banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Vjerovala ili ne roditelji dobijaju djecu po određenoj zasluzi a isto tako i djeca roditelje


vaderu kad pises ono sto mislis .. jel mislis uopste ?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
Prije se sve to samo krilo a sada je sve to isplivalo na povrsinu i tek sada u stvari se javno govori o homoseksualizmu. To je razlog zbog kojeg ti se cini da je sada vise homoseksualaca nego prije.

Ne slažem se. Sada toga zaista ima više nego prije. Mada i samo to što to sad lakše isplivava na površinu govori mnogo toga o sadašnjem opštem nivou čovječanstva.


banjalučanka

Citiraj:
vaderu kad pises ono sto mislis .. jel mislis uopste ?????


Naravno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"Padom čovjeka je došlo i do poremećaja u cjelokupnoj prirodi i do odnosa koji nisu postojali prije pada. To je opštepoznata stvar...mada nekima još uvijek nepoznata."
Pa,Vader,opstepoznata stvar je i da je jednom davno zivjela Pepeljuga koja je imala zlu macehu (mada nekima jos uvijek to nije poznato) ,ali ja bih se ipak bazirala na naucnim podacima,ako nemas nista protiv.

A to sto je covjecanstvo palo ne utice na sex dva muzjaka majmuna u srcu dzungle,jer oni nemaju pojma sta je to covjecanstvo,nemaju pojma sta je covjek,nemaju pojma da su homoseksualci i pad covjeka nije mogao izazvati nikakve sexualne frustracije ta dva zaljubljena majmuna.

Vader:"I nisam ja određivao šta je prirodno i normalno a šta nije, ja sam to samo učio od mnogo većih autoriteta od mene."
Nadam se da su ti autoriteti bili autoriteti u oblasti o kojoj ste raspravljali,a ne nekoj drugoj.
Jer bitno je da ako raspravljate o normalnom i nenormalnom ljudskom ponasanju da autoritet nije autoritet u oblasti arhitekture,autoritet u oblasti istrazivanja svemira,autoritet kad ti treba popraviti motor koji je zaribao. :wink:
Postoje autoriteti i 'autoriteti'.

Vader:"Treba jednostavno posmatrati svijet, ljude, prirodu ali uz to treba i znati kako tumačiti "znakove" tj. ono što u svemu tome vidiš. U Bibliji to sve lijepo piše, tamo na mnogo mjesta a i u prorocima piše "ako budete takvi i takvi biće vam tako i tako a ako ne budete biće vam tako i tako"."
Nije li tebi malo sumnjivo da ti jedini znas tumaciti te znakove,a mnogi (obrazovani i strucni) ne?Po cemu ti mislis da si tako poseban,da si ti onaj?Sindrom 'Neo' ili sta?
Biblija ipak nije pisana jako konkretno,moze se svaki stih tumaciti na vise razlicitih (cak sasvim suprotnih) nacina,sto i jeste uzrok tome da na osnovu jedne Biblije ima vise raznih 'religioznih zajednica' (nazovimo ih tako) koje tvrde da svi drugi nisu shvatili ptavilno to sto je napisano,a oni jesu.
I treba uzeti u obzir da u vrijeme kad je pisana Biblija neke stvari su bile drugacije nego danas,pa ne mozemo svaki stih gledati u ozracju danasnjeg vremena,vec trebamo uzeti u obzir vrijeme u kom su nastali.

Vader:"Možda ima i takvih ali ima mnogo onih koji se ponose tim što jesu i još uvjeravaju druge da je to skroz normalno a i to u boljoj varijanti. U goroj varijanti bi rekli da je to i bolje nego biti hetero jer si osjećajniji i senzibilniji i da zato imaš više šanse za uspjehom u umjetnosti itd."
Uzimas sebi slobodu biti takav kakav jesi,ponositi se tim,uvjeravati druge u to,smatrati to boljim na neki nacin,a drugima to pravo uskracujes.Nije li to pomalo egoisticno i pomalo vuce osjecaju vise vrijednosti kao i diskriminaciji?


Vader:"Vjerovala ili ne roditelji dobijaju djecu po određenoj zasluzi a isto tako i djeca roditelje."
Vjerovao ili ne roditelji ne dobijaju djecu po odredjenoj zasluzi,vec su karakteristike djeteta uslovljene genetskim materijalom,a samo dijete nastaje spajanjem zenske polne celije i muske polne celije.
A u odrastanju djeteta na njega ima uticaj i okolina (porodica,skola,drustvo uopste) .

Schwabo:"Sasvim je normalno vidjeti dva tipa da se zvalje u podzemnoj (ovo sam i sam vidjeo, vjerujte nije prijatno. meni je cak sta vise bilo odvratno, presao sam na drugo sjediste. Smatram da ovim i oni mene zlostavljaju.)"
Pa ti kao nikada nisi vidio u toj istoj podzemnoj momka i curu kako se zvalje?!Pa i oni te onda zlostavljaju na isti nacin (zvalje se pred tobom)!
I zar ti ne zlostavljas njih gledajuci u njih dok se oni zvalje?Sto ne gledas u bakicu koja cita bibliju ili u nekog drugog?Sto ih zlostavljas buljeci u njih i prateci sta ce oni raditi?


Poslednji put menjao ventilator dana 14 Avg 2002, 12:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
"Da ne sude predrasude" - kampanja Omladine Jazas-a

Naime, homoseksualnost nije bolest, a nije ni porok, tj. ne treba je tretirati kao devijantnu društvenu pojavu koju treba eliminisati. Činjenica je, međutim, da među mnogim ljudima postoji uverenje da homoseksualci jesu bolesni ili moralno iskvareni ljudi.
Homoseksualnost je tipičan primer kako isto ponašanje može dobijati različite etikete. Najpre da razjasnimo na šta pod homoseksualnošću mislimo. Tim terminom ćemo označavati seksualnu sklonost prema osobama istog pola. Antropološka istraživanja pokazuju kako je u mnogim kulturama širom sveta homoseksualnost, mada ne dominantan, sasvim normalan i dopušten vid seksualnog ponašanja. I posmatrano kroz istoriju, homoseksualnost je bila dopuštena i u tako razvijenim i civilizovanim društvima kakvo je stara Grčka i Rimsko carstvo. Tek sa učvršćivanjem velikih religija kao što su judaizam, hrišćanstvo i islam, homoseksualnost postaje porok i greh koji se kažnjavao i smrću." - Dragan Popadić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
1978. godine homoseksualnost je skinuta sa Medjunarodne liste psihijatrijskih dijagnoza.

"Od kada postoji čovek, postoji i seksualnost. Od kada postoji seksualnost, postoji i homoseksualnost. Da li postoji bolji dokaz koliko je homoseksualnost prirodan osećaj od činjenice da je nijedno društvo kroz istoriju nije uspelo "iskoreniti" represijom? Večno dominantni homofobi su u bolesnoj mržnji tretirali bolesnima one koji su neke stvari drugačije osećali i želeli."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
ventilator je napisao:
... gledajuci prirodu...
Pa znas oni koji bi rekli da su homoseksualci takvi jer su,iako rodjeni normalni, psihicki poremeceni zbog "losih odnosa u porodici u djetinjstvu" bi morali dokazati i kako zivotinjama tesko padaju ti "losi porodicni odnosi u djetinjstvu" pa se i kod njih javljaju homosexualne sklonosti.Jer i zivotinje su dio prirode,zar ne?
Ako su homosexualci takvi jer su takvi rodjeni,kako im mozes zamjerati?Zar treba osuditi i djecu sa deformitetima?Uzas!


Pa, vent, odluči se! Je li ili nije homoseksualnost poremećaj?

Ja ponovo pitam: ako dva odrasla i zrela muškarca imaju ljubavnu vezu i time nikog ne ugrošavaju, kakav vam je stav o tome ako bi ta dva muškarca bili rođena braća ili otac i sin?

Što se tiče ljudskog napretka sve mi se čini da mi tehnološki napredujemo, a u svakom drugom slučaju nazadujemo (civilizacijski). Koliko znam, Grci su za vrijeme Olimpijskih igara stajali sa ratovima (i ne samo Grci, već i varvari). Danas su uglavnom civili žrtve rata. Ako još budemo ovako napredovali uskoro će na planeti ostati samo vojnici.

Pozdrav!


Poslednji put menjao Not now, John! dana 12 Jan 2003, 00:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Problem homoseksualaca je u tome sto su oni razliciti.
Razliciti ljudi postaji objekti (ne tretira ih se kao ziva bica sa osjecanjima),neprijatelji,prijetnja,a ne bica koje prihvatamo,volimo i sa kojima zelimo da zivimo.

Nekada su 'autoriteti' :roll: smatrali bolest koja se zove epilepsija (narodni izraz - padavica) znakom da je djavo :o zaposjeo tu osobu.Takvi ljudi nisu dobro prolazili.
Ali 'autoriteti' su,naravno,u pravu.Moramo im bezpogovorno vjerovati.Zar ko smije posumnjati u rijec njihovu?
A to sto nauka i doktori tvrde da je to bolest jesasvim razumljivo,stoga sto je ovo doba kad zlo vlada i oni stite sotonu. :roll: :roll: :roll:
To nije napredak,oni nas zele vratiti unazad,ti zli doktori.
Da,da...samo vi sumnjajte,gorjecete u vatrama vjecnog pakla...
Ti velikovjernici koji znaju da je Bog dao covjeku zivot i da samo Bog ima pravo da ga oduzme,imali su neku vrstu 'selektivnog pamcenja' :evil: rijeci iz Biblije,pa su ih se po potrebi sjecali,a po potrebi ih zaboravljali.
"Vjestice" su isle na lomacu,a i oni koji su shvatili da se Zemlja vrti oko sunca,a ne obrnuto...
Crkva se vjesto borila za jednoumlje i sve koji su napredno mislili proganjala.

Skepticna sam jako prema tim sveznajucim komentarima,prema jedinim autenticnim tumacima Biblije,prema pravovjernicima.
Zasto?Pa jednostavno njihove rijeci ih odaju.Jer one su pune mrznje,netolerancije,diskriminacije,ali i samoljublja,dizanja sebe iznad drugih,narcizma.To se u Bibliji nigdje ne preporucuje,cak naprotiv...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
A to sto je covjecanstvo palo ne utice na sex dva muzjaka majmuna u srcu dzungle,jer oni nemaju pojma sta je to covjecanstvo,nemaju pojma sta je covjek,nemaju pojma da su homoseksualci i pad covjeka nije mogao izazvati nikakve sexualne frustracije ta dva zaljubljena majmuna.

Apsolutno netačno ali ti to ja ne mogu objasniti jer da bi to shvatila morala bi znati dosta onoga što sad ne znaš.

Citiraj:
opstepoznata stvar je i da je jednom davno zivjela Pepeljuga


To si ti rekla ironično ali ko kaže da Pepeljuga nije postojala? :D

Citiraj:
Jer bitno je da ako raspravljate o normalnom i nenormalnom ljudskom ponasanju da autoritet nije autoritet u oblasti arhitekture,autoritet u oblasti istrazivanja svemira,autoritet kad ti treba popraviti motor koji je zaribao.


Autoriteti koje sam pominjao su autoriteti po svim pitanjima :D

Citiraj:
Nije li tebi malo sumnjivo da ti jedini znas tumaciti te znakove,a mnogi (obrazovani i strucni) ne?


Ne kontaš. Otkud ti to da samo ja znam tumačiti te znakove a drugi ne??? Ima jako mnogo osoba koje poznajem pa da sve ovo znaju mnogo bolje od mene a da ne kažem koliko ima takvih koje ne poznajem. Problem je samo što što sam ja ovako čudan i uvrnut u manjini na ovom forumu a na recimo nekim drugim forumima ovakvi kao ja su u većini i svi vrlo dobro vide ove znakove jer uopšte ne treba biti nešto pametan pa vidjeti ovo o čemu sam govorio.

Citiraj:
Biblija ipak nije pisana jako konkretno,moze se svaki stih tumaciti na vise razlicitih (cak sasvim suprotnih) nacina


Da ali na koliko tačnih načina?
A ovo što sam ovde na ovoj temi pominjao u Bibliji piše konkretno i bez neke simbolike pa to svako može da vidi samo kad bi pročitao. Dakle ovo što sam pominjao samo treba pročitati a ne imati neke velike spoznaje.

Citiraj:
I treba uzeti u obzir da u vrijeme kad je pisana Biblija neke stvari su bile drugacije nego danas


Zakoni važe i dalje

Citiraj:
Uzimas sebi slobodu biti takav kakav jesi,ponositi se tim


Jedno je ponositi se nečim što je u redu ali ponositi se nečim nenormalnim...
Neko nekidan napisao na forumu "čega se pametan stidi time se budala ponosi"
Napomena: ja nisam sam umislio šta je pametno, (ne)normalno, (ne)prirodno već sam to učio od Autoriteta, od Onih koji znaju. Kako bi inače bilo mnogo onih koje se potpuno slažu sa mnom?

Citiraj:
Vjerovao ili ne roditelji ne dobijaju djecu po odredjenoj zasluzi,vec su karakteristike djeteta uslovljene genetskim materijalom,a samo dijete nastaje spajanjem zenske polne celije i muske polne celije.


Da, naravno (al' kad bi se zezali :D)

Citiraj:
Pa ti kao nikada nisi vidio u toj istoj podzemnoj momka i curu kako se zvalje?!


E svašta :( :(

Porediti ovo i ono...žalosno, jako žalosno :( :(

Baš to pokazuje dokle je došlo :( :(


Nego šta ćemo sa seksom sa životinjama?
Neki rekoše da ako u homoseksualnosti obe strane to hoće onda je to OK. Pa i kod seksa sa životninjama to čovjek hoće, životinju doduše ne možemo pitati ali uzećemo da i ona hoće, valjda se ne buni mnogo. I hoćemo li onda i to proglasiti za prirodno i normalno?

Kako je krenulo s obzirom da neki govore da homoseksualnost daje veću osjećajnost i sklonost ka umjetnosti moglo bi doći do toga da će reći da seks sa konjem daje veću brzinu i izdržljivot i da su ljudi koji to upražnjavaju imaju predispozicije za atletiku.


"Sve mi je dozvoljeno ali nije sve korisno. Sve mi je dozvoljeno ali sve ne izgrađuje."
(Biblija)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Not now, John!
Citiraj:
Pa, vent, odluči se! Je li ili nije homoseksualnost poremećaj?

???
Procitaj jos jednom sta sam napisala!

Not now, John!:"Ja ponovo pitam: ako dva odrasla i zrela muškarca imaju ljubavnu vezu i time nikog ne ugrošavaju, kakav vam je stav o tome ako bi ta dva muškarca bili rođena braća ili otac i sin?"
Apsolutno identican stavu prema zrelom i punoljetnom ocu koji ima ljubavnu vezu sa zrelom i punoljetnom kcerkom!
Ta dva odrasla i zrela bica - musko i zensko,nisu razlicita od "ta dva muskarca" koja ti spominjes.
Ili krvna veza mozda ne postoji izmedju dva suprotna spola? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"To si ti rekla ironično ali ko kaže da Pepeljuga nije postojala?"
Da,da...jeste i dobra vila i bundeve koje postaju kocije...i da,svizac je onda zamotao cokoladu - Milka.
Bas jutros ja tako razgovaram s dobrom vilom i kaze ona meni tako... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"Autoriteti koje sam pominjao su autoriteti po svim pitanjima"
Svim?Pa porazgovaraj sa onima koji nisu "autoriteti po svim pitanjima" :roll: vec po TOM PITANJU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"Porediti ovo i ono...žalosno, jako žalosno"
Porediti dva 'vlazna poljupca' je zalosno?
Mozda je ipak bolje da poredimo kruske i jabuke,aha,to vec bez Boga ne bi moglo proci... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Citat:
Vjerovao ili ne roditelji ne dobijaju djecu po odredjenoj zasluzi,vec su karakteristike djeteta uslovljene genetskim materijalom,a samo dijete nastaje spajanjem zenske polne celije i muske polne celije.
Vader:"Da, naravno (al' kad bi se zezali )"

Ovo je tvoj odgovor?
Ma mozes ti i bolje! :wink:
Mada ti je argument stvarno,ali stvarno,jak.Pomalo vuce na "posalicu od sinoc",ali Boze moj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 14:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
Naime, homoseksualnost...nije ni porok

Odmah odavde vidim koliko je Dragan Popadić kompetentan da nešto priča o homoseksualnosti.

Citiraj:
Antropološka istraživanja pokazuju kako je u mnogim kulturama širom sveta homoseksualnost, mada ne dominantan, sasvim normalan i dopušten vid seksualnog ponašanja


Normalan! Po čijoj definiciji riječi "normalan"?
Dopušten! Od strane koga? Od strane kojih "autoriteta"?

Citiraj:
posmatrano kroz istoriju, homoseksualnost je bila dopuštena i u tako razvijenim i civilizovanim društvima kakvo je stara Grčka i Rimsko carstvo


Ma da, jako su to civilizovana društva :roll:
Po čijoj definiciji riječi "civilizovano društvo"?
A to što je bilo homoseksualaca vjerovatno i potvrđuje i potkrepljuje da su to bila "civilizovana društva", zar ne?

Citiraj:
Tek sa učvršćivanjem velikih religija kao što su judaizam, hrišćanstvo i islam, homoseksualnost postaje porok i greh koji se kažnjavao i smrću


Jesi sigurna (a i ovaj čiko što je ovo pisao) da su Rimljani i Grci imali razvijene civilizacije (time i razvijen homoseksualizam) prije velikih religija, posebno judaizma? Ja nisam :)
Već tada je potojao sveti spis Tora - Mojsijev Zakon u kome piše ono što piše o homoseksualnosti.

Citiraj:
Od kada postoji seksualnost, postoji i homoseksualnost.


Netačno. Homoseksualnost se pojavila kasnije, zajedno sa sve većim Padom.

Citiraj:
Da li postoji bolji dokaz koliko je homoseksualnost prirodan osećaj od činjenice da je nijedno društvo kroz istoriju nije uspelo "iskoreniti" represijom?


Da to je baš dokaz :D :D
Ni jedno društvo nije iskorijenilo ni silovanje pa hoćemo li onda reći da nema boljeg dokaza da je silovanje prirodan čin? :roll:
A drugi zločini, ubistvo, krađa i ostalo? Znači sve je to prirodno jer to ni jedno društvo nije uspjelo iskorijeniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
A kad smo kod prirode i prirodnosti da podsjetim da se različiti polovi magneta privlače a isti odbijaju!!!

I to gle "slučajnosti" da različite aspekte magneta nazivamo baš polovi, dakle koristimo isti izraz kako u seksualnosti :roll:

Time dobijamo da je po prirodi (prirodno) da se različiti polovi privlače a isti odbijaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
porazgovaraj sa onima koji nisu "autoriteti po svim pitanjima" :roll: vec po TOM PITANJU!

Ako su po svim onda su i po tom :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Hajde skuhaj magnetu kafu pa je popij s njim.
Ili pusti dva magneta suprotnog pola da se razmnoze (ne smijes da viris sta rade) da bi imao mnogo magneta.

Vader:"Ni jedno društvo nije iskorijenilo ni silovanje pa hoćemo li onda reći da nema boljeg dokaza da je silovanje prirodan čin?"
Spustio se se suvise nisko uporedjujuci silovanje i homoseksualnost!
To je GNUSNO!!!O D V R A T N O!!!
Fuuuuuuuj!!!!!!!!
Uzasnuta sam tom recenicom!
Vaderu,silovanje je NASILAN CIN!Zato se i sove SILOVANJE!To je nasilje jaceg nad slabijim (fizicki) ,to je primoravanje na sex!!!
Sto homoseksualnost dva zrela odrasla muskarca koja na dobrovoljnoj bazi stupaju u odnose - nije.

Srami se svog poredjenja.Mislim da je ovo najuzasnija paralela koju je neko povukao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Tako ja mislim da homoseksualnost nije normalna. Stoga se i ne bavim takvim aktivnostima. Kad bi mi prišao neki homoseksualac ja bih ga 'oladio trenutno. (ovo 'oladio znači da bih mu rekao da nisam zainteresovan) Da mislim da je to normalno, kao npr. da mi priđe cura sa istim prijedlogom, ja bih možda i pristao. Što zasigurno znam da se neće desiti ako se radi o momku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 15:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Uhmmmmmmmm....
vidim ovdje se krcka zestoka rasprava :))))
Kad zavrsite pihtiju zovnite i mene da klopamo :))

Elem ...
Na stranu sve ...
Jeste li se pitali zasto i kod zivotinja postoji homoseksualizam ??
Np.r poznato je da su psi "pederi" :))) Njime je skoro svejedno, kad ih uhvati "zuta minuta" nije bitno ko je (heh, znate kad nam skacu na noge!?), sta je itd .. Kad nema zenke psi se medjusobno "dekaju" dok se ne umore ...
I sta onda ??
Ako idemo logikom stvaranja ove planete i zivota na njoj od strane nekog viseg bica ili grupe takvih bica, zasto su onda dozvolili to zivotinjama, a ljudima brane ?
Ali ovo vec dodiruje druge teme, jer ak oje tako, onda je sav ovaj zivot programiran, svi mo mi marionete tih visih bica koji se igraju, .. prava mala lutkarska predstava .. Zasto ?? Pa jednostavno, uvijek se moze tumaciti "tako je trebalo biti" ili "to je(su) svevisnji htio(li)"
Pa onda mozemo povezati takodje da mi pojma nemamo sta je i kako je "tamo negdje gore" (dole, okolo, itd.. nije bitno gdje) i onda nemamo mi pravo suditi o ponasanju itd ..
Uvijek se moze naci opravdanje za sve .. Bitno je samo koliko covjek vjeruje u nesto... ako mnogo vjeruje on ce i u cvrkutu ptice pronalaziti znakove... Nekad su stvari toliko logicne i cine se jednotavnim da tano moramo povezati da je "to - to", a mozda je bas suprotno sto nam ni na kraj pameti ne bi palo ...

Ne znam, pisao sam na ovu temu u vise navrata na ovom podforumu :)
Moj generalni stav je da ti ljudi zive svoj zivot, ne diraju ostale i ne namecu se kao "default" :)) ko zeli neka ide u homo vode, ko ne zeli jednostavno nece biti homo i nema problema ...
Samo kako danas sve postaje trend, bojim se da ce i homoseksualizam postati "novi krik/sik", da ce mladi prelaziti u homo vode jednostavno zato "sto je to cool"... nadam se da nece, ali mnogi danas ne znaju sta su, ko su, zbog ispranih mozgova i veoma su povodljivi a mogu se zahvaliti na tome medijima, drustvu itd ..

...

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
ventilator je napisao:
Apsolutno identican stavu prema zrelom i punoljetnom ocu koji ima ljubavnu vezu sa zrelom i punoljetnom kcerkom!
Ta dva odrasla i zrela bica - musko i zensko,nisu razlicita od "ta dva muskarca" koja ti spominjes.
Ili krvna veza mozda ne postoji izmedju dva suprotna spola? :o


Nisi me shvatila, vent. Za ljubavnu/seksualnu vezu između muškarca i žene koji su u krvnoj vezi imamo objektivan razlog da zabranimo, jer se iz takve veze rađaju debilna djeca. Ali kod ljubavne/seksualne veze između dvije osobe istog pola to nije slučaj i koji je objektivan razlog i suštinska razlika između dva muškarca koja su u krvnoj vezi i dva muškarca koji nisu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs