banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Okt 2011, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Kod:
#include <stdio.h> 
   
int main(void) 

    printf("RIP, dmr.\n"); 
    return 0; 
}


Dennis Ritchie: the giant whose shoulders we stand on

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2011, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
R.I.P.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2011, 20:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
#include <stdio.h>

int main(void)
{
printf("Goodbye, world");
return 0;
}


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2011, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
R.I.P.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2011, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Slika

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 08:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Ovi desno su poput insekata, radjaju se u velikom broju, umiru svakodnevno, ne doprinose nicemu, cak i ne odrzavaju prirodni balans...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 09:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Bahamut je napisao:
Ovi desno su poput insekata, radjaju se u velikom broju, umiru svakodnevno, ne doprinose nicemu, cak i ne odrzavaju prirodni balans...

ozbiljno? a sad mi reci kakav su to doprinos napravili rahmetli Jobs i rahmetli Richie?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
Bahamut je napisao:
Ovi desno su poput insekata, radjaju se u velikom broju, umiru svakodnevno, ne doprinose nicemu, cak i ne odrzavaju prirodni balans...

ozbiljno? a sad mi reci kakav su to doprinos napravili rahmetli Jobs i rahmetli Richie?


Zahvaljući Jobsu danas samo menadžment Apple-a ima takva primanja da si konačno mogu priuštiti život dostojan građanina USA. Isto to se donekle odnosi i na nešto niže (po funkciji) uposlenike iste kompanije koji takođe sarađuju za sebe i svoje porodice. To je znači 127 (ili možda 128, nisam potpuno siguran) sretnih, situiranih, zaposlenih, sitih i obučenih ljudi. Znaš li ti orby šta to znači za američku privredu te socijalno stanje i socijalni mir u društvu. A osim toga dovodiš u pitanje filozofiju svršavanja žena kad vide kako Sarah Jessica Parker u Sex and the City kucka najnoviju pi*dariju na svom ličnom MacBook-u (ili čemu već...). Uvrijeđen sam tvojim pitanjem.

Sad bez sarkazma: Istorija će vremenom pokazati, ali vjerovatno je najveći doprinos tog čovjeka bio taj što je svojim idejama natjerao drugu korporativnu gamad da ga pokušaju stići pa je zbog međusobne konkurencije dođlo to toga da je svako težio da napravi nešto bolje inače bi danas svi imali mobilne telefone veličine cigle sa tri osnovna dugmeta (parodiram, ali shvatio si poentu). Zahvaljujući njemu, danas se Kinezi za*ebavaju praveći Hiphone ili onu za*ebanciju koju prodaješ na oglasima koja je suštinski kopija nečega što je ovaj lik osmislio, ali naravno jeftina i ne tako kvalitetna verzija. Mada verzija pristupačna normalnom čovjeku koja opet pruža krajnjem kupcu osjećaj da ima mogućnosti da nešto postigne s tim. Na neki način je unaprijedio svijet oko nas. Ali sad baš da treba plakati za njim - niđe veze. Ko ga *ebe, što nije trošio pare dok je bio zdrav, kad mu je toliko bilo stalo i do para pored "vizije budućnosti"

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Bahamut je napisao:
Stvar misljenja, svako ima svoje, bar ne vrijedjam nikoga


Citiraj:
Ovi desno su poput insekata, radjaju se u velikom broju, umiru svakodnevno, ne doprinose nicemu, cak i ne odrzavaju prirodni balans...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 17:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
@dtb_pro: na onih 127~128 zaboravio si da dodas i Billa Gatesa, kojeg je Stevo usrecio idejama :lol:

@Bahamut: ne znam na koju recenicu mislis, ali za sad se samo ukopavas, sto su ti dtb_pro i Rivaldinho vec stavili do znanja

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Nije on rekao da su oni insekti, već je rekao da se rađaju kao insekti i to uopšte nije uvreda već prilično tačno poređenje. A to da li doprinose nečem ili ne ne bih u to ulazio. A to što mu je dtb_pro rekao na kraju svog posta je baš vređanje i to bez nekog ozbiljnog razloga, jer ovaj nije njemu lično ništa rekao već je izneo svoje mišljenje o nekim tamo dalekim likovima.

P.S. Neznam ima li smisla svađati se i vređati zbog tamo nekih dalekih likova koji ili nemaju uopšte uticaja na nas i naš život ili imaju vrloooo maloooo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 17:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
da, totalno si u pravu, Jobs je inace nama jako blizak, zivio je na par stotina metara od nas...
i tebi izgleda dali malo informisanja, jer djeca u Africi se ne radjaju k`o insekti. To je totalno neutemeljeno poredjene, a uz to je i rasisticko. Uostalom, ko si ti da odredjujes kako se neko radja? Ozivljavas ideje dr Mengelea? Pravis novi svjetski poredak gdje cemo dobijati samo djecu iz epruveta? Shvacas li kako to uvredljivo zvuci da poredis ljude da se radjaju k`o insekti? A to sto zive u siromastvu je najvise krivica bijele rase.

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ja kad sam rekao daleki likovi mislio sam i na njega i na one siromašne afričke crnce, koje eto jadni nemaju šta da jedu, nažalost, al' ipak bistre svetsku politiku i priznavaju nezavisnost Kosova. A ako poredimo brojnost njihovog razmožavanja i razmnožavanja insekata, možemo uvideti da su tu negde, od mnogih insekata se manje množe, ali od mnogih više, al' meni je to nebitno, samo kažem da mu je poređenje približno tačno. Kamo sreće da se i mi Srbi približno razmnožavamo kao oni, s obzirom da smo u boljim prirodnim uslovima i sa više hrane bili bi mnogo napredniji u svakom smislu nego što smo sad.
Toliko o vređanju i rasizmu s obzirom da kažem kamo lepe sreće i da Bog da, da se mi Srbi razmožavamo brojčano kao insekti. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Veliki vizionar i neumorni inventor, čovjek je stvarao budućnost svojim idejama, vječna mu slava.
Dennis Ritchie je napisao:
UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2011, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Nisam želio da budem napastan i nepristojan, ali jednostavno ne podnosim kad neko razmišlja tako prizemno, naprosto rasistički pa čak i gore od toga. Dovoljno je malo samo uključiti vijuge pa shvatiti nekoliko stvari:
- ti isti "paraziti" (Etiopija i Eritreja na primjer) su genetski recimo daleko sličniji bijelom čovjeku (samim tim i nama) nego ostatku Afrike pa čak bliži nego Arapi.
- nije lijepo oduzeti nekome pravo da se rodi i živi samo zato što TRENUTNO živi u pi*di materinoj bez vode i uslova za proizvodnju hrane. Kažem trenutno, jer ljudski vijek je kratak ali vijek čovječanstva nije, a nekad su tamo vladali bolji uslovi za život bolji nego u cijeloj sjevernoj Evropi.
- proglasiti nekoga parazitom samo zato što živimo u tehnološko razvijenom industrijskom vremenu gdje su izvori energenata bitniji od "mizernih afričkih života" se svodi na poređenje da je njihov pijesak nebitan jer ispod njega nema ni nafte ni plina ni uglja, a arapski šeici imaju pravo na vještačka jezera i vodopade, hotele od 785 zvjezdica, staze za formulu 1 usred pustare, automobile od 17 metara i privatne flote brodova i aviona itd. itd.

Mogao bih nabrajati do sutra, ali to ovdje nije ni mjesto ni vrijeme. Za mene smrt velikog vizionara nije ništa bitnija od mrti bilo koga od "občnih" ljudi.

A da bi Bahamut shvatio (eventualno) ko određuje ko je bitan, a ko ne, za kim moraš plakati, a za kim ne... samo da ga upoznam sa jednom činjenicom:

Nikola Tesla je umro sam u hoteskoj sobi u New York-u koju mu je posljednjih godinu i po dana plaćao recepcioner tog hotela, da ga gazda ne bi izbacio na ulicu. Sam bez igdje ikoga, zaboravljen. Svijet se danas (pa i u*rana Amerika) napaja njegovim dostignućima, a ne dostignućima *ebenog Edisona za kojim je Amerika plakala. Za Teslom niko u Americi nije zaplakao

Stoga, izvini što su mi ovi "paraziti" isto toliko bitni kao i "veliki vizionar".

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2011, 16:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Malo sam precistio ovu temu, neke postove izbrisao, neke djelomicno. Nemojte vise u flame, i u OT, ako moze.

@dtb_pro, sokiran sam tvojim ponasanjem na ovoj temi. Vise puta sam ti progledao kroz prste, jer si inace forumas koji skoro uvijek zeli da pomogne onima sa softverskim i hardverskim problemima, i zato si imao nekog kredita kod mene, koji si sad definitivno potrosio. Zbog ponasanja na ovoj temi ces biti banovan, i budi siguran da ce tako odsada biti svaki put kad budes, i ako budes, imao ovakve ispade mrznje i vrijedjanja.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Hm, to sad nije ni bitno toliko koliko vlada netrpeljivost misljenja na ovom forumu.
Realno, da sam bio ozbiljan, da je moje misljenje takvo, sta sam to uradio da budem toliko isprozivan?
Rekao svoje misljenje?
E pa, "Ziveo Staljin i svetska revolucija!", sad me banujte zbog ove recenice ili vratite dtpa da mi da strucno misljenje...

To je prva stvar, druga stvar je za sve filozofe i one koji se prave takvi na ovoj temi, samo cu citirati jednog glumca, "Lako je glumiti humanost, tako daleko od nje..."
Kao sto je lako glumiti baju iza tastature...

Elem, kraj rasprave, poenta mog sarkazma kog niko nije shvatio jeste da me zaboli za Jobsa, i za ove desne.
Vremenom ce se pojaviti novi Jobs i umrijeti, ovih desnih se vec pojavilo toliko i umrlo i tako svaki dan dok se boje ne rastope, prirodni ciklus koji je neizbjezan, ja samo da kazem da ne vorsipujem nikoga, kao sto nikoga ne omalovazavam, oni koji to tumace drugacije, njihov problem, zivi jezik nije programski jezik, dokaz su sarkazm i ironija a ne determinante.

Ali ok, vidim da je tema u podforumu "Programiranje" pa cu donekle shvatiti i objasniti, sto sam i uradio.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2011, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ovo je sramota da za ovog covjeka niko nije ni cuo ni nista.... kukaju za Jobsom koji je bio izvor pohlepe. Kakav vizionar lik je htio sam pare zaraditi, dok je ovaj covjek sa C# napravio revoluciju programiranja kakvu vi svi danas u zivotu imate i bez toga bi racunari bili na dosta manjem nivou nego sto jesu... i sve to besplatno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2011, 16:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sehxor je napisao:
Ovo je sramota da za ovog covjeka niko nije ni cuo ni nista.... kukaju za Jobsom koji je bio izvor pohlepe. Kakav vizionar lik je htio sam pare zaraditi, dok je ovaj covjek sa C# napravio revoluciju programiranja kakvu vi svi danas u zivotu imate i bez toga bi racunari bili na dosta manjem nivou nego sto jesu... i sve to besplatno.


Kakvom C#, o cemu ti??

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MuskoBre je napisao:
Sehxor je napisao:
Ovo je sramota da za ovog covjeka niko nije ni cuo ni nista.... kukaju za Jobsom koji je bio izvor pohlepe. Kakav vizionar lik je htio sam pare zaraditi, dok je ovaj covjek sa C# napravio revoluciju programiranja kakvu vi svi danas u zivotu imate i bez toga bi racunari bili na dosta manjem nivou nego sto jesu... i sve to besplatno.


Kakvom C#, o cemu ti??



"C"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs