banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 19:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2014, 19:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Pozdrav svima.

Razmisljam se ovih dana da napravim jedan sajt, pa bih to u Wordpressu da uradim. Pitanje nije za Wordpress, jer se u to koliko toliko razumijem, vec me zanima, da li ovde neko ima iskustva sa placanjem - kupovinom gotovih tema, na recimo ThemeForrestu?

Ono sto ne shvatam tamo, a nema nigdje da se pominje, je koliko je tacno trajanje te licence njihove, jer kako vidim,licenca od recimo 55 dolara za temu nije strasna, ali ako je to placanje svake godine, onda bih se prije odlucio za kakvu besplatnu temu.

Pa, ako ko ima iskustva, bio bih zahvalan na odgovoru. Zanimljivo mi je da to nije nigdje pomenuto, pa sta sad, svako treba da nagadja da li je to mjesecna-godisnja ili dozivotna naknada, kad platis 55 dolara na za odredjenu temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A da procitas TOS ili EULA na njihovoj stranici? Naravno da kad je jednom kupis da ti traje koliko god hoces u zavisnosti da li je isti domen, a i da ima vremenski period, sta oni bi nekako magicno obrisali svoju temu sa tvoje stranice?

Bolje sam sebi napravi temu, mozes i uzeti par free pa napraviti neku da valja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 19:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Sehxor je napisao:
A da procitas TOS ili EULA na njihovoj stranici?

A to je, sta?

Gledao sam tamo detaljno o toj regular licenci, ne navodi se trajanje iste, pa zato pitam.

Naravno da ne mislim da ce magicno da je uklone sa sajta, ali pitam jer ne nadjoh nigdje neki precizan odgovor na to, a otkud znam, mogu mozda da salju nekakvo obavjestenje da je istekla licenca, da moras da mijenjas temu, tuzbe, otkud znam. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
TOS "Terms of Use", EULA "End user licence agreement", ono dugacko sto kliknes "i accept" bez da procitas :)

Obicno na takvih sajtovima imas dve opcije, ta od recimo 55$ ti je jeftina licenca koja je obicno vezana za jedan domen, dok na nekima imas "buyout" licencu gjde ti otkupis temu i niko drugi posle tebe je ne moze kupit, ali takva licenca mozda biti i par hiljada $.

I pazi odakle skidas besplatne teme, obicno u php/html codu imaju "backdoors" i linkove za SEO drugih sajtova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 20:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Sehxor je napisao:
TOS "Terms of Use", EULA "End user licence agreement", ono dugacko sto kliknes "i accept" bez da procitas :)

Obicno na takvih sajtovima imas dve opcije, ta od recimo 55$ ti je jeftina licenca koja je obicno vezana za jedan domen, dok na nekima imas "buyout" licencu gjde ti otkupis temu i niko drugi posle tebe je ne moze kupit, ali takva licenca mozda biti i par hiljada $.

I pazi odakle skidas besplatne teme, obicno u php/html codu imaju "backdoors" i linkove za SEO drugih sajtova.

Hvala na pojasnjenju :)

Da, za jedan domen mi to treba, tako da nije frka sto se toga tice, vise mi je to bilo nejasno da li ce da traze tih 55 dolara i sljedece godine, ako prijavim tamo sajt na kojem je tema instalirana, ili kako vec se radi na Themeforrestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs