banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 16:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Objective C praksa
PostPoslato: 20 Nov 2012, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Zajedno sa prijateljem pokrenuo sam firmu u avgustu i evo nakon 3+ mjeseca ima nas 5 zaposlenih, picimo, dosta radimo, zabavljamo se.
Za sada smo popunili odjel za razvoj web aplikacija, nadamo se do kraja godine da ce svjetlost dana ugledati 2 web aplikacije, ali otom potom.

Od slijedece godine(jan/feb) imamo u planu da pokrenemo jedan dio za razvoj mobilnih aplikacija. A posto kod nas nema osoba sa iskustvom u programiranju iOS aplikacija, dosli smo na ideju da napravimo neki vid prakse. Pa tako, trazimo studenta sa ETF-a koji je poprilicno dobar sa c++ i da je zainteresovan za praksu da uci Objective C odnosno izradu iOS aplikacija. Bio bi mu obezbjednjen Mac i sve sa nase strane, fleksibilno vrijeme da dolazi i odlazi kada hoce. U zavisnosti kako bude napredovao, mogli bismo poceti i sa pravim projektima, sto znaci da bi praksa bila placena, uci i zaradjuj.
Ako nisam bio jasan sto je cesta pojava, evo ukratko. Student bi ucio objective c na primjerima sa neta(mora znati engleski odlicno/perfektno), radio na svojim aplikacijama, mozda nekim zajednickim idejama itd... Nakon sto utvrdi znanje, polako bi poceli sa pravim projektima a sa strane dalje nastavili rad na nekim internim projektima. U svakom slucaju, ne bi bio zakinut kako to kod nas biva.

U sustini sta trazimo:

1. Iskustvo sa c++, moze i prakticno a moze i student koji dobro vlada istim.
2. Volja da uci
3. Timski rad. Kada pocnemo sa pravim projektima, vise ljudi radi na istom, pa je timski rad jako bitan.
4. Odlicno poznavanje engleskog jezika, ovo cemo ispitati.

Sta nudimo:

1. Rad u opustenoj atmosferi,
2. Fleksibilno vrijeme
3. Mac, nosi ga kuci :)
4. Neki od apple uredjaja za testiranje
5. Placenu praksu

Kontaktirati preko maila: info (at) codebluestudio.com . Sajt je u fazi izrade :)

Inace malo offtopica, kod nas je jako popularan android no ios i ne bas, razlog tome je sto je za isti potreban poseban racunar + jedan od uredjaja, a ni jedno ni drugo nisu jeftini, pogotovo ne za studenta, pa se nadam na ovaj nacin da to malo pokrenemo. Na zalost, za sada bi primili samo jednog studenta jer prostor i finansije ne dozvoljavaju vise, ali u zavisnosti kako bi islo, mogli bi siriti. U svakom slucaju ovo ne bi pokretali do jan/feb.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 23:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Zaboravio si dodati da je pored masine i test uredjaja, potreban i XCode, mislim kad vec pricamo o troskovima :wink:

Sretno u svakom slucaju, ja se jos uvijek drzim Androida. Mada ko zna, vidjecemo sta nam donosi januar u vezi BlackBerry-a, mozda je prerano otpisan.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Mislim da xCode dodje besplatno uz Lion, bar zadnja verzija, znam da su jedno vrijeme naplacivali pa je bio free itd.. ali nije bitno, sve troskove mi pokrivamo.

Slazem se za blackberry ali evo sada i win store raste, a mislim da je lakse raditi sa c# nego objectivom no objective donosi veci prihod developerima.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2012, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Jos jedna napomena, idealan student je student 3. ili jos bolje 4. godine, jer kada se krene raditi, a pogotovo zaradjivati, fakultet se zapusti.. Prijateljski savjet. Isto tako, razumjevanje i čitanje engleskog MORA biti na visokom nivou jer će se većina stvari učiti po primjerima sa interneta, znači neće biti mentorstva u pravom smislu te riječi.

Isto tako ako neko već ima iskustva sa razvojem IOS aplikacija, i traži posao, tj zainteresovan je da počne da radi puno radno vrijeme, slobodno nas kontaktirajte.

Uskoro cemo zavrsiti web stranicu pa da nesto malo vise i o nama kazemo, ali u ovih par mjeseci radili smo a i dalje radimo sa velikim klijentima kao sto su Ford i PayLoadz.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs