banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 17:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2013, 20:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Uglavnom kad ste svi upoznati s tim pomozite nama koji nismo :D
Ima masa tutorijala na netu za sve jezike ali nije mi jasno bas kako to sve ide. Tj svi ti jezici.. kako po redu ici da budes okej web dizajner? Da znas osnove, da mozes napraviti nesto ovako: http://www.rtl.hr/

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ChildOfRock je napisao:
Uglavnom kad ste svi upoznati s tim pomozite nama koji nismo :D
Ima masa tutorijala na netu za sve jezike ali nije mi jasno bas kako to sve ide. Tj svi ti jezici.. kako po redu ici da budes okej web dizajner? Da znas osnove, da mozes napraviti nesto ovako: http://www.rtl.hr/



Ako bas hoces nesto takvo da pravis onda kreni od CMS-a, recimo WordPress ili Joomla.
Igraj se malo sa tim, onda kreni istrazivati kako da napravis svoj "template" i doradjuj gotove polako, tu ces se upoznati sa HTML, CSSom i malo JS.
Tad ces vec moci samostalno napraviti svoj site, nakon toga mozes se bazirati na module i plugine to ti je vec php, smarty itd..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 20:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Tenk ju :)
Tako sam vec i poceo skoro sa WordPressom. Hvala!

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2013, 07:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ima li ko da je upoznat sa php-om?
Ovaj kod dolje manje više je sličan na svakom jeziku, ali neće da mi radi.

Neće vrijednosti da se mjenjaju. Sve dok se uslov ne ispuni izlista toliko puta koliko se ponavlja iste vrijednosti. Može li mi neko pomoći oko ovoga?

Kod:
for ($prvipragbroj; $prvipragbroj<$l; ++$prvipragbroj)
   {
      
      $prvipragpozicija['x']=$prvipragpozicija['x']+50;
      $prvipragstart['x']=$prvipragstart['x']+50;
      $periodstart['x']=$periodstart['x']+50;
      $tokstart['x']=$tokstart['x']+50;
      $tokprelaz['x']=$tokprelaz['x']+50;
      $tokprelaz['y']=$tokprelaz['y']+20;
      $tokend['x']=$tokend['x']-50;
      $tokend['y']=$tokend['y']+20;
      echo $konstrukcija2;
   
   }

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2013, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Koje su vrijednosti za $prvipragbroj i $l prije ulaska u petlju? Stavi umjesto $l neku vrijednost pa testiraj... Ako radi, do nje je, ako ne, $prvipragbroj nije ok...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2013, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Radi se o crtanju u tagu <canvas>, ali skontao sam u međuvremenu. :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Sta si skontao? Pa podijeli iskustvo :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ja imam neko drevno predznanje (bio sam vrlo dobar u Basic-u i Pascal-u jos kao klinac). Međutim, nisam pipnuo programiranje sigurno jedno 16-17 godina tako da nemam više pojma šta je danas aktuelno. Imam par totalno glupavih pitanja...Kažem glupavih jer nisam siguran da ću ih formulisati na pravi način, budući da je moje poimanje programiranja, takoreći, zastarjelo...definitivno mu treba update :) .
1. Koji je najpopularniji programski jezik danas, zašto i navedite uže polje gdje se dotični najčešće upotrebljava.
2. Shvatam da je web dizajn/maintainance jedan od najlakših zadataka za programera početnika, prvenstveno zbog mnoštva pomoćnih alatki, tj aplikacija koje obavljaju funkciju (koliko sam vidio) koja je hibrid između pisanja koda i razvijanja istog uz pomoć grafičkog front-enda? To djeluje mnogo jednostavnije od čistog kucanja 10 000 linija.
3. Interesuje me takođe i razvijanje aplikacija koje mogu da rade po GNU Linux-om...Od čega tu početi i na koji način razvijati aplikacije koje bi bile multiplatformske(ne samo u smislu mnoštva distribucija linux-a nego i kao cross-platformske aplikacije lin/win/os x) uz smanjenje muka oko adaptacije koda?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
1). Pretesko pitanje, tj presiroko. Malo suzi izbor, ili na arhitekturu, ili na lejere, ili na skalabilnost, na bilo sta.

2) Bez notepada, nema programera, posebno u pocetku. Bilo koja druga opcija vodi najcesce u slijepu ulicu. Drimviveri, Joomle..sve je to lijepo, ali si uvijek ogranicen tudjim pluginima, fajlovima, i nabadas dok ne nabodes.

3. Java na prvom mjestu. Samo mjenjas VM. Moze se ici i sa .NET platformom, ali to zna biti kilavo.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Slazem se, za trece pitanje bi samo dodao jos Python i Perl ;), ne znam kako .NET radi na linuxu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
NiZ je napisao:
Sta si skontao? Pa podijeli iskustvo :)

Ma definisao sam ova dva broja prije.

Pisao sam kod za iscrtavanje određenog crteža na osnovu zadatih varijabli. Fora je u tome što su ove varijable u petlji neke od koordinata dok se ostale nadovezuju na iste (tipa a=5; b=a+6;). Ja bio upisao samo da mjenja a varijablu misleći da će se b automatski promjeniti tako da mi je iscrtavalo neke švrljotine. Ubacio ostale koordinate u petlju da se mjenjaju do ispunjenja uslova i to je to.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sehxor je napisao:
Slazem se, za trece pitanje bi samo dodao jos Python i Perl ;), ne znam kako .NET radi na linuxu?


Python da, Perl je nejak, posebno po pitanju lejera i arhitektura, ne mozes daleko sa njim.

Mono project.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Perl obicno koriste ovi u MMORPG industriji, mislim da je za te potrebe solidan.


Ovaj Mono je intresantan, vrjedi istraziti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
@nasmjeshiti luzer
Jesi li ti to samo radoznao ili imas viska vremena pa si skontao na sta zelis da ga trosis?
Ako hoces da krenes ispocetka, naucis nesto da bi sutra dobio bolji posao, trenutno je na nasem trzistu JAVA najbolja opcija. Knjigu pred sebe, 6 mjeseci (godinu?) iza sebe, polozis Java Core, zaposlis se i .... zenis se. :D :P

Aj zovi na kafe, nismo je pili odavno :) (na 066 jer je 065 neaktivan vec nekoliko sedmica i bice bar jos jednu dok ne kupim neku kantu od telefona...)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
@NiZ
Spoiler:
Zovnem na :occasion5: za par dana, čim malo pripremim teren za neka snimanja i dosnimavanja koja me očekuju u
narednom periodu, pa da mogu fino da oda'nem. Treba posložiti gomilu projekata na kompu, pažljivo obrisati svo staro smeće i arhivirati ono bitno, da me ne zbunjuje i ne smeta u narednim udarnim danima, a to i nije tak jednostavno jer se radi o gomili projekata i fajlova sa sličnim imenima za koje ja nisam siguran koji je zapravo koji, pa moram bukvalno svaki manuelno provjeravati. A i stari me povazdan cima da sređujemo dvorište od kako smo srušili Alternative.
A što se tiče onog prvog, pa, razmišljam često - valja znati i nešto praktično u životu, a ne samo stvari koje interesuju mene, tebe i eventualno još neku dvojicu tamo negdje za šankom u Burbonu :lol: . A, pošto sam ja u stvari bio jedan vrlo praktičan tip (ni nalik ovom kog mnogi znaju) dok mi moj čupavi burazer nije pokazo gitaru, konatm da je možda i glupo tek tako pustiti da umre jedna vrlo racionalna strana moje ličnosti...Hoću reći da mi te praktične stvari ponekad fale, osjećam žal za njima. Uvijek sam se isfuravao na one bezze ljude koje su ostali nazivali umjetnicima :mad: , a već neko vrijeme i mene tako zovu, pa želim nekom da jebem kevu :) . Ne samo da bih volio znati programirati, volio bih biti i neki majstor za nešto npr. neki električar, vodoinstalater, nebitno, a programiranje mi je blisko jer sam, kažem, to već čačkao, pa znam tu sabrati 2 i 2. Ne bi bilo kao - ove čike nešto pričaju i onda pišu neke hijeroglife i tako :oops: ...
Jedino što me tu smara je što je to još jedan posao koji se obavlja sjedeći za kompom. Da je imati neki portabilan interfejs (neke cvike sa sluškama) koji ti omogućava da diktiraš linije govoreći u mikrofončić dok hodaš ulicom, ne bih uopšte razmišljao, nego bih se od sutra već tim bavio.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
zanimljivo je kad neki pocetnici ili neznalice govore kako je neki programski jezik dobar, a neki nije 8) :lol:
Perl je mrtav. Na izdisaju. Davne 1999. godine sam pisao clanke o Perlu u PC Chipu, a vec tada je bio maltene na izdisaju...

Java i C++/C#. Ostalo je boranija. Ja cesto programiram u PL/SQL, jer se interno izvrsava u Oracle bazi, em se od skora moze "native" kompajlovati (znaci kao native nije striktno interpreterski jezik kao PHP, Perl i sl.), ali opet moram reci da je PL/SQL smece od programskog jezika. :D

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2013, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Perl na unix based sistemu je meni recimo sasvim dovoljan za neke zadatke koji trebaju biti odradjeni, tako da realno mi nije ni bitno sto je jezik mrtav, ako mi moze pomoci u necemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2013, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Po meni valjalo bi malo baciti oko na Qt....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2013, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Eudaimonia je napisao:
zanimljivo je kad neki pocetnici ili neznalice govore kako je neki programski jezik dobar, a neki nije 8) :lol:
Perl je mrtav. Na izdisaju. Davne 1999. godine sam pisao clanke o Perlu u PC Chipu, a vec tada je bio maltene na izdisaju...

Java i C++/C#. Ostalo je boranija. Ja cesto programiram u PL/SQL, jer se interno izvrsava u Oracle bazi, em se od skora moze "native" kompajlovati (znaci kao native nije striktno interpreterski jezik kao PHP, Perl i sl.), ali opet moram reci da je PL/SQL smece od programskog jezika. :D

Mislim da ima posla i za JS i da ce ga jos dugo biti pa kome se da zajebavati sa njegovim objektima....

Sta mislite, gdje se u toj prici nalazi Python?

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2013, 22:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Meni je sve isti q, samo php ne podnosim organski. Radio sam C i C++ i C# i Pascal i Delphi i Basic i Visual Basic i RapidQ i Java i ASM i sve je to otprilike isto, ako znaš šta radiš i šta trebaš postići. Zadržao sam se najviše na C#/.NET samo zato što je RAD, no imam toliko zamjerki, ali opet nedovoljno da pređem na nešto drugo. Što se tiče QT-a, kao i svaki open source, dobro zamišljen, očajno dizajniran i realizovan. Na kraju, nema neke velike razlike između W32 i Qt programiranja na Windowsu jer barem kod W32 si unutar sistema, dok radiš sa Qt moraš paziti da ti se ne miješta w32, std i qt C++. Uglavnom proizvodi glavobolju. Ja sam ponekad napišem pokoju biblioteku vezano za gui, ali nemam ni volje, ni snage da to jednom završim i napravim sebi gui biblioteku i programiram jednom kao čovjek.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs