banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Sep 2011, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Diplomirani informatičar - programer (ASP.Net, C#) traži posao. Ima 2 god. radnog iskustva.

Kontakt i detaljnije informacije na e-mail: sasav_87@yahoo.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2011, 23:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
a da umjesto foruma, probas slati to firmama?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2011, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Što bi slao firmama kad ne objavljuju konkurs? Obično kod nas firme zapošljavaju bez konkursa po principu veza, vezica i ko koga zna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 15:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
dukicas je napisao:
Što bi slao firmama kad ne objavljuju konkurs? Obično kod nas firme zapošljavaju bez konkursa po principu veza, vezica i ko koga zna.

pa da te imaju u vidu
uostalom cesto imas konkurse za c# i .net programere
a sto se tice veza i vezica...realno, kad konkurises kod firmi imas bar kakvu takvu sansu da ce te zvati. sta imas od oglasavanja na forumu ? :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo

www.lanaco.com/index.php/sr/posao

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Ae stavio je oglas kao i ja prije neko vrijeme i neka je, treba podrzati covjeka koji se trudi a ne sputavati ga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Prvo, to nije lično moj oglas, već mog prijatelja koji nije registrovan na ovom forumu, a inače slabo posećuje forume.
Drugo, ja sam mu takođe govorio da ide po raznim firmama i da se nudi bez obzira što nema konkursa, ali on kaže da je to besmisleno i da mu je neprijatno to tako raditi kad oni nikog ne traže. On samo redovno posećuje biro i dve-tri firme ovde u PD prati jesu li objavile konkurs. A realno ovde gde mi živimo u Prijedoru i nema mnogo firmi kojima treba ovakav profil radnika, a kako da po BL ide i traži ko je objavio konkurs kad i ne zna gde se nalaze te firme i koje i koliko ih sve ima.
Treće, primetio sam da su oglasi na ovom forumu veoma korisni i uspešni. Ja sam pre dva meseca oglašavao iznajmljivanje stana u BG i javilo mi se nekoliko veoma zainteresovanih, ali igrom slučaja zakupili su ga neki drugi. A sinoć sam njegov oglas objavio u 21h i već oko 23h se javio jedan lik koji je rekao da pošalje svoj cv i opis poslova koje je radio njima na e-mail.
Pominjao mi je on lanaco još odavno, ali traže 3 godine radnog iskustva, a on nema ni dve pune.

P.S. Molim Vas ako znate neku informatičko-programersku firmu u kojoj se traži ASP.Net i C# programer da nam ovde ili na njegov e-mail javite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 18:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
dukicas je napisao:
Pominjao mi je on lanaco još odavno, ali traže 3 godine radnog iskustva, a on nema ni dve pune.

Navodno ne traže radno iskustvo, tako im piše i u oglasu na sajtu "radno iskustvo nije neophodno". Ali kvaka je u tome što traže znanje, i to ne neko početničko. A kako imati toliko znanje bez konkretnog radnog iskustva je već filozofsko pitanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ako je aplikant zavrsio informatiku, znaci da je itekako radio prakticno, tako da bi barem trebao pokusati da aplicira kod tih firmi koje traze iskustvo, neka mu daju da uradi neki manji projekt da se uvjere u njegovo znanje i to je to, bezveze mi je da nece diplomiranom informaticaru da daju sansu.
Je li vec pokusao da aplicira, jesu li stvarno insistirali na 3 god. iskustva?

dukicas je napisao:
ali on kaže da je to besmisleno i da mu je neprijatno to tako raditi kad oni nikog ne traže.


Sa ovim se ne bih slozio. Ako firme traze jednog radnika, nece raspisivati konkurs nego ce reci svojim radnicima da se raspitaju u svom drustvu za nekog programera, i njegovo apliciranje ce im doci kao naruceno. Osim toga, ako im posalje svoj CV imace ga u vidu kasnije ako im zatreba programer.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Ako je aplikant zavrsio informatiku, znaci da je itekako radio prakticno, tako da bi barem trebao pokusati da aplicira kod tih firmi koje traze iskustvo, neka mu daju da uradi neki manji projekt da se uvjere u njegovo znanje i to je to

Ako je završio naš ETF onda od ovoga nema ništa. Ne znam kako je sada, ako se ne varam rade Javu u nekoj mjeri ali ne znam da li je to dovoljno da se sa tim zaposle negdje gdje traže Java programere sa solidnim znanjem. S druge strane .NET/C# se ne rade tako da mu džaba diploma inženjera informatičkog smjera tamo gdje će im tražiti konkretno znanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
I onda neka se hvale kako kod nas vise nauce nego na Zapadu :roll:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 20:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
dukicas je napisao:
ali on kaže da je to besmisleno i da mu je neprijatno to tako raditi kad oni nikog ne traže.


Sa ovim se ne bih slozio. Ako firme traze jednog radnika, nece raspisivati konkurs nego ce reci svojim radnicima da se raspitaju u svom drustvu za nekog programera, i njegovo apliciranje ce im doci kao naruceno. Osim toga, ako im posalje svoj CV imace ga u vidu kasnije ako im zatreba programer.


e o tome ja pricam
za posao treba da bude malo nametljiv, vjeruj mi da to zna cesto da uspije, ako nista upamte te, pa te znaju nekome i preporuciti
isto tako, ukoliko imaju tvoj CV vece su sanse da te zovnu na neki razgovor, umjesto da raspisu konkurs

btw da li se tvoj drug sjetio da firme imaju i web strane (kakve takve)?
ja sam se iznenadio kojih sve software-skih firmi ima kod nas
preporuci mu i strane tipa www.posao.ba koje ti salju mail svaki put kad se pojavi oglas za posao iz trazenog domena
isto tako preporucujem i www.agencijaspektar.com/posao.php
sto se tice poredjenja stan-posao - malo je promasen. za stan se interesuje puno ljudi na forumu, za nove radnike...x tezi 0 (govorim o forumu)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
I onda neka se hvale kako kod nas vise nauce nego na Zapadu :roll:

ETF nije namijenjen da stvori programera. Na ETF-u se uči svašta nešto, ali pomalo. Ništa se ne specijalizira. Ne možeš ništa raditi kad izađeš sa njega bez solidne do obimne dodatne obuke. Zato postoje fakulteti (neke više škole) gdje se radi samo programiranje, jedan kolega je upisao ETF ali pošto ga zanima programiranje napustio je ETF i upisao neku višu u Beogradu o programiranju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa problem jeste upravo sterilan plan i program koji covjeka osposobljava za svasta pomalo a u sustini ga ne osposobljava za nista, tako da na kraju ima diplomu inzinjera informatike a ne moze uraditi nista korisno za sebe ili za druge. Sad se postavlja pitanje koja je svrha studiranja informatike na ETF-u u BL kad inzinjer informatike ne zna da radi posao informaticara niti ima dovoljno samopouzdanja da trazi posao. Da podsjetim, moja teza je da na Zapadu postoji sistem obuke koji je ocigledno daleko ispred naseg po pragmaticnosti, bez obzira o kojoj se struci radilo.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tako je kao što kažeš, ali šta se može. Mora se ako je ikako moguće naći neki posao poslije studija i onda na njemu učiti i učiti to što se tu radi (mreže, programiranje, baze podataka, web dizajn...). Taj dio čak i nije problem, problem je što svi traže nekoga ko je već veoma izučen u nečemu od toga, a ta obuka se na fakultetu ne stiče. Sad se po konkursima traže i neke licence (npr. licenca za izradu prostorno planske dokumentacije, za inženjera sa smjera telekomunikacija). Koliko ljudi to ima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Odošte vi van teme. Samo da kažem da nije studirao ETF već ovde u Prijedoru privatni fakultet ,,Koledž Janjoš'' smer informatika. I tačno je da tu ništa konkretno nije naučio već sve po malo površno, ali se u ove skoro dve godine posla dobro upraksao za ASP.Net i C#, većinom radeći web stranice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1622
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Vader je napisao:
Sad se po konkursima traže i neke licence (npr. licenca za izradu prostorno planske dokumentacije, za inženjera sa smjera telekomunikacija). Koliko ljudi to ima?

Хајде што траже лиценцу, ал што не можеш добити лиценцу без годину дана радног стажа у струци (приправнички), а нико неће да те запосли зато што немаш лиценцу, а лиценцу немаш зато што нико неће да те запосли... :confused2: :confused2:
Квадратура круга...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Htio sam da napisem da cu jednom prilikom opisati kakvu sam ja obuku prosao na Zapadu, ali kakva je svrha toga kad ce samo vise produbiti razocarenje nasim obrazovnim sistemom onih koji budu citali, a neke reforme nisu na vidiku. :angry3:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1622
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Hristov je napisao:
Htio sam da napisem da cu jednom prilikom opisati kakvu sam ja obuku prosao na Zapadu, ali kakva je svrha toga kad ce samo vise produbiti razocarenje nasim obrazovnim sistemom onih koji budu citali, a neke reforme nisu na vidiku. :angry3:

Е, мој Христов! Па ти уопште ниси информисан! Мом добром колеги су магистеријум стечен на три (словима: три) њемачка универзитета овде признали као дипл.
Изгледа да је наше Министарство просвјете (оно је надлежно за нострификацију) разочарано европским стандардима! :lol: :lol: :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2011, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
A kad sam ja podnio profesoru u AT plan i program "Politicke ekonomije" da mi je prizna, covjek me pita nakon sto je pogledao plan: "Zar vi jos zivite u komunizmu?" :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs