banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ASP.NET MVC
PostPoslato: 04 Nov 2016, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Da li imamo na forumu ASP.NET MVC developera?

Trebao bih nekoliko informacija kao što su:
* koje još tehnologije i alate je neophodno poznavati da bi čovjek bio produktivan u nekoj npr zapadnoj kompaniji,
* gdje bi čovjek mogao da se uključi u izradu nekih projekata, vježbe radi,

Mislim da bih imao još nekoliko pitanja, ali ako nema nikog ko se bavi ovim da ne dužim. :D

Za sad imam nekoliko svojih radova, čisto vježbe radi....
Jedan je i mini web shoping, pa ako mi nije istekao trial može se naći ovde:
http://teoplancic-001-site1.btempurl.com/#


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASP.NET MVC
PostPoslato: 07 Nov 2016, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Što se tiče frontend frejmvorka, vjerovatno je dobro da znaš bilo šta što je danas "in" (Angular, React, itd.), tu nema neke razlike koju tehnologiju koristiš za backend.
ASP.NET MVC je uglavnom front facing, u smislu da je to samo jedan sloj (presentation) u arhitekturi.
Ne kazem da u MVC aplikacijama nema biznis logike, nego da je praksa da se to malo vise raslojava, tako da jedna MVC aplikacija uglavnom handle-uje forme, search strane, itd.
Pa ti pored ASP.NET MVC znanja obicno treba i poznavanje i/ili WCF-a ili nekog REST API-ija (Web API) i EntityFrameworka (uglavnom za manje projekte) i poznavanje T-SQL-a (custom stored procedure, view-ovi i sl.) za nekakav full stack web development baziran na MS tehnologijama.
Na vecim projektima se koristi i neki IoC container, pa je zgodno i njega poznavati.

Što se tiče projekata i iskustva, najbolje je da nađeš neki posao, makar i part-time, gdje na projektu rade gorepomenute tehnologije, ako te one već zanimaju. :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASP.NET MVC
PostPoslato: 08 Nov 2016, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Prvo hvala puno na odgovoru. :)

Što se tiče frontend frejmvorka za sad sam počeo sa Knockout.js, samo zato što imam pri ruci jednu dobru knjigu, nisam siguran da li je to pravi izbor u odnosu na Angular?
Što se tiče WCF, da li se to "mora" poznavati? Ako sam dobro zapmatio sa Microsoft Virtual A. sad više koristi Web API, pa sam se nekako više na to bazirao.
EF svakako već poznajem, sa T-SQL nisam baš.... Uglavnom ima tu još mnogo da se uči... :)

Ali da pokušam sumirati gore navdeno, za full stack web development što se tiče ASP.NET MVC je potrebno ponavanje/znanje :
*najmanje jedan frontend frejmvork (Angular, Knockout...)
*WCF ili npr Web API
*EntityFramework
*T-SQL-a
*za veće projekte - neki IoC container

Što se tiče posla, ja sam raspoložen i imam dnevno 4h na raspolaganju (druga 4 sata idem na kurs jezika, koji traje do kraja februara, Njemačka je u pitanju...) ali u pokrajini u kojoj sam ja, da bih radio moram znati Njemački na nivou bar B1. Na žalost i u pokrajini Bayern, gdje je mnogo više IT kompanija smješteno, nema mnogo posla za ljude koji govore samo engleski. Čudno, ali tako je.
Zato bih pokušao ovo vrijeme koje mi je preostalo do završetka kursa što bolje da se "pripremim" za posao. Razgovarao sam i sa jednim recruiting agent-om, u principu sve se svelo na Njemački sa najmanje B1, pa onda posao... Praktikant, junior....šta god. :)

Al za sad bih iz vježbe radio neke projekte, tako da ako imaš neku ideju...šta bih mogao napraviti, da nije suviše kompleksno ali da je dovoljno obimno da obuhvata gore navedene tehnologije ti kaži :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASP.NET MVC
PostPoslato: 08 Nov 2016, 15:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Preporučujem da u jednačinu ubaciš i Node.js, ali i neku od NoSql baza.

Neki of Php frejmvorka takodje neće biti od štete, barem za REST.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASP.NET MVC
PostPoslato: 09 Nov 2016, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Za sad nisam za php. Volio bih da steknem iskustva sa C#, da budem dobar bar u jednom programskom da bih prešao dalje.... :)

Node.js i neka od NoSQL baza, ok. Dodatno sa spisak. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs