banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 29 Nov 2016, 07:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Ajooooj vi se raspisali a meni ništa niste pomogli sa odgovorima :-?
Prva stvar malo sam ja stara da počnem tako nešto učiti iz početka a o čemu znači nemam blage veze.
Druga stvar,imam ja posao,ali tražim nešto dodatno da zaradim. Ne tražim da bude nešto bezveze nije problem mogu se i pomučiti,ali bih voljela da ovo uspije.

Zar stvarno ne uspijeva ništa osim programiranja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 29 Nov 2016, 21:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
probaj
megatypers.com
ako trebas invitaion pp

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 29 Nov 2016, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
JesseJ sorry, ovo je podforum o programiranju. :-)
Eto, probaj to sta ti je mrcina naveo...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ajd vi meni sad recite cisto onako iz znatizelje.
Da li relano moze covjek koji nema veze ni o kakvoj vrsti programiranja (nekad radio u pascalu) i osrednjim (i slAbije) znanjem engleskog nauciti programirati i odakle da krene?Koji jezici i tako?
Koliko je to realno?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 00:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Zavisi od osobe do osobe.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 09:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Samo da vas pitam,jesu li ovi svi poslovi koji se vode pod data entry obično ukucanje ovih capch-ija?
@digresija,
znam da je podforum o programiraju ali vjerovao ili ne kada sam u gugl ukucala ukucavanje kepcija :) ovo mi prvo izašlo pa sam zato ovdje postavila pitanje
I još mi niko nije rekao tj potvrdio moje sumnje ono što sam vam koppirala da je prevara ono sto trebam kao uplatiti za join to server da bih radila neki posao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 11:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
I jos imam pitanja vezano za ove capchije
Koja je inace svrha ukucavanje istih?
Što će to nekome da bi plaćao? i kako ja znam koliko sam ukucala po danu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Valjda ima neki brojac nakucanih :D Pogledaj prvo koliko placaju, da te ne izadje skuplja pita nego tepsija, struja je poskupila u zadnje vrijeme :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
JesseJ ono je cista prevara - cuj da ti njima placas neki "server join fee"...

Pa vise ces zaraditi kucajuci maturske ili studentske radove.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 11:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Pa i mislila sam da je prevara,ali sam čekala potvrdu :)
Ma nesto bježim od tog ukucavanja capchija ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Nov 2016, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ako nema "join fee" probas par dana pa vidis ima li kakvog ćara, mislim da oni vecinom rade na sistemu pozivnica, posaljes par pozivnica drugima pa onda imas odredjenu proviziju od njihovog rada. Uostalom sve je na bazi teoretisanja dok sam/a ne vidis sta i kako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 03 Dec 2016, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Radio sam par dana kucanje captche, i skontao da je bezze... cijena po captchi je jako niska, i ima bruka ljudi da to rade... Razlog kucanja captche, koliko sam razumio kada sam istrazivao, je da ti ljudi prave software-e za automatsko popunjavanje captche povezujuci sliku i tekst koji ste vi ukucali (bar mislim da je tako)...

Za Data entry, bolje naci prekucavanje PDF u Word ili slicne stvari (npr ispunjavanje formulara, popunjavanje baze podataka), a sigurno se moze naci... Pokusajte na upworku kucati word typing ili tako nesto...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 03 Dec 2016, 15:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Na Upworku je potrebno malo strpljenja na pocetku, i rada ispod cijene, i recimo da se poslije 3 mjeseca vec moze nesto zaraditi. Mimo programiranja i kao dodatni posao za part time se moze zaraditi 100-200$ mjesecno, sto nije lose za nase uslove. Po mom iskustvu, u vecini slucajeva ne dobija posao najniza cijena, a i zapadnjaci i ameri nisu bas ludi za indijcima, jer tu ima dosta i fuseraja.
Moj savjet bi bio da se svaki posao uradi 100% kvalitetno, dobije odlican review, i onda lagano ka sljedecem, i svaki sljedeci bi trebao biti laksi za dobiti.
Ja sam na pocetku uvijek birao postove u kojima se trazi da se odradi neki test zadatak, pa da na taj nacin budem konkurentniji.
Takodje, ja sam na pocetku nasao pomoc jos dvoje, koji su uskocili da za male pare odradimo posao u kratkom roku (mislim da i indijci rade tako da njih gomila radi zajedno na nekom poslu)
Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 12:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Pozdrav svima,
od mog prošlog javljanja prmijenilo se par stvari,prva stvar je da sam dobila jedan posao na Upworku i zaradila 139 $ i dobila pozitivan feedback,čak mi se taj isti klijent opet javio za neki posao. Da bih ja juče dobila mail sa up worka kako je moj profil suspendovan za početak dok ne provjere moje ponude za posao,da bih sinoc nakon uložene žalbe,dobila odgovor kako definitvno sam suspendovana sa ovog sajta,da potrazim neki drugi način zarade jer očito ja nisam profil kakav se tamo trazi jer šaljem previše aplikacija za posao ....mislim wtf???

Prvo,napravila sam profil na osnovu svojih podataka,imala sam provjeru identiteta koju sam prošla,znači okačila sve žive seminare na koje sam išla,kopiju diplome,znači ama baš sve,jer sam stvarno ovome pristupila profesionalno i bilo mi je stalo da dobijem neki posao. Kako cu dobiti posao ako ne apliciram,mozda sam samo pogriješila što sam aplicirala i na Unverified klijentima?!
Ne razumijem znaci nikako zasto sam suspendovana? Jer sam imala posao koji sam korektno odradila,plus sto nisam ni podigla čitav iznos jer sam mogla samo 110$ povuci na paypal i oni su mi sada faktički ukrali 28 dolara,ipak nisu to male pare - 50 km.

Druga stvar,pohađala sam i neki webinar od strane jedne cure iz Beograda,ona je tu dala par savjeta kako aplicirati i kome,tako da sam na kraju našla i nju na FB javila joj se pa da i ona vidi šta se u suštini desilo. Jer meni sve ovo liči na neku muljažu gdje sam ja ni kriva ni duža nastaradala. Ne znam,sada ne mogu da nađem dali postoji neki određeni broj koliko se aplikacija mjesečno može poslati ,pa sam ja taj broj prešla?!
STvarno ne znam,znam samo da sam totalno razočarana,da ne znam kome više da napišem kakav mail,čak prijeteći jer su ugrozili moja ljudska prava....
Zato ako neko zna,ili je čuo za ovakvu nekakvu situaciju dajte molim vas objasnite mi pa da lakse sve svarim ovo...
Dali su u pitanju neke muljaže gdje se frelenseri iz evrope brišu namjerno da bi ovi indijci sve zauzeli,dali je to cilj da se tako sa svakih nekoliko profila ukrade po dvadesetak dolara pa opet muljaju i tu,ili je neko moj profil označio kao "unpropirate" pa sam ja na osnovu toga dobila ovu suspenziju.
Dali da ja odustajem od svega ovoga,pomirim se s tim da mi je profil suspendiran ili da ganjam neku pravdu,da se borim za svojih 50 km,da prijetim divu da se kao pravim pametna :roll:
Šta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
JesseJ moze samo jedno pitanje - koliko si vremena potrosila da bi zaradila tih 139$?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Digresija je napisao:
JesseJ moze samo jedno pitanje - koliko si vremena potrosila da bi zaradila tih 139$?


Pa radila sam jedno 15-tak dana, poslije posla ovog redovno oko 3 - 4 sata. Fiksna je cijena bila. Bili su milestoni plaćeni po 25 $.
Znam kad ja to sve preračunam i nije neka satnica, ali bilo mi je bitno da nešto odradim i da dobijem pozitivan feedback.

A ima li ovo kakve veze sa onim mojim tekstom za suspenziju profila :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Tema nije suspenzija profila, nego je tema freelancing. ;)
Sto se tice suspenzije profila - ako budes ganjala da to rascistis, izgubices previse vremena i zivaca, a to nije vrijedno 50 KM, vjeruj mi. Osim ako bas zelis neku svoju licnu satisfakciju da izganjas, ali i tad je samo gubljenje vremena.

Ako si radila 15-ak dana po 3-4 sata, onda ti satnica nije bila ni 3 $ - ma necu ni komentarisati.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 13:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Digresija je napisao:
Tema nije suspenzija profila, nego je tema freelancing. ;)

Znam vrlo dobro šta piše koja je tema,ali nisam se bezveze javila ovdje,nego zato što sam ovdje pisala vezano za poslove
Ako postoji tema "suspenzija profila" ili "prevare na upworku" ili "smaram ljude što ne pišu gdje bih ja htio " link brate pa da pišem tamo ili neko automatsko preusmjerenje :roll:
Digresija je napisao:
Sto se tice suspenzije profila - ako budes ganjala da to rascistis, izgubices previse vremena i zivaca, a to nije vrijedno 50 KM, vjeruj mi. Osim ako bas zelis neku svoju licnu satisfakciju da izganjas, ali i tad je samo gubljenje vremena.

Zanimalo me dali neko zna razlog suspenzije,i dali se nekome desilo slično,i šta je ko radio u tom slučaju
Digresija je napisao:
Ako si radila 15-ak dana po 3-4 sata, onda ti satnica nije bila ni 3 $ - ma necu ni komentarisati.

Mislim stvarno,a sta će ti ovo?!
Pa zar ja ne napisah da mi je bio bitan pozitivan feedback...
3$ satnica za dodatni posao je sasvim pristojna zarada ....ne napatis se a extra pare zaradis :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ako tema o suspenziji profila ne postoji, onda mozes slobodno kreirati novu.

3$ po satu je super. Samo naprijed - nemoj da se napatis.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Digresija je napisao:
Trenutno su najtrazeniji i najplaceniji specijalisti iz podrucja: Security, Network Management i Database Management (BigData i Data WareHouse).

PHP, HTML i CSS su sitna boranija za prezivljavanje. Nemoj sad samo da neko napise:"E, ali ja znam jednog lika, koji od PHPa zaradjuje 5000 dolara mjesecno!" ...


Kad kazes sitna boranija, na koliko mislis?
Ja krenula uciti html, css, js i dalje, na udemy-u. To cu zavrsiti sigurno i kontala sam da mi bude dodatna zarada, a ako krene i u potpunosti tome da se posvetim, zato te pitam.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs