnogo sta bi se trebalo promijeniti da neke buduce generacije napokon imaju zdrav stav prema braku i porodici.

Brak mog brata je trajao sest mjeseci i tematika mi je dobro poznata.Iza tog braka je ostalo jedno djete koje nece osjetiti toplinu pravog doma,zivot u pravoj (cijeloj) porodici,djete koje je 'proizvod' dva nezrela i neodgovorna bica...
Ono najgore u svemu tome je sto ce to neduzno djete ispastati za greske svojih roditelja.

Tacno je da se danas mladi teze odlucuju na brak (oni zreliji,koji ozbiljno shvataju brak).
Razlozi su uglavnom materijalni.
Svi rade kod privatnika 'od danas do sutra',za bijedne pare,stan mogu dobiti jedino u Alisinoj zemlji cuda,ne znaju ni kako da uzdrzavaju sebe i odvoje se od roditelja,a kamoli zenu i djete.
Zena i ako radi,privatnik joj nece dati trudnicko ili obecati da ce je posao cekati kad se porodi,tako da i ako su oboje radili,u trenutku kad im je novac najpotrebniji ostaju na jednoj plati.
Prosla su ona vremena kada si znao da ces dobiti posao nakon skole i onda u toj firmi docekati penziju,dobiti stan,imati ljetovanje za bijedne pare na rate...djeciji doplatak,trudnicko bolovanje najduze u Evropi...solidnu platu...

Sto se tice inostranstva,ljudi su mnogo zatvoreniji i sebicniji.Vaspitani su tako da im je karijera i uspjeh na prvom mjestu.
Porodica i djeca su manje bitni,bitna je sopstvena komocija.
Tako da me ne cudi sto pada broj osoba u braku,a i ako su u braku uglavnom imaju jedno djete...
zene ganjaju karijeru,kuhanje,pranje i djeca ih ne zanimaju.
Kod nas ipak nije tako.

Sve u svemu brak je divna stvar,samo treba znati...
I klavir divno zvuci kad onaj ko zna svira na njemu,da dodje pod moje ruke - to bi bila katastrofa... :wink:
Brak nije komplikovan,ali trazi odredjene zrtve,zrelost i odgovornost!Pitanje je da li znamo procijeniti trenutak u svom zivotu kad smo spremni za to.

Brak nije samo potpis na papiru,slova ne znace mnogo,bitna je ljubav,povjerenje i postovanje koji stoje iza tog potpisa (ili bi bar trebalo tako biti).


Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2002, 20:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
venti ma ne mogu se svi brakovi svrstati u isti kos, sve je to jako individualno.
Cinjenica je da se u zadnje vrijeme sve promijenilo pq i pitanje morala i ozbiljnosti u braku.
Moj savjet je da se ne ide za trenutnim osjecajima zaljubljenosti nego da se dooooooobro promisli, jer brak nije od danas do sutra, pogotovo ako su i djeca tu.
Meni je superiska u braku, imam predivnog i zdravog sina koji nam uljepsava svaki dan sve vise :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Dec 2002, 10:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 18
Lokacija: Banjaluka
... ja sam samo zaboravio dodati da sam se ozhenio a da mi zhena nije trudna i josh uvijek nije (dobro , mozhda je neshto zakachila ovih dana :P ) , znachi ja nisam nasilu u braku i i ja kazhem da mi je bash okisha :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Dec 2002, 12:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
BRAK JE SVETINJA KOJU TREBA CUVATI .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Dec 2002, 12:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
jel od samih nas :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: e sad volim brak...
PostPoslato: 30 Dec 2002, 14:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
joj venti kako ti to lijepo opisa...ma ja bi rado sa tobom svirao po klaviru....zavoli ja brak momentalno..l :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Dec 2002, 11:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
BRAK????

E zavisi koji onaj iz ljubavi ili onaj iz interesa.
Iz ljubavi dobar dok ljubavi ima
Iz interesa jos bolji dok interesa ima a uvjek ga ima.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jan 2003, 12:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Sta se ba ti javljas Neandrtalac Norveski? Pa tebe da koja samo hoce ti bi se sutra zenio. Al, na srecu, nisu ni cure vise budale, hahahaha. Drkaj Muki.... drkaj dok ne porastes...

Brak? Brak je jedna divna stvar. Iako ne spadam u kategoriju bas pretjerano "bracno-srecnih" ljudi, smatram se kompetentnim kazati koju o braku...
Iako nemam bas srecan brak imam kakvo takvo bracno iskustvo pa i djete iz toga braka i samim tim mislim da mogu nesto reci o svemu tome:

Brak je zaista divna stvar, pogotovo ako se desi medju ljudima koji se zaista vole do te mjere da im sama pomisao da ce sa svojim dragim ili dragom provesti cio zivot daje snagu i volju da to i ostvare. Brak iz bilo kakvog interesa nije brak, to je smijurija. Ja konkretno mislim da sam napravio veliku gresku PLANIRAJUCI svoj brak. Naime, ja sam u svojoj glavi stvorio prototip braka i porodicnog zivota kakav bi zelio da imam. Medjutim, desilo se da je moja supruga potpuno drugacija osoba od neke imaginarne zene koja je u mojim mastanjima o braku trebala da predstavlja moju suprugu. Dakle, isao sam mnogo ispred vremena a Bog nam je svima svijedok da smo svi razliciti i da se kao takvi razlicito i ponasamo u nekim situacijama i razlicito reagujemo. Ja sam zelio zenu koja je jako komunikativna, koja voli da se smije, koja je topla osoba, dobra majka i zena. Zenu koja ce znati i da preuzme stvari u svoje ruke kada to zatreba i koja ce znati kada da prestane, takodjer. Zenu koja ce mi kucu puniti smijehom, zajebancijom, povjerenjem, ljubavlju, djecom i domacom kuhinjom. Zenu koja ima ambicije, koja zna na kojoj strani svijeta je USPJEH a na kojoj NEUSPJEH, zenu koja zna kako da posadi jednu marku a da sutra ubere dvije... Eh, izgleda da sam se puno zanio svojim snovima pa nisam ni obracao paznju da moja djevojka nije ni blizu toga. Osim toga, moja djevojka (sadasnja zena) nije imala bas lijepa iskustva prije mene, pa sam u prvo vrijeme bio i mnogo popustljiv u mnogim stvarima, pokusavajuci da ispravim nanesenu joj nepravdu i da ublazim bol koji je nosila sa sobom. Toliko sam se sav dao u to da nisam ni primjetio da idemo u sasvim pogresnom pravcu... Onda je presla da zivi kod mene, ubrzo zatim je i zatrudnjela. Nisam htio da se povucem poput picke i da je samu prepustim da se bori sa svim tim problemima. Prihvatio sam svoju odgovornost i evo me sada tu gdje jesam. I pored cinjenice da moja zena nije ona ista o kojoj sam mastao, ipak je jako volim. Rodila mi je prekrasnog sincica, sada ima dvije i pol godine i ja sam kroz odgajanje nasega djeteta jako sretan. To sto me moja zena ne razumije u mnogim stvarima pa samim tim i ne pokusava da otkrije i zadovolji moje sexualne potrebe i mastarije sam stavio u drugi plan i to je u stvari osnovni problem koji imamo. Naravno, volio bih i da je malo komunikativnija i vise sklona zajebanciji, ali i ovako je dobro. Moja zena je jako uredna, postena i dobra osoba. Nije zlica, potkopusa ni mahalusa. Dobra je majka mome sinu i samim tim ni meni nije lose. Naravno, volio bih da su neke stvari malo drugacije ali za to jos ima vremena. Mi smo jos uvijek svijez bracni par, zar ne.

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jan 2003, 14:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Mislim da je brak izuzetno ozbiljna prekretnica zivota,ali i jedno bozansveno kruisanje velike ljubavi i srece! :wink:

Jos uvijek sam mlada da mislimo o braku, ali imam svoju viziju i shvatanje braka.
Mozda ce neki reci da sam ostatak proslih vremena, ali ja vjerujem u brak i ljubav do kraja zivota, i mislim da je to nesto najljepse sto covjeku moze da se desi! :wink:

Mislim da na planiranje braka u velikom broju slucajeva utice odgoj i porodicni zivot roditelja, koji sluzi za primjer djeci.
Ja sam odrasla okruzena ljubavlju, u kuci punoj razumijevanja, vrlo sloznom i harmonicnom braku mojih roditelja, a i oni svojih roditelja, tako da sam ubijedjena da je sve to uticalo i na moje ponasanje kao i poimanje bracnih odnosa, povjerenja i medjusobne tolerancije.

Mislim da brak ne treba da bude produkt interesa, tudjih nametanja i slicno.
Totalno sam protiv braka iz interesa, prividnog braka, braka na papiru, zbog ostvarenja nekih ciljeva(odlaska u inostranstvo, uspjeha,bogatstva itd..) :o
Brak je svetinja i takvo nesto zloupotrijebiti zbog gore navedenih ciljeva je po meni grijeh.
Cak iako se takvo nesto desi, po meni je to jedna velika mrlja u zivotu,za sva buduca desavanja!

Takodje ne svidjaju mi se brakovi koji su posljedica samo trudnoce, tj.neodgovornog sexualnog zivota. Zbog toga mladi stupaju vrlo brzopleto u brak, ne upoznaju se dovoljno, i tada nastupaju komplikacije.

Mislim da je za brak potrebna prava i istinska ljubav, osjacaj koji preplavi cijelo moje tijelo, i najsitniji kapilar moga tijela, istinsko razumijevanje druge osobe,postovanje, podrzavanje, pozuda u svakom pokretu. Po meni je to ono osnovno sto ce da drzi dve osobe da zive istim duhom, da streme ka istom cilju, da se drze skupa do kraja zivota. :wink:

Totalno sam protiv prevare, bilo da se radi o braku ili vezi. Ako dodje do prevare, a muz ili zena , ili decki i djevojka, tvrde i mole za oprostaj, ocigledno je da tu nesto nedostaje i da vise to nije to to.
Ne bih imala snage za prevaru, jer voljeti nekog znaci voljeti ga cijelim bicem, i zeljeti i osjecati samo njega, prema tome sve ostalo nepostoji.... :angel:

Sto se tice bracne zajednice, ipak mislim da mladi treba da nadju nacin da zive odvojeno, da sami stvaraju svoju srecu i ritam zivota.
Tu se namecu i teske zivotne prilike, losa ekonomska situacija,tako da je bar u nasem drustvu sve to malo teze izvodljivo, nazalost.
No ipak treba teziti ka tome!

I na kraju mislim da sa brakom ne treba zuriti, ako je prava ljubav u pitanju za sve ima vremena. Treba biti dovoljn zreo za brak, bracne obaveze, zivot, imati smjelosti , snage i mogucnost da ispunis i izdrzavas porodicu.
Najlakse se potpisati za papir, ali treba steci prvo mogucnost da obezbjedis udobnost i siguran zivot svojoj porodici! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs