banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 17:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Sto se satnice tice, mislim da to sad i nije tako bitno, a normalno je da se copy-paste posao ne moze naplatiti isto kao programiranje... Ako uzmemo da gomila ljudi provede nekoliko sati na facebook-u i slicnim za dz onda rad za 3$/h nije trosenje vremena. Sve je relativno...
Sto se Upworka tice, tamo imas 30 aplikacija mjesecno... svaki mjesec dobijes bonove za to, tako da mislim da nema toga da neko moze previse da konkurise. Provjeri da li si prekrsila neko od pravila tipa: nudila besplatan rad, htjela dogovoriti rad mimo upworka i slicno... Ako ne, onda mora da se radi o gresci, a ne teoriji zavjere...
Btw Upwork obrce milione, i cisto sumnjam da im je stalo do tvojih 20$...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
U državi gdje neki plaćaju 1 KM sat prekovremenog, mada mnogi ni toliko, tih 3 USD je i dobro.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
JesseJ je napisao:
Pozdrav svima,
od mog prošlog javljanja prmijenilo se par stvari,prva stvar je da sam dobila jedan posao na Upworku i zaradila 139 $ i dobila pozitivan feedback,čak mi se taj isti klijent opet javio za neki posao. Da bih ja juče dobila mail sa up worka kako je moj profil suspendovan za početak dok ne provjere moje ponude za posao,da bih sinoc nakon uložene žalbe,dobila odgovor kako definitvno sam suspendovana sa ovog sajta,da potrazim neki drugi način zarade jer očito ja nisam profil kakav se tamo trazi jer šaljem previše aplikacija za posao ....mislim wtf???
Prvo,napravila sam profil na osnovu svojih podataka,imala sam provjeru identiteta koju sam prošla,znači okačila sve žive seminare na koje sam išla,kopiju diplome,znači ama baš sve,jer sam stvarno ovome pristupila profesionalno i bilo mi je stalo da dobijem neki posao. Kako cu dobiti posao ako ne apliciram,mozda sam samo pogriješila što sam aplicirala i na Unverified klijentima?!

Na UpWorku sam već skoro godinu dana. Možda nije neko veliko iskustvo, ali iskustva mi nisu loša upravo zato što je tamo sve veoma jasno. Ne mogu da razumijem zašto si suspendovana. Imaš svaki mjesec na raspolaganju 60 poena (connects) za apliciranje za posao, i ne možeš preći taj limit, sve i da hoćeš (osim ako dokupiš, ali zašto bi?). Pošto za svaku aplikaciju potrošiš po pravilu po 2 connects, možeš u prosjeku svaki dan za po jedan posao da apliciraš. To što puno apliciraš jednostavno tehnički niti ikako drugačije ne može biti razlog za suspenziju. To može biti samo plus. UpWork pokušava da zaradi od tvog posla, a ne da te omete u apliciranju za posao od kojeg bi mogao da zaradi. Nema (ekonomskog) smisla. Možeš li ovdje kopirati tačno obrazloženje od strane UpWorka?
Razlog za suspenziju je najčešće to što se pojedini klijent i freeelancer dogovore na UpWorku za rad izvan Upworka, da bi izbjegli plaćanje provizije, naravno- ako UpWork to na neki način registruje. Takvi pokušaji su najčešći razlog i za prijavu.
JesseJ je napisao:
Ne razumijem znaci nikako zasto sam suspendovana? Jer sam imala posao koji sam korektno odradila,plus sto nisam ni podigla čitav iznos jer sam mogla samo 110$ povuci na paypal i oni su mi sada faktički ukrali 28 dolara,ipak nisu to male pare - 50 km.

UpWork odnedavno uzima proviziju od 20% (doskoro je bila 10%) od svakog posla, što jasno piše u tvom ugovoru. Mrzi me sad da tačno računam da li je 28$ baš tačno 20% od 139$, ali jasno je da je tu negdje...
Moj savjet ti je da pažljivo pročitaš sve redom vezano za uslove na UpWorku jer imam utisak da si uletjela u to neinformisana. Iako je sada možda kasno. Ima UpWork i forum za takve stvari i nedoumice. Samo ne znam da li i dalje imaš pristup tamo, ako si već suspendovana.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 09 Mar 2017, 18:28, izmenjena 5 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 18:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Pa kad skontas da je to za full time posao, vise nego prosjecna plata kod nas. Jedina razlika su doprinosi, od kojih svakako nema neke vajde ovde...
I sad jos samo uporediti to klikanje sa sjedenjem u kiosku ili kopanjem kanala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Mar 2017, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
kutak je napisao:
Digresija je napisao:
Trenutno su najtrazeniji i najplaceniji specijalisti iz podrucja: Security, Network Management i Database Management (BigData i Data WareHouse).

PHP, HTML i CSS su sitna boranija za prezivljavanje. Nemoj sad samo da neko napise:"E, ali ja znam jednog lika, koji od PHPa zaradjuje 5000 dolara mjesecno!" ...


Kad kazes sitna boranija, na koliko mislis?
Ja krenula uciti html, css, js i dalje, na udemy-u. To cu zavrsiti sigurno i kontala sam da mi bude dodatna zarada, a ako krene i u potpunosti tome da se posvetim, zato te pitam.


Kako za koga sitna... Imam prijatelje koji jednostavni PSD u HTML/CSS naplacuju 25-30$ po satu, a onda mozes samo zamisliti koliko naplacuju komplikovanije stvari....

Takodje imam prijatelje koji pasivnog prihoda imaju 1-2k dolara mjesecno od wordpress plug-ina i sl, gdje trose mjesecno 10ak sati na support...

Naravno, mogu se zaraditi i puno vece pare, ali ne bih rekao da je ista od ovog "sitna boranija za prezivljavanje", pogotovo ne na nasim prostorima... Da zaradjujes 1-2k mjesecno (a ne 5k kao sto Digresija predlaze da cemo mi odmah spominjati), opet je super za nase prostore, jer je to skoro pa ministarska plata..

Ako savladas html, css i js, mozes sasvim pristojno zaradjivati...

Ja sam sa excelom imao pocetnu satnicu od 10e... Uzimajuci 160 radnih sati mjesecno, plata dodje 1600e (naravno, sbbkbb, posto nisam imao toliko projekata), ali cak i sa tako niskom satnicom, ne bih rekao da je to tako mala lova (napomena: neoporezovanih 1600e :D)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Mar 2017, 08:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
skitnica je napisao:
Na UpWorku sam već skoro godinu dana. Možda nije neko veliko iskustvo, ali iskustva mi nisu loša upravo zato što je tamo sve veoma jasno. Ne mogu da razumijem zašto si suspendovana. Imaš svaki mjesec na raspolaganju 60 poena (connects) za apliciranje za posao, i ne možeš preći taj limit, sve i da hoćeš (osim ako dokupiš, ali zašto bi?). Pošto za svaku aplikaciju potrošiš po pravilu po 2 connects, možeš u prosjeku svaki dan za po jedan posao da apliciraš. To što puno apliciraš jednostavno tehnički niti ikako drugačije ne može biti razlog za suspenziju. To može biti samo plus. UpWork pokušava da zaradi od tvog posla, a ne da te omete u apliciranju za posao od kojeg bi mogao da zaradi. Nema (ekonomskog) smisla. Možeš li ovdje kopirati tačno obrazloženje od strane UpWorka?

Mogu naravno
We are contacting you to let you know we have suspended your access to Upwork indefinitely
Our decision is based on a careful review and the fact that you have submitted a high number of proposals for jobs on our site without many contracts or earnings. Unfortunately, this means the jobs posted by clients are not a good match for your skills.
I know this news is likely disappointing to you. But our goal at Upwork is to enable freelancers to successfully connect and collaborate with clients who need their skills and expertise. Unfortunately, this means we must part ways with freelancers whose skills are not in demand in our marketplace.
If you want to appeal this decision, you can email us at marketplace-appeals@upwork.com. Please note each case will be manually reviewed by our Trust & Safety team to decide if your account can be reinstated.
Please know we don’t make decisions like these lightly and wish you the best of luck in your future endeavors.
Regards
,


I cak nakon podneska mog zahtjeva da ponovo pregledaju sve proposals,dobila sam odgovor

I am writing to let you know that we have carefully reviewed your appeal and determined that your Upwork account will remain suspended.

We know this is not the news you wanted to receive, however at this point the appeal process is exhausted and our decision is final. If you have any open contracts you will be able to complete that work and receive payment through our site. You will not be able to submit proposals for new contracts, however.

We wish you the best of luck in your future endeavors outside of Upwork. Please note that it is unlikely that we will respond to any future correspondence regarding this matter.


skitnica je napisao:
Razlog za suspenziju je najčešće to što se pojedini klijent i freeelancer dogovore na UpWorku za rad izvan Upworka, da bi izbjegli plaćanje provizije, naravno- ako UpWork to na neki način registruje. Takvi pokušaji su najčešći razlog i za prijavu.

Stvarno nisam ništa dogovarala da radim van Upworka,niti sam nudila da radim besplatno
skitnica je napisao:
UpWork odnedavno uzima proviziju od 20% (doskoro je bila 10%) od svakog posla, što jasno piše u tvom ugovoru. Mrzi me sad da tačno računam da li je 28$ baš tačno 20% od 139$, ali jasno je da je tu negdje...
Moj savjet ti je da pažljivo pročitaš sve redom vezano za uslove na UpWorku jer imam utisak da si uletjela u to neinformisana. Iako je sada možda kasno. Ima UpWork i forum za takve stvari i nedoumice. Samo ne znam da li i dalje imaš pristup tamo, ako si već suspendovana.


Mogu ja zasad uci na profil,mogu gledati i poslove,samo mi stoji obavijest da mi je profil suspendovan
Iako mislim da je sada kasno za sve druge pokušaje. Nije mi cilj da pravim dupli profil,da nesto nekom preveraom pokušavam,jer stvarno sam isla čistom namjerom na ovo,trudila sam se,al eto desilo se ovo. Sreća imam ja posao na kojem radim,ovo mi je samo bila dodatna zarada,ali sam razočarana jer nisam uradila ništa što bi povuklo ovu suspenziju.

Našla sam evo i ovo,naravno ni sekunde mi nije lakše kad znam da se i drugim ljudima desilo :roll:

Ne znam dali je dozvoljeno postirati link :
https://wmforum.geek.hr/t/upwork-suspenzija/33655
samo jedan od forumaša je napisao ovo

I ja sam neki dan suspendiran. U objasnjenju su rekli da se kao prijavljujem na dosta poslova a da me nitko nije uzeo za posao pa to po njima znaci da se prijavljujem na poslove za koje nemam potrebno znanje. Sto je obicni bullshit,jer sm na odesku od 2011 godine,zaradio sam tisuce dolara,odradio preko 130 sati i uspjesno zavrsio 213 poslova. Doduse u zadnje vrijeme tj.otkad vise nije odesk nego upwork nikako dobiti posao,dobivam samo odbijenice ili uopce niti to. Ne znam di je problem,ali citam na upwork forumu da su suspendirali account jako puno clanova. Sve mi se cini da upwork polako odlazi u downwork.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Mar 2017, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
@Archangel, hvala. Tako sam i mislila. Ja bih bila prezadovoljna i sa 200-njak dolara mjesecno. Kombinacija sa mojim poslom koji je kod kuce i to, a mogu djeci puno vremena posvetiti, to mi je trenutno vrlo bitno u zivotu.

@JesseJ, bila si, probala, nije islo, predji na drugu platformu :flower:

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Mar 2017, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
stvarno nisam u toku, niti imam kakvog iskustva sa ovim...al mozda ste prejeftini (sto generalno jesmo,kao drzava), radite damping, aplicirate na sve zivo, daj sta das (nama je 3$ na sat super,jer ljudi rade za 1-2$ teske poslove, a njima je to smijesno, toliko malo da se sajtu ne isplati da 3$ bude njihovih 20% marze) ...posto je veca traznja za poslom, nego ponuda poslova...obaranje cijene se nikako ne isplati vlasnicima sajta (posto rade na procenat) ....cisto moje razmisljanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Mar 2017, 19:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Ja sam i ranije pisao da treba uloziti u sebe i pruziti uslugu koju ne znaju da rade bas svi. Mislim da nema bas smisla nuditi rad na easy data entry poslovima, jer se tu prijavi 100+ ljudi, i svi ponude 3$/h, jer je to minimum. Kljent tu u 95% slucajeva ne odabere nikog. U tom slucaju Upwork gubi klijenta i mogucnost zarade. Vjerovatno zbog tog oni zele da se rijese freelancera koji samo prave guzvu aplikacijama i tjeraju klijente. E sad naravno da nekad skartiraju i ljude koji mozda mogu da doprinesu radom. Kad sam ja pocinjao, uglavnom sam preskakao sve poslove na kojima vidim preko 50 aplikacija za manje od sat vremena. U sustini uspjevao sam dobiti poslove radeci test zadatke, i jedino na taj nacin se moze doci u uzi krug. Takodje, treba nauciti prepoznati ozbiljne job postove, i razlikovati od posta tipa: I need someone for research. Bez pojasnjenja i zahtjeva samog posla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Nisam zaista imala pojma da po tom kriterijumu rade suspenziju, da uzimaju do te mjere ozbiljno omjer između prijavljivanja za posao i uspjelih poslova da je to razlog za suspenziju profila. U početku sam onda i sama vjerovatno imala veoma loš skor. Naime, mnogo sam aplicirala, a odziv nije bio baš sjajan. Fora je steći par stalnih klijenata, pritom ostati na UpWorku, i onda rejting samo raste. Sve prije toga, izgleda, treba shvatiti kao test- period.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 07:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
Ma što je najgore nisam se ja samo prijavljivala na "data entry" posolve jer sam u međuvremenu naucila raditi prezentacije u Prezi- iju i napravila sam 3 od kojih će jedna biti prikazana sada na predstojećem sajmu, znači eto ličila je na nešto. Druga stvar,stvarno sam poboljšala i znanje u PowerPointu,uglavnom imala sam i nešto drugo da ponudim osim običnog unosa podataka/kopiranja. Onaj čovjek za kojeg sam radila mi se bio javio za još jedan posao,ali eto ništa od toga jer su me jelte suspendirali.
Vezano za onih mojih 20 - tak $,da ne ispadne da sam jajara neka pa jaučem ko sirena za njima,ali prilikom rada milestona oni su već od tog iznosa skidali 20 % svaki put,tako da mi nije jasno kako bi uzimali i na milestonima 20 % i onda na kraju cjelokupnog iznosa isto toliko.
kennty je napisao:
Ja sam i ranije pisao da treba uloziti u sebe i pruziti uslugu koju ne znaju da rade bas svi. Mislim da nema bas smisla nuditi rad na easy data entry poslovima, jer se tu prijavi 100+ ljudi, i svi ponude 3$/h, jer je to minimum. Kljent tu u 95% slucajeva ne odabere nikog. U tom slucaju Upwork gubi klijenta i mogucnost zarade. Vjerovatno zbog tog oni zele da se rijese freelancera koji samo prave guzvu aplikacijama i tjeraju klijente. E sad naravno da nekad skartiraju i ljude koji mozda mogu da doprinesu radom.

Izgleda da ovaj Upwork u suštini ima probleme kao fix (ili obratno 8) ),puno se ljudi javlja i puno traje odabir poslova a samim time sporo i placanje i sporo i njihovi 20%,izbacice ljude da bi islo brze jer bolje zaraditi 5KM na necemu i prodati 1000 nego zaraditi 100KM i prodati 5
kennty je napisao:
Takodje, treba nauciti prepoznati ozbiljne job postove, i razlikovati od posta tipa: I need someone for research. Bez pojasnjenja i zahtjeva samog posla.

Naravno,baš sam izbjegavala poslove u kojima nema nikakvih opisa,jer sam uvijek postavljala par pitanja kako uraditi taj zadatak. Bilo me je strah prijaviti se na posao,a da ga ne razumijem,jer ako ne odradim kako treba i onda mi klijnet spuca negatican feedback kud bi onda :oops:

A npr imala sam situaciju,dobila pozivnicu za interviju,kaže pogledajte moj job posting i ono standardno ako ste zainteresovani javite se. I ja odem,pogledam,treba neki tekst iz moje struke,i ja sam to odprilike u roku od dva sata napisala,slike sve fino upakovala i dok sam ja to njemu poslala da vidi,on vec zaposlio nekoga. Ja izgubila 2 konecije,plus sto mi je njegov posao stajao tamo u proposals al kao da nisam ni imala šanse za taj posao od starta.

Od juče pregledam poslove na freelanseru...znaci ubijaju me oni Hindusi u pojam :angry1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 14:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Na tvom mjestu ja bih se registrovao ponovo i krenuo iz pocetka. Nista ne gubis, a Upwork je ipak najbolja platforma za freelance.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
A ima li uspjesnih prica nastupanja pod pseudonimom na Upwork-u ako iz nekih razloga ne smijes raditi za nekoga? :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Mislis, ne smiješ raditi pod pravim imenom...?

Ne znam kako to ide. Ja radim pod svojim pravim imenom, što je vjerovatno sasvim očigledno svakome ko pročita moje ime i prezime. I mislim da je tako najbolje. Mogu me naći pod istim imenom, ako ko želi, i na FB, na LinkedIn, na Twitter-u itd, što, možda, bar malo, povećava šansu za ponudu posla.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 20:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2016, 12:35
Postovi: 11
i ja sam isto bila registrovana pod svojim imenom i prezimenom. Pa nekako mi je to logično bilo,jer je to platforma za traženje posla,ozbiljnije je tako ipak.
Nisam razmišljala o ponovnoj registraciji :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ne. Mislim ako neko ne smije usluge koje daje postojecem poslodavcu nuditi nekoj trecoj strani. :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2017, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
I onda se pojavi pod drugim imenom da ga postojeći poslodavac ne bi prepoznao...? Vjerovatno je to moguće. Ne vjerujem da blokiraju više naloga sa iste ip adrese. Dva imena- dvije kartice- dva paypal naloga...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 12 Mar 2017, 09:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Prema uslovima koje daje Upwork, obavezno je raditi pod pravim imenom. To mozda moze proci, ali moze doci i do provjere, a onda dovodis u pitanje svoj prethodni rad. Sto se tice paypala i kartica, nije zabranjeno da vise lica prima novac na isti paypal nalog, bitna je samo e-mail adresa. Ja licno primam na isti nalog moja i zenina sredstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Jun 2017, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Imam problem, moj nalog na Upworku je suspendovan, rekoše mi da sam poslao previše prijava za posao(u ovih mjesec dana oko 10-11) od ukupnih 60 poena ili oko 30-tak mogućih prijava za posao na mjesečnom nivou. Dalje, napisali su mi i da ONI NE VJERUJU da sam ja sposoban da obavljam poslove za koje apliciram, uz to su dodali da imam jako malo radnih sati?!

U isto vrijeme ja dogovaram novi projekat sa klijentom, i pišem u odgovoru da me odblokiraju upravo ugovaram posao. Podnesem još neke dokumente šta sam prije radio(traže mi kao potvrdu za znanje koje sam naveo tamo), pitao sam da mi objasne zbog čega sam suspendovan i nisam dobio odgovor.
Suspenziju sam dobio od jedne osobe a nakon revizije mog slučaja suspenzija je potvrđena i od strane drugog lica ali mi se čini da je više taj drugi odgovor bio copy paste varijanta da me skine sa k...

Ne znam šta sada da radim, da li da;

1. Ponovo podnesem žalbu na svoju suspenziju i da pokušam izganjati da mi odblokiraju profil?
2. Ponovo napravim novi profil novi Gmail, novi podatci itd? Sa time da ako me nekako skontaju onda sam baš zakucao, ili nisam?

Razlozi za suspenziju su jako glupi, 1. Imam malo radnih sati i na osnovu toga su izvukli (subjektivni)zaključak da nisam sposoban da radim ono za šta apliciram( mada imam i projekte na ugovorenu sumu novca) 2. da sam poslao previše aplikacija i ako njihov sistem dozvoljava samo određeni broj aplikacija na mjesečnom nivou???


Baš sam upao u govna. Ako neko ima savjet šta da radim neka se javi ovdje ili na pp, stvarno nisam pametan.

I bez glupih komentara ako može, hvala unapprijed.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 30 Jun 2017, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Vrlo mi je cudno to sto si napisao. Izgleda mi kao da nešto nedostaje u toj priči. Jesi li se dopisivao sa mnogo ljudi? Da nije u tom dopisivanju spomenuto nešto problematično? Koliko si dugo tamo i da li si ijedan posao završio? Jesi li upotpunio 100% profil, odradio neki od ponuđenih testova? Možeš li se na UW-Forumu raspitati o sličnim slučajevima?

Ako sam dobro shvatila, neki posao je pokrenut, a oni te suspendovali?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs